Рішення
від 27.12.2024 по справі 678/1652/24
ЛЕТИЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №678/1652/24

Провадження №2-678-519/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 27 грудня 2024 року селище Летичів

Летичівський районний суд Хмельницької області в складі:

головуючого-судді Цибульського Д.В.,

при секретарі судового засідання Баранєвич І.М.,

розглянувши в порядку загального позовного провадження у підготовчому засіданні в залі суду в селищі Летичів справу за позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Летичівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

встановив:

02.12.2024 року до суду надійшла вищевказана позовна заява ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від 16.12.2024 року, в якій вони просять визначити їм ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті їх матері ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 .

В обґрунтування своїх позовних вимог позивачі посилаються на те, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла їх мати ОСОБА_3 , яка на день смерті була зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 , і після її смерті відкрилась спадщина на спадкове майно до складу якого входить і нерухоме майно, яке знаходиться на території Летичівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області. Позивачі вказують, що вони є спадкоємцями за заповітом посвідченого 03.12.2008 року секретарем Руднянської сільської ради Летичівського району Хмельницької області Мудрак Н.М. Відповідно до заповіту ОСОБА_3 зробила заповітне розпорядження, а саме жилий будинок та надвірні будівлі, земельний пай/державний акт ХМ №015335, майновий сертифікат, грошові вклади та все своє майно де б воно не було і з чого б воно не складалося, взагалі все те що буде належати їй на день смерті і вона за законом на це матиме право заповіла своїм дітям ОСОБА_2 та ОСОБА_1 в рівних долях. З метою оформлення спадщини позивачі звернулась до приватного нотаріуса Хмельницького районного нотаріального округу Гайдамаки О.В., яка у письмовій відповіді індекс 84/12-14 від 31.10.2024року, посилаючись на пропуск строку прийняття спадщини рекомендувала звернутись до суду з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. Причину пропуску строку для прийняття спадщини позивачка ОСОБА_1 мотивує тривалою хворобою, що вона є особою у якої наявна інвалідність, а ОСОБА_2 посилається на похилий вік та те, що він вважав, що оскільки його сестра ОСОБА_1 весь час проживала з матір`ю, тому все майно має перейти саме у її власність.

03.12.2024 року ухвалою Летичівського районного суду Хмельницької області дану позовну заяву прийнято до провадження з проведенням її розгляду за правилами загального позовного провадження, з викликом учасників справи.

У підготовче судове засідання сторони надали заяви про розгляд справи за їх відсутності, без застосування звукозапису.

Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у поданих до суду разом із позовною заявою письмових заявах від 16.11.2024 року, та надісланих до суду письмових заявах від 26.12.2204 року позовні вимоги підтримують в повному обсязі та просять суд їх задовольнити.

Представник відповідача Летичівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області Коберник О.В. у поданій до суду письмовій заяві №4939 від 26.12.2024 року позовні вимоги визнає в повному обсязі та не заперечує щодо їх задоволення.

Справу розглянуто в порядкуст.247 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, на підставі наявних матеріалів.

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Ст.1270ЦК України визначено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, і відповідно дост.1272 ЦК України, суд, в разі пропуску цього строку з поважної причини, може визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.

П.24постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» №7 від 30.05.2008 рокупередбачено, що суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину, а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Дослідивши докази по справі та оцінивши їх в сукупності, суд приходить до висновку про визнання причини пропуску строку прийняття спадщини позивачами поважною, що відповідно, є підставою для визначення їм додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини терміном в три місяці після набрання цим рішенням законної сили.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.1216, 1268-1270, 1272 ЦК України, ст.ст.76, 247, 258, 264, 265, 354 ЦПК України, суд

ухвалив:

Позов задовольнити.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визначити додатковий строк, для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 , терміном в три місяці з дня вступу в законну силу рішення суду.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , визначити додатковий строк, для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 , терміном в три місяці з дня вступу в законну силу рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня виготовлення судового рішення до Хмельницького апеляційного суду.

Повне найменування сторін:

Позивачка: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженка с.Вишневе, Летичівського району Хмельницької області, зареєстрована та проживаюча за адресою АДРЕСА_2 , емейл: ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Позивач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , уродженець с.Вишневе, Летичівського району Хмельницької області, зареєстрований та проживаючий за адресою АДРЕСА_3 .

Відповідач: Летичівська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області, код ЄДРПОУ 04404548, місцезнаходження селище Летичів, вул.Героїв Крут, 2/1, Хмельницького (Летичівського) району Хмельницької області, п.і.31500, е-мейл: rada@letychivotg.gov.ua.

Повний текст судового рішення складено 27 грудня 2024 року.

Суддя: Д.В.Цибульський

СудЛетичівський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення27.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124090741
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —678/1652/24

Рішення від 27.12.2024

Цивільне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Цибульський Д. В.

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Летичівський районний суд Хмельницької області

Цибульський Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні