Рішення
від 11.12.2024 по справі 163/2577/24
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 163/2577/24

Провадження № 2/163/500/24

ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 грудня 2024 року Любомльський районний суд Волинської області

в складі головуючого судді Шеремети С.А.

за участю секретаря судових засідань Кузьміної А.В.,

розглянувши в підготовчому засіданні в приміщенні суду в місті Любомль Волинської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вишнівської сільської ради Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

в с т а н о в и в :

Позивач просить ухвалити рішення про визначення йому додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .

Вимоги обґрунтовано тим, що після смерті року ОСОБА_2 відкрилась спадщина на належне їй спадкове майно. Позивач є спадкоємцем за заповітом. Строки для прийняття спадщини позивач пропустив, бо вважав, що прийняв спадщину в оперативне управління, постійно доглядав за майном, обробляв земельні ділянки. Крім того, позивач визнаний власником спадкового майна, зокрема за рішенням Любомльського районного суду від 10.12.2009 визнаний власником житлового будинку та господарських споруд в порядку успадкування після смерті ОСОБА_2 . На даний момент, позивач також бажає оформити належним чином право власності на земельну ділянку, яка була передана ОСОБА_2 23.12.1997 за рішенням виконкому Римачівської сільської ради, однак при зверненні до нотаріуса було роз`яснено, що спадкова справа не заведена після смерті ОСОБА_2 , а тому необхідно звернутися до суду із позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

В підготовче засідання сторони не з`явились.

Позивач у підготовче судове засідання не з`явився, проте належним чином повідомлений про дату та місце розгляду справи, у позовній заяві просив розгляд проводити за його відсутності.

Від Вишнівської сільської ради надійшла заява про визнання позову та розгляд справи за відсутності представника ради.

За відсутності учасників процесу розгляд цивільної справи здійснено в порядку ч. 2 ст. 247 ЦПК України без фіксації судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Згідно з ч.ч.1, 4 ст.206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Відповідно до ч.4 ст.200 ЦПК України ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.

Дослідження матеріалів справи приводить суд до висновку, що вони відповідають положенням ст.ст.1217, 1223, 1261, 1272 ЦК України.

Зокрема, відповідно до копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Копією заповіту від 17 листопада 2000 року посвідченого секретарем Римачівської сільської ради та зареєстрованого в реєстрі за номером 184 стверджується, що ОСОБА_3 заповіла все своє майно ОСОБА_1 .

Довідкою Виконавчого комітету Вишнівської сільської ради від 18 вересня 2024 року №П4390 стверджено, що на день смерті ОСОБА_2 була зареєстрована одна за адресою: АДРЕСА_1 та проживала одна, після її смерті залишилося спадкове майно. Заповіт від імені померлої ОСОБА_2 посвідчувався Римачівською сільською радою зареєстрований в реєстрі за № 184 17 листопада 2000 року.

Згідно інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) від 22 листопада 2024 року стверджено, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 інформація у Спадковому реєстрі відсутня.

З аналізу досліджених доказів достеменно встановлено, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 спадщину ніхто не прийняв, а тому позовні вимоги є підставні.

Згідно копії рішення суду від 10 грудня 2009 року у справі №2-506/09 ОСОБА_1 визнаний власником спадкового майна після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , а саме житлового будинку «А-1» з погребом «П-1», сарая «Б-1», сарая «Г-1», вбиральні «В», огорожі «1», що розміщені за адресою: АДРЕСА_1 .

Крім того, були встановлені відмінності у написанні прізвища спадкодавиці у заповіті (записано ОСОБА_4 ) та свідоцтві про смерть (записно ОСОБА_5 ), однак дані обставини відповідачем не заперечні та визнані, як довідкою Виконавчого комітету Вишнівської сільської ради від 18 вересня 2024 року №П4390 так і самою заявою відповідача про визнання позову.

Наведені у позові обґрунтування заявлених вимог Вишнівської сільської радою не заперечені та визнані, тому, в силу ч.1 ст.82 ЦПК України, вважаються доведеними та такими, що додатковому доказуванню не підлягають.

Враховуючи встановлені у справі фактичні обставини, а також вищенаведені положення матеріального та процесуального закону, суд приходить до висновку, що визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Отже, встановлено підстави для ухвалення рішення в підготовчому засіданні та задоволення позовних вимог.

Керуючись ст.ст.200, 206, 259, 264, 265 ЦПК України, суд

у х в а л и в :

Позов задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 додатковий строк у 2 (два) місяці з моменту набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

На рішення протягом 30 днів з дня його проголошення може бути подано апеляційну скаргу до Волинського апеляційного суду.

Ім`я позивача ОСОБА_1 ; місце проживання: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_2 .

Найменування відповідача - Вишнівська сільська рада Ковельського району Волинської області; місцезнаходження - вулиця Незалежності, 80А, село Вишнів Ковельського району Волинської області; код ЄДРПОУ 04333164.

Головуючий : суддя С.А.Шеремета

СудЛюбомльський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення11.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124110834
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —163/2577/24

Рішення від 11.12.2024

Цивільне

Любомльський районний суд Волинської області

Шеремета С. А.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Любомльський районний суд Волинської області

Шеремета С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні