Справа №: 164/970/24
п/с: 2/164/532/2024
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 грудня 2024 року Маневицький районний суд Волинської області
в складі: головуючого-судді Невара О.В.,
при секретарі Шумік О.І.,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні вселищі Маневичісправу запозовом ОСОБА_1 до Колківської селищної ради Луцького району Волинської області, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Колківської селищної ради Луцького району Волинської області, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Свої вимоги обґрунтував тим, що його мати ОСОБА_3 , яка проживала по АДРЕСА_1 , померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Заяву про прийняття спадщини після її смерті до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини позивач не подавав, як і не вчинив інших дій по прийняттю спадщини, оскільки вважав, що, доглядаючи за житловим будинком та господарськими будівлями і спорудами, присадибною земельною ділянкою, він фактично прийняв спадщину. ОСОБА_1 через незнання діючого законодавства у встановлений законом строк не звернувся в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини. Спадкоємців за заповітом на дане спадкове майно немає. Спадкоємцем за законом першої черги на це майно, крім позивача, являється його сестра та дочка спадкодавця - відповідач ОСОБА_2 , однак вона будь-яких дій, які свідчать про прийняття нею спадщини після смерті матері ОСОБА_3 ,не вчинила,на спадковемайно непретендує.Інших спадкоємців, які у визначений законом термін вчинили будь-які дії, що свідчать про прийняття ними спадщини після смерті ОСОБА_3 ,ні за законом, ні за заповітом на вказане спадкове майно немає. Посилаючись на зазначені обставини, вказуючи на те, що він являється спадкоємцем за законом першої черги після смерті ОСОБА_3 , однак пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, просив суд визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини.
Позивач ОСОБА_1 , відповідач ОСОБА_2 , представник відповідача - Колківської селищноїради Луцькогорайону Волинськоїобласті в судове засідання не з`явилися, будучи у встановленому законом порядку завчасно повідомленими про час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомили. Позивач ОСОБА_1 подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі. Відповідач ОСОБА_2 , представник відповідача - Колківської селищноїради Луцькогорайону Волинськоїобласті подали до суду заяви, в яких вказали, що проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 вони не заперечують, просили розгляд справи проводити у їх відсутності.
Враховуючите,що всправі єдостатньо доказівдля вирішенняїї посуті,суд ухвалив-розглядати справуу відсутності позивача ОСОБА_1 ,відповідача ОСОБА_2 та представника відповідача - Колківської селищної ради Луцького району Волинської області.
Проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення.
Статтями 1269, 1270 ЦК України визначено порядок прийняття спадщини, де вказано, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 , яка проживала по АДРЕСА_1 , померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Заяву про прийняття спадщини після її смерті до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини позивач не подавав, як і не вчинив інших дій по прийняттю спадщини, оскільки вважав, що, доглядаючи за житловим будинком та господарськими будівлями і спорудами, присадибною земельною ділянкою, він фактично прийняв спадщину. ОСОБА_1 через незнання діючого законодавства у встановлений законом строк не звернувся в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини. Спадкоємців за заповітом на дане спадкове майно немає. Спадкоємцем за законом першої черги на це майно, крім позивача, являється його сестра та дочка спадкодавця - відповідач ОСОБА_2 , однак вона будь-яких дій, які свідчать про прийняття нею спадщини після смерті матері ОСОБА_3 ,не вчинила,на спадковемайно непретендує.Інших спадкоємців, які у визначений законом термін вчинили будь-які дії, що свідчать про прийняття ними спадщини після смерті ОСОБА_3 ,ніза законом,ні зазаповітом навказане спадковемайно немає.Відповідачі ОСОБА_2 ,Колківська селищнарада Луцькогорайону Волинськоїобласті проти задоволеннязаявлених позивачемвимог провизначення додатковогостроку дляприйняття спадщинине заперечують.Зазначені обставинине оспорюютьсясторонами,а такожце встановленоз дослідженихсудом свідоцтвапро смертьсерії НОМЕР_1 від 7травня 2016року,свідоцтва пронародження серії НОМЕР_2 від 22березня 1966року,довідки Старосільськогостаростинського округу№ 4Колківської селищноїради Луцькогорайону Волинськоїобласті №251від 27лютого 2024року,витягу зпогосподарської книги№ 3за 2021-2025роки Старосільськогостаростинського округу№ 4Колківської селищноїради Луцькогорайону Волинськоїобласті,постанови провідмову увчиненні нотаріальноїдії №295/02-31від 14березня 2024року,нотаріально посвідченоїзаяви ОСОБА_2 про відмову від спадщини, повідомлення Маневицької державної нотаріальної контори № 817/01-16 від 11 вересня 2024 року, повідомлення Ківерцівської державної нотаріальної контори № 912/01-16 від 18 вересня 2024 року,.
Наведені обставини свідчать про поважність причин, з яких ОСОБА_1 не було своєчасно подано заяву про прийняття спадщини та не вчинено будь-яких інших дій по її прийняттю.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що ОСОБА_1 , являючись спадкоємцем за законом після смерті матері ОСОБА_3 , пропустив встановлений законом строк для прийняття спадщини з поважних причин, а тому слід визначити йому додатковий строк у один місяць, який є достатнім для подання заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 2-5, 10-13, 76-81, 89, 133, 141, 258-259, 263-265, 268, 354-355 ЦПК України, ст.ст. 1269-1270, 1272 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк у один місяць для подання заяви про прийняття спадщини.
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 .
Відповідач: ОСОБА_2 , місце проживання: АДРЕСА_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 .
Відповідач: Колківська селищна рада Луцького району Волинської області, місцезнаходження: 44661, смт. Колки, вул. Грушевського, 42 Луцького району Волинської області, код ЄДРПОУ 04333247.
Повний текст судового рішення складено 27 грудня 2024 року.
Суддя районного суду О.В. Невар
Суд | Маневицький районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124110909 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Маневицький районний суд Волинської області
Невар О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні