Справа № 953/9061/24
н/п 1-кс/953/9438/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2024 року м.Харків
Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Харківської обласної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 42024220000000059 від 27.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів,
установив:
Суть питання, що вирішується ухвалою, і за чиєю ініціативою воно розглядається
25.12.2024року до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Харківської обласної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 42024220000000059 від 27.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів,які перебувають у володінніАТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", юридична адреса: АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 .
Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим управлінням ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024220000000059 від 27.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, за фактом того, що до Харківської обласної прокуратури 26.03.2024 надійшла заява ОСОБА_5 від 26.03.2024, щодо зловживання службовим становищем з боку ГО « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 .
В ході досудового розслідування кримінального провадження встановлені підстави вважати, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення можуть бути причетні: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (ІПН НОМЕР_3 ), ФОП користується мобільним терміналом НОМЕР_4 .
В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_6 отримував грошові кошти за виконання договорів укладених з ГО « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 на банківський рахунок відкритий в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Таким чином, документи щодо руху грошових коштів по банківським рахункам, які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_5 ), дають можливість для досудового розслідування у даному кримінальному провадженні встановити фактичні обсяги фінансових операцій проведених через вказані банківські рахунки.
Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, які є необхідними для розкриття вказаного злочину, у рамках кримінального провадження виникла потреба встановити рух грошових коштів ФОП ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (ІПН НОМЕР_3 ).
Таким чином, для подальшого швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування кримінального провадження в органу досудового розслідування виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме містяться в речах і документах та знаходяться у володінні банківської установи.
Враховуючи викладене, виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів з можливістю вилучення копій документів, що стосується банківської таємниці в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Позиції учасників кримінального провадження
В судове засідання слідчий не з`явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду справи, в матеріалах справи міститься заява слідчого, в якій останній просить провести судове засідання без його участі, клопотання просить задовольнити.
ПредставникАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заяв чи клопотань на адресу суду не надходило, що відповідно до положень ч. 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду цього клопотання.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб.
Мотиви, з яких слідчий суддя виходив при постановленні ухвали
Дослідивши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, додатки до цього клопотання, слідчий суддя доходить висновку про задоволення клопотання, виходячи з наступного.
Згідно з вимогами статті 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі й документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами й документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані у клопотанні документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами й документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) містять охоронювану законом таємницю; 4) можуть бути використані як докази; 5) іншим способом неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Відповідно до ст. 162 КПК України, ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», зазначені документи містять охоронювану законом таємницю і є банківською таємницею, що передбачає особливий порядок тимчасового доступу і вилучення.
Ураховуючи вищевикладене, неможливість отримати відомості в інший спосіб, а також те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя приймає рішення про надання тимчасового доступу до речей та документів, з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ).
Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, є законним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 7, 159, 163, 164, 165, 372 КПК України, слідчий суддя
постановив:
Клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Дозволити слідчому СУ ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 право тимчасового доступу до інформації, зобов`язавшиПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ), забезпечити тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, які містять банківську таємницю та стосуються банківських рахунків, що належать ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 РНОКПП НОМЕР_3 , з 01.01.2023 до 27.12.2024, які знаходяться в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_2 , а саме: відомості на паперових та електронних (магнітних) носіях інформації про рух грошових коштів (з розшифруванням контрагентів (назва підприємства, ідентифікаційний код юридичної особи, анкетні дані, ідентифікаційні номери), реквізити їх рахунків (номер рахунку, МФО банківської установи), номери референтів, призначення та сума платежу з вказівкою вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів, відомостей про документи, на підставі яких були здійснені такі платежі, номери трансакцій, які свідчать про рух грошових коштів); перелік банківських терміналів, із вказівкою їх точного розташування, через які здійснювалось зняття грошових коштів, із зазначенням точних дат та часу, фактів зняття грошових коштів з наданням фото відеозаписів з даних банківських терміналів, які здійснювались під час кожного факту зняття грошових коштів з вказаних рахунків; інформації відносно IP-адрес, з яких здійснювалось відвідування (зокрема, вхід та авторизація) в інтернет-банкінгу або інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів вказати їх), за допомогою яких переведені грошові кошти з рахунків, та вказати (надати, зазначити) MAC-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювались такі дії, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах; інформації, яка знаходиться в справах юридичного оформлення рахунків, а саме документів, передбачених Інструкцією про порядок відкриття, використання та закриття рахунків в національній та іноземних валютах, яку затверджено Постановою Правління НБУ від 12.11.2003 №492, в тому числі заява на відкриття рахунку, наданих до неї додатків, а також договорів між банком та клієнтом, в т.ч. договорів на обслуговування банківських рахунків в системі «клієнт-банк», актів прийняття-передання електронних ключів доступу, доручень на користування банківським рахунком, документів, які свідчать про видачу перепусток до банківської установи, анкет-заяв, ксерокопій паспорта та інших документів, які знаходяться в справі юридичного оформлення рахунків в оригіналах та в повному обсязі.
Встановити строк дії цієї ухвали два місяці, тобто до27.02.2025 включно.
Роз`яснитиПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124105146 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Кононенко Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні