печерський районний суд міста києва
Справа № 757/52994/23-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" жовтня 2024 р.
Печерський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Хайнацького Є.С.,
за участю секретаря судового засідання Сміян А.Ю.,
за участю:
позивача: не з`явилась,
представника відповідача: не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля про скасування наказу про відрахування з вищого навчального закладу, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (далі - СНУ імені Володимира Даля) про скасування наказу про відрахування з вищого навчального закладу.
Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 24.11.2023 року відкрито провадження в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до СНУ імені Володимира Даля про скасування наказу про відрахування з вищого навчального закладу, призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 14.02.2024 року.
Протокольною ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 14.02.2024 року відкладено судове засідання на 24.04.2024 року.
22.02.2024 року до суду надійшов відзив від СНУ імені Володимира Даля у якому відповідач просив у задоволенні позову відмовити.
Протокольною ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 24.04.2024 року відкладено судове засідання на 24.07.2024 року.
В судове засідання 24.07.2024 року позивач не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином шляхом направлення смс-повідомлення - судової повістки на телефон позивача ОСОБА_1 НОМЕР_1 , що підтверджується довідкою про доставку судової повістки о 11:16:41 25.04.2024 року., у зв`язку з чим протокольною ухвалою суду на підставі ст. 223 ЦПК України у зв`язку з першою неявкою позивача в судове засідання, відкладено розгляд справи на 23.10.2024 року.
В судове засідання 23.10.2024 року позивач не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином шляхом направлення смс-повідомлення - судової повістки на телефон позивача ОСОБА_1 НОМЕР_1 , що підтверджується довідкою про доставку судової повістки о 14:19:26 29.07.2024 року, проте в судове засідання представник позивача не з`явився, причини неявки не повідомив.
В судове засідання представник відповідача не з`явився; про день, час, місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Як визначено у ч.ч. 1, 2, 4 ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Європейський суд з прав людини в рішенні від 07.07.1989 року у справі «Юніон Аліментаріа проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосереднього його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Крім того, як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, позивач як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки (рішення Європейського суду прав людини у справі «Каракуця проти України», рішення Європейського Суду з прав людини «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 року).
Відповідно до ч. 1 ст. 38 ЦПК України, сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Як визначено у ч. 5 ст. 223 ЦПК України, у разі повторної неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.
Отже, оскільки позивач була належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи як 24.07.2024 року, так і 23.10.2024 року, проте в судове засідання повторно не з`явилась та не зверталась до суду із заявою про розгляд справи за її відсутності, суд вважає, що позов слід залишити без розгляду.
Аналогічне положення закріплено у п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України, згідно якого, суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо, зокрема, належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі, зокрема, залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням).
Оскільки суд залишає позов без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям позивача, сплачена при зверненні до суду сума судового збору поверненню не підлягає.
При цьому, суд роз`яснює, що згідно ч. 2 ст. 257 ЦПК України, особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 223, 257, 260, 352, 353, 354, 355 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля про скасування наказу про відрахування з вищого навчального закладу - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Повний текст судового рішення складений та підписаний суддею 23.10.2024 року.
Суддя Є.С. Хайнацький
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124100700 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Хайнацький Є. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні