Справа № 465/9615/24
Провадження 2/465/3759/24
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
"27" грудня 2024 р. м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Баран О. І., розглянувши питання про відкриття провадження у справі:
позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_1 ),
відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ),
предмет позову: розірвання шлюбу,
в с т а н о в и в:
3 грудня 2024 року (вх.№35616/24) представник позивача ОСОБА_1 , через свого представника, звернувся до Франківського районного суду м. Львова із позовною заявою (документ сформований в системі «Електронний суд» 03.12.2024), у якій просить суд розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований 21.05.2011 року Франківським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції, про що зроблено відповідний актовий запис №184.
Судом у порядку ч. 6ст. 187 Цивільного процесуального кодексу України(далі ЦПК України) направлено запит щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особивідповідача у справі.
Відповідь на указаний запит надійшов до суду 26.12.2024 року.
Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.43, 175, 177 цьогоКодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що така не відповідає вимогам ст. 43, 175, 177 ЦПК Українита підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Всупереч вимог п. 2 ч. 3ст. 175 ЦПК Українипозовна заява повинна міститиповне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс,ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
У позовній заяві відповідачем вказано ОСОБА_2 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Однак, із долученого свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 , актовий запис № 184 вбачається, що у графі «Прізвище після державної реєстрації шлюбу» записано чоловіка « ОСОБА_3 », дружини « ОСОБА_3 ».
Зазначене підтверджується також довідкою за відомостями відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУДМС України у Львівській області від 26.12.2024 (вх.№38267), відповідно до якої ОСОБА_2 виписана 06.12.2011 на прізвище « ОСОБА_3 » та з 28.07.2023 зареєстрована саме як ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_2 .
Крім цього, у поданій позовній заяві відсутні відомості про наявність або відсутність електронного кабінету в учасників.
Також суддя звертає увагу на те, що позовна заява подана через систему «Електронний суд», однак без доказів надсилання позовної заяви з додатками відповідачу.
На необхідністьдотримання указанихвимог вказуєабз.2ч.1ст.177ЦПК України,відповідно доякого,у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Звертаючись до суду із позовом, на позивача покладений обов`язок додати документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів листом з описом вкладення, який має містити номер поштового відправлення. Саме зазначення такого номеру є обов`язковим для виконання вимогЦПК Українипро належне надсилання позовної заяви та документів іншій стороні.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 24.12.2020 у справі №916/2110/20.
Відтак, представнику позивача необхідно правильно зазначити відповідача у даній справі, а також, з урахуванням встановленого судом її зареєстрованого місця проживання, долучити докази надсилання позовної заяви з додатками за адресою: АДРЕСА_2 .
За частиною першою статті 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Враховуючи викладене, представнику позивача необхідно надати суду докази надсилання копії позовної заяви з додатками відповідачу у справі.
Від належного повідомлення учасників справи залежить реалізація принципу рівності та змагальності сторін.
Такі приписи згаданих норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (ст. 129 Конституції України), так і аналогічних приписів статей 2, 12 ЦПК України.
Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п. 87 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Салов проти України» від 06.09.2005).
У Рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Надточий проти України» від 15.05.2008 зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
Відтак, ще на стадії прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд має бути впевненим у тому, що зазначені засади не були порушені заявником позову.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі вище викладеного, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 43, 175, 185, 260, 353 ЦПК України, суддя,-
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу залишити без руху.
Надати представнику позивача строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що згідно з ч. 3ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.175і177цьогокодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
У разі невиконання вимог ухвали суду в зазначений строк, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Баран О. І.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124109444 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Баран О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні