Справа № 761/46451/24
Провадження № 1-кс/761/30681/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.12.2024 рік м. Київ
Слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання старшого детектива Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,
В С Т А Н О В И В :
До Шевченківського районного суду міста Києва надійшло погоджене з прокурором клопотання детектива про тимчасовий доступ до речей та документів, які зберігаються у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в якому вказано, що Головним підрозділом детективів Бюро економічної безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 72024001420000090 від 15.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідування встановлено, що службові особи окремих лікувальних закладів, діючи за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) та іншими особами, у 2023-2024 роках, заволоділи бюджетними коштами шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в особливо великих розмірах при закупівлі медичних виробів умовах воєнного стану.
Так, у ході вивчення, аналізу та відпрацювання проведених публічних закупівель в умовах воєнного стану виявлено факти протиправних дій службових осіб Державної наукової установи « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) під час організації та проведення тендерних процедур.
Зокрема, 02.04.2024 оголошено відкриті торги з особливостями (ідентифікатор лоту ІНФОРМАЦІЯ_5 ) із закупівлі «Системи ендоскопічної візуалізації в комплекті» очікуваною вартістю 15 млн. грн.
При цьому, службові особи Державної наукової установи « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з метою надання переваг конкретному учаснику, вступили в злочинну змову з службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), та з метою надання останнім переваг у зазначених тендерах, вибрали процедуру відкритих торгів з особливостями та допустили до участі зазначене товариство як єдиного учасника.
В результаті цього, 17.04.2024 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » укладено договір № ВТ-34 на поставку «Системи ендоскопічної візуалізації в комплекті» за ціною 14 997 253,22 грн та, згідно з поданою пропозицією, зазначена система запропонована торгової марки OLYMPUS.
В той же час, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не є офіційним представником чи дистриб`ютором торгової марки OLYMPUS в Україні.
Проведеним аналізом зареєстрованих податкових накладних ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » установлено, що вказане підприємство 12.06.2024 виписало податкову накладну на продаж «Система ендоскопічної візуалізації для дуоденоскопії (в комплекті)» ДНУ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » вартістю 14 997 253,22 грн. (в т.ч. ПДВ 981128,72).
Проведеним аналізом імпортних операцій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не встановлено факту ввезення зазначеної системи, чи її складових на митну територію України.
Згідно реєстру податкових накладних встановлено факт купівлі 07.06.2024 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) товару під назвою «CV-1500 Системний відеоцентр Evis X-1» за ціною 10 165 000 грн. (в т.ч. ПДВ 665 000 грн.).
В свою чергу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », того ж дня, тобто 07.06.2024 придбало в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) «Систему ендоскопічної візуалізації для дуоденоскопії (в комплекті)» за ціною 6 955 000 грн (в т.ч. ПДВ -455000 грн).
Відповідно до інформації з мережі Інтернет встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) є офіційним партнером торгової марки OLYMPUS.
Ураховуючи викладене, ринкову вартість вказаного медичного обладнання завищено на суму понад 8 млн. грн., що спричинило збитки державному бюджету в особливо великих розмірах.
На даний час, з метою встановлення всіх обставин вчинення зазначеного кримінального правопорушення, осіб причетних до його вчинення, розміру завданих матеріальних збитків, виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: оригіналів документів фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), стосовно проведених у 2024 році закупівель медичного обладнання - «Система ендоскопічної візуалізації для дуоденоскопії (в комплекті)», зокрема: договорів, контрактів із додатками та специфікаціями до них, рахунків-фактур, прибуткових та видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, актів приймання-передачі, довіреностей, платіжних доручень, інших документів, що свідчать про комплектність придбаних медичних виробів та які підтверджують оплату за отримані ТМЦ, наказів, протоколів та інші внутрішніх документів по вказаній закупівлі, з можливістю їх вилучення (виїмки).
Детектив ОСОБА_3 у судове засідання не прибув, але до суду надійшло клопотання стосовно розгляду клопотання за його відсутності, вказавши що клопотання підтримує та просить задовольнити.
Представник особи, у володінні якої знаходяться документи, тимчасовий доступ до яких просить надати детектив, в судове засідання не з`явився, про розгляд повідомлений належним чином.
Разом з тим, згідно положень ч. 4 ст. 163 КПК України, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Положеннями ст. 132 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Згідно вимог ч.1 та 2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
За змістом п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
У відповідності з вимогами ч. 7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи зміст клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що отримані документи та інформація, може бути використана під час досудового розслідування кримінального провадження за № 72024001420000090 від 15.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, як докази у вказаному кримінальному провадженні.
Разом з тим, детективом не доведено необхідності вилучення оригіналів вказаних документів, так як матеріалами клопотання не підтверджено факт призначення судово - економічних та інших експертиз в даному кримінальному провадженні, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що надання копій даних документів буде достатнім для досягнення мети зазначеного тимчасового доступу.
Отже, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню.
Керуючись вимогами ст. ст.132, 159 - 164 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого детектива Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити частково.
Надати детективам групи детективів Головного підрозділу детективів БЕБ України: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 ; керівнику відділу детективів Головного підрозділу детективів БЕБ України ОСОБА_22 тимчасовий доступ до документівз можливістю вилучення належним чином завірених копії (здійснення виїмки), що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: до документів фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), стосовно проведеної у 2024 році закупівлі медичного обладнання - «Система ендоскопічної візуалізації для дуоденоскопії (в комплекті)», зокрема:
- договору з додатками; специфікаціями, накладними, ТТН, платіжними документами, сертифікатами, актами приймання-передачі, паспортами якості та іншими документами, які підтверджують якість поставленого товару), дозвільними документами на товар; гарантійними листами, інвентарні відомості; додаткових угод до вказаних договорів, відомостей про оплату за поставлений товар;
-договори/контракти та інші цивільно правові угоди з додатками (інвойси, митні декларації, товаро-транспортні накладні, CMR та інші документи про ввезення та розмитнення товару, сертифікати) стосовно придбання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » «Система ендоскопічної візуалізації для дуоденоскопії (в комплекті)», яка в подальшому була реалізована ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 );
- договорів з додатками; специфікаціями, накладними, ТТН, платіжними документами, сертифікатами, актами приймання-передачі, паспортами якості та іншими документами, які підтверджують якість поставленого товару), дозвільними документами на товар; гарантійними листами, інвентарні відомості; додаткових угод до вказаних договорів, відомостей про оплату за поставлений товар стосовно реалізації«Система ендоскопічної візуалізації для дуоденоскопії (в комплекті)» чи її складових частин іншим суб`єктам господарювання;
- прайс-лист, цінові пропозиції на товар «Система ендоскопічної візуалізації для дуоденоскопії (в комплекті)», за період з 01.01.2023 по теперішній час;
-регістри бухгалтерського обліку (журнали-ордери, оборотно-сальдові відомості, аналізи рахунків, картки рахунків) по всім рахункам з розшифровкою та конкретизацією інформації по операціях, постачальника та покупця, у розрізі товарів, дат, документів, договорів, (у т.ч. по рах. 20, 28, 31, 36, 37, 63, 68, 64 та ін.) за період 2023-2024 роки щодо операцій з реалізації/придбання товарів/послуг суб`єктами господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 );
- наказів про призначення директора та головного бухгалтера та їх посадових інструкцій, які були чинними станом на 2024 рік.
Строк дії ухвали не може перевищувати 2 (двох) місяців з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
19 грудня 2024 року
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124101386 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Матвєєва Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні