Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/2604/24
Провадження № 2/935/973/24
РІШЕННЯ
Іменем України
24 грудня 2024 року м.Коростишів
Коростишівський районний суд Житомирської області в складі: головуючого судді Василенка Р.О., зі секретарем - Криворучко Я.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова Компанія «Фангарант Групп» до ОСОБА_1 про стягнення боргу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ТОВ «Фінансова Компанія «Фангарант Групп» звернувся до суду із позовом в якому просить суд стягнути з ОСОБА_1 суму заборгованості за договором № 60200345834 про отримання товарів в системі Плати Пізніше у розмірі 9588,22 грн. та судові витрати.
В обґрунтування позову вказує, що 01 березня 2024 року між ФОП ОСОБА_2 та ОСОБА_1 підписано договір № 60200345834 про отримання товарів в системі Плати Пізніше. Умовами пакету фінансування, визначеними в договорі, встановлено розмір і порядок оплати місячних платежів: щомісяця рівними частинами до 20 числа кожного місяця, починаючи з наступного за місяцем укладення договору. Платіж при отриманні товару (від загальної суми платежів) становить 200 грн. Кількість місячних платежів (крім першого) - 4, розмір місячних платежів щомісяця рівними частинами по 1775, 60 грн. Вид договору прямий лізинг, перехід права власності до клієнта після виплати всіх зобов`язань за договором.
Згідно даного договору відповідачу ОСОБА_1 передано в оренду на yмовах лізингу «Телефон мобільний ZTE Blade A54 4/128GB Grey», встановленою вартістю 7 302,38 грн. Передача товару відповідачу засвідчена його підписом на договорі. В момент підписання договору всі існуючі та майбутні права постачальника за договором відступаються на користь процесинг-центру ТОВ «Фінансова компанія «Фангарант Груп». Відповідно до договору, порядок отримання товарів клієнтом визначається договором та Правилами отримання товарів в системі ПлатиПізніше, з якими клієнт ознайомлений.
Вказує, що станом на 10 вересня 2024 року відповідач не виконав прийнятих на себе, відповідно до положень умов Пакету фінансування та п. 10.4.2. Договору зобов`язань щодо своєчасної, повної та належної оплати вартості отриманого Товару. Так, за весь період дії Договору відповідачем в якості оплати вартості отриманого Товару було сплачено 200 грн.
Вказує, що внаслідок порушення відповідачем взятих на себе зобов`язань заборгованість відповідача за кредитним договором становить 9588.22 грн. та складається з: суми заборгованості за основним зобов`язанням з оплати вартості отриманого товару в розмірі 7102,38 грн. та суми штрафних санкцій, нарахованих відповідно до положень п. 12.2-12.3 Договору у розмірі 2 485,84 грн.
Враховуючи, що відповідач свої зобов`язання у добровільному порядку не виконує позивач змушений звернутися до суду за захистом своїх прав.
Представник позивача у судове засідання не з`явився. У позові вказав про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить задовольнити, проти заочного розгляду справи не заперечує.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, шляхом розміщення оголошення на офіційному сайті суду. Причина неявки суду невідома, будь-яких заяв чи клопотань на адресу суду не надходило, тому суд розглянув справи без його участі.
Згідно ч.2ст.247ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши матеріали справи, на засадах змагальності та в межах позовних вимог, дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що 13 липня 2022 року між ТОВ «Фінансова Компанія «Фангарант Груп» (Процесинг-центр) та ФОП ОСОБА_2 (постачальник) укладено договір про участь постачальника в системі Плати Пізніше (Факторингу) за умовами якого постачальник постачає товари клієнтам (надає послуги) та відступає Процесинг-центру права вимоги платежів та право власності на товари в якості забезпечення грошових вимог за договорами з клієнтами, а Процесинг-центр здійснює факторингове фінансування відступлених постачальником прав разом із правами вимоги до клієнтів, що випливають із умов, на яких було здійснено постачання клієнтам товарів та наданих послуг. Сторони домовилися при цьому діяти відповідно до правил участі постачальника в системі Плати Пізніше, поточна редакція яких діє згідно наказу №05/02-18 від 05.02.2018 ркоу та є невід`ємною частиною цього договору (а.с.7).
01 березня 2024 року між ФОП ОСОБА_2 та відповідачем ОСОБА_1 укладено договір № 60200345834 про отримання товарів в системі ПлатиПізніше про що свідчить наявний у договорі підпис позичальника. (а.с.6).
Відповідно до умов договору ОСОБА_1 передано в оренду на yмовах лізингу «Телефон мобільний ZTE Blade A54 4/128GB Grey» встановленою вартістю 7302,38 грн. та встановлено розмір і порядок оплати місячних платежів: платіж при укладенні договору 200 грн. та визначено щомісячний платіж рівними частинами в розмірі по 1775,60 грн. до 20 числа кожного місяця.
В пункті 7 вказаного договору зазначено: Процесинг-центр: ТОВ «ФК «Фангарант Груп».
Відповідно до п. 8.1 договору клієнт отримує товар від постачальника на умовах договору та згідно обраного клієнтом пакету фінансування, а постачальник забезпечує надання товарів клієнту. В момент підписання договору всі існуючи та майбутні права постачальника за договором відступаються на користь Процесинг-центру.
Відповідно до п. 8.2. договору порядок отримання товарів (послуг) клієнтом визначається договором та Правилами отримання товарів в системі ПлатиПізніше в редакції згідно наказу № 05/02-18 від 05.02.2018, що є невід`ємною частиною договору. Клієнт ознайомлений з копією Правил в електронній формі на сайті www.paylater.com.ua.
Згідно п. 9.1 договору якщо за умови пакету фінансування не вказано інше, надання клієнту товарів (послуг) відбувається в момент підписання договору клієнтом та постачальником. Підпис клієнта на договорі свідчить про отримання товарів (послуг) в належній якості, кількості та комплектації.
Відповідно до пунктів 12.2, 12.3 договору у разі прострочення сплати платежів на строк до 10 календарних днів, клієнт сплачує неустойку в розмірі 5 % від суми заборгованості за прострочення кожного платежу. У разі прострочення сплати платежів на строк більше 10 календарних днів, клієнт сплачує неустойку в розмірі 10 % від суми заборгованості за кожен місяць прострочення.
Згідно положень п. 12.4. договору, у разі прострочення клієнтом сплати платежів на строк більше 30 (тридцяти) календарних днів останній зобов`язаний за першою вимогою Процесинг-центру протягом 10 календарних днів з моменту отримання такої вимоги достроково одноразово сплатити на користь останнього всі платежі, належні до сплати згідно з Пакетом фінансування.
Відповідно до п. 13.1 договору, цей договір набуває чинності з моменту його підписання сторонами і діє протягом строку, визначеного періодом та кількістю періодичних платежів, якщо інше у вказано в пакеті фінансування. Договір вважається автоматично пролонгованим на кожний наступний рік, якщо зобов`язання сторін за Договором на кінець строку його дії не є погашеними.
Відповідно до п. 13.7 договору клієнт ознайомився з Правилами отримання товарів (послуг) в системі ПлатиПізніше™ в редакції згідно Наказу № 05/02-18 від 05.08.2018, зміст Правил є зрозумілим для Клієнта, і він погоджується їх дотримуватись та виконувати.
Відповідно до п. 8.1 договору клієнт бере участь у системі ПлатиПізніше, зокрема отримує товари від постачальникаучасника системи ПлатиПізніше на умовах, визначених обраним клієнтом пакетом фінансування ПлатиПізніше, а постачальник зобов`язується забезпечити передачу товарів клієнту за умови виконання клієнтом вимог передбачених пакетом фінансування. В момент підписання договору всі існуючі та майбутні права постачальника за договором відступаються на користь Процесинг-центру.
Відповідно до розрахунку заборгованості за договором № 60200345834 від 01.03.2024 року слідує, що станом на 10.09.2024 року заборгованість відповідача ОСОБА_1 становить 9588,22 грн., з яких: 7102,38 грн. - сума заборгованості за основним зобов`язанням з оплати вартості отриманого товару. та 2 485,84 грн. - сума штрафних санкцій, нарахованих відповідно до положень п. 12.2-12.3 Договору.
Правильність здійснених нарахувань розміру заборгованості за договором відповідачем не оспорена та не спростована.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.207ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
За змістом статей 626,628ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Відповідно до ч.1 ст. 638 ЦК Україниістотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Відповідно до ч. 1ст. 806 ЦК Україниза договором лізингу одна сторона (лізингодавець) передає або зобов`язується передати другій стороні (лізингоодержувачеві) у користування майно, що належить лізингодавцю на праві власності і було набуте ним без попередньої домовленості із лізингоутримувачем (прямий лізинг), або майно, спеціально придбане лізингодавцем у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов (непрямий лізинг), на певний строк і за встановлену плату (лізингові платежі).
Згідно ст.526ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
За правиламист. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.
Згідно зіст. 610 ЦК Українипорушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Згідно з вимогами ч.1ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Таким чином з матеріалів справи вбачається, що відповідач ОСОБА_1 не виконав належним чином взяті на себе зобов`язання за договором № 60200345834 про отримання товарів в системі ПлатиПізніше від 01.03.2024 року, тим самими порушив порядок та умови внесення щомісячних платежів.
Відповідачем не спростовано факту отримання товарів, та не надано будь-яких доказів відсутності заборгованості за вказаним договором, не надано власного розрахунку заборгованості на противагу розрахунку заборгованості долученого позивачем до позову, тому вимоги позивача щодо стягнення суми заборгованості у 9588,22 грн. є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України, у разі задоволення позову, судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються на відповідача, а тому суд стягує з відповідача на користь позивача судовий збір у розмірі 2422,40 грн
Керуючись ст. ст.12,13,76-81, 141,259,263-268,352,354 ЦПК України, на підставі ст. ст.509,526, 626,628,806 суд,-
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова Компанія «Фангарант Групп», ЄДРПОУ: 38922870 заборгованість за договором про отримання товарів в системі ПлатиПізніше № 60200345834 від 01 березня 2024 року у розмірі 9588 (дев`ять тисяч п`ятсот вісімдесят вісім) грн. 22 коп. та 2422,40 грн. судового збору.
Рішення може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова Компанія «Фангарант Групп», ЄДРПОУ: 38922870 місцезнаходження: м. Киїів, просп.. Степана Бандери, 21
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .
Суддя Роман ВАСИЛЕНКО
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124096084 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Василенко Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні