Справа №752/17439/24
Провадження №2/752/6589/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2024 року м. Київ
Голосіївський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Кокошка О.Б.,
за участю секретаря Матяш В.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовною заявою адвоката Покоєвича Артема Олексійовича, поданою в інтересах ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Вінницької міської ради, Орган опіки та піклування в особі Вінницької міської ради про визначення місця проживання неповнолітньої дитини та встановлення графіку відвідування та участі у вихованні неповнолітньої дитини,-
ВСТАНОВИВ:
Адвокат Покоєвич Артем Олексійович в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Вінницької міської ради, Орган опіки та піклування в особі Вінницької міської ради про визначення місця проживання неповнолітньої дитини та встановлення графіку відвідування та участі у вихованні неповнолітньої дитини.
26.12.2024 представник позивача адвокат Панченко О.В. та відповідач ОСОБА_2 надали заяви про затвердження укладеної між сторонами мирової угоди, в якій просили затвердити вказану мирову году від 17.12.2024 та закрити провадження по вказаній справі.
Учасники справи в підготовче засідання не з`явилися.
Представник позивача адвокат Панченко О.В. та відповідач ОСОБА_2 у поданих заявах просили про розгляд справи без їх участі.
Представник третьої особи Органу опіки та піклування в особі Вінницької міської ради надала до суду заяву про розгляд справи за відсутності їх представника.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї документи, дослідивши письмові матеріали справи, розглянувши мирову угоду, суд вважає, що слід затвердити мирову угоду, укладену між сторонами, та провадження у справі підлягає закриттю, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 4 ст. 200 ЦПК України ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Згідно з ч. 2 ст. 207 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
Відповідно до ч. 4 ст. 207 ЦПК України укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Судом встановлено, що у справі, яка розглядається, предметом позовних вимог є визначення місця проживання неповнолітньої дитини та встановлення графіку відвідування та участі у вихованні неповнолітньої дитини.
З поданої до суду до ухвалення судового рішення мирової угоди та заяв сторін вбачається, що сторони дійшли згоди з усіх спірних питань, з умовами мирової угоди сторони згодні та просять її затвердити.
Ознайомившись зі змістом мирової угоди, суд вважає, що укладенням вказаної мирової угоди сторони дійсно мають на меті врегулювати спір на підставі взаємних поступок, умови мирової угоди стосуються лише прав та обов`язків сторін, не виходять за межі предмета спору, а відповідно й не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб та не суперечать закону.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе затвердити мирову угоду та закрити провадження у вказаній справі.
Керуючись ст.ст. 200, 207, 255, 260-261, 352-355 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Затвердити мирову угоду від 17 грудня 2024, укладену між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , у справі №752/17439/24, згідно з якою сторонами дійшли згоди встановити наступний порядок зустрічі батька з дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 :
«1. ОСОБА_1 та його батьки мають право на необмежене спілкування з дитиною засобами телефонного зв`язку та/або за допомогою інших засобів зв`язку в режимі "он-лайн" з використанням програмного забезпечення Viber або іншого месенджера з урахуванням режиму дня дитини. ОСОБА_2 та її батьки мають право на необмежене спілкування з дитиною засобами телефонного зв`язку та/або за допомогою інших засобів зв`язку в режимі "он-лайн" з використанням програмного забезпечення Viber або іншого месенджера з урахуванням режиму дня дитини в продовж всього часу, коли донька знаходиться з батьком.
2.
2.1. ОСОБА_1 має право на перші три побачення та спілкування з дитиною за її місцем проживання у кожні другі та четверті вихідні дні у суботу або неділю, а саме з 10 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин без присутності матері, у тому числі з можливістю відвідування культурно-масових, спортивних та розважальних заходів. ОСОБА_1 зобов`язаний надавати надавати повну інформацію про стан дитини впродовж всього часу, що вона перебуває з ним.
2.2. ОСОБА_1 має право на наступні побачення та спілкування з дитиною кожні другі та четверті вихідні дні кожного календарного місяця, а саме з 10 години 00 хвилин суботи до 20 години 00 хвилин неділі з можливістю ночівлі разом з батьком, у тому числі з можливістю відвідування культурно-масових, спортивних та розважальних заходів. ОСОБА_1 зобов`язаний надавати надавати повну інформацію про стан дитини впродовж всього часу, що вона перебуває з ним.
3. ОСОБА_1 має право на спільний відпочинок та спілкування з дитиною без матері у день свого народження, та день народження дідуся та бабусі - у робочі дні після закінчення шкільних занять та інших додаткових гуртків, які відвідуватиме дитина, та до 20 години 00 хвилин, а у випадку, якщо день народження випадає на вихідний день - із 09 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин.
4. Кожен із батьків має право на спільний відпочинок та спілкування з дитиною під час святкування Нового року та Різдво Христового у наступному порядку:
- донька святкує Новий рік у парні роки з ОСОБА_1 , непарні з ОСОБА_2 . При цьому святкування з батьками Нового року передбачає перебування дитини з батьками з 09 години 00 хвилин 30 грудня до 20 години 00 хвилин 02 січня;
- донька святкує Різдво Христове у непарні роки ОСОБА_1 , парні ОСОБА_2 . При цьому святкування з батьками Різдво Христового передбачає перебування дитини з батьками з 15 години 00 хвилин 24 грудня до 20 години 00 хвилин 26 грудня.
5. В період шкільних літніх канікул починаючи з 15 липня по 31 серпня кожного року ОСОБА_1 проводить літній відпочинок з донькою на свій вибір протягом 14 календарних днів.
6. Протягом року, в період шкільних (осінніх, зимових, весняних) канікул донька три календарних днів осінніх та весняних канікул перебуває та проживає разом з батьком. Зимові канікули донька один тиждень перебуває у батька з врахуванням п. 4 цієї мирової угоди.
7. ОСОБА_2 зобов`язана повідомляти про зміну стану здоров`я дитини, про перебіг хвороб, про заплановані щеплення та про результати проходження медоглядів.
8. ОСОБА_2 зобов`язана повідомляти в якому освітньому закладі навчається дитина, які гуртки відвідує. Мати зобов`язана добавляти батька в батьківські групи освітнього закладу, де навчається донька.
9. ОСОБА_1 та його батьки мають право на спільне проведення часу з донькою в день її народження за її місцем проживання.
3. Умови набрання чинності мирової угоди та інші умови
Ця угода набирає чинності з моменту затвердження Голосіївським районним судом міста Києва та діє до набуття донькою повноліття.
Наслідки затвердження судом Мирової угоди, передбачені ст. 207 Цивільного процесуального кодексу України, та закриття провадження по справі Сторони усвідомлюють та розуміють в повному обсязі.
Зобов`язання Сторін по Мировій угоді повинні виконуватись належним чином та в установлений нею строк. Одностороння відмова від виконання умов Мирової угоди, а також одностороння зміна її положень не допускається.
Сторони, підписуючи Мирову угоду, заявляють про те, що у процесі її укладення діяли без порушення прав та інтересів третіх осіб. Наслідки укладання мирової угоди сторонам відомі та зрозумілі.
З моменту затвердження цієї угоди спір між сторонами є остаточно врегульованим.
Ця Мирова угода складена українською мовою у трьох автентичних примірниках: по одному екземпляру кожній із Сторін та Голосіївському районному суду міста Києва області для приєднання до матеріалів справи №752/17439/24.»
Закрити провадження у цивільній справі за позовною заявою адвоката Покоєвича Артема Олексійовича, поданою в інтересах ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 , третя особа Служба у справах дітей Вінницької міської ради, Орган опіки та піклування в особі Вінницької міської ради про визначення місця проживання неповнолітньої дитини та встановлення графіку відвідування та участі у вихованні неповнолітньої дитини.
Роз`яснити сторонам, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Повний текст ухвали складений 26.12.2024.
Суддя О. Б. Кокошко
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124100200 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Кокошко О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні