Дата документу 27.12.2024
Справа № 335/8351/21
Провадження № 1-в/334/233/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2024 р.
Ленінський районний суд м. Запоріжжя в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
секретаря ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжі подання начальника Дніпровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області ОСОБА_3 про звільнення від відбування покарання стосовно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженцю м. Запоріжжя, з середньою освітою, офіційно не працевлаштованого, не одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого 15 грудня 2021 року Орджонікідзевським районним судом м. Запоріжжя за ч. 1 ст. 259 КК України до покарання у виді п`яти років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком три роки,
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло клопотання про звільнення від призначеного покарання після закінчення іспитового строку відносно ОСОБА_4 .
ОСОБА_4 засуджений 15 грудня 2021 року Орджонікідзевським районним судом м. Запоріжжя за ч. 1 ст. 259 КК України до покарання у виді п`яти років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком три роки.
Під час перебування на обліку засуджений виконував покладені судом на нього обов`язки в повному обсязі, до адміністративної чи кримінальної відповідальності не притягувався.
Представник органу пробації просить звільнити засудженого від відбування покарання з випробуванням.
Суд, дослідивши матеріали подання та особової справи засудженого,прийшов до наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 165 Кримінально-виконавчого кодексу України, іспитовий строк обчислюється з моменту проголошення вироку суду.
Відповідно до ч.3 ст. 75 КК України у випадках, передбачених частинами першою, другою цієї статті, суд ухвалює звільнити засудженого від відбування призначеного покарання, якщо він протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов`язки. Тривалість іспитового строку та обов`язки, які покладаються на особу, звільнену від відбування покарання з випробуванням, визначаються судом.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 78 КК України після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов`язки та не вчинив нового злочину, звільняється судом від призначеного йому покарання. Якщо засуджений не виконує покладені на нього обов`язки або систематично вчинює правопорушення, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, суд направляє засудженого для відбування призначеного покарання.
Ст. 62 Конституції України, ч.2 КК України та ч.1 ст. 17 КПК України визначають, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у законному порядку і встановлено обвинувальним вироком.
15 грудня 2021 року ОСОБА_4 засуджений Орджонікідзевським районним судом м. Запоріжжя за ч. 1 ст. 259 КК України до покарання у виді п`яти років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком три роки.
Засуджений під час іспитового строку громадський порядок не порушував, до адміністративної чи кримінальної відповідальності не притягувався.
Тому, суд вважає, що він підлягає звільненню від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку.
Керуючись ст. 78 КК України, ст. ст. 537, 539 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання про звільнення від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_4 від покарання, призначеного вироком Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 15 грудня 2021 року за ч.1 ст. 259 КК України до п`яти років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробуванням строком три роки.
Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Запоріжжя протягом 7 (семи) днів з дня її оголошення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124108656 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку |
Кримінальне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Гнатюк О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні