У Х В А Л А
Справа № 149/4179/24
Провадження №1-кс/149/899/24
27.12.2024 р. м. Хмільник
Слідча суддя Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
слідчого ОСОБА_4 ,
підозрюваного ОСОБА_5 ,
захисника підозрюваного адвоката ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12024020210000545, внесеному до ЄРДР 27.12.2024 року за ч.1 ст. 259 КК України, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, громадянина України,
ВСТАНОВИЛА:
27.12.2024 року старший слідчий СВ Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області з клопотанням, погодженим прокурором ОСОБА_3 , про застосування до підозрюваного ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на строк 60 днів.
Клопотання мотивоване тим, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 259 КК України - завідомо неправдивому повідомленні про підготовку вибуху. З огляду на тяжкість покарання, яке йому загрожує в разі визнання його винним, наявність ризиків, передбачених пп. 1-5 ч. 1 ст. 177 КПК України, вважає, що інші, більш м`які запобіжні заходи, не зможуть перешкодити встановленим ризикам та просив обрати йому запобіжний захід тримання під вартою.
В судовому засіданні прокурор, слідчий клопотання підтримали, просили його задоволити. Прокурор вказав, що суспільна небезпечність діяння, в якому підозрюється ОСОБА_5 , характер вчиненого в умовах воєнного стану свідчить про наявність ризиків і підстав для тримання ОСОБА_5 під вартою.
Підозрюваний ОСОБА_5 , його захисник - адвокат ОСОБА_6 в судовому засіданні заперечили щодо задоволення клопотання, просили обрати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту або застави, оскільки ризики слідчим не доведені. ОСОБА_5 вказав, що проживає разом з родиною (дружина і двоє дітей), пояснив вчинене перебуванням в алкогольному сп`янінні.
Слідчий суддя, перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку учасників процесу, дійшов наступних висновків.
Клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відповідає вимогам ст. ст. 183, 184 КПК України.
ОСОБА_5 підозрюється у тому, що він, 27.12.2024 о 00:19 годині, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння (1,54 промілле), знаходячись на території ферми АП НВП «ВІЗИТ», що у по вулиці Миру, 1а у с. Уланів Хмільницького району Вінницької області, переслідуючи раптово виниклий злочинний умисел, спрямований на завідомо неправдиве повідомлення правоохоронним органам про підготовку вибуху, що загрожує безпеці громадян, з метою викликати занепокоєння, паніку та розгубленість серед працівників за допомогою власного телефону умисно здійснив екстрений виклик на спеціальну телефонну лінію «102» чергової частини ГУНП в Вінницькій області та повідомив завідомо неправдиві відомості про замінування та підготовку вибуху ферми АП НВП «ВІЗИТ», що у по вулиці Миру, 3 у с. Уланів Хмільницького району Вінницької області, достовірно знаючи, що вказане повідомлення є неправдивим і не відповідає дійсності.
27.12.2024 року о 05:34 год. підозрюваного ОСОБА_5 було затримано на підставі п. 2 ч. 1 ст. 208 КПК України, повідомлено про підозру вручено 27.12.2024 року.
Мета і підстави застосування запобіжних заходів передбачена в ст. 177 КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу, слідчий суддя зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про :
1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення;
2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 КПК України;
3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризикам, зазначеним у клопотанні.
Під часрозгляду клопотанняпро застосуваннязапобіжного заходувстановлено,що наданісторонами кримінальногопровадження доказидоводять обставини,які свідчатьпро обґрунтованупідозру увчиненні підозрюваним ОСОБА_5 кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.1ст.259КК України,що підтверджується:витягом зЄРДР; рапортами оперативногочергового від27.12.2024, поясненнями свідків та іншими наданими доказами.
Існують ризики, передбаченіп.п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, на які вказує у своєму клопотанні слідчий. Так, ОСОБА_7 , будучи військовослужбовцем, слідчим ТУ ДБР був оголошений в розшук як особа, яка самовільно залишила місце несення служби, що свідчить про ризик подальшого ухилення від органів досудового розслідування і суду, вчинити інше кримінальне правопорушення.
З наданих матеріалів вбачається наявність свідків події, яка мала місце 27.12.2024 о близько 00:00 годині, що вказує на ризик незаконного впливу на свідків.
На даний час ОСОБА_5 офіційно не працює, не має стійких соціальних зв`язків, які зможуть запобігти ризику переховування від слідства та суду.
При цьому, суд враховує вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним вказаного кримінального правопорушення, тяжкість покарання, що загрожує у разі визнання його винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, його вік, стан здоров`я, а також те, що ОСОБА_5 одружений, має на утриманні двох малолітніх дітей, за місцем проживання характеризується позитивно, на даний час офіціно не працює, на час вчинення інкримінованого кримінального правопорушення перебував у стані алкогольного сп`яніння.
Разом з тим, суд відхиляє доводи сторони захисту про можливість застосування більш м`якого запобіжного заходу, зокрема домашнього арешту, оскільки він не зможе запобігти встановленим судом ризикам. Такий висновок грунтується на тому, що в судовому засіданні ОСОБА_5 повідомив, що періодично змінює місце проживання разом з родиною, зокрема до м. Бердичів, повідомив дві різні адреси проживання, проживає без реєстрації. За таких обставин наявність родини і утриманців не може бути достатнім стримуючим фактором для підозрюваного., який би зміг запобігти встановленим ризикам. Крім того, надалі ОСОБА_5 пояснення щодо шкодування про свій вчинок, наміру подальшого повернення на службу, водночас бажання проводити час із дітьми, відсутності можливості повернутися на службу, суд вважає непослідовними і такими, що спрямовані на створення переконання у його позитивних намірах. Водночас вказані пояснення не узгоджуються із іншими встановленими в ході розгляду клопотання обставинами і виявлених ризиків не спростовують.
Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 183 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як, зокрема, до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п`ять років.
Враховуючи викладене та приймаючи до уваги встановлені обставини, слідчий суддя доходить висновку про наявність підстав для задоволення клопотання та обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Водночас, згідно ч. 3 ст. 183 КПК України при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою суд зобов`язаний визначити розмір застави достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов`язків передбачених цим Кодексом. Частиною 4 ст. 183 КПК України визначено, що під час дії воєнного стану слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та 178 цього Кодексу, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні щодо злочину, передбаченого статтями 109-114-2, 258-258-6, 260, 261, 402-405, 407, 408, 429, 437-442-1 Кримінального кодексу України.
Враховуючи обставини кримінального провадження, а також те, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 259 КК України, суд вважає за необхідне визначити обвинуваченому заставу в розмірі 60560 гривень, що становить 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, оскільки внесення застави саме в такому розмірі може гарантувати виконання обвинуваченим покладених на нього обов`язків.
Крім цього, застосовуючи до обвинуваченим альтернативний запобіжних захід у виді застави, який може бути ним внесений у будь-який момент, суд вважає за необхідне відповідно до ст. 194 ч. 5 КПК України покласти на нього ряд обов`язків.
Відповідно до ч. 1 ст. 197 КПК України строк дії ухвали суду про тримання під вартою визначити 60 днів.
Керуючись ст. ст. 177, 178, 183, 194 КПК України слідча суддя,
УХВАЛИЛА:
Клопотання старшого слідчого СВ Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою - задовольнити.
Застосувати до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, тобто до 26.02.2025.
Строк тримання ОСОБА_5 підвартою рахуватиз моментуйого затримання,тобто 05:34 год. 27.12.2024.
Одночасно для забезпечення виконання ОСОБА_5 обов`язків, визначених КПК України, визначити заставу у розмірі 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 60 560 грн., яка може бути внесена як самим підозрюваним, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок Хмільницького міськрайонного суду: Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 26286152. Банк отримувача:ДКСУ, м.Київ. Код банку отримувача (МФО):820172. Рахунок отримувача UA688201720355219002000000401.
Підозрюваний або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою протягом дії ухвали.
У разі внесення застави покласти на підозрюваного ОСОБА_5 наступні обов`язки:
- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, суду;
- не відлучатися за межі населеного пункту в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора;
- повідомляти слідчого, прокурора про зміну свого місця проживання;
- утримуватись від спілкування з свідками у справі.
Термін дії обов`язків, покладених судом, у разі внесення застави визначити до 26.02.2025 року.
Роз`яснити підозрюваному, що в разі внесення застави у визначеному в ухвалі розмірі, оригінал документу з відміткою банку, який підтверджує внесення на депозитний рахунок коштів має бути наданий уповноваженій службовій особі Державній Установі «Вінницька установа відбування покарань (№1)».
Після отримання та перевірки протягом не більше одного робочого дня документа, що підтверджує внесення застави, уповноважена службова особа Державної Установи «Вінницька установа відбування покарань (№1)» негайно має здійснити розпорядження про звільнення ОСОБА_5 з-під варти, про що повідомити Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області.
У разі внесення застави та з моменту звільнення обвинуваченого з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної у даній ухвалі, підозрюваний зобов`язаний виконувати покладені на нього обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у виді застави.
З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави підозрюваний ОСОБА_5 вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у виді застави.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її проголошення.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, однак оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124106531 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області
Павлюк О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні