Справа № 473/6901/24
Номер провадження 1-кс/473/1588/2024
У Х В А Л А
іменем України
"26" грудня 2024 р. м. Вознесенськ
Слідчий суддя Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Вознесенська Миколаївської області клопотання старшого слідчого СВ Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Вознесенської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів за кримінальним провадженням №42024152040000046 від 06.12.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 376 КК України,
В С Т А Н О В И В :
Слідчим відділом Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженні №42024152040000046 від 06.12.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 376 КК України.
За версією органу досудового розслідування Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області, було встановлено, що під час судового розгляду провадження № 932/11151/24, яке здійснювалося 13.11.2024, за позовом ІНФОРМАЦІЯ_1 , на адресу судді ОСОБА_5 висловлено погрози.
У своїй заяві ОСОБА_5 повідомила, що її провадженні перебувала справа № 932/11151/24 за позовом ІНФОРМАЦІЯ_1 до громадянина Туркменістану ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 ), про продовження строку затримання іноземця в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України. 13.11.2024, у судовому засіданні, яке проводилось за участю ОСОБА_6 у режими відео конференції, почав погрожувати мені словами та жестами, обіцяв у майбутньому ще зустрітися, при цьому все це супроводжувалось агресивною поведінкою.
Вище зазначені дії вчинялися у судовому засіданні у присутності секретаря судового засідання ОСОБА_8 та представника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_9 , а також співробітника Державної установи « ІНФОРМАЦІЯ_3 тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні ІНФОРМАЦІЯ_4 », який перебував у кімнаті з ОСОБА_10 у м. Миколаїв.
Таким чином, встановлено, що розгляд справи проводився у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_5 , за адресою: АДРЕСА_1 , у режимі відеоконференції.
У зв`язку з викладеним, в ході досудового розслідування, з метою встановлення обставин, які мають значення у даному кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ та вилучити відеозапис фіксування розгляду справи № 932/11151/24 за позовом ІНФОРМАЦІЯ_1 до громадянина Туркменістану ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 ), про продовження строку затримання іноземця в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України від 13.11.2024, який перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , за адресою: АДРЕСА_2 .
В судове засіданні старша слідча СВ Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилася. Надіслала суду заяву в якій підтримала клопотання про тимчасовий доступ в повному обсязі та просила його задовольнити.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_5 в судове засідання не з`явився, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином.
Дослідивши клопотання та долучені до нього матеріали, слідчий суддя прийшов до наступного.
Так, згідно з ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5 ч.2 ст.131 КПК України передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно з ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).
У відповідності до вимог ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
При цьому, сторона кримінального провадження в вищевказаному клопотанні повинна довести наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю (ч.5ст. 163 КПК України).
Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч.6ст.163 КПК України).
Таким чином, оскільки в судовому засіданні доведено, що одержання доступу до речей і документів, зазначених у клопотанні, надасть можливість використати вказану інформацію самостійно або в сукупності з іншими доказами як доказ у кримінальному провадженні, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, клопотання слідчого підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.163, 164 КПК України
П О С Т А Н О В И В :
Надати дозвіл групі слідчихСВ ВознесенськогоРУП ГУНПв Миколаївськійобласті: ОСОБА_3 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 натимчасовий доступз можливістювилучити копіювідеозапису фіксуваннярозгляду справи№ 932/11151/24за позовом ІНФОРМАЦІЯ_1 до громадянинаТуркменістану ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 ), про продовження строку затримання іноземця в пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України від 13.11.2024, який перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , за адресою: АДРЕСА_2 .
Строк дії ухвали встановити два місяця.
Роз`яснити керівнику апарату ІНФОРМАЦІЯ_5 , за адресою: АДРЕСА_2 , що відповідно до ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до інформації, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначеної інформації та документів.
Строк дії ухвали два місяці з дня постановлення ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає, заперечення на неї можуть бути подані під час підготовчого судового засідання.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124106748 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Усіков О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні