Рішення
від 23.12.2024 по справі 353/1077/24
ТЛУМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 353/1077/24

Провадження № 2/353/477/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2024 рокум.Тлумач

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області у складі:

головуючого - судді Лущак Н.І.,

з участю секретаря судового засідання - Гаврилів Х.В.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог: Тлумацька міська рада Івано-Франківського району Івано-Франківської області, як орган опіки та піклування, - Микитин Н.Я.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумачі в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Тлумацька міська рада Івано-Франківського району Івано-Франківської області, як орган опіки та піклування, про позбавлення батьківських прав, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Тлумацька міська рада Івано-Франківського району Івано-Франківської області, як орган опіки та піклування про позбавлення відповідача батьківських прав відносно їх неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Свої вимоги обґрунтовувала тим, що вона перебувала в шлюбі з відповідачем, який рішенням Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 06.11.2024 року розірвано. Під час шлюбу у неї з відповідачем народився син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який є малолітнім, проживає з нею та перебуває на її вихованні та утриманні. Судовим наказом Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 21.10.2024 року з відповідача стягнуто на її користь аліменти на утримання малолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі однієї чверті його заробітку (доходу), але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. З серпня 2022 року відповідач жодних коштів на утримання сина не надає, повністю ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків по вихованню дитини, взагалі не цікавиться його життям, станом здоров`я, розвитком, не спілкується з ним, не телефонує, утриманням та фінансовим забезпеченням не переймається, тобто не виявляє жодного бажання приймати участь у вихованні дитини. Відповідач ніде не працює, зловживає спиртними напоями, з приводу чого періодично лікується в умовах денного стаціонару. Дитина знаходиться на її утриманні. А тому вважає, що є всі підстави для позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав щодо їх малолітнього сина.

З огляду на вищенаведене, просила позов задовольнити.

Ухвалою Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 08.11.2024 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у даній справі, розгляд справи призначено в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання по справі о 14 год. 00 хв. 28.11.2024 року. Крім цього, даною ухвалою було встановлено: відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання ними відзиву на позовну заяву, а позивачу - п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив; відповідачу - п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення. Роз`яснено відповідачу, що відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву він має право пред`явити зустрічний позов. Встановлено третій особі п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання письмових пояснень щодо позову.Також встановлено третій особі десятидненний строк для подання письмових пояснень щодо відзиву. Роз`яснено учасникам справи, що вони мають право надати відповідь на такі пояснення до закінчення підготовчого провадження.

Ухвалою Тлумацького районого суду Івано-Франківської області від 12.12.2024 року клопотання ОСОБА_2 задоволено. Викликано у судове засідання дитину - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , для заслуховування його думки стосовно предмета спору. Закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті на 09 год. 10 хв. 23.12.2024 року у приміщенні Тлумацького районного суду Івано-Франківської області.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримала з підстав, зазначених в ньому, просила його задовольнити, позбавити ОСОБА_2 батьківських прав відносно її неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Вказала, що за час спільного проживання відповідач зловживав алкогольними напоями, з приводу чого періодично лікувався на стаціонарі. Влаштовував скандали, сім`єю не цікавився, матеріально не допомагав. З 2022 року, тобто після розірвання шлюбу, жодного разу до дитини не приходив, сином не цікавився, жодних коштів на утримання дитини не надавав. Батьки відповідача до внука також не навідуються.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог: Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області, як органу опіки та піклування, - Микитин Н.Я. , підтримала письмовий висновок про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 , з підстав зазначених в ньому. Не заперечила проти задоволення позову та позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав відносно його неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В підготовче засідання відповідач ОСОБА_2 не з`явився, однак 25.11.2024 року через канцелярію суду подав заяву (а.с. 27), в якій позов визнав, просив справу розглянути без його участі.

Неповнолітній ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в судовому засіданні висловив свою думку щодо спору, вказавши що його тато з ним не проживає, до нього не приходить, не телефонує, жодних подарунків не приносить. Під час спільного проживання батько приходив в п`яному вигляді, вчиняв сварки та скандали, його ображав, кричав на нього, тому він його боявся. Останні два роки він бачив тата кілька разів на вулиці, але спілкуватися з ним не хотів. З мамою йому добре, мама його забезпечує всім необхідним, дбає про нього, тому він хоче жити з мамою.

Вислухавши думку позивача та третьої особи, думку неповнолітної дитини, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Стаття 3 Конвенції про права дитини зазначає, що в усіх діях щодо дітей, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Відповідно до ч.ч. 8, 9 ст. 7 СК України регулювання сімейних відносин має здійснюватись з максимально можливим урахуванням інтересів дитини. Сімейні відносини регулюються на засадах справедливості, добросовісності та розумності, відповідно до моральних засад суспільства.

Відповідно до статті 51 Конституції України, статті 5 Сімейного кодексу України держава охороняє сім`ю, дитинство, материнство, батьківство, забезпечує охорону прав матері та батька, створює умови для зміцнення сім`ї. Ніхто не може зазнавати втручання в його сімейне життя, крім випадків, встановлених Конституцією України.

Відповідно до ст. 18 Конвенції про права дитини батьки несуть основну відповідальність за виховання дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування. А ст. 150 Сімейного Кодексу України прямо передбачено, що батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, зобов`язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Батьки зобов`язані поважати дитину. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов`язку батьківського піклування щодо неї.

Частиною 1 ст. 164 СК України передбачено, що мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; ухиляються від виконання своїх обов`язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти; жорстоко поводяться з дитиною; є хронічними алкоголіками або наркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків.

При вирішенні даного спору суд враховує, насамперед, інтереси неповнолітньої дитини.

Пленум Верховного Суду України в п.п. 15, 16 Постанови від 30 березня 2007 року N 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» роз`яснив, що позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно їх утримують та інше), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.

Особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише щодо дитини, яка не досягла вісімнадцяти років, і тільки з підстав, передбачених ст. 164 СК України.

Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення, не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 з 17.02.2001 року перебували у зареєстрованому шлюбі, який рішенням Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 06.11.2024 року розірвано. Після розірвання шлюбу малолітню дитину - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , залишено проживати з матір`ю ОСОБА_1 (а.с. 5-6).

За час перебування у шлюбі у ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 народився син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією повторного свідоцтва про народження, де в графі «батько» вказано « ОСОБА_2 », а в графі «мати» - « ОСОБА_1 » (а.с. 3).

Відповідно до копії Витягу № 479 про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб № 479 від 21.10.2024 року, виданого Тлумацькою міською радою Івано-Франківського району Івано-Франківської області (а.с. 7), та акту обстеження умов проживання № 24 від 29.10.2024 року, виданого службою у справах дітей Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області (а.с. 8), ОСОБА_1 (позивач), ОСОБА_3 (син сторін), ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстровані та проживають по АДРЕСА_1 . Будинок цегляний, складається з 3 кімнат, кухні, коридору та санвузла. Умови проживання, матеріально-побутові умови та санітарно-гігієнічний стан відповідають встановленим нормам. Для виховання та розвитку дитини створені належні умови. В сім`ї панують взаєморозуміння, злагода та підтримка один одного. Встановлено, що батько малолітньої дитини більше року з ними не проживає та не займається вихованням дитини.

Згідно довідки комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області № 11 від 04.11.2024 року (а.с. 9) ОСОБА_1 (позивач) прийнята на роботу в КУ «Центр надання соціальних послуг» Тлумацької міської ради 09.02.2021 року на посаду соціального робітника (наказ № 05-к від 09.02.2021 року).

Відповідно до довідки Тлумацького ліцею № 1 Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області № 313 від 21.10.2024 року (а.с. 10) та інформації про проведене психологічне обстеження дитини ОСОБА_3 (а.с. 11), ОСОБА_3 (син сторін), ІНФОРМАЦІЯ_1 , дійсно навчається у Тлумацькому ліцеї № 1 Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області в 7-В класі. Батько ОСОБА_2 (відповідач) контакту з ліцеєм не підтримує, успішністю дитини не цікавиться, з вчителями не спілкується, батьківські збори не відвідує. Мати дитини бере активну участь у вихованні та навчанні сина. ОСОБА_3 проходить на уроки завжди підготовленим, охайним, доглянутим. Дитина адекватна, ніяких порушень з боку емоційної, вольової та інтелектуальної сфери не має, його розвиток відповідає віку, соціально адаптований, здатний самостійно приймати рішення, аргументувати їх та відповідати на них. При спілкуванні на тему сім`ї уникає розмови стосовно батька, завжди з захопленням спілкується про маму. Каже, що батько не бере участі у його вихованні, не спілкується з ним. Він намагався налагодити контакт з татом, але батько ігнорував телефонні дзвінки. Психологічний клімат сім`ї (неповної), де проживає ОСОБА_3 з мамою, позитивний. Дитина відчуває турботу та догляд матері. Довіряє їй, емоційно прив`язаний до неї. Потребує материнської уваги і підтримки.

Згідно довідки консультативної поліклініки комунального підприємства «Тлумацька міська лікарня» Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області від 22.10.2024 року (а.с. 13) ОСОБА_2 (відповідач) дійсно зловживає спиртними напоями і періодично лікується в умовах денного стаціонару КНП «Тлумацька ЦМЛ» з діагнозом F10.3.

Заявою від 30.10.2024 року, посвідченою приватним нотаріусом Івано-Франківського районного нотаріального округу Івано-Франківської області Водославською Н.В., ОСОБА_2 (відповідач) ствердив, що не заперечує проти позбавлення його батьківських прав відносно малолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 14).

За змістом частин четвертої та п`ятої ст. 19 СК України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

Згідно письмового висновку про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 виконавчого комітету Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області № 1378 від 31.10.2024 року, як органу опіки та піклування (а.с. 15), виходячи з інтересів малолітньої дитини та враховуючи рекомендації комісії з питань захисту прав дитини, орган опіки та піклування Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області вважає доцільним позбавити батьківських прав ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відносно малолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

При прийнятті рішення по даній справі суд в першу чергу, виходячи з інтересів неповнолітньої дитини, враховує висновок органу опіки та піклування щодо обставин спору та про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 (відповідач) стосовно його неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які узгоджуються з фактичними обставинами справи.

Як встановлено в судовому засіданні, відповідач ОСОБА_2 , маючи можливість утримувати і займатися вихованням неповнолітнього сина ОСОБА_3 , свої бажання не проявляє, не цікавиться дитиною, не приймає участі у його вихованні, не навідує дитину, яка проживає разом з матір`ю ОСОБА_1 та перебуває на її утриманні та вихованні, не спілкується з ним особисто, не надавав і не надає на сьогоднішній день жодної матеріальної допомоги на утримання сина.

Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 (відповідач) умисно ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків по вихованню свого неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , нездатний забезпечити йому нормальні умови проживання, розвитку та виховання, а тому позбавлення його батьківських прав буде відповідати інтересам дитини.

Суд зазначає, що відповідно до ст. 169 СК України мати, батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав. Поновлення батьківських прав неможливе, якщо дитина була усиновлена і усиновлення не скасоване або не визнане недійсним судом. Поновлення батьківських прав неможливе, якщо на час розгляду справи судом дитина досягла повноліття. Суд перевіряє, наскільки змінилася поведінка особи, позбавленої батьківських прав, та обставини, що були підставою для позбавлення батьківських прав, і постановляє рішення відповідно до інтересів дитини. При вирішенні справи про поновлення батьківських прав одного з батьків суд бере до уваги думку другого з батьків, інших осіб, з ким проживає дитина.

Згідно ч.ч. 2, 3 ст. 166 СК України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини. При задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину. У разі якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, суд приймає рішення про перерахування аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України та зобов`язує матір, батька або інших законних представників дитини відкрити зазначений особистий рахунок у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду.

Відповідно до вимог ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Як вбачається з матеріалів справи судовим наказом Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 21.10.2024 року з ОСОБА_2 (відповідач) на користь ОСОБА_1 стягнуто аліменти на утримання малолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі однієї чверті його заробітку (доходу), але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку (а.с. 4). Дані обставини також підтвердилися в судовому засіданні. З огляду на вищевказане, суд приходить до висновку, що питання стягнення аліментів із ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої дитини розгляду в даному судовому засіданні не підлягає.

Однак суд вважає за доцільне зазначити, що згідно до ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

У відповідності до ч. 1 ст. 82 ЦПК України, обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників. Оскільки таке становище має місце по даній справі, суд вважає встановленими обставини, викладені позивачем в позовній заяві на обгрунтування своїх вимог.

У відповідності до ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

За встановлених судом обставин, позов слід задовольнити.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову на відповідача.

При такому вирішенні позову, з відповідача слід стягнути на користь позивача понесені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1211,20 грн. (квитанція № 0.0.3987851205.1 від 06.11.2024 року, а.с. 17).

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 5, 7, 19, 150, 164, 166, 169, 180- 181, 182, 184 Сімейного кодексу України, п.п. 15, 16 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 березня 2007 року N 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав», ст.ст. 3, 9, 18 Конвенції про права дитини, ч. 2 ст. 11, ст. 14 Закону України «Про охорону дитинства», ст.ст. 12, 13, 82, 141, 142, 206, 263-265, 268, 273, 354-355 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Тлумацька міська рада Івано-Франківського району Івано-Франківської області, як орган опіки та піклування, про позбавлення батьківських прав - задовольнити.

Позбавити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого по АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , батьківських прав відносно неповнолітньої дитини: сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає разом з матір`ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , по АДРЕСА_1 .

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого по АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жительки АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , - 1211 (Одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок на відшкодування витрат понесених позивачем по сплаті судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Івано-Франківського апеляційного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

ГоловуючийН. І. ЛУЩАК

Повний текст судового рішення складено «26» грудня 2024 року.

СудТлумацький районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення23.12.2024
Оприлюднено31.12.2024
Номер документу124104777
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —353/1077/24

Рішення від 23.12.2024

Цивільне

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

ЛУЩАК Н. І.

Рішення від 23.12.2024

Цивільне

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

ЛУЩАК Н. І.

Ухвала від 12.12.2024

Цивільне

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

ЛУЩАК Н. І.

Ухвала від 08.11.2024

Цивільне

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

ЛУЩАК Н. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні