Ухвала
від 27.12.2024 по справі 729/2148/24
БОБРОВИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 729/2148/24

2/729/721/24 р.

У Х В А Л А

27 грудня 2024 р. СуддяБобровицького районногосуду Чернігівськоїобласті БойкоВ.І.розглянувши матеріалипозовної заяви ОСОБА_1 доБобровицької міської об`єднаної територіальної громади в особі Бобровицької міської ради Чернігівської області про визнання права власності,-

в с т а н о в и в :

Представник позивача адвокат Свирид Анастасія Ігорівна в інтересах ОСОБА_1 звернулася з позовною заявою до відповідача про визнання права власності.

При вирішенні питання про відкриття провадження за даним позовом відповідно до вимогст. 187 ЦПК України, суддя приходить до наступного.

Відповідно до ст.4ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Порядок звернення до суду з позовною заявою урегульований Цивільним процесуальним кодексом України. Подання заяви має відбуватись з дотриманням певних умов, які передбачені, зокрема, в ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Згідно п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК, якщо позов підлягає грошовій оцінці, позовна заява повинна містити ціну позову.

Відповідно до вимог п. 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК Україниціна позову у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, визначається дійсною вартістю нерухомого майна, а нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.

Проте, в порушення вимог ст.ст. 175,177 ЦПК України позивачем у позовній заяві не зазначено ціну позову тане додано до позову доказів на підтвердження дійсної вартості нерухомого майна. Тому не має можливості встановити ціну позову та відповідно розмір судового збору, який підлягає сплаті при зверненні до суду з вищевказаним позовом.

Згідно ч. 4ст. 177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

У відповідності до п.п. 1 п. 1 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, на час звернення до суду з даним позовом, який носить майновий характер, позивач повинен був сплатити судовий збір виходячи із ціни позову.

При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1211,20 грн., при цьому не зазначено ціну позову.

Розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. При цьому, суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки за змістом ЦПК України такий обов`язок покладається на позивача. Вартість майна визначається дійсною вартістю майнана момент пред`явлення позову.

Ціна позову має важливе значення, насамперед, для правильного визначення розміру судового збору, який повинен сплатити позивач при зверненні до суду.

Отже, з урахуванням наведеного позивачам необхідно, зазначити ціну позову, з урахуванням вимог п. 9 ч. 1 ст.176 ЦПК України та надати докази на підтвердження вартості майна, та виходячи із визначеної ціни позову та вартості її частки у праві власності на спірний житловий будинок, самостійно визначити розмір судового збору та доплатити різницю судового збору, визначену відповідно до вимогЗУ «Про судовий збір», з наступним наданням суду підтверджуючого документа про доплату судового збору.

За приписом ч. 1ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене наявні підстави для залишення позовної заяви без руху відповідно дост. 185 ЦПК України, про що повідомити позивача, надавши строк для усунення вищезазначеного недоліку позовної заяви.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 175, 185, 258-261, 353 ЦПК України,

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Бобровицької міської об`єднаної територіальної громади в особі Бобровицької міської ради Чернігівської області про визнання права власності залишити без руху, надавши позивачу строк для виправлення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.

У разі усунення недоліків у встановлений строк позовна заява буде вважатися поданою у день первісного її подання до суду.

Попередити позивача, що в разі не виправлення недоліків в строк, визначений судом позовна заява буде вважатися не поданою та підлягає поверненню.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.І. Бойко

СудБобровицький районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення27.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124091466
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —729/2148/24

Ухвала від 06.01.2025

Цивільне

Бобровицький районний суд Чернігівської області

Бойко В. І.

Ухвала від 27.12.2024

Цивільне

Бобровицький районний суд Чернігівської області

Бойко В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні