справа № 619/9492/24
провадження № 2-о/619/197/24
РІШЕННЯ
іменем України
24 грудня 2024 року м. Дергачі
Дергачівський районний суд Харківської області
у складі: головуючого судді Пруднікової О.В.
за участю секретаря судового засідання Дєдової Н.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дергачі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , заінтересована особа: Дергачівська міська рада Харківського району Харківської області, про встановлення факту, що має юридичне значення, -
встановив:
Заявники ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , заінтересована особа: Дергачівська міська рада Харківського району Харківської області, звернулися до суду з заявою, у якій просять встановити факт, що має юридичне значення, а саме: факт приналежності їм правовстановлюючого документу свідоцтва про право власності на житло, виданого Комісією по приватизації державного житлового фонду ВУЖКГ 28 червня 1996 року, згідно з розпорядженням від 28.06.1996 року, зареєстрованого в МП «Інвенрос», книга № 40-766, на квартиру АДРЕСА_1 , загальною площею 43,20 кв.м., що посвідчує право спільної сумісної власності ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 - заявникам у справі ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 .
Заява обґрунтована тим, що згідно з свідоцтвом про право власності на житло, виданого Комісією по приватизації державного житлового фонду ВУЖКГ 28 червня 1996 року, згідно з розпорядженням від 28.06.1996, квартира АДРЕСА_1 на праві спільної сумісної власності належить заявникам у справі, однак у вищевказаному свідоцтві про право власності їхні прізвища вказані невірно « ОСОБА_5 », так як згідно з паспортами написання прізвищ значиться як « ОСОБА_6 ». Прізвище, ім`я та по батькові ОСОБА_3 взагалі викривлено та вказане як « ОСОБА_4 ». У вказаному свідоцтві про право власності на житло, яке належить їм на праві спільної сумісної власності прізвища власників вказані наступним чином: ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 .
ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження № НОМЕР_1 , актовий запис № 36. ОСОБА_7 (після реєстрації шлюбу ОСОБА_6 ) народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 (на російській мові її прізвище, ім`я, по-батькові вказане як ОСОБА_8 » - мовою оригіналу). ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець с.Хустянка Буринського району Сумської області, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_2 , виданим 22.11.1966 року Хустянською сільською радою Буринського району Харківської області, актовий запис № 47. Батьки: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 . ОСОБА_2 та ОСОБА_3 перебувають в зареєстрованому шлюбі з 11 серпня 1964 року (свідоцтво про одруження серія НОМЕР_3 , актовий запис № 7). В свідоцтві про одруження (виданому на російській мові) прізвище, ім`я по-батькові ОСОБА_3 до реєстрації шлюбу вказане як « ОСОБА_9 » (мовою оригіналу).
В інших правовстановлюючих документах прізвище заявників вказане правильно « ОСОБА_6 » (паспорт, свідоцтво про народження, ідентифікаційний номер платника податків, пенсійних посвідченнях, дипломі та ін). У зв`язку з військовою агресією житло заявників зазнало пошкодження і щоб отримати грошову допомогу для відновлення майна, необхідно привести правовстановлюючі документи в порядок. Заявники звернулись до Комунального підприємства технічної інвентаризації «Інвенрос» для виготовлення технічного паспорт на квартиру АДРЕСА_1 , де й було виявлено помилку в написанні прізвища заявників у свідоцтві про право власності на житло. Вирішити питання про внесення виправлень в свідоцтво про право власності на житло від 28.06.1996 року, а саме виправити помилки у свідоцтві про право власності без звернення до суду можливості не має, так як МП « Інвенрос», яке реєструвало вказане свідоцтво не існує, керівну посаду займає інша особа, Комісії по приватизації державного житлового фонду ВУЖКГ також не існує.
Встановлення факту належності правовстановлюючого документу: свідоцтва про право власності на житло, виданого Комісією по приватизації державного житлового фонду ВУЖКГ 28 червня 1996 року, згідно з розпорядженням від 28.06.1996 року, зареєстрованого в МП « Інвенрос», книга № 40-766, виданого на квартиру АДРЕСА_1 , заявникам необхідно для реалізації їхнього права власності в праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 та реєстрації вказаної квартири в Єдиному державному реєстрі нерухомості. Вказані розбіжності унеможливлюють проведення реєстрації на підставі поданих документів.
У судове засідання представник заявників ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 адвокат Мироненко С.М., не з`явилася, надавши суду заяву, у якій просить здійснити розгляд заяви за її відсутності та відсутності заявників, вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник Дергачівської міської ради Харківського району Харківської області у судове засідання не з`явився, надав до суду заяву в якій не заперечував проти задоволення заявлених вимог, просив розгляд справи проводити у відсутність представника заінтересованої особи.
Враховуючи, що в судове засідання не з`явились всі учасники справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про право власності на житло, виданого Комісією по приватизації державного житлового фонду ВУЖКГ 28 червня 1996 року, згідно з розпорядженням від 28.06.1996, квартира АДРЕСА_1 на праві спільної сумісної власності належить заявникам у справі, однак у вищевказаному свідоцтві про право власності їхні прізвища вказані невірно « ОСОБА_5 », так як за паспортами написання прізвищ значиться як « ОСОБА_6 ». У свідоцтві про право власності на житло, яке належить їм на праві спільної сумісної власності прізвища власників вказані наступним чином: ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 .
ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження № НОМЕР_1 , актовий запис № 36.
ОСОБА_7 (після реєстрації шлюбу ОСОБА_6 ) народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 (на російській мові її прізвище, ім`я, по-батькові вказане як ОСОБА_8 »-мовою оригіналу).
ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженець с. Хустянка Буринського району Сумської області, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_2 , виданим 22.11.1966 року Хустянською сільською радою Буринського району Харківської області, актовий запис № 47. Батьки: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
ОСОБА_2 та ОСОБА_3 перебувають в зареєстрованому шлюбі з 11 серпня 1964 року ( свідоцтво про одруження серія НОМЕР_3 , актовий запис № 7). В свідоцтві про одруження ( виданому на російській мові) прізвище, ім`я по-батькові ОСОБА_3 до реєстрації шлюбу вказане як « ОСОБА_9 » (мовою оригіналу).
Згідно з паспортом з електронним носієм НОМЕР_4 , документ НОМЕР_5 , виданий органом 6336, 22.09.2000 прізвище, ім`я, по-батькові заявника ОСОБА_1 .
Згідно з паспортом серія та номер НОМЕР_6 , виданий 21.03.2000 року Дергачівським РВ УМВС України в Харківській області прізвище, ім`я, по-батькові заявника ОСОБА_2 .
Згідно з паспортом серія та номер НОМЕР_7 , виданий 03.06.1998 року Дергачівським РВ УМВС України в Харківській області прізвище, ім`я, по-батькові заявника ОСОБА_3 .
Встановлення факту належності правовстановлюючого документу: свідоцтва про право власності на житло, виданого Комісією по приватизації державного житлового фонду ВУЖКГ 28 червня 1996 року, згідно з розпорядженням від 28.06.1996 року, зареєстрованого в МП « Інвенрос», книга № 40-766, виданого на квартиру АДРЕСА_1 , заявникам необхідно для реалізації їхнього права власності в праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 та реєстрації вказаної квартири в Єдиному державному реєстрі нерухомості.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає справу не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно зі ст. 55 Конституції України кожна особа має право на судовий захист.
Положеннями статті 16 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
У ч. 1 ст. 293 ЦПК України визначено, що окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Відповідно до п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Як роз`яснено в п.12 Постанови Пленуму Верховного суду України № 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами, висновками експертів, показаннями свідків
Факт, про встановлення якого просять заявники, має для заявників юридичне значення та необхідне для отримання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Аналізуючи докази, суд дійшов висновку, що заявниками надані належні, достовірні, допустимі докази на підтвердження заявлених вимог, які не викликають сумніву і є достатніми для встановлення факту приналежності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , правовстановлюючого документу свідоцтва про право власності на житло за адресою: АДРЕСА_2 від 28 червня 1996 року, виданого Комісією по приватизації державного житлового фонду ВУЖКГ, згідно з розпорядженням від 28.06.1996.
Таким чином, суд дійшов висновку, що заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 є законна, обґрунтована, а тому підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 259, 265, 293, 315 ЦПК України, суд
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 задовольнити.
Встановити, що свідоцтво про право власності на житло, видане Комісією по приватизації державного житлового фонду ВУЖКГ 28 червня 1996 року, згідно з розпорядженням від 28.06.1996 року, зареєстроване МП «Інвенрос», книга № 40-766, на квартиру АДРЕСА_1 загальною площею 43,20 кв.м., що посвідчує право спільної сумісної власності ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 належить ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне найменування (ім`я) сторін:
заявник: ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_8 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ;
заявник: ОСОБА_2 , РНОКПП: НОМЕР_9 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ;
заявник: ОСОБА_3 , РНОКПП: НОМЕР_10 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ;
заінтересована особа: Дергачівська міська рада Харківського району Харківської області, код ЄДРПОУ: 04059496, місцезнаходження: 62300, Харківська область, м. Дергачі, площа Перемоги, 5.
Суддя О. В. Пруднікова
Суд | Дергачівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124104952 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Дергачівський районний суд Харківської області
Пруднікова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні