Справа № 127/33161/24
Провадження 2/127/4864/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2024 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Король О.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , яка є законним представником малолітніх дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_2 , до Вінницької районної державної нотаріальної контори Вінницької області, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та приватного нотаріуса Вінницького міського нотаріального округу Скутельник Інни Анатоліївни про визнання права власності в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
Наведена вище позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1ст.4ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Частиною 1ст. 5 ЦПК України передбачено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований Цивільним процесуальним кодексом України. Подання позовної заяви має відбуватись з дотриманням певних умов.
Під час вивчення матеріалів позовної заяви судом встановлено їх невідповідність вимогам цивільно-процесуального законодавства України.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
В порушення вимог ч.3 ст.175 ЦПК України заявлені позивачем вимоги не конкретизовано, суть заявлених вимог викладена незрозуміло, а також не зазначено ціну позову,відомості провжиття заходівдосудовоговрегулювання спору, якщо такі проводилися; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих саме підстав; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку з розглядом справи.
Позов це матеріально-правова вимога позивача до відповідача, звернена через суд або інший орган цивільної юрисдикції про захист порушеного, оспорюваного чи невизнаного права або інтересу, який здійснюється у певній, визначеній законом, процесуальній формі.
Позов як складне явище має декілька елементів, до яких відносяться: предмет, підстава, зміст. Предмет позову це частина позову, яка складає матеріально-правову вимогу позивача до відповідача. Підстава позову це частина позову, яка відображає обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги і докази, що стверджують позов. Під змістом позовних вимог розуміються запропоновані позивачем способи судового захисту свого права, свободи чи інтересу, які повинні формулюватися максимально чітко і зрозуміло. Позовні вимоги і обставини в їх обґрунтування мають викладатися лаконічно, чітко, зрозуміло, з використанням прийнятої юридичної термінології.
Значення елементів позову полягає у тому, що за ними визначаються межі судового розгляду, адже суд відповідно до ст.13ЦПК розглядає цивільні справи в межах заявлених сторонами вимог.
Однак при дослідженні позовної заяви встановлено, що позивачем законним представником малолітніх дітей зазначені правила та вимоги не було дотримано, у зв`язку з чим позовна заява позбавлена логічного змісту та є незрозумілою, чим порушені права позивачів відповідачами : Вінницькою районною державною нотаріальною конторою Вінницької області та приватним нотаріусом Вінницького міського нотаріального округу Скутельник Інною Анатоліївною і які заявлено позовні вимоги саме до цих відповідачів.
Позивач просить визнати за малолітніми дітьми на усе майно та усе рухоме майно після смерті їх батька ОСОБА_7 , при цьому не вказано всього переліку та вартості цього майна.
В позовній заяві в таблиці 1 (перелік нерухомого майна) по позиціях №№4-10, 20-31 відсутня повна адреса об`єктів нерухомого майна.
Як докази до позовної заяви не додано правовстановлюючі документи на нерухоме та рухоме майно, яке належало спадкодавцю ОСОБА_7 .
До матеріалів позовної заяви не додано постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії або іншого письмового документа нотаріуса про неможливість одержати свідоцтва про право на спадщину малолітнім дітям ОСОБА_2 та ОСОБА_2 .
Європейський суд з прав людини у своїй практиці неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у статті6розділу1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання. Держави-учасниці користуються у цьому питанні певною свободою розсуду.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободщодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.
Додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.
Положення ЦПК України встановлюють обов`язкові вимоги до позовної заяви (ст.ст. 175, 177 ЦПК України). Зокрема, від якості позовної заяви та юридично правильного її змісту залежить швидкий і ефективний розгляд справи.
Враховуючи вищезазначене, наявні підстави для залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 185 ЦПК України,
УХВАЛИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 , яка є законним представником малолітніх дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_2 , до Вінницької районної державної нотаріальної контори Вінницької області, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та приватного нотаріуса Вінницького міського нотаріального округу Скутельник Інни Анатоліївни про визнання права власності в порядку спадкування за законом залишити без руху та надати позивачу п`ятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення недоліків.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява вважатиметься неподаною та повертається позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124106644 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Король О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні