КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №703/709/21
Провадження № 1-в/552/805/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.12.2024 м. Полтава
Київський районний суд м. Полтави у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
особи, щодо якої застосовуються примусові заходи медичного характеру ОСОБА_4 та його захисника адвоката ОСОБА_5 ,
лікаря психіатра ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у режимі відеоконференції в м. Полтаві заяву завідувача 3-А відділення Комунального підприємства «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» ОСОБА_7 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді лікування у закладі з надання психіатричної допомоги з посиленим наглядом стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: м. Жаботин, Кам`янський район, Черкаська область, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , маючого середню освіту, розлученого, пенсіонера за віком, раніше не судимого,
встановив:
23.12.2024 до суду надійшла заява завідувача 3-А відділення Комунального підприємства «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» ОСОБА_7 , в якій зазначено, що 17.12.2024 ОСОБА_4 був обстежений комісією лікарів-психіатрів, яка дійшла до висновку, що за своїм станом хворий на теперішній час являє собою суспільну небезпеку та потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді лікування в закладі з надання психіатричної допомоги з посиленим наглядом.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 514 КПК України продовження застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування. Розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування судом примусових заходів медичного характеру здійснюється за письмовою заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), де тримається дана особа. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
У КП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» на лікуванні у відділенні з посиленим наглядом ОСОБА_4 перебуває з 24.04.2024.
Згідно ст. 17 Закону України «Про психіатричну допомогу» перебування особи в закладі з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку може здійснюватися лише протягом часу наявності підстав, за якими було проведено госпіталізацію.
У разі необхідності продовження госпіталізації в примусовому порядку понад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження такої госпіталізації. До заяви, в якій повинні бути викладені підстави госпіталізації особи до закладу з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, передбачені статтею 14 цього Закону, додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обгрунтування про необхідність продовження такої госпіталізації. В подальшому продовження госпіталізації особи в закладі з надання психіатричної допомоги проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши лікаря-психіатра, яка подання підтримала, прокурора та захисника, які не заперечують проти продовження застосування стосовно хворого ОСОБА_4 примусових заходів медичного характеру у відділенні з посиленим наглядом, дійшов висновку.
Примусові заходи медичного характеру ОСОБА_4 призначені ухвалою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 17.09.2021 в зв`язку зі скоєнням суспільно небезпечного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України та змінені ухвалою Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 07.03.2024.
ОСОБА_4 страждає на психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання алкоголю, синдромом залежності. На теперішній час утримання в умовах, що виключають вживання. Переніс психотичний розлад психічної діяльності переважно галюцинаторний (алкогольний галюциноз).
Відповідно до висновку комісії лікарів-психіатрів № 13477/06-11 від 17.12.2024 на даний час ОСОБА_4 має нестабільність психічного стану, наявність порушень в емоційно-вольовій сфері, сфері мислення, наявність маячної симптоматики в минулому, алкогольну залежність, асоціальний тип поведінки, недостатність критики до свого захворювання та скоєного протиправного діяння, а тому потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді лікування в закладі з надання психіатричної допомоги з посиленим наглядом.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.94, 95 КК України, ст.19 Закону України «Про психіатричну допомогу», ст.514 КПК України,
ухвалив:
Заяву завідувача 3-А відділення Комунального підприємства «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» ОСОБА_7 про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді лікування у закладі з надання психіатричної допомоги з посиленим наглядом стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити.
Продовжити стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді лікування в закладі з надання психіатричної допомоги з посиленим наглядом на строк 6 місяців.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Полтавського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення через Київський районний суд м. Полтави.
Ухвала набираєзаконної силипісля закінченнястроку поданняапеляційної скарги,якщо такускаргу небуло подано.У разіподання апеляційноїскарги ухвала,якщо їїне скасовано,набирає законноїсили післяухвалення рішеннясудом апеляційноїінстанції.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124097594 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Айдаєв Р. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні