Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/6253/24
У Х В А Л А
27.12.2024 року м. Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Бак М.Д., ознайомившись із справою за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Закарпаттяенергозбут" (надалі - ТОВ "Закарпаттяенергозбут") про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 заборгованості за оплату послуги з постачання електричної енергії,
В С Т А Н О В И В:
11.09.2024 року в суд поступила заява ТОВ "Закарпаттяенергозбут" про видачу судового наказу про стягнення солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 заборгованості за оплату послуги з постачання електричної енергії в сумі 6500,76 грн.
23.12.2024 року судом отримано відповідь Королівської селищної ради Берегівського району Закарпатської області від 23.12.2024 року № 11.1-08/259 на запит суду від 06.12.2024 року з приводу надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання боржника ОСОБА_1 , згідно якої у реєстрі Королівської територіальної громади відповідні відомості відсутні.
Інформацію щодо боржника ОСОБА_1 не отримано з Єдиного державного демографічного реєстру з причини відсутності достатніх ідентифікаційних даних.
Згідно частини п`ятої статті 165 Цивільного процесуального кодексу України (надалі - ЦПК України) у разі якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження такої заяви звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи - боржника.
Суддя з метою визначення підсудності може користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру (частина сьома статті 165 ЦПК України).
Відповідно до частини дев`ятої статті 165 ЦПК України у разі якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника, суд відмовляє у видачі судового наказу.
З огляду на те, що інформація, отримана на запит суду до уповноваженого органу реєстрації місця проживання особи, не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання боржника ОСОБА_1 , з Єдиного державного демографічного реєстру не отримано інформацію щодо боржника, то у видачі судового наказу в частині вимоги про стягнення заборгованості з даного боржника слід відмовити.
Заяву мотивовано тим, що заявник є учасником ринку електричної енергії та на підставі ліцензії, виданої відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 року № 429, провадить господарську діяльність з постачання електричної енергії.
Згідно частини четвертої статті 63 Закону України «Про ринок електричної енергії» постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії у порядку, визначеному правилами роздрібного ринку, та на умовах договору постачання універсальних послуг. Договір про постачання універсальних послуг є публічним договором приєднання та розробляється постачальником універсальної послуги на підставі типового договору, форма якого затверджується регулятором. Постачальник універсальних послуг розміщує договір постачання універсальних послуг на своєму офіційному вебсайті.
Відповідно до положень пункту 13 розділу XVII Закону України «Про ринок електричної енергії» та пункту 7 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 року № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» фактом приєднання споживача до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, що засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної заяви-приєднання, оплата рахунку постачальника універсальної послуги та/або факт споживання електричної енергії.
Боржник ОСОБА_1 , якій заявник здійснює постачання електричної енергії за адресою: АДРЕСА_1 , приєдналася до договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг шляхом фактичного споживання електричної енергії за даною адресою та оплати рахунків заявника за споживання електричної енергії.
У пункті 6.2 договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг передбачено, що споживач зобов`язується забезпечувати своєчасну та повну оплату спожитої електричної енергії відповідно до умов цього договору та пов`язаних з постачанням електричної енергії послуг згідно з умовами цього договору.
Боржник ОСОБА_1 не виконувала належним чином свої зобов`язання за договором, тому утворилася заборгованість, сума якої за період з жовтня 2019 року до червня 2021 року становить 6500,76 грн. Боржник ОСОБА_2 є власником житлового будинку за згаданою адресою, тому заборгованість підлягає стягненню з боржників в солідарному порядку.
Згідно пункту 8 частини першої статті 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу.
Солідарний обов`язок або солідарна вимога виникають у випадках, встановлених договором або законом, зокрема у разі неподільності предмета зобов`язання (стаття 541 Цивільного кодексу України).
Відповідно до частини першої статті 543 Цивільного кодексу України у разі солідарного обов`язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов`язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.
Із врахуванням того, що суд прийшов до висновку про відмову у видачі судового наказу в частині вимоги про стягнення заборгованості з боржника ОСОБА_1 , предметом заяви є стягнення заборгованості з боржників в солідарному порядку, тобто відсутня вимога про стягнення заборгованості з боржника ОСОБА_2 окремо, то у видачі судового наказу в частині вимоги про стягнення заборгованості з даного боржника також слід відмовити.
Керуючись статтями 165, 260 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
у видачі судового наказу за заявою ТОВ "Закарпаттяенергозбут" про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 заборгованості за оплату послуги з постачання електричної енергії відмовити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення до Закарпатського апеляційного суду безпосередньо або через Виноградівський районний суд Закарпатської області.
Учасник справи, якому копію ухвали суду не було вручено у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому копії ухвали суду.
Суддя М. Д. Бак
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124108249 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Бак М. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні