Справа № 348/2825/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2024 року м. Надвірна
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області у складі головуючого судді Валігурського Г.Ю., при секретарі судового засідання Нагорняк Г.М.,
за участю:
заявниці - ОСОБА_1 ,
представника заявниці - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Пасічнянська сільська рада Надвірнянського району Івано-Франківської області, Управляння соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації, про встановлення факту батьківства,
в с т а н о в и в:
1. Стислий виклад позиції заявника та заінтересованих осіб.
1.1. ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту батьківства.
В обґрунтування заяви зазначала, що з 2000 року вона проживала разом із ОСОБА_3 однією сім`єю як жінка та чоловік без реєстрації шлюбу. Під час спільного проживання у них народились дві дочки: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , які на даний час досягли повноліття. ІНФОРМАЦІЯ_3 у них народився син ОСОБА_6 . Державна реєстрація народження дитини була проведена відповідно до частин першої статті 135 Сімейного кодексу України (далі - СК України). За час спільного проживання заявниця та ОСОБА_3 мали спільний бюджет, разом вирішували всі сімейні питання і проблеми, піклувались один про одного, вели спільне господарство.Оточуючі сприймали їх як подружжя, що фактично відповідало дійсності. ОСОБА_3 визнавав своє батьківство щодо сина і виконував свої батьківські обов`язки.
ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_3 помер перебуваючи на роботі в м. Хмельницький. Відсутність відомостей про ОСОБА_3 як батька малолітнього ОСОБА_6 позбавляє дитину права на отримання допомогу у зв`язку з втратою годувальника.
У зв`язку з цим вона просить встановити факт батьківства ОСОБА_3 відносно ОСОБА_6 ; внести в актовий запис за № 8 від 02.02.2015 про народження ОСОБА_6 зміни: записати батьком дитини ОСОБА_3 , прізвище дитині залишити « ОСОБА_3 ».
В судовому засіданні заявниця також пояснила, що з ОСОБА_3 проживали у будинку його батьків, що належав його батькам, за адресою: АДРЕСА_1 .Батько ОСОБА_3 помер ще до того як вони почали проживати разом. У вказаному будинку вони проживали разом з матір`ю, сестрою та братом ОСОБА_3 , а також з дочкою заявниці від попереднього шлюбу - ОСОБА_8 . В подальшому мати, брат та сестра ОСОБА_3 померли в різний час. Їх доглядом при житті та похованням займалась вона. Після смерті матері ОСОБА_3 успадкував вказаний будинок. А на випадок своєї смерті склав заповіт на ім`я сина ОСОБА_6 .Також повідомила, що у ОСОБА_3 є рідна сестра - ОСОБА_9 , яка проживає окремо зі своєю сім`єю.
1.2. У заяві від 09.12.2024 представник Управляння соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації (далі УСЗН) вказує про відсутністьзаперечень проти заяви.
2. Заяви, клопотання.
2.1. Представником УСЗН подана заява про розгляд справи без його участі.
3. Процесуальні дії у справі.
Ухвалою від 26.11.2024 суд прийняв до розгляду, відкрив провадження у справі та з метою встановлення інших осіб, інтересів яких може стосуватись вирішення даної заяви - спадкоємців, витребував з у державного нотаріуса інформацію щодо заведення спадкової справи після смерті ОСОБА_3 .
4. Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.
Як вбачається з свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 02.02.2015, виданого Виконавчим комітетом Пасічнянською сільською радою Надвірнянського району Івано-Франківської області, актовий запис № 8 від 02.02.2015, ОСОБА_6 народився ІНФОРМАЦІЯ_5 , мати - ОСОБА_1 .
Витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України № 00048047967 від 19.11.2024 підтверджується, що відомості про батька дитини ОСОБА_6 записані відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України.
Також до матеріалів справи додано копію паспорту громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_2 від 25.06.2018, виданого ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , оригінал якого оглянуто в судовому засіданні.
На доданих до матеріалів справи фотокартках зображений ОСОБА_3 разом із заявницею, сином ОСОБА_6 та дочками.
Свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3 від 05.06.2019 підтверджується, що мати ОСОБА_3 - ОСОБА_12 померла ІНФОРМАЦІЯ_7 . Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4 від 01.02.2022 сестра ОСОБА_3 - ОСОБА_13 померла ІНФОРМАЦІЯ_8 .
З свідоцтва про право на спадщину від 02.12.2019, виданого приватним Нотаріусовм Надвірнянського районного нотаріального округу Івано-Франківської області вбачається, що ОСОБА_3 успадкував після смерті матері 1/3 частку домоволодіння АДРЕСА_1 . Вказані обставини також підтверджуються Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 191019598 від 02.12.2019 та Витягом про реєстрацію у спадковому реєстрі № 58547680 від 02.12.2019.
ОСОБА_3 склав заповіт від 08.09.2022, посвідчений старостою Пнівського старостинського округу Пасічнянської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області, зареєстрований в реєстрі за № 2П-65, згідно якого все своє майно, а також те, що буде належати і на що він за законом матиме право, заповів - ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Вказана обставина також свідчить про визнання ОСОБА_3 своїм сином ОСОБА_6 .
Згідно Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру від 04.12.2024 № 79400032 інформація про спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_3 відсутня.
Свідок ОСОБА_15 суду пояснила, що проживає по сусідству із заявницею, у АДРЕСА_1 . Її сім`я та сім`я заявниці мають близькі, дружні стосунки. ОСОБА_3 та ОСОБА_1 проживають разом як чоловік і дружина вже більше 20 років у будинку, який належав його батькам. Під час спільного проживання у ОСОБА_3 та ОСОБА_1 народилось троє дітей: дочки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , а також син - ОСОБА_6 . Свідок зазначила, що є хрещеною матір`ю сина ОСОБА_6 . ОСОБА_3 до всіх дітей ставився як батько, займався їх вихованням, проводив дозвілля. Дуже багато часу проводив з сином ОСОБА_6 . Називав його « ОСОБА_6 », «синочок». Працював переважно на будівництві, іноді їздив на заробітки в іншу місцевість, утримував сім`ю спільно з ОСОБА_1 . Сумніві у тому, що ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , а також син - ОСОБА_6 це їх спільні діти у неї немає.
Свідок ОСОБА_22 надала такі показання. Знайома з ОСОБА_3 з дитинства, оскільки проживала у будинку по сусідству з ним. З ОСОБА_1 ОСОБА_3 проживав однією сім`єю більше 20 років. Проживали весь час у хаті батьків ОСОБА_6 . За час спільного проживання у них народилось троє дітей: дочки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , а також син - ОСОБА_6 . Також у ОСОБА_1 є дочка ОСОБА_8 від попереднього шлюбу. До всіх дітей ОСОБА_3 ставився як батько, займався їх вихованням утримуванням, всією сім`єю проводили дозвілля. Їй відомо, що помер ОСОБА_3 у м. Хмельницькому, де був на роботі. Похованням займалась ОСОБА_1 . Син ОСОБА_6 дуже сумує за татом.
Свідок ОСОБА_24 суду пояснив, що знайомий з ОСОБА_3 близько 30 років. Іноді разом працювали на будівництві. Були дружні стосунки з його сім`єю. З дружиною ОСОБА_1 у них троє спільних дітей: дочки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , а також син - ОСОБА_6 і дочка ОСОБА_1 від попереднього шлюбу ОСОБА_8 . Інших сімейних стосунків у ОСОБА_3 не було. Він піклувався про сім`ю, утримував її, разом проводили дозвілля. Особливо пишався сином ОСОБА_6 .
Свідок ОСОБА_25 в судовому засіданні пояснила, що вона є рідною сестрою ОСОБА_3 з братом та заявницею у неї добрі відносини. Брат з ОСОБА_1 проживали однією сім`єю як чоловік і дружина протягом більше 20 років. За час спільного проживання у них народились три дитини ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та син - ОСОБА_6 . Всіх дітей він завжди визнавав своїми. В сім`ї склались гарні відносини. Проживали вони у хаті, яка колись належала батькам ОСОБА_25 і ОСОБА_3 . Батько помер близько 25 років назад, мати - 5 років назад. Кому зараз належить будинок їй не відомо. У ньому проживають ОСОБА_1 з дітьми. У її батьків було шестеро дітей, живими лишились вона та ще одна сестра, яка проживає за кордоном. З приводу спадщини чи іншого майна після смерті батьків спорів між дітьми не було. На спадщину після смерті брата вона не претендує.
5. Мотиви, якими керується суд та застосовані норми права
5.1. Кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (частина перша статті 15, частина перша статті 16 Цивільного кодексу України).
Відповідно до статті 51 Конституції України сім`я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
Кожен учасник сімейних відносин має право на судовий захист (частина десята статті 7 СК України). Суд застосовує способи захисту, які встановлені законом або домовленістю сторін. Одним із способів захисту сімейних прав є встановлення правовідношення (частина друга статті 18 СК України).
Статтею 121 СК України встановлено, що права та обов`язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 125 СК України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається: за заявою матері та батька дитини; за рішенням суду.
Частиною першою статті 126 СК України передбачено, що походження дитини від батька визначається за заявою жінки чи чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.
Частиною першою статті 135 СК України передбачено, що при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем матері, а ім`я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.
Згідно з частини першої, другої статті 128 СК України за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.
Статтею 130 СК України передбачено, що у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір`ю дитини, факт його батьківства може бути встановлений за рішенням суду. Заява про встановлення факту батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу. Заява про встановлення факту батьківства може бути подана особами, зазначеними у частині третій статті 128 цього Кодексу, зокрема матір`ю дитини.
Передумовою звернення до суду із заявою про встановлення факту батьківства відповідно до частини першої статті 130 СК України є запис про батька дитини у книзі записів народжень за вказівкою матері та смерть того, батьківство кого встановлюється, або оголошення його померлим.
Та обставина, що питання визнання батьківства за рішенням суду відповідно до статей 128, 129 СК України не вирішувалось за життя такої особи, не є перешкодою для застосування статті 130 СК України.
Подібні висновки викладені у постановах Верховного Суду від 17 лютого 2021 року в справі № 373/2257/18 (провадження № 61-15136св20), від 15 квітня 2021 року в справі № 361/2653/15 (провадження № 61-2239св21).
Предметом доказування у справах про визнання батьківства або про встановлення факту батьківства є встановлення походження дитини від певної особи.
Аналіз норми статті 130 СК України свідчить, що законом не встановлено переліку доказів для встановлення факту батьківства. Підставою для встановлення факту батьківства можуть бути будь-які відомості, що свідчать про походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до вимог ЦПК України (стаття 128 СК України).
Рішення щодо встановлення факту батьківства має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них, а його резолютивна частина - містити всі відомості, необхідні для реєстрації батьківства в органах реєстрації актів цивільного стану.
У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 30 травня 2023 року в справі № 592/4443/17 (провадження № 61-9923св22) зазначено, що: «відповідно до частин першої, другої статті 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків. Тобто при вирішенні спору про визнання батьківства мають враховуватись усі вище перераховані докази в сукупності. Частиною першою статті 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Як докази для встановлення батьківства в суді можуть бути досліджені зокрема: листи, телеграми відповідача, в яких він повідомляє про можливість народження чи народження його дитини певною жінкою; заява відповідача за місцем роботи про надання йому відпустки у зв`язку з народженням дитини; показання свідків про виявлення відповідачем турботи про дитину та її матір, обрання імені дитини тощо. Питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це».
Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жоден доказ не має для суду наперед встановленого значення.
Згідно зі статтею 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Доказами у зазначеній категорії справ можуть бути будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, показань свідків, письмових або речових доказів, висновків експертів.
Тобто при вирішенні спору про визнання батьківства мають враховуватись усі передбачені законом докази в їх сукупності. Керуючись цим загальним правилом, встановлення батьківства можливо за наявності належних і обґрунтованих доказів (відомостей), які засвідчують походження дитини від певної особи.
У постанові Верховного Суду від 16 травня 2018 року в справі № 760/3977/15 (провадження № 61-2081зпв18) зазначено, що висновок судово-генетичної експертизи не є єдиним доказом походження дитини від певної особи, такий факт може бути доведено й іншими доказами.
Доказами визнання батьківства можуть бути листи, заяви, анкети, інші документи, а також показання свідків, пояснення самих сторін, які достовірно підтверджують визнання особою батьківства.
Спільне проживання та ведення спільного господарства в зазначених випадках може підтверджуватися наявністю обставин, характерних для сімейних відносин (проживання в одному жилому приміщенні, спільне харчування, спільний бюджет, взаємне піклування, придбання майна для спільного користування тощо). Припинення цих відносин до народження дитини може бути підставою для відмови в позові лише у випадках, коли це сталося до її зачаття.
Подібні висновки викладені у постанові Верховного Суду від 17 лютого 2021 року в справі № 373/2257/18 (провадження № 61-15136св20).
Спільне виховання дитини має місце, коли вона проживає з матір`ю та особою, яку остання вважає (або яка вважає себе) батьком дитини, або коли ця особа спілкується з дитиною, проявляє батьківську турботу щодо неї.
Під спільним утриманням дитини слід розуміти як перебування її на повному утриманні матері й особи, яку остання вважає (або яка вважає себе) батьком дитини, так і, як правило, систематичне надання цією особою допомоги в утриманні дитини незалежно від розміру допомоги.
Такі правові висновки викладені у постановах Верховного Суду від 21 березня 2018 року в справі № 543/738/16-ц (провадження № 61-4163св18), від 29 серпня 2018 року в справі № 641/9147/15 (провадження № 61-26210св18), від 21 листопада 2018 року в справі № 225/6301/15-ц (провадження № 61-30047св18), від 12 грудня 2019 року в справі № 562/1155/18 (провадження № 61-11709св19).
З показань свідків ОСОБА_15 , ОСОБА_22 , ОСОБА_24 , ОСОБА_9 , письмових доказів, свідоцтва та актового запису про народження ОСОБА_6 ; фотознімків, суд установив, що заявниця надала достатню кількість доказів, які свідчать про визнання ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_9 , за життя батьківства щодо сина ОСОБА_6 .
5.2. Згідно п. 6 глави 1 розділу II Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених Наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 № 52/5 (далі - Правила 52/5), якщо до актового запису цивільного стану вносяться зміни або здійснюються інші відмітки (про розірвання шлюбу, усиновлення, зміну імені у випадках, встановлених законом, позбавлення чи поновлення батьківських прав тощо), то на лицьовому боці актового запису зазначаються підстави їх внесення: актовий запис, рішення суду, розпорядження голови районної, міської державної адміністрації або рішення виконавчого комітету міської, районної в місті ради про присвоєння або зміну прізвища або власного імені малолітньої дитини, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану або інший документ, який є підставою для внесення змін. Записи щодо внесених до актового запису цивільного стану змін засвідчуються підписом посадової особи та печаткою відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
Зміни до актового запису цивільного стану вносяться одночасно з внесенням таких самих змін до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Абзац 12 Пункт 20 глави 1 розділу ІІІ Правил 52/5 передбачає, що при вирішенні судом спорів про визнання батьківства, материнства, оспорювання батьківства чи материнства, встановлення фактів батьківства та материнства зміни до актових записів про народження вносяться відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.
Відповідно до п/п 2.13.1. пункту 2.13 розділу II Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 № 96/5 (далі Правила 96/5) підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану .
Підпункт 2.16.4. пункту 2.13 розділу II Правил 96/5 встановлю, що на підставі рішення суду про визнання батьківства (материнства) в актовому записі про народження змінюються відомості про батька та вносяться пов`язані з цим інші зміни згідно із зазначеними в рішенні суду.
Враховуючи наведені положення Правил 52/5, 96/5 зміни до відомостей про батьката пов`язані з цим інші зміни в актовому записі про народження вносяться згідно із рішенням суду.
Отже, вимога про внесення в актовий запис про народження ОСОБА_6 змін про запис батьком дитини ОСОБА_3 із залишенням прізвища « ОСОБА_3 » також підлягає задоволенню.
5.3. З досліджений судом доказів встановлено, що інші спадкоємці після смерті ОСОБА_3 відсутні, а тому суд не має підстав ставити питання щодо необхідності залучення до участі у справі інших заінтересованих осіб.
5.4. За таких обставин заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 258, 259, 263-265, 293, 294, 315, 319, 354, 355 ЦПК України,
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Пасічнянська сільська рада Надвірнянського району Івано-Франківської області, Управляння соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації, про встановлення факту батьківства задовольнити повністю.
Встановити факт батьківства ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , уродженця с. Пнів Надвірнянського району Івано-Франківської області, українця, громадянина України, який помер ІНФОРМАЦІЯ_9 , відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженця с. Пасічна Надвірнянського району Івано-Франківської області.
Внести в актовий запис за № 8 від 02.02.2015 про народження ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , складеного виконавчим комітетом Пасічнянської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області зміни: записати батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , уродженця с. Пнів Надвірнянського району Івано-Франківської області, українця, громадянина України, який помер ІНФОРМАЦІЯ_9 , прізвище дитині залишити « ОСОБА_3 ».
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду.
Відомості про учасників справи:
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , РНОКПП НОМЕР_5 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса фактичного проживання: АДРЕСА_1 .
Заінтересована особа: Пасічнянська сільська рада Надвірнянського району Івано-Франківської області, ІКЮО 04354686, вул. С.Галечко, 127, с. Пасічна Надвірнянського району Івано-Франківської області.
Заінтересована особа: Управляння соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації, ІКЮО 03193407, вул. Майдан Шевченка, 3, м. Надвірна Івано-Франківської області.
Повне рішення складено «27» грудня 2024 року.
Суддя Валігурський Г.Ю.
Суд | Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2024 |
Оприлюднено | 31.12.2024 |
Номер документу | 124104748 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Валігурський Г. Ю.
Цивільне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Валігурський Г. Ю.
Цивільне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Валігурський Г. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні