Справа № 307/3368/24
Провадження № 22-ц/4806/1277/24
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
24 грудня 2024 року м. Ужгород
Суддя Закарпатського апеляційного суду Собослой Г.Г., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 ,від іменіякого дієпредставниця -адвокатка ЦопкоСвітлана Василівна,на рішенняТячівського районногосуду Закарпатськоїобласті від21жовтня 2024року усправі запозовомАкціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Закарпатсгаз" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з розподілу природного газу, -
в с т а н о в и в:
Відповідач ОСОБА_1 від імені та в інтересах якого діє представниця - адвокатка Цопко С.В., подав апеляційну скаргу, сформовану у системі "Електронний суд" 09.12.2024, на рішення Тячівського районного суду від 21 жовтня 2024 року, в якій одночасно порушив питання про поновлення строку на апеляційне оскарження. Клопотання мотивує тим, що копію судового рішення ОСОБА_1 було отримано під розписку 21.10.2024. Савуляк І.І. звернувся до Тячівського центру з надання БВПД про надання йому правничої допомоги. 26.11.2024 року адвокатці Цопко С.В. було надано доручення для надання правничої допомоги ОСОБА_1 .
Втім, наведені апелянтом підстави для поновлення строку апеляційного оскарження рішення не можна визнати поважними з огляду на наступне.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 354 ЦПК Україниапеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана тридцяти днів з дня вручення йому повного тексту рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу (ч.3 ст. 354 ЦПК України).
Європейський суд з прав людини зауважив, що «право на суд», одним із аспектів якого є право доступу, не є абсолютним і може підлягати обмеженням; їх накладення дозволене за змістом, особливо щодо умов прийнятності апеляційної скарги. Проте такі обмеження повинні застосовуватись з легітимною метою та повинні зберігати пропорційність між застосованими засобами та поставленого метою (VOLOVIK v. UKRAINE, N 15123/03, § 53, 55, ЄСПЛ, від 06 грудня 2007 року).
Судом встановлено, що ОСОБА_1 копію судового рішення отримав 29.10.2024 (а.с.65), апеляційну скаргу подав 09.12.2024, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження. Сам по собі факт звернення до Тячівського центру з надання БВПД не може вважатися поважною причиною пропуску строку на апеляційне оскарження без обгрунтування неможливості такого звернення раніше.
Відсутність чи пошук адвоката для оформлення апеляційної скарги належним чином не є об`єктивними та непереборними обставинами, які перешкоджають оскаржити рішення суду в межах встановленого законодавством строку.
З урахуванням наведеного, доводи ОСОБА_1 , від імені якого діє адвокатка Цопко С.В., щодо причин пропуску строку на апеляційне оскарження не можна визнати поважними.
Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленомустаттею 358 цього Кодексу.
Таким чином, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху у порядку ч. 3 ст. 357 ЦПК України.
Для належного усунення недоліків скаржнику необхідно у строк десять днів з моменту отримання копії цієї ухвали, надіслати до Закарпатського апеляційного суду заяву про усунення недоліків із зазначенням інших підстав поважності для поновлення строку.
Керуючись ст.ст.185, 354, 357 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в :
Визнати підстави для поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження рішення Тячівського районного суду від 21 жовтня 2024 року неповажними.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 ,від іменіякого дієпредставниця -адвокатка ЦопкоСвітлана Василівна,на рішенняТячівського районногосуду Закарпатськоїобласті від21жовтня 2024року -залишити без руху.
Встановити для усунення недоліків строк десять днів з дня вручення копії цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Г.Г. Собослой
Суд | Закарпатський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124093797 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Закарпатський апеляційний суд
Собослой Г. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні