Справа №700/257/21
Провадження №4-с/700/3/24
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
27 грудня 2024 року селище Лисянка
Суддя Лисянського районного суду Київської області Чорненька О.І., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 про скасування постанови державного виконавця про закінчення виконавчого провадження,
ВСТАНОВИВ:
До Лисянського районного суду Черкаської області надійшла вказана вище скарга, подана ОСОБА_1 про визнання незаконою та скасування постанови державного виконавця Лисянського відділу державної виконавчої служби у Звенигородському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Яцурої Н.В. про закінчення виконавчого провадження №67392182 від 29.11.2021.
Дослідивши матеріали поданої скарги та додані до неї документи, суд приходить до висновку про необхідність залишення її без руху з наступних підстав.
Так, відповідно до положень ст. 447 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Згідно роз`яснень п. 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 № 14 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження» встановлено, що скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбачених положеннями ЦПК України та містити відомості, перелічені у частині четвертій статті 74 Закону «Про виконавче провадження». У разі відсутності спеціальної норми щодо вирішення певних питань, які виникають при розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність посадових осіб державної виконавчої служби, до заяв (скарг, подань) учасників виконавчого провадження мають застосовуватися положення ЦПК України, якими врегульовано аналогічні питання.
Отже, до скарг, якими ініціюється початок провадження у справі на дії виконавця, застосовуються загальні положення позовного провадження, у тому числі, й щодо залишення скарги без руху.
Зазначені висновки відповідають позиції Верховного Суду, висловленій у постановах від 27.01.2021 у справі № 569/13154/20, від 17.02.2021 у справі № 569/13160/20, від 10.03.2021 у справі№ 766/17333/20-ц, від 21.04.2021 у справі №713/1972/20, висновки якого щодо застосування норм права суд враховує у відповідності до положень ч. 4 ст. 263 ЦПК України.
Статтею 450ЦПК Українивизначено,що скаргарозглядається удвадцятиденний строкз дняприйняття їїдо розглядуу судовомузасіданні заучастю стягувача,боржника ідержавного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються.
Статтею 183 ЦПК України визначені загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення, згідно з якими:
1. Будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
2. Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Разом з тим, вказаних вимог процесуального закону при зверненні до суду з скаргою дотримано не було.
Так, у відповідності до положень ч. 4 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження», скарга повинна містити повне найменування (ім`я) стягувача та боржника, їх місце проживання чи перебування або місце знаходження, а також найменування представника сторони виконавчого провадження, якщо така скарга подається представником.
Разом з тим, у поданій скарзі не зазначений належний суб`єктний склад учасників, прав та інтересів яких стосується розгляд даної справи, а саме не зазначено боржника та державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються, як окремих учасників процесу, зокрема, відсутні відомості про їх місце проживання чи перебування (знаходження), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або номер і серія паспорта, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, що унеможливлює повідомлення їх судом про дату, час та місце розгляду справи, а також про прийняте за результатом її розгляду рішення.
Крім цього, станом на день звернення до суду зі скаргою в системі органів, які здійснюють примусове виконання судових рішень, відсутній вказаний у скарзі орган державної виконавчої служби - Лисянський відділ державної виконавчої служби у Звенигородському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ).
Також у скарзі не зазначено про наявність або відсутність електронного кабінету в учасників процесу, про наявність у стягувача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до скарги.
Крім того, положеннями ст. 449 ЦПК України, що кореспондуються з частиною п`ятою статті 74 Закону України «Про виконавче провадження», визначено, що скарга подається у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи.
У поданій скарзі стягувач зазначає, що з матеріалами виконавчого провадження була ознайомлена 12.12.2024, до скарги додано копію постанови про закінчення виконавчого провадження від 29.11.2021, копію якої отримала 06.12.2024, тому суду не зрозуміло коли стягувач дізналася про порушення її прав, що унеможливлює перевірку дотримання встановленого законом строку на звернення до суду. Обгрунтованої заяви про поновлення пропущеного строку на оскарження постанови державного виконавця Вихватень Н.М. до скарги суду не надала.
Окрім того, у відповідності з вимогами ч.ч. 1, 5 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, а також всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Всупереч вказаному, до поданої скарги не додано копій документів для боржника та державного виконавця відділу виконавчої служби, дії якого оскаржуються.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вище наведене,суд приходить до висновку, що скаргу слід залишити без руху, надавши стягувачу термін для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 14, 175, 177, 185, 447, 449 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Скаргу ОСОБА_1 про скасування постанови державного виконавця про закінчення виконавчого провадження, залишити без руху, надавши стягувачу строк в 10 (десять) днів з дня вручення копії даної ухвали для усунення недоліків.
Скаржнику необхідно в скарзі зазначити всіх учасникі провадження, яких стосуються вказана скарга, зазначити їх повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету, надіслати учасникам провадження копію скарги з відповідними додатками та надати докази такого відправлення суду, подати обгрунтовану на доказах заяву про поновлення строку на оскарження постанови державного виконавця про закінчення виконавчого провадження.
Роз`яснити стягувачу, що в разі невиконання ухвали суду скарга буде вважатися неподаною та повернута стягувачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Олена ЧОРНЕНЬКА
Суд | Лисянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124112998 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Лисянський районний суд Черкаської області
Чорненька О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні