Справа № 461/8852/24
Провадження № 1-кс/461/7918/24
УХВАЛА
про продовження строку дії обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України
27.12.2024 року, слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтриманням публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 про продовження строку дії обов`язків, -
в с т а н о в и в :
прокурор другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтриманням публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням у кримінальному провадженні за №12024140000001110 від 01.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, про продовження застосування щодо підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов`язків, визначених ухвалою колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Львівського апеляційного суду від 13.11.2024, на строк до 30 лютого 2025 року.
В обґрунтування поданого клопотання покликається на те, що 02.11.2024 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення: порушення правил безпеки дорожнього руху, будучи особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого ОСОБА_5 .
Санкція ч. 2 ст. 286 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого, що відповідно до вимог ст. 12 КК України є тяжким злочином.
Дослідивши матеріали справи, клопотання, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.
Слідчим управлінням ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024140000001110 від 01.11.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що водій ОСОБА_4 , 01 листопада 2024 року, приблизно о 17 годині 10 хвилин, керуючи автомобілем марки «AudiA4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , та рухаючись ним по автодорозі сполученням «Львів-Радехів-Луцьк» 7 км., + 545 м., неподалік с. Ременів, Львівського району, Львівської області в напрямку м. Кам`янка-Бузька, грубо порушив вимоги п. 1.5 Розділу 1; п. 2.3 б), д) Розділу 2; п. 10.1 Розділу 10, п. 14.2 в) Розділу 14, Розділу 34 (вимоги дорожньої розмітки 1.1) Правил дорожнього руху України, які виразилися в тому, що він був не уважним, не стежив за дорожньою обстановкою, відповідно не відреагував на її зміну і такими своїми діями створив загрозу безпеці дорожнього руху, при виборі безпечної швидкості руху, не врахував дорожню обстановку, перед зміною напрямку руху не переконався, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху, в забороненому для цього місці, перетинаючи дорожню розмітку 1.1 Додаток №2 ПДР України почав здійснювати маневр обгону попутно їдучого транспортного засобу, не переконавшись що смуга зустрічного руху, на яку він виїхав вільна від транспортних засобів на достатній для обгону відстані, внаслідок чого допустив зіткнення із зустрічним автомобілем марки «SeatLeon» реєстраційний номер НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_5 , який в цей час рухався у зустрічному напрямку в межах своєї смуги. Після зіткнення автомобіль марки «AudiA4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , відкинуло на смугу руху в напрямку до м. Кам`янка-Бузька, де відбулося зіткнення із автомобілем марки «ChevroletLacetti», р.н. НОМЕР_3 , під керування ОСОБА_6 .
Внаслідок порушення водієм ОСОБА_4 , Правил дорожнього руху, водій автомобіля марки «SeatLeon» реєстраційний номер НОМЕР_2 , ОСОБА_5 від отриманих травм загинув на місці пригоди.
Порушення вищевказаних вимог Правил дорожнього руху України водієм ОСОБА_4 знаходиться у прямому причинному зв`язку із скоєнням дорожньо-транспортної пригоди та наслідками, що настали спричинені смерті ОСОБА_5 .
Отже, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Якимів, Кам`янка-Бузького району, Львівської області, українець, громадянин України, раніше не судимий, не депутат, не адвокат, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, тобто у порушенні правил безпеки дорожнього руху, будучи особою, яка керувала транспортним засобом, що спричинило смерть ОСОБА_5 .
01.11.2024 о 19:12 год. ОСОБА_4 затримано у порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.
02.11.2024 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.
У вчиненні зазначеного кримінального правопорушення обґрунтовано підозрюється ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Якимів, Кам`янка-Бузького району, Львівської області, українець, громадянин України, раніше не судимий, не депутат, не адвокат, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Правова кваліфікація кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_4 - ч. 2 ст. 286 КК України: порушення правил безпеки дорожнього руху, будучи особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть ОСОБА_5 .
Санкція ч. 2 ст. 286 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого, що відповідно до вимог ст. 12 КК України є тяжким злочином.
Обґрунтована підозра ОСОБА_4 доводиться зібраними у кримінальному провадженні доказами, зокрема:
-.протоколом огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 01.11.2024 зі схемою та фото-таблицею до нього;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_7 ;
- протоколом допиту потерпілого ОСОБА_6 ;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_8 ;
- висновком судової транспортно-трасологічної експертизи №4556-Е від 27.11.2024, а також іншими матеріалами кримінального провадження.
03.11.2024 слідчим суддею Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_4 було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, до 30.12.2024 без визначення розміру застави.
Крім цього, 13 листопада 2024 колегією суддів Судової палати у кримінальних справах Львівського апеляційного суду відповідно до ухвали підозрюваному ОСОБА_4 був змінений запобіжний захід на тримання під вартою на строк 60 днів до 30.12.2024 із визначенням застави у розмірі 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 242240 гривень та у разі внесення застави зобов`язати ОСОБА_4 :
-прибувати на виклики до слідчого, прокурора та суду;
-не відлучатися з Львівської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
-повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
-утримуватися від спілкування із свідками, потерпілими, експертами у цьому кримінальному провадженні;
-здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
14.11.2024 застава в розмірі 242240 грн. була внесена заставодавцем на відповідний рахунок.
Разом з цим, з моменту обрання запобіжного заходу у в вигляді застави щодо особи, яка не тримається під вартою, в тому числі до фактичного внесення коштів на відповідний рахунок, а також з моменту звільнення підозрюваного, обвинуваченого з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної слідчим суддею, судом в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, відповідно до ч.ч.3, 6 ст.182 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, заставодавець зобов`язані виконувати покладені на них обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.
Згідно з ч.6 ст.194 КПК України, обов`язки передбачені частиною 5 цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності, цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому ст.199 цього Кодексу.
Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов`язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов`язки скасовуються.
З огляду на необхідність забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_4 , покладених на нього процесуальних обов`язків, а також на наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 2, 3, 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме запобігання спробам переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду; незаконно впливати на учасників кримінального провадження у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вбачається необхідність у продовженні підозрюваним ОСОБА_4 , обов`язків, визначених ухвалою колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Львівського апеляційного суду від 13.11.2024.
В обґрунтування вищенаведених ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, слід зазначити наступне:
-ризик переховування підозрюваного ОСОБА_4 від органу досудового розслідування та/або суду підтверджується тим, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за вчинення якого передбачено безальтернативне покарання у виглядіпозбавленняволі на строк відтрьох до восьми років з позбавленням права керуватитранспортнимизасобами на строк до трьохроківабо без такого, що вже само по собі може бути підставою та мотивом для підозрюваного до втечі.
-ризик незаконно впливати на потерпілого, свідків, експертів у цьому ж кримінальному провадженні шляхом їх переконання, залякування чи схиляння їх до зміни, наданих ними показань, узгодження своїх показань з показаннями вказаних осіб, оскільки з урахуванням принципу безпосередності дослідження показань, речей і документів (ст. 23 КПК України) такі ще судом не допитані та надані ними під час досудового розслідування показання не можуть лягти в основу обвинувального вироку відносно нього
Таким чином, враховуючи наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286КК України, а також наявність вищенаведених ризиків, з метою забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_4 своїх обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на учасників кримінального провадження у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, підозрюваному ОСОБА_4 доцільно продовжитистрок дії обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, оскільки шляхом застосування більш м`яких запобіжних заходів неможливо запобігти вищенаведеним ризикам.
Разом з цим, відповідно до практики Європейського суду з прав людини серйозність звинувачення може дати підставу судовим органам обрати чи продовжити особі той чи інший запобіжний захід, чи як в даному випадку, продовжити покладені на особу обов`язки.
Водночас, факт існування покладених на підозрюваного обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, при діючому запобіжному заході є вагомими чинниками для спонукання підозрюваного дотримуватися належної процесуальної поведінки під час досудового розслідування та розгляду кримінального провадження по суті, а перспектива втрати застави, буде стимулюючим засобом для відбиття підозрюваному бажання будь-яким чином перешкоджати встановленню істини у кримінальному провадженні.
Строк дії покладених на підозрюваного ОСОБА_4 обов`язків закінчується 30.12.2024, однак по даному кримінальному провадженню завершити досудове розслідування у зазначений термін не представляється можливим, оскільки на даний час у кримінальному провадженні необхідно:
- отримати висновок судової інженерно-транспортної експертизи із дослідження обставин та механізму розвитку у ДТП;
- отримати висновок судово-медичної експертизи ОСОБА_6 ;
- отримати висновок судово-медичної експертизи ОСОБА_8 ;
- повідомити підозрюваному ОСОБА_4 про зміну раніше повідомленої підозри;
- відкрити матеріали досудового розслідування у порядку ст.290 КПК України;
- виконати вимоги ст. 290 КПК України, скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування;
- провести інші слідчі (розшукові) дії, які будуть необхідні для встановлення об`єктивної істини та повного досудового розслідування у кримінальному провадженні.
Результати вищевказаних процесуальних дій (висновків експертиз) мають вагоме значення для судового розгляду, оскільки будуть використані як доказ на підтвердження обґрунтованості підозри у вчиненні даного кримінального правопорушення, а долучити вказані висновки до матеріалів кримінального провадження в двомісячний строк не виявляється можливим через їх об`ємність та завантаженість експертних установ.
Таким чином, з урахуванням викладених ризиків та особи підозрюваного, обставин вчинення та суспільної небезпеки кримінального правопорушення, у скоєнні якого підозрюється ОСОБА_4 зважаючи на те, що заявлені ризики не зменшились та продовжують існувати; з метою забезпечення виконання підозрюваним своїх обов`язків, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню частково та підозрюваному слід продовжити строк дії обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України.
Керуючись ст.ст. 176-178, 183, 193, 194, 196, 199 КПК України, слідчий суддя, -
ухвалив:
клопотання задовольнити.
Продовжити застосування щодо підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Якимів, Кам`янка-Бузького району, Львівської області, українця, громадянина України, раніше не судимого, неодруженого, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , наступних обов`язків, визначених ухвалою колегії суддів Судової палати у кримінальних справах Львівського апеляційного суду від 13.11.2024, на строк до 30 лютого 2025 року:
-прибувати на виклики до слідчого, прокурора та суду;
-не відлучатися з Львівської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
-повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
-утримуватися від спілкування із свідками, потерпілими, експертами у цьому кримінальному провадженні;
-здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Контроль за виконанням даної ухвали покласти на прокурора другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтриманням публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 ..
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124092902 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку обов'язків |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Волоско І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні