Ухвала
від 27.12.2024 по справі 711/10026/24
ПРИДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/10026/24

Номер провадження 2/711/3487/24

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття загального позовного провадження у справі

27 грудня 2024 року м. Черкаси

Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Петренко О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Придніпровської районної ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

23 грудня 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Придніпровського районного суду м. Черкаси із вказаною позовною заявою, в якій просить суд визнати причини пропущення строку на прийняття спадщини поважними та визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23 грудня 2024 року означеній позовній заяві присвоєно єдиний унікальний номер судової справи №711/10026/24 та визначено головуючим суддею (суддею-доповідачем) Петренка О.В.

Згідно ч. 1 ст. 30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, предметом спору є визначення додаткового строку для прийняття спадщини у виді нерухомого майна, а саме: житлового будинку, що розташований у АДРЕСА_1 , тобто у Придніпровському районі означеного населеного пункту.

Пунктом 42 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 01.03.2013 року № 3 «Про деякі питання юрисдикції судів та визначення підсудності цивільних справ» роз`яснено, що виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна, в тому числі для позовів про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Оскільки нерухоме майно, для оформлення якого позивач звернувся до суду із позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, розташоване у Придніпровському районі м. Черкаси, тому ця позовна заява за правилами виключної підсудності підлягає розгляду саме Придніпровським районним судом м. Черкаси.

Також, під час вирішення питання щодо можливості відкриття провадження, встановлено, що позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Придніпровського районного суду м. Черкаси.

Судовий збір позивачем сплачений у порядку і розмірі, що передбачений п.п.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», тобто у розмірі 0,4 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211,20 грн.

Таким чином, підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження суддею не встановлено.

Згідно ч.1 ст.187 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.

Також у вступній частині позовної заяви позивачем зазначені реквізити третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору, а саме: Черкаської міської ради та Другої черкаської державної нотаріальної контори. Однак, заяви про залучення вказаних осіб до участі у даній справі позивачем не подано; у тексті позовної заяви мотивація чи прохання щодо цього відсутні.

Статтею 53 ЦПК України встановлено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін, їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Із позовної заяви вбачається, що предметом спору є визначення позивачу додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задля оформлення спадкових прав на нерухоме майно (розташоване в адміністративних межах м. Черкаси) з підстав того, що постановою нотаріуса Другої черкаської державної нотаріальної контори відмовлено йому у видачі свідоцтва про право власності на спадщину за законом на означене вище нерухоме майно. У зв`язку із цим слід залучити до участі у справі і Черкаську міську раду, і Другу черкаську державну нотаріальну контору як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, оскільки рішення у справі може вплинути відповідно на їх право на нерухоме майно, та на вчинення відповідних нотаріальних дій в межах спадкової справи №63/2024.

Оскільки позивачем подано до суду копію позовної заяви з додатками з урахуванням кількості третіх осіб, суддя не вбачає підстав для покладення на позивача обов`язку щодо направлення цих документів залученим особам.

Відповідно до ч. 3 ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно п.2 ч.4 ст.274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, зокрема, щодо спадкування.

Враховуючи викладене, а також те, що предмет спору стосується спадкування, тому справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.

Згідно ч. 1 ст. 196 ЦПК України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче провадження. Отже, у справі слід призначити підготовче засідання.

Керуючись ч.1 ст.30, 175-177, 187, 196, 260, 261, 274 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 (місце реєстрації проживання: АДРЕСА_2 ) до Придніпровської районної ради (місцезнаходження: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання у справі №711/10026/24 о 09 год. 00 хв 24 січня 2025 року, що відбудеться в приміщенні Придніпровського районного суду м. Черкаси (адреса: м. Черкаси, вул. Гоголя, 316, 3-й поверх).

Залучити до участі у справі №711/10026/24 Черкаську міську раду (місцезнаходження: м. Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 36) та Другу черкаську державну нотаріальну контору (місцезнаходження: м. Черкаси, вул. Університетська, 33) як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Викликати учасників справи для участі у підготовчому засіданні.

Встановити відповідачу строк, який не може перевищувати п`ятнадцяти календарних днів з дня отримання цієї ухвали, протягом якого відповідач має право подати відзив на позовну заяву, з урахуванням вимог ст. 178 ЦПК України. Копія відзиву та доданих до нього письмових доказів, висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову, повинні бути надіслані іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, докази про що повинні бути приєднані до відзиву. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Роз`яснити відповідачу, що, відповідно до ч. 1 ст.193 ЦПК України, він має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Встановити позивачу строк, який не може перевищувати п`яти календарних днів з дня отримання відзиву, для подання відповіді на відзив, а саме: міркувань та аргументів щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень та мотивів їх визнання або відхилення. Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) відповідачу одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.

Встановити відповідачу строк, який не може перевищувати чотирьох календарних днів з дня отримання відповіді на відзив, для подання заперечення, в яких повинні бути викладені пояснення, міркування та аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення. Копія заперечення та доданих до них документів повинна бути надіслана (надана) позивачеві одночасно з надісланням (наданням) заперечення на відповідь на відзив до суду.

Роз`яснити третім особам, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, що вони мають право протягом десяти календарних днів з дня отримання цієї ухвали надіслати суду пояснення щодо позову, а щодо відзиву - протягом семи днів із дня його отримання, з наданням доказів відправлення його копії іншим учасникам справи.

Учасники справи, в порядку ст. 39 ЦПК України, мають право протягом десяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі заявити відвід судді з підстав, передбачених ст. 36-37 ЦПК України.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на сторінці офіційного веб-порталу судової влади України в мережі Інтернет - https://pp.ck.court.gov.ua/sud2314/.

Копію ухвали направити позивачу.

Копію ухвали разом із копією позовної заяви з доданими до неї копіями документів направити відповідачу та третім особам, що не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.

Ухвала складена та підписана суддею 27 грудня 2024 року.

Суддя: О. В. Петренко

СудПридніпровський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення27.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124099454
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —711/10026/24

Ухвала від 27.12.2024

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Петренко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні