Рішення
від 27.12.2024 по справі 908/2882/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 22/202/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.12.2024 Справа № 908/2882/24

м. Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Ярешко О.В.,

Розглянувши без виклику учасників справи матеріали справи № 908/2882/24

за позовом: Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності УКРІНТЕРЕНЕРГО (вул. Кирилівська, буд. 85, м. Київ, 04080)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю УКРБУДІНВЕСТ (вул. Незалежної України, буд. 51, м. Запоріжжя, 69035)

про стягнення 1 295 103,00 грн.

ВСТАНОВИВ:

1. Короткий зміст позовних вимог та заяви позивача

30.10.2024 до Господарського суду Запорізької області через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява (вих. № 44/22-1931 від 30.10.2024) Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності УКРІНТЕРЕНЕРГО до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю УКРБУДІНВЕСТ про стягнення 1125545,70 грн. основного боргу за поставлену електричну енергію, 62317,59 грн. інфляційних втрат, 107239,70 грн. - 15% річних.

Позов обґрунтовано неналежним виконанням відповідачем грошового зобов`язання за договором про постачання електричної енергії постачальником «останньої надії», з урахуванням договору № 1 від 15.02.2024 про реструктуризацію заборгованості. Згідно договору відповідач перебував на постачанні в постачальника «останньої надії» в період з грудня 2023 по лютий 2024.

Інші заяви по суті справи до суду не надходили.

2. Позиція (аргументи) відповідача. Заяви відповідача

Відзив на позов від відповідача не надійшов. Останнім днем строку для подання відзиву було 20.11.2024.

Заява з запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження від відповідача не надійшла.

Інші заяви по суті справи до суду не надходили.

3. Процесуальні питання, вирішені судом

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.10.2024 здійснено автоматизований розподіл позовної заяви між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/2882/24 та визначено до розгляду судді Ярешко О.В.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 04.11.2024 суддею Ярешко О.В. позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі № 908/2882/24 за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи. Справа визнана судом малозначною, оскільки є незначної складності, не належить до переліку справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження. Ухвалено розгляд справи по суті розпочати через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Ухвала про відкриття провадження у справі була надіслана сторонам 04.11.2024 в їх зареєстровані електронні кабінети відповідно до ст. 6 ГПК України та вручена (доставлена до їх електронних кабінетів) 04.11.2024 о 19:24 год., що підтверджується довідками про доставку електронного листа (ухвали), сформованими в системі Діловодство спеціалізованого суду.

Відповідно ч. 6 ст. 242 ГПК України, днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи. Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

Судом 05.11.2024 отримано довідку про доставлення копії ухвали суду від 04.11.2024 сторонам.

Суд враховує, що відповідно до ст. 6 ГПК України, суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Частиною 5 ст. 242 ГПК України встановлено, що учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі шляхом надсилання до електронного кабінету у порядку, визначеному законом, а в разі відсутності електронного кабінету - рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Отже, чинним процесуальним законодавством передбачено, що отримання процесуальних документів через підсистему "Електронний суд" є належним способом повідомлення для осіб, які в обов`язковому порядку мають зареєструвати електронний кабінет в системі ЄСІТС.

Враховуючи, що ухвалу про відкриття провадження у справі доставлено до електронних кабінетів сторін 04.11.2024 о 19:24 год., судове рішення вважається врученим на наступний робочий день, тобто 05.11.2024.

Відповідно ч. 9 ст. 165 ГПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Суд визнав можливим розглянути справу на підставі ч. 9 ст. 165 ГПК України, за наявними матеріалами справи.

Оскільки розгляд справи здійснювався без виклику представників учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою технічного засобу відповідно до ч. 3 ст. 222 ГПК України не проводилося.

Рішення по суті ухвалено судом 27.12.2024.

4. Обставини справи, встановлені судом, та докази що їх підтверджують

Згідно листа ПАТ «ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО» від 15.12.2023 № 007-72/6058, Товариство з обмеженою відповідальністю УКРБУДІНВЕСТ було віднесено до категорії споживачів, постачання електричної енергії яким здійснює постачальник «останньої надії» - Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності УКРІНТЕРЕНЕРГО.

Між Державним підприємством зовнішньоекономічної діяльності УКРІНТЕРЕНЕРГО (постачальник, позивач у справі) та Товариством з обмеженою відповідальністю УКРБУДІНВЕСТ (споживач) укладено договір про постачання електричної енергії постачальником «останньої надії».

За умовами договору (п. 2.1), постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість спожитої (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору, що зазначені в Додатку 1 до договору (комерційна пропозиція).

Відповідно до п. 5.1 договору, споживач розраховується з постачальником за електричну енергію за цінами (тарифами), що визначаються відповідно до методики (порядку), затвердженої Регулятором, згідно з комерційною пропозицією з постачання електричної енергії постачальником «останньої надії», яка є додатком до цього договору (далі - комерційна пропозиція).

Інформація про діючу ціну (тариф) на електричну енергію постачальника, згідно з п.п. 5.6, 5.7 договору, має бути розміщена на офіційному вебсайті постачальника не пізніше ніж за 20 днів до дати її застосування з зазначенням порядку її формування, та має зазначатися постачальником у рахунках на оплату електричної енергії.

Відповідно п.п. 5.8, 5.9, 5.10, розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць. Розрахунки споживача за цим договором здійснюються на поточний рахунок із спеціальним режимом використання. Оплата виставленого постачальником рахунка за цим договором має бути здійснена споживачем у терміни, визначені в рахунку, але не менше 5 робочих днів з дати отримання споживачем цього рахунку, або протягом 5 робочих днів від строку оплати, зазначеного в комерційній пропозиції, прийнятої споживачем.

Споживач, згідно з п. 6.2.2, зобов`язався забезпечувати своєчасну та повну оплату спожитої електричної енергії згідно з умовами цього договору. Постачальник, згідно з п. 7.1.1, має право отримувати від споживача оплату за поставлену електричну енергію.

Згідно з п. 13.1, цей договір набирає чинності за фактом споживання електричної енергії у перший день, наступний за останнім днем постачання електричної енергії попереднім електропостачальником, за відсутності факту відключення, передбаченого ПРРЕЕ, та діє в частині здійснення розрахунків між сторонами до повного їх здійснення, а в частині постачання електричної енергії його дія не може перевищувати 90 діб.

Згідно Комерційної пропозиції № 8 від 07.11.2023 (додаток 1 до договору), оплата електричної енергії здійснюється споживачем у формі попередньої оплати з остаточним розрахунком, що проводиться за фактично відпущену електричну енергію згідно з даними комерційного обліку. Розмір попередньої оплати визначається споживачем самостійно (без отримання рахунку від постачальника), виходячи з прогнозованого обсягу споживання електричної енергії у розрахунковому періоді та діючої у розрахунковому періоді ціни. 100% попередня оплата здійснюється споживачем не пізніше чим за 1 день до початку розрахункового періоду. Оплата за фактично спожиту в розрахунковому періоді електричну енергію (остаточний розрахунок) здійснюється споживачем у строк до 20-го (включно) числа місяця, наступного за розрахунковим, незалежно від отримання рахунку від постачальника. Постачальник надсилає споживачу рахунок за фактично спожиту у розрахунковому періоді електричну енергію до 14-го числа (включно) числа місяця, наступного за розрахунковим. Рахунки вважають отриманими споживачем належним чином у разі їх направлення, зокрема засобами електронного зв`язку на електронну пошту споживача, зазначеному в ЄДРЮОФОПтаГо, або зазначену ОС або зазначену в листуванні між сторонами. У разі направлення постачальником рахунків електронною поштою, датою отримання таких рахунків буде вважатися дата відправлення постачальником споживачу відповідного електронного повідомлення. Після завершення розрахункового періоду та отриманих даних від ОС, постачальник надсилає на адресу електронної пошти споживача скановану версію акту купівлі-продажу, підписаного зі свого боку. У разі неповернення споживачем підписаного зі свого боку одного екземпляру акту купівлі-продажу у встановлені строки або його не підписання з боку споживача у встановлений термін, документ вважається узгодженим та підтвердженим споживачем та приймається постачальником як узгоджений. Споживач, який прострочив виконання грошового зобов`язання з оплати електроенергії, на вимогу постачальника зобов`язаний сплатити суму боргу за електроенергію з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 15% річних від простроченої суми невиконаного або неналежним чином виконаного зобов`язання.

Позивачем були виписані відповідачу рахунки на оплату:

- № 000032861095/07/О12/60033 від 15.01.2024, за оплату спожитої в грудні 2023 електроенергії у обсязі 35460 кВт/год. на суму 252939,73 грн.; надіслано електронною поштою 14.02.2024;

- № 000032861095/07/О01/61363 від 14.02.2024, за оплату спожитої в січні 2024 електроенергії у обсязі 66596 кВт/год. на суму 485703,01 грн.; надіслано електронною поштою 14.02.2024;

- № 000032861095/07/О02/61363 від 11.03.2024, за оплату спожитої в лютому 2024 електроенергії у обсязі 59858 кВт/год. на суму 386902,96 грн.; надіслано електронною поштою 11.03.2024.

Між сторонами в справі підписані акти купівлі-продажу електроенергії:

- № 052311 від 31.12.2023 на суму 252939,73 грн.;

- № 053626 від 31.01.2024 на суму 485703,01 грн.

11.03.2024 позивач надіслав на електронну пошту відповідача, що була повідомлена останнім листом від 14.02.2024, рахунок № 000032861095/07/О02/61363 від 11.03.2024 та акт купівлі-продажу електроенергії.

Акт № 054555 від 29.02.2024 на суму 386902,96 грн. відповідачем підписаний не був. При цьому будь-яких заперечень щодо цього акту матеріали справи не містять.

Всього загальна сума поставленої електричної енергії, згідно вказаних рахунків та актів, склала суму 1125545,70 грн.

У матеріалах справи наявні копії звітів ПАТ «ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО» про фактичне споживання ТОВ УКРБУДІНВЕСТ електричної енергії постачальника «останньої надії» за період з грудня 2023 по лютий 2024, дані яких відображені в зазначених вище рахунках.

Листом від 14.02.2024 № б/н відповідач просив позивача, у зв`язку з введенням воєнного стану на території України, відсутністю фінансової можливості ТОВ УКРБУДІНВЕСТ здійснити погашення боргу, не припиняти 15.02.2024 подачу електроенергії до житлового багатоповерхового будинку по вул. Поштовій, 119 у м. Запоріжжі; підписати договір реструктуризації щодо погашення наявного боргу.

15.02.2024 між сторонами в справі укладено договір № 7 про реструктуризацію заборгованості.

Згідно п. 1.2 цього договору, сторони підтверджують, що у споживача перед постачальником станом на день підписання цього договору існує заборгованість за поставлену електричну енергію в грудні 2023 за договором про постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» у сумі 252939,73 грн. Заборгованість споживача за спожиту електричну енергію виникла через несплату за грудень 2023 по рахунку № 000032861095/07/О12/60033 від 15.01.2024 на суму 252939,73 грн.

За умовами п. 2.2, постачальник надає споживачу розстрочку погашення заборгованості з дня підписання цього договору до 13.03.2024, споживач зобов`язується погасити заборгованість, зазначену в п. 1.2 цього договору, шляхом перерахування грошових коштів на зазначені постачальником рахунки та здійснювати поточну оплату спожитої електричної енергії в порядку, передбаченому договором про постачання електричної енергії постачальником «останньої надії», відповідно до такого графіку погашення заборгованості та інших платежів за договором, а саме: до 21.02.2024 у сумі 63234,94 грн., до 28.02.2024, до 06.03.2024, до 13.03.2024 по 63234,93 грн., всього - 252939,73 грн.

Відповідно п. 6.2 договору, за несплату або внесення платежів, передбачених цим договором, з порушенням термінів, визначених п. 2.2 цього договору, споживач сплачує постачальнику інфляційні втрати та 15% річних за кожний день прострочення платежу по цьому договору, враховуючи день фактичної оплати.

Цей договір набирає чинності з дня підписання і діє до 13.03.2024, але в будь-якому разі до повного погашення виконання споживачем зобов`язань за цим договором (п. 7.1).

25.03.2024 позивач надіслав на електронну пошту відповідача лист щодо зміни постачальника, повідомивши про наявність боргу в сумі 1125545,70 грн. та повторно надіславши рахунки та акти, що виписані за спірний період.

5. Норми права та мотиви, з яких виходить господарський суд при ухваленні рішення

Згідно ч. 1 ст. 175 Господарського кодексу України, майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку. Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно ст.ст. 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання не допускається. Зобов`язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Аналогічний припис містить ст. 193 ГК України.

Статтею 11 ЦК України встановлено, що підставою виникнення цивільних прав і обов`язків є договір.

За приписами ст. 629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно ч. 7 ст. 56 Закону України "Про ринок електричної енергії", умови постачання електричної енергії, права та обов`язки електропостачальника і споживача визначаються договором постачання електричної енергії споживачу.

Відповідно ч.ч. 6, 8, 9 ст. 64 цього Закону, постачальник "останньої надії" здійснює постачання електричної енергії у порядку, визначеному правилами роздрібного ринку, на умовах типового договору постачання електричної енергії постачальником "останньої надії", що затверджується Регулятором, та є публічним договором приєднання. Постачальник "останньої надії" оприлюднює відповідний договір на своєму офіційному веб-сайті. Постачальник "останньої надії" здійснює постачання з моменту припинення постачання електричної енергії попереднім електропостачальником. Договір постачання електричної енергії між постачальником "останньої надії" і споживачем вважається укладеним з початку фактичного постачання електричної енергії такому споживачу. Постачальник "останньої надії" постачає електричну енергію споживачу протягом строку, що не може перевищувати 90 днів. Після завершення зазначеного строку постачальник "останньої надії" припиняє електропостачання споживачу.

Відповідно ч. 1 ст. 275 ГК України, за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України "Про ринок електричної енергії".

За приписами ч.ч. 1, 2 ст. 692 ЦК України, покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов`язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару. Договором купівлі-продажу може бути передбачено розстрочення платежу.

Згідно п. 1.1.2 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312, договір про постачання електричної енергії споживачу це домовленість двох сторін (електропостачальник і споживач), що є документом певної форми, яка передбачає постачання всього обсягу фактичного споживання електричної енергії споживачем у певний період часу одним електропостачальником за вільними цінами.

Згідно п.п. 4.12, 4.13 даних Правил, розрахунки між споживачем та електропостачальником (іншими учасниками роздрібного ринку, якщо вони беруть участь у розрахунках) здійснюються згідно з даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку в порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку, про обсяги поставленої, розподіленої (переданої) та купленої електричної енергії. Плата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію вноситься не пізніше 20 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено іншого терміну. Для здійснення розрахунків за фактично спожиту електричну енергію електропостачальник має сформувати та виставити споживачу платіжний документ у паперовій або електронній формі (у випадку згоди споживача на отримання електронного платіжного документа), на підставі даних комерційного обліку, отриманих у порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку.

Статтею 530 ЦК України встановлено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) (ст. 610 ЦК України).

Статтею 612 ЦК України визначено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у встановлений строк.

Неналежне виконання відповідачем грошового зобов`язання за договором про постачання електричної енергії споживачу підтверджено матеріалами справи. Згідно матеріалів справи, відповідачем взагалі не здійснювалася оплата отриманої в період з грудня 2023 по лютий 2024 електроенергії.

Відповідно ч.ч. 1-4 ст. 13 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

За приписами ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Оцінивши докази в їх сукупності, судом встановлено, що заборгованість відповідача перед позивачем за договором за період з грудня 2023 по лютий 2024 склала суму 1125545,70 грн., що підтверджено матеріалами справи та не спростовано відповідачем.

Доказів сплати заборгованості суду не надано, відповідач проти позову не заперечив, позовні вимоги не спростував.

Враховуючи наведене, з відповідача на користь позивача слід стягнути 1125545,70 грн. основного боргу, позов у цій частині визнається судом обґрунтованим.

Відповідно ч. 2 ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до висновку Великої Палати Верховного Суду у постанові від 07.04.2020 у справі № 910/4590/19, зобов`язання зі сплати інфляційних та річних процентів є акцесорним, додатковим до основного, залежить від основного зобов`язання і поділяє його долю. Відповідно, й вимога про сплату інфляційних та річних процентів є додатковою до основної вимоги (пункт 43 мотивувальної частини постанови).

Договором про постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» та договором № 1 від 15.02.2024 про реструктуризацію заборгованості встановлено інший розмір процентів річних 15%, аніж встановлено ч. 2 ст. 625 ЦК України.

Позивач нарахував 15% річних за загальний період з 22.02.2024 по 22.10.2024 та інфляційні втрати за загальний період з 22.02.2024 по 30.09.2024.

Суд перевірив складені позивачем розрахунки 15% річних та визнав їх арифметично неправильними.

Так, згідно комерційної пропозиції, оплата за фактично спожиту в розрахунковому періоді електричну енергію (остаточний розрахунок) здійснюється споживачем у строк до 20-го (включно) числа місяця, наступного за розрахунковим, незалежно від отримання рахунку від постачальника.

Позивач нараховує 15% річних на суму боргу 386902,96 грн. (за електроенергію за лютий 2024) за період з 19.03.2024, що є неправильним, оскільки останнім днем оплати було 20.03.2024.

Таким чином, 15% річних на суму боргу 386902,96 грн. слід нараховувати за період з 21.02.2024 по 22.10.2024 (у межах заявленого періоду). Згідно перерахунку суду, 15% річних становить суму 34250,43 грн.

В іншому розрахунок 15% річних зроблений позивачем правильно.

Таким чином, з відповідача на користь позивача стягується загальна сума 106922,57 грн. 15% річних. У стягненні 317,13 грн. 15% річних судом відмовляється в зв`язку з необґрунтованістю позову в цій частині.

Розрахунок інфляційних втрат судом перевірений та визнається арифметично неправильним. З відповідача на користь позивача стягується загальна сума 62317,59 грн. інфляційних втрат.

Таким чином, позов у цілому судом задовольняється частково.

6. Судові витрати

Відповідно п. 2 ч. 1, п. 3 ч. 4 ст. 129 ГПК України, судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Таким чином, судовий збір у сумі 15537,42 грн. стягується з відповідача на користь позивача пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 129, 232, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю УКРБУДІНВЕСТ (вул. Незалежної України, буд. 51, м. Запоріжжя, 69035, код ЄДРПОУ 32861095) на користь Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності УКРІНТЕРЕНЕРГО (вул. Кирилівська, буд. 85, м. Київ, 04080, код ЄДРПОУ 19480600) 1125545 (один мільйон сто двадцять п`ять тисяч п`ятсот сорок п`ять) грн. 70 коп. основного боргу за поставлену електричну енергію, 62317 (шістдесят дві тисячі триста сімнадцять) грн. 59 коп. інфляційних втрат, 106922 (сто шість тисяч дев`ятсот двадцять дві) грн. 57 коп. 15% річних, 15537 (п`ятнадцять тисяч п`ятсот тридцять сім) грн. 42 коп. судового збору.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Відповідно ст. 241 ГПК України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Пвне судове рішення складено згідно з вимогами ст. 238 ГПК України та підписано 27 грудня 2024.

Рішення розміщується в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою у мережі Інтернет за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua.

Суддя О.В. Ярешко

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення27.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124102183
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —908/2882/24

Рішення від 27.12.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Ярешко О.В.

Ухвала від 04.11.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Ярешко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні