Справа №: 398/6987/24
провадження №: 2/398/3444/24
УХВАЛА
Іменем України
"27" грудня 2024 р. м. Олександрія
Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Голосеніна Т.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Войнівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування,
У С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Войнівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування.
Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач зазначила, що вона є спадкоємцем за заповітом після смерті свого батька ОСОБА_2 , після смерті якого залишилася спадщина у вигляді житлового будинку АДРЕСА_1 . Проте, прийняти спадщину у встановленому законом порядку вона не може, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на зазначений будинок.
Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суддею встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України.
Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, позивач звертаючись до суду зазначив, що право власності на будинок АДРЕСА_1 її батько набув відповідно до рішення Олександрійського міськрайонного суду від 14.02.2006 року (справа №2-1787/2006).
Відповідно до ч.2 ст.83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Відповідно до ч.1,2 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинахдругійтатретійстатті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Таким чином, позивачу необхідно надати суду рішення Олександрійського міськрайонного суду від 14.02.2006 року №2-1787/2006, а у випадку неможливості самостійно надати зазначений доказ, позивач вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Окрім цього, суддя зазначає, що станом на 27.12.2024 року припинено діяльність шляхом реорганізації Войнівської сільської ради, ЄДРПОУ 04364644.
На даний час Войнівський старостинський огрук входить до складу Приютівської територіальної громади Олександрійського району Кіровоградської області.
Окрім цього, відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, позивачем надана квитанція про сплату судового збору в розмірі 1211,20 грн.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна.
Проте, при звернення до суду з зазначеним позовом позивачем не надано суду довідку про визначення оціночної вартості об`єкта нерухомості, а тому неможливо визначити ціну позову, та як наслідок розмір судового збору.
Довідку про визначення оціночної вартості об`єкта нерухомості кожен громадянин може зробити самостійно, адже у Фонді держмайна для цього працює сервіс автоматичної оцінки нерухомості.
Фізичні та юридичні особи можуть отримати таку е-Довідку, авторизувавшись на сайті https://evaluation.spfu.gov.uaза допомогою особистого електронного підпису або засобів інтегрованої системи електронної ідентифікації (ID.GOV.UA).
У зв`язку з вищевикладеним суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху для виконання позивачем та її представником вищенаведених вимог у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно ч.1ст.185ЦПК Українисуддя,встановивши,що позовнузаяву поданобез додержаннявимог,викладених устаттях 175і 177цього Кодексу,протягом п`ятиднів здня надходженнядо судупозовної заявипостановляє ухвалупро залишенняпозовної заявибез руху.
Керуючись ст.185 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В
Позовну заяву ОСОБА_1 до Войнівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення йому даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.В.Голосеніна
Суд | Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124097201 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Голосеніна Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні