Ухвала
від 27.12.2024 по справі 152/1171/24
ШАРГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 152/1171/24

1-в/152/45/24

У Х В А Л А

про направлення засудженого до місця відбування покарання

27 грудня 2024 року м. Шаргород

Шаргородський районний суд Вінницької області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

представника органу пробації ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі №1 Шаргородського районного суду подання начальника Жмеринського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_4 про направлення до місця відбування покарання засудженого за частиною першою статті 164 КК України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та зареєстрованого мешканця АДРЕСА_1 , -

у с т а н о в и в :

Вироком Шаргородського районного суду Вінницької області від 16 серпня 2024 року ОСОБА_6 засуджено за частиною першою статті 164 КК України до покарання у виді одного року обмеження волі. 9 жовтня 2024 року Жмеринським районним сектором №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області отримано цей вирок для виконання. Із ОСОБА_6 було проведено профілактичну бесіду, під час якої йому було роз`яснено порядок виконання вироку суду, попереджено про відповідальність за ухилення від відбування покарання та за несвоєчасний виїзд до виправного центру. Крім цього, засудженому було вручено припис про виїзд до місця відбування покарання, а саме до Крижопільського виправного центру № 113 в строк не пізніше 21 жовтня 2024 року. Не зважаючи на це, ОСОБА_6 до установи не прибув у вказаний термін без поважних причин.

У зв`язку з вищевикладеним, начальник Жмеринського РС №2 філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області просить направити ОСОБА_6 , засудженого до покарання у виді обмеження волі, до місця відбування покарання в порядку, встановленому для осіб, засуджених до позбавлення волі.

Представник органу пробації ОСОБА_4 та прокурор начальник Шаргородського відділу Жмеринської окружної прокуратури ОСОБА_3 у судовому засіданні подання підтримали та просили його задовольнити.

Засуджений ОСОБА_6 в судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце його проведення, про що свідчить його особистий підпис на списку осіб, попереджених про слухання справи (а.с.125). Відповідно до частини п`ятої статті 539 КПК України його неявка не є перешкодою для розгляду цього подання.

Захисник ОСОБА_5 заперечував щодо задоволення подання.

Заслухавши учасників процесу та дослідивши матеріали подання, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до пункту 14 частини першої статті 537 КПК України під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.

Згідно із частиною першою статті 539 КПК України, питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.

Відповідно до частини першої, четвертої, п`ятої статті 57 КВК України особи, засуджені до обмеження волі, прямують за рахунок держави до місця відбування покарання самостійно. Уповноважений орган з питань пробації згідно з вироком суду вручає засудженому припис про виїзд до місця відбування покарання. Не пізніше трьох діб з дня одержання припису засуджений зобов`язаний виїхати до місця відбування покарання і прибути туди відповідно до вказаного в приписі строку. Уповноважений орган з питань пробації надсилає засудженому виклик, за яким він зобов`язаний з`явитися для вручення припису та ознайомлення з порядком і умовами відбування покарання. У разі невиїзду засудженого до місця відбування покарання без поважних причин або ухилення засудженого від отримання припису суд за поданням уповноваженого органу з питань пробації направляє засудженого до місця відбування покарання в порядку, встановленому для засуджених до позбавлення волі. Поважними причинами невиїзду засудженого після отримання припису до місця відбування покарання в призначений строк є хвороба та інші обставини, що фактично позбавляють його можливості своєчасно прибути за викликом і документально підтверджені. Належним підтвердженням отримання засудженим припису є його підпис про отримання. У разі неприбуття засудженого до обмеження волі до місця відбування покарання та в разі, якщо його місцезнаходження невідоме, уповноважений орган з питань пробації надсилає органам Національної поліції подання про оголошення його в розшук та подання до суду для вирішення питання направлення засудженого до місця відбування покарання в порядку, установленому для засуджених до позбавлення волі. Після затримання засуджений направляється до місця відбування покарання в порядку, встановленому для засуджених до позбавлення волі.

Так, вирокомШаргородського районного суду Вінницькоїобласті від16 серпня 2024 року ОСОБА_6 призначено покарання у виді одного року обмеження волі. Вирок набрав законної сили 17 вересня 2024 року, одержаний та прийнятий до виконання Жмеринським РС №2 філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області 9 жовтня 2024 року.

17 жовтня 2024 року засудженому ОСОБА_6 , начальником Жмеринського РС №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області було вручено припис для самостійного прибуття протягом трьох діб до виправного центру за адресою: с. Городківка Тульчинського району Вінницької області. Засуджений зобов`язався прибути туди в строк до 21 жовтня 2024 року, а також був попереджений під особистий підпис, що у разі ухилення від одержання припису про виїзд до місця відбування покарання або невиїзду в установлений строк чи не прибуття до виправного центру на підставі статті 57 КВК України він буде затриманий для вирішення питання про направлення його до місця відбування покарання в порядку встановленому для засуджених до позбавлення волі.

Згідно із повідомленням начальника Державної установи «Крижопільський виправний центр (№ 113)» від 23 жовтня 2024 року, засуджений ОСОБА_6 не прибув до установи у вказаний термін.

Таким чином, з урахуванням вищезазначеного, суд вважає, що засуджений ОСОБА_6 без поважних причин, своєчасно не прибув до місця відбування покарання, а саме до Державної установи «Крижопільський виправний центр (№ 113)», а тому подання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись статтями537, 539 КПК України,статтею 57 КВК України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Подання начальника Жмеринського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_4 про направлення до місця відбування покарання засудженого ОСОБА_6 задовольнити.

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та зареєстрованого мешканця АДРЕСА_1 , засудженого вироком Шаргородського районного суду Вінницької області від 16 серпня 2024 року за частиною першою статті 164 КК України до покарання у виді одного року обмеження волі затримати та направити до місця відбування покарання у порядку, встановленому для осіб, засуджених до позбавлення волі.

Виконання ухвали в частині затримання ОСОБА_6 та направлення його до місця відбуття покарання покласти на відділення поліції №2 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області.

Початок строку відбування покарання ОСОБА_6 обчислювати з дня затримання.

Зарахувати ОСОБА_6 у відповідності до статті 72 КК Україниу строк відбування покарання, час попереднього ув`язнення під вартою, а також час слідування під вартою до виправного центру з розрахунку, що один день тримання під вартою відповідає двом дням обмеження волі.

Виконання ухвали в частині зарахування ОСОБА_6 у строк відбування покарання часу попереднього ув`язнення під вартою, а також час слідування під вартою до виправного центру, покласти на ДУ«Крижопільський виправний центр (№113)», де ОСОБА_6 відбуватиме призначене вироком суду покарання.

Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня її проголошення до Вінницького апеляційного суду через Шаргородський районний суд Вінницької області.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Головуючий суддя ОСОБА_7

СудШаргородський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення27.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124106568
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші

Судовий реєстр по справі —152/1171/24

Ухвала від 27.12.2024

Кримінальне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Роздорожна А. Г.

Ухвала від 13.11.2024

Кримінальне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Роздорожна А. Г.

Вирок від 16.08.2024

Кримінальне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Роздорожна А. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні