Справа № 643/16469/24
Провадження № 1-кс/643/2535/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2024 року Слідчий суддя Московського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні зали суду погоджене прокурором клопотання старшого слідчого Другого слідчоговідділу (здислокацією умісті Харкові)Територіального управлінняДержавного бюророзслідувань ОСОБА_3 ,про наданнядозволу натимчасовий доступдо речейі документівв рамкахкримінального провадженняза №62024170020008034від 30.09.2024 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України-
ВСТАНОВИВ:
Слідчими другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Харкові) територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві за процесуального керівництва Харківської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил проводиться досудове розслідування у кримінальномупровадженні за№ 62024170020008034від 30.09.2024 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 29.09.2024, приблизно о 17.00, поблизу будинку за адресою: АДРЕСА_1 , інспектор взводу №2, роти №3, батальйону №1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи поза службою, під час нападу на нього групи осіб, з належного йому пристрою для відстрілу гумових куль (серія ХКПТ №288Б), здійснив 3 постріли в громадянина України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , внаслідок чого останній отримав тілесні ушкодження вогнепальне проникаюче порання паху справа, вогнепальне проникаюче поранення верхньої та нижньої третини лівого стегна.
В подальшому ОСОБА_5 проходив лікування в КНП Харківської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_2 , (далі КНП ХОР « ІНФОРМАЦІЯ_5 ») .
22.10.2024 у вказаному кримінальному провадженні призначена судово-медична експертиза з метою з`ясування ступеню тілесних ушкоджень, які отримав ОСОБА_5 , яка направлена для виконання експертам ІНФОРМАЦІЯ_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 ).
20.12.2024 від лікарки судово-медичного експерта ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_6 надійшло клопотання про надання оригіналу медичної карти стаціонарного хворого №9.18824 КНП ХОР « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на ім`я ОСОБА_5 .
Таким чином, у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що медична документація щодо лікування ОСОБА_5 внаслідок вогнепального поранення знаходиться у вищевказаному лікувальному закладі м. Харкова.
Для встановлення істини по кримінальному провадженню, забезпечення проведення повного, всебічного та об`єктивного досудового розслідування, виникла потреба в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, а саме до оригіналів медичної документації (із долученням історії хвороби, рентгенівських знімків, виписок, призначень лікаря та даних щодо встановлення діагнозу, тощо) на ОСОБА_5 , яка знаходиться в КНП ХОР « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( АДРЕСА_3 ) з метою направлення експерту для проведення судово-медичної експертизи.
Оригінали вказаних документів самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають мати суттєве значення для встановлення важливих обстави у кримінальному провадженні.
Слідчий в судове засідання не з`явився, разом з клопотання надав заяву про розгляд клопотання без його участі.
Представник власника майна КНП ХОР « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( АДРЕСА_3 ) в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
В зв`язку з розглядом клопотання за відсутності учасників кримінального провадження, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось відповідно до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України.
Розглянувши клопотання та дослідивши додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Кримінальне провадження здійснюється з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини (стаття 8 цього Кодексу).
Як встановлено частиною першою статті 9 КПК України, під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
Слідчий у клопотанні просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів оригіналів медичної документації (із долученням історії хвороби, рентгенівських знімків, виписок, призначень лікаря та даних щодо встановлення діагнозу, тощо) на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з можливістю вилучення оригіналів, які знаходяться у володінні КНП ХОР « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
За змістом ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчий суддя вважає, що відповідно до вимог ст. ст. 160, 163КПК України стороноюобвинувачення доведено,що вказаніу клопотаннідокументи маютьсуттєве значеннядля встановленняважливих обставинз можливістювикористання їхяк доказіву кримінальномупровадженні внесеногодо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань за№ 62024170020008034від 30.09.2024 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
Отже, з урахуванням положень ст. 2; п. 6, п. 9, п. 10 ч. 1 ст. 7 КПК України, слідчий суддя вважає, що стороною обвинувачення, відповідно ч. 3 ст.132; п. 5 ч. 2 ст.160; п. 2 ч. 5, ч. 6 ст.163 КПК України, доведено, що потреба досудового розслідування в конкретному вищевказаному кримінальному провадженні виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який йдеться в клопотанні слідчого, прокурора, значення речей і документів для встановлення обставин у вищевказаному кримінальному провадженні, та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, а тому клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 107, 159, 163, 164, 165, 166, 372, 376 ч. 2 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому другого слідчого відділу (із дислокацією у м. Харкові) територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованому у м. Полтаві ОСОБА_7 дозвіл на тимчасовий доступ з можливістю вилучення оригіналів медичної документації (із долученням історії хвороби, рентгенівських знімків, виписок, призначень лікаря та даних щодо встановлення діагнозу, тощо) на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які перебувають у володінні КНП ХОР « ІНФОРМАЦІЯ_5 », за адресою: АДРЕСА_2 .
Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженнюне підлягає. Заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124089098 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Московський районний суд м.Харкова
Задорожна А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні