27.11.2024 Справа № 756/3421/24
№ 1-кп/756/1109/24
В И Р О К
іменем України
27 листопада 2024 року Оболонський районний суд м. Києва
у складі головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
обвинуваченої - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальне провадження по обвинуваченню
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Києва, громадянки України, офіційно не працюючої, заміжньої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,
у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України,
в с т а н о в и в:
04 січня 2024 року, близько 16 год. 13 хв., у ОСОБА_4 , яка перебувала в приміщені магазину «DECATHLON», розташованого за адресою: м. Київ, просп. Степана Бандери 15-Г, виник умисел, спрямований на таємне викрадення майна, в умовах воєнного стану, яке належить ТОВ «ДЕКАТЛОН УКРАЇНА».
Реалізуючи свій умисел, в той же час і того ж дня, перебуваючи у магазині «DECATHLON», за вищевказаною адресою, ОСОБА_4 , впевнившись, що за її діями ніхто із сторонніх осіб не спостерігає, скориставшись неуважністю працівників магазину, задля власного збагачення, діючи таємно, в умовах воєнного стану, шляхом вільного доступу, взяла із торгівельного стелажу чоловічі черевики МН100 для гірського туризму, вартістю 1 915 грн. 83 коп. (без урахування ПДВ) та черевики чоловічі NH150 для туризму, вартістю 1 332 грн. 50 коп. (без урахування ПДВ), загальною вартістю 3 248 грн. 33 коп. (без урахування ПДВ), які сховала до пакету, що був при ній. У подальшому, ОСОБА_4 , не розрахувавшись за вказане майно, утримуючи його при собі, вийшла з приміщення магазину «DECATHLON» та розпорядилась ним на власний розсуд.
Внаслідок вчинення кримінального правопорушення, ОСОБА_4 спричинила ТОВ «ДЕКАТЛОН УКРАЇНА» майнову шкоду на загальну суму 3 248 грн. 33 коп. (без урахування ПДВ).
У судовому засіданні ОСОБА_4 свою вину у вчиненні злочину визнала повністю, зокрема показала, що дійсно 04 січня 2024 року, близько 16 год., вона, перебуваючи в приміщенні магазину «DECATHLON», що за адресою: м. Київ, просп. Степана Бандери 15-Г, викрала дві пари чоловічих черевик. Свою вину у вчиненні нею злочину визнала повністю, розкаялась у вчиненому, вартість викраденого майна не оспорює.
На підставі ч. 3 ст. 349 КПК України, за згодою учасників судового провадження, судом визнано недоцільним дослідження доказів по справі, щодо тих обставин, які ніким з учасників процесу не оспорюються. При цьому судом з`ясовано, що учасники процесу правильно розуміють зміст цих обставин, сумнівів у добровільності їхньої позиції немає; останнім роз`яснено, що у такому випадку, вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
Разом з цим, кваліфікуючи дії ОСОБА_4 , суд враховує наступне.
Згідно обвинувального акту дії ОСОБА_4 стороною обвинувачення кваліфіковані за ч. 4 ст. 185 КК України з посиланням на кваліфікуючу ознаку кримінального правопорушення - повторність. При цьому, повторність в діях ОСОБА_4 , сторона обвинувачення обґрунтовує вчиненням кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 185 КК України, що мали місце 22 листопада 2022 року, 04 січня 2024 року, близько 16 год. 40 хв. та 16 год. 59 хв.
Водночас, ухвалою від 27.11.2024, постановлено у цьому ж кримінальному провадженні, кримінальне провадження № 12022100050002773 від 23.11.2022 за обвинуваченням ОСОБА_4 , у вчиненні кримінальних правопорушень - злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 185 КК України (епізоди, що мали місце 22 листопада 2022 року, 04 січня 2024 року, близько 16 год. 40 хв. та 16 год. 59 хв.) закрито на підставі п. 4-1 ч. 1 ст. 284 КПК України.
Таким чином, суд приходить до висновку, що у діях ОСОБА_4 відсутня кваліфікуюча ознака - повторність.
За таких обставин, суд вважає, що винність ОСОБА_4 у вчиненні нею злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, доведена в повному обсязі.
Дії ОСОБА_4 повинні бути кваліфіковані за ч. 4 ст. 185 КК України, оскільки вона вчинила дії, що виразились у таємному викраденні чужого майна (крадіжка), вчиненого в умовах воєнного стану.
Вирішуючи питання про призначення виду та розміру покарання обвинуваченій ОСОБА_4 , суд приходить до наступного висновку.
Згідно зі ст. 50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами.
Відповідно до вимог ст. 65 КК України суд призначає покарання, враховуючи ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного, а також обставини, що пом`якшують і обтяжують покарання. Особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначено покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень.
Призначаючи покарання ОСОБА_4 , суд ураховує ступінь тяжкості вчиненого нею злочину, який відповідно до ст. 12 КК України є тяжким, вчиненим із прямим умислом, а також обставину, що пом`якшує покарання.
Обставиною, що пом`якшує покарання ОСОБА_4 , згідно ст. 66 КК України, суд визнає, що обвинувачена щиро покаялась.
Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_4 , згідно ст. 67 КК України, судом не встановлено.
Крім цього, при обранні обвинуваченій ОСОБА_4 міри покарання судом враховується її відношення до вчиненого, матеріали, що її характеризують, зокрема те, що обвинувачена має на утриманні п`ятьох дітей, раніше не судима, на обліках у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога не перебуває, за місцем проживання характеризується посередньо.
На підставі викладеного, суд вважає за необхідне обрати ОСОБА_4 покарання у виді позбавлення волі, але, з урахуванням обставин справи та особи винної, суд дійшов висновку, що її перевиховання та виправлення можливі без відбування покарання та вважає за доцільне призначити ОСОБА_4 покарання із застосуванням ст. 75 КК України.
Питання щодо речових доказів суд вирішує у відповідності з вимогами ст. 100 КПК України.
Процесуальні витрати у кримінальному провадженні відсутні. Цивільний позов не заявлено.
Керуючись статтями 370, 374 КПК України, суд
у х в а л и в:
ОСОБА_4 визнати винуватою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України та призначити їй покарання у виді 5 років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням з встановленням іспитового строку тривалістю в 1 рік.
На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_4 обов`язки: періодично з`являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Речові докази по справі, а саме дві пари чоловічих черевиків, що стали предметом крадіжки, - залишити за належністю ТОВ «ДЕКАТЛОН УКРАЇНА».
Вирок може бути оскаржено в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва протягом 30 днів з моменту його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченій та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після його ухвалення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124100519 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Оболонський районний суд міста Києва
Дев'ятко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні