Ухвала
від 27.12.2024 по справі 947/41667/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

Справа № 947/41667/24

Провадження № 1-кс/947/18290/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.12.2024 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 , яке погоджено прокурором Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах) відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_6 про здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) у кримінальному провадженні №12023160000000121 від 20.01.2023 року відносно:

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст.364, ч. 1 ст. 362, ч. ч. 3, 4 ст. 358, ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 190 КК України,

В С Т А Н О В И В:

До Київського районного суду м. Одеси звернувся слідчий за погодженням з прокурором з клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №12023160000000121 від 20.01.2023 року за підозрою ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст.364, ч. 1 ст. 362, ч. ч. 3, 4 ст. 358, ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 190 КК України.

Як зазначає сторона обвинувачення, ОСОБА_7 у період з 24.03.2008 року до 26.06.2017 року обіймав посади реєстратора Кілійського відділу Одеської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру», начальника відділу Держгеокадастру у Кілійському районі Одеської області та начальника відділу у Кілійському районі ГУ Держгеокадастру в Одеській області.

У силу займаних посад та службової діяльності ОСОБА_7 , у невстановлений час, але не пізніше травня-червня 2016 року, дізнався про припинення у 2011 році правовідносин між Приморською сільською радою Кілійського району Одеської області та фізичною особою підприємцем ОСОБА_8 за договором оренди земельної ділянки строком на 49 років, зареєстрованого у Кілійському районному відділі Одеської регіональної філії ЦДЗК від 19.06.2007 за № 040752200004.

Предметом указаного договору визначалась земельна ділянка площею 3 га, що розташована на території села Приморське Кілійського району Одеської області, у межах населеного пункту, на якій відсутні об`єкти нерухомості.

Фактично вказана земельна ділянка розташовувались на невкритій лісовою рослинністю території ДП «Ізмаїльське лісове господарство» (раніше Кілійське) та Дунайського біосферного заповідника, яка водночас є частиною узбережжя Чорного моря.

Відомості щодо зазначеної земельної ділянки станом на 2016 рік не були внесені до Державного земельного кадастру, що виключало накладання її графічних меж у Публічній кадастровій карті на ділянки інших землекористувачів, у тому числі ДП «Ізмаїльське лісове господарство» та Дунайського біосферного заповідника, їх публічне співставлення.

У силу здобутої у 2009 році освіти в Одеському державному аграрному університеті за спеціальністю «Землевпорядкування та кадастр», кваліфікації інженер-землевпорядник та професійного досвіду на перелічених вище посадах, наявності ділових стосунків та комунікації з головою Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області ОСОБА_9 , приятельських стосунків з його громадським помічником ОСОБА_10 , а звідси і розуміння

можливості заволодіти земельними ділянками, у ОСОБА_7 у травні-червні 2016 року виник кримінально протиправний намір на поділ вказаної земельної ділянки на окремі 28-30 ділянок та заволодіння шляхом обману речовими правами на них.

Усвідомлюючи неможливість відведення у власність або у користування земельної ділянки лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб без її попереднього вилучення у законного користувача ДП «Ізмаїльське лісове господарство», а також без зміни її цільового призначення для нелісогосподарських потреб (наприклад для житлової та громадської забудови або рекреаційного призначення для дачного будівництва), у тому числі без зміни форми власності з державної на комунальну, що можливе лише за відповідними рішеннями Кабінету Міністрів України, у тому числі за рішеннями про вилучення земель та передачі їх не для лісогосподарських потреб (у редакції ч. 8 ст. 122, ч. 9 ст. 149 Земельного кодексу України чинних станом на 16.10.2020; наразі вказані повноваження належать Одеській обласній державній адміністрації), ОСОБА_7 розробив злочинний план із заволодіння правами на земельні ділянки під виглядом їх безкоштовної приватизації громадянами України для індивідуального дачного будівництва в якості окремих 28-30 об`єктів речових прав.

ОСОБА_7 при невстановлених обставинах залучив до вчинення злочину свого знайомого громадського помічника голови Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області ОСОБА_10 , який є місцевим мешканцем, має авторитет серед населення, підтримує дружні зв`язки з місцевими бізнесменами, що могли стати потенційними покупцями земельних ділянок для розвитку мережі послуг у сфері сезонного відпочинку та готельного бізнесу, а також має можливість прямої комунікації з посадовцями органів місцевого самоврядування та сталі довірливі стосунки з окремими представниками цих органів.

У червні-липні 2016 року ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 розробили та узгодили детальний план дій, розподілили ролі між собою, етапи його виконання, потенційне коло осіб, яких необхідно залучити задля його реалізації.

Розроблений ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 план передбачав наступне.

Так, обравши предметом злочину земельну ділянку, яка ще 19.06.2007 надавалась у користування із порушенням вимог земельного законодавства, ОСОБА_7 одразу врахував, що внесення у 2016 році відомостей про неї до Державного земельного кадастру, позбавить необхідності доводити у майбутньому компетенцію на подальше розпорядження земельними ділянками у вказаному масиві перед органами місцевого самоврядування в особі Приморської сільської ради, а також нададуть змогу створити уявлення про належність ділянок до комунальної, а не до державної власності, усунувши перешкоди у прийнятті рішень у депутатів та голови вказаної ради.

Такий крок попереджував реагування серед користувачів, адміністраторів вказаної єдиної державно геоінформаційної електронної системи - Державного земельного кадастру (надалі ДЗК), службових осіб ГУ Держгеокадастру в Одеській області, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, у інших державних та правоохоронних органах, які мали повноваження з перевірки законності розпорядження землею.

Згідно з п. 1 ч. 1, п. «а» та «б» ч. 2, п. 1 ч. 4 ст. 21 Закону України

«Про Державний земельний кадастр» відомості про межі, цільове призначення,

угіддя земельної ділянки при її формуванні вносяться до Державного земельного кадастру на підставі відповідної документації із землеустрою, яка розробляється при формуванні такої земельної ділянки.

Роботу Державного земельного кадастру, впроваджено лише з набранням чинності 01.01.2013 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051, який прийнято на виконання Закону України «Про державний земельний кадастр», що набрав чинності 07.08.2011, а отже відомості про орендовану земельну ділянку мали переноситись до реєстру за зверненням одного з учасників договору, і не підлягали б детальній перевірці.

Наступним етапом плану ОСОБА_7 та ОСОБА_10 передбачили поділ земельної ділянки загальною площею 3 га, яка у подальшому ними буде сформована у ДЗК на окремі ділянки за замовленням сільської ради.

Це мало мінімізувати їхні власні фінансові витрати та зменшити до одного кількість звернень від імені фізичних осіб, документи яких вони збиралися підшукати та використати під виглядом безкоштовної процедури приватизації землі, допустивши разове використання звернень від імені таких осіб та їхніх особистих документів у органах місцевого самоврядування.

Такий етап плану передбачався ОСОБА_7 та ОСОБА_10 задля зниження ризиків з викриття їх кримінально протиправної діяльності, що було вірогідним у разі розробки проєктів землеустрою щодо приватизації земель громадянами у законному порядку, тобто у відповідності до положень ст.ст. 118, 186-1 ЗК України, у редакції чинній станом на 03.04.2016, які передбачали проходження багатоетапної процедури до безкоштовного набуття прав на землю, а саме: отримання рішення від органів місцевого самоврядування про надання дозволу на виготовлення землевпорядної документації; її замовлення і оплату за власний кошт в землевпорядній організації; виготовлення проекту землеустрою з приватизації земельних ділянок у власність; узгодження проекту землеустрою в органах, що здійснюють реалізацію державної політики у сфері земельних відносин, органами виконавчої влади з питань містобудування та архітектури, органами виконавчої влади у сфері охорони навколишнього природного середовища, з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства; затвердження у органах місцевого самоврядування.

Наступний етап плану передбачав підшукання документів громадян, які мають нереалізоване право на безоплатну передачу (приватизацію) земельних ділянок у межах норм визначених п. ґ) ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України для індивідуального дачного будівництва, тобто не більше 0,10 гектара, а також погодяться за незначну винагороду або за інших умов стати тимчасово власниками землі, якою насправді розпоряджатись у подальшому не будуть, а лише нададуть їм копії власних документів для формальної реєстрації речових прав на їхнє ім`я, а також потенційних покупців, яким зможуть одразу або у подальшому продати земельні ділянки за ринковими цінами під виглядом земель рекреаційного призначення для будівництва та ведення готельно-туристичного бізнесу.

Узгоджений план передбачав роль ОСОБА_7 у наступному:

1) забезпечення незаконного внесення та зміну відомостей про земельну ділянку площею 3 га до ДЗК;

2) підшукування серед організацій, з якими він мав справу у силу професійної діяльності, землевпорядну організацію, яка виготовить землевпорядну документацію з поділу земельної ділянки на 28-30 окремих ділянок площею до 0,1 га кожна у межах норм для безкоштовної приватизації;

3) надання ОСОБА_10 усіх необхідних вихідних даних для складання та використання необхідних завідомо неправдивих документів для оформлення прав комунальної власності та створення уяви про припинення права

ФОП ОСОБА_8 щодо користування земельною ділянкою за договором оренди від 19.06.2007, зареєстрованим регіональною філією ЦДЗК за

№ 040752200004, нібито після внесення відомостей про неї до ДЗК у 2016 році, яке насправді припинено ще у 2011 році;

4) підготовка спільно зі ОСОБА_10 необхідних звернень від імені заявників до Приморської сільської ради про надання земельних ділянок у власність;

5) схилення голови сільської ради ОСОБА_9 шляхом підкупу або обману до надання дозволу на розробку землевпорядної документації з поділу та її затвердження, шляхом передачі 28-30 ділянок земельних ділянок у власність підшуканим ними заздалегідь громадянам;

6) підшукання спільно зі ОСОБА_10 осіб, які можуть надати документи для тимчасового оформлення на їхнє ім`я права власності без права фактичного розпорядження ними на новостворені 28-30 ділянок;

7) сприяння ОСОБА_10 в обмані державних реєстраторів речових прав під час під оформлення прав власності на незаконно набуті земельні ділянки, що оформлені на земельні ділянки лісогосподарського призначення під виглядом їх безкоштовної приватизації, як земель житлової та громадської забудови (присадибні ділянки) та у подальшому у переоформленні ділянок на справжніх покупців;

8) розподілення із ОСОБА_10 земельних ділянок, які залишаться не реалізованими на користь кінцевих набувачів або незаконно здобутих коштів від їх продажу.

Узгоджений план передбачав роль ОСОБА_10 у наступному:

1) підшукання способу виготовлення та використання завідомо підробленої довіреності на право розпорядження земельною ділянкою 3 га від імені ФОП ОСОБА_8 ;

2) складання та подання звернення до органів державної реєстрації речових прав з метою реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку площею 3 га та припинення речового права користування нею;

3) сприяння ОСОБА_7 шляхом підкупу або обману голови Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області ОСОБА_9 до надання дозволу на розробку землевпорядної документації з поділу та її затвердження, шляхом передачі 28-30 ділянок земельних ділянок у власність підшуканим ними заздалегідь громадянам;

4) підшукання документів (копій паспортів та реєстраційних номерів облікових карток платників податків) осіб, від імені яких будуть подані заяви про приватизацію землі до Приморської сільської ради та документів, які можуть бути використані для тимчасового оформлення прав власності на земельні ділянки;

5) забезпечення подання документів та обман державних реєстраторів щодо правових підстав для набуття у приватну власність земельних ділянок державної власності на земельні ділянки лісогосподарського призначення для не лісогосподарських потреб;

6) розподілення із ОСОБА_7 земельних ділянок, які залишаться не реалізованими на користь кінцевих набувачів або незаконно здобутих коштів від їх продажу.

Відповідно до відведеної собі ролі, обумовленої заздалегідь сформованим зі ОСОБА_10 планом із незаконного заволодіння масивом земельних ділянок державної власності загальною площею 3 га, ОСОБА_7 , готуючись до його реалізації, у невстановлений час, перебуваючи в архіві відділу Держгеокадастру у Кілійському районі Одеської області, розташованому за адресою: Одеська область, Кілійський район, місто Кілія, вулиця Кіченка, будинку № 54, задля формування повного розуміння правового статусу земельної ділянки, яку вони обрали як предмет свого кримінально протиправного посягання та вивчення документів щодо неї, ознайомився з наявною правовстановлюючою та землевпорядною документацією щодо вказаної земельної ділянки рекреаційного призначення площею 3 га, що розташована на території села Приморське Кілійського району Одеської області, у межах населеного пункту, яка фактично розташовувалася на невкритій лісовою рослинністю території ДП «Кілійське лісове господарство» та Дунайського біосферного заповідника, що водночас є піщаною частиною узбережжя Чорного моря.

Маючи доступ до ДЗК та повноваження державного кадастрового реєстратора, перебуваючи за місцем здійснення державної служби в приміщенні відділу у Кілійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, що розташований за адресою: Одеська область, Кілійський район, м.Кілія, вулиця Кіченка, будинку № 54, будучи уповноваженим на самостійне прийняття рішень щодо внесення відомостей до Державного земельного кадастру, маючи прямий умисел, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своєї дії, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, оскільки мав обізнаність про припинення права користування земельною ділянкою ФОП ОСОБА_8 за договором оренди від 19.06.2007, зареєстрованого у Кілійському районному відділі Одеської регіональної філії ЦДЗК від 19.06.2007 за № 040752200004, згідно з додатковою угодою про його дострокове розірвання від 06.01.2011, укладеної на виконання рішення Приморської сільської ради «Про припинення права користування земельною ділянкою» від 06.01.2011 № 39-VI-II, що у свою чергу прийнято за результатами розгляду особистої заяви ОСОБА_8 від 14.10.2010, діючи за відсутності від останнього заяви про реєстрацію земельної ділянки та землевпорядної документації (технічної документації з відновлення меж земельної ділянки натурі) у ДЗК, тобто у порушення ч. 3 ст. 24 та ч.ч. 1, 3 ст. 26 Закону України «Про Державний земельний кадастр», ОСОБА_7 , реалізуючи кримінально протиправний намір на несанкціоновані зміни до інформації, що обробляється у автоматизованій системі, будучи особою, що має доступ до неї, переслідуючи корисливий мотив та мету створення хибної уяви на невизначене коло осіб щодо належності земельної ділянки до комунальної, а не до державної форми власності, використовуючи власний ключ доступу до Державного земельного кадастру, 02.06.2016 за допомогою комп`ютерної техніки не санкціоновано змінив у геоінформаційної електронної системи - Державному земельному кадастрі відомості про зазначену земельну ділянку, шляхом її формування відкриття Поземельної книги з кадастровим номером 5122383000:02:001:0199, тобто державну реєстрацію земельної ділянки.

Як підставу для відкриття Поземельної книги у ДЗК та формування земельної ділянки з кадастровим номером 5122383000:02:001:0199 ОСОБА_7 внесені завідомо недостовірні відомості про землевпорядну документацію, яка нібито складена 19.06.2016 ТОВ «Вектор» ОСОБА_11 , хоча насправді вказаним товариством така документація не розроблялась.

Наступного дня, маючи на меті єдиний умисел на визначення усіх необхідних для подальшої реалізації злочинного плану записів про земельну ділянку у ДЗК, а саме 03.06.2016, знаходячись за адресою: за адресою: Одеська область, Кілійський район, м.Кілія, вулиця Кіченка, будинку № 54, аналогічним способом ОСОБА_7 сформовано від імені ОСОБА_8 електронну заяву про надання відомостей з Державного земельного кадастру № ЗВ-5103407642016 та витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку НВ-5103021062016, згідно з яким категорія земельної ділянки з кадастровим номером 5122383000:02:001:0199 належить до земель житлової та громадської забудови, з цільовим призначенням для будівництва, експлуатації та обслуговування бази відпочинку, розробником якої є ТОВ «Вектор» ОСОБА_11 .

Продовжуючи реалізацію кримінального протиправного наміру, 10.06.2016 знаходячись за адресою: за адресою: Одеська область, Кілійський район, м.Кілія, вулиця Кіченка, будинку № 54 ОСОБА_7 зазначеним вище способом не санкціоновано змінив інформацію у ДЗК шляхом складання та подання електронного звернення від імені Приморської сільської ради до ДЗК щодо вказаної земельної ділянки, а саме повідомлення про виявлення технічної помилки фізичною або юридичною особою №ЗВ-5103433892016, на підставі якого ним, у порушення вимог ч.ч. 1, 3 ст. 26 Закону України «Про Державний земельний кадастр», внесені несанкціоновані зміни до ДЗК, а саме до Розділу 4 Поземельної книги 5122383000:02:001:0199 внесені записи (запис № 5) про час та підстави виникнення у ФОП ОСОБА_8 , код платника податків НОМЕР_1 , речового права - оренди земельної ділянки 19.06.2007 строком дії 49 років.

Після цього, 10.06.2016, знаходячись за вказаною вище адресою, як підставу виникнення права ФОП ОСОБА_8 , ОСОБА_7 у вказаний вище спосіб внесені відомості у ДЗК про документацію із землеустрою з встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) від 19.06.2006 та видалено відомості щодо її розробки ТОВ «Вектор»

ОСОБА_11 19.06.2016, а також внесені відомості про рішення сесії Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області від 29.05.2007 № 150-V-VІІ.

Утім вказане речове право на земельну ділянку у ФОП ОСОБА_8 у 2016 році відсутнє, оскільки припинено за договором 06.01.2011, а звернення від Приморської сільської ради про реєстрацію права оренди земельної ділянки з кадастровим номером 5122383000:02:001:0199 не подавалось.

За результатами несанкціонованих змін 10.06.2016 у зазначеному вище місці та у вказаний спосіб ОСОБА_7 складено витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ-5103044802016, належність земельної ділянки до комунальної власності Приморської сільської ради та наявність у ФОП ОСОБА_8 права оренди земельної ділянки 5122383000:02:001:0199 строком на 49 років.

З метоюредагування необхіднихвідомостей щодовказаної земельноїділянки дляподальшої реалізаціїзлочинного плану ОСОБА_7 ,13.06.2016у зазначеномувище місціта увказаний спосібскладено таподано відімені ОСОБА_8 електронну заявупро внесеннявиправлених відомостейдо Державногоземельного кадастру № ЗВ-5103439402016, яку останній не подавав, на підставі якої ним внесені несанкціоновані зміни в записи ДЗК Поземельної книги 5122383000:02:001:0199 про здійснені виправлення відомостей про суміжників та виправлення про склад угідь.

Як підставу виникнення речового права, ОСОБА_7 не санкціоновано внесені відомості у ДЗК про рішення органу місцевого самоврядування, а саме рішення сесії Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області від 29.05.2007 № 150-V-VІІ, утім вказане речове право на земельну ділянку у ФОП ОСОБА_8 у 2016 році відсутнє, оскільки припинено за договором ще від 06.01.2011, а звернення від Приморської сільської ради про реєстрацію права оренди земельної ділянки з кадастровим номером 5122383000:02:001:0199 не подавалось.

За результатами несанкціонованих змін 13.06.2016 у зазначеному вище місці та у вказаний спосіб ОСОБА_7 за допомогою комп`ютерної техніки складено витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку НВ-5103050742016, належність зазначеної ділянки до комунальної власності Приморської сільської ради та наявність у ФОП ОСОБА_8 права оренди земельної ділянки 5122383000:02:001:0199 строком на 49 років.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного наміру, 13.06.2016 ОСОБА_12 складено та подано від імені ОСОБА_8 електронне повідомлення про виявлення технічної помилки фізичною або юридичною особою № ЗВ-5103440532016, яке в дійсності вказана особа не подавала, а саме щодо відомостей про оренду, на підставі якого ним у порушення вимог ч.ч. 1, 3 ст. 26 Закону України «Про Державний земельний кадастр» внесені несанкціоновані зміни до ДЗК, зокрема до Поземельної книги 5122383000:02:001:0199 внесені записи про час виникнення права.

Як підставу виникнення речового права, ОСОБА_7 внесені відомості про технічну документацію із землеустрою, рішення органу місцевого самоврядування, а саме рішення сесії Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області від 29.05.2007 № 150-V-VІІ, утім вказане речове право на земельну ділянку у ФОП ОСОБА_8 у 2016 році відсутнє, оскільки припинено за договором 06.01.2011, а звернення від Приморської сільської ради про реєстрацію права оренди земельної ділянки з кадастровим номером 5122383000:02:001:0199 не подавалось.

За результатами несанкціонованих змін 13.06.2016 у зазначеному вище місці та у вказаний спосіб ОСОБА_7 складено витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ-5103051472016, належність земельної ділянки до комунальної власності Приморської сільської ради та наявність у ФОП ОСОБА_8 права оренди земельної ділянки 5122383000:02:001:0199 строком на 49 років.

ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою зі ОСОБА_10 , відповідно до відведеної собі, заздалегідь обумовленим планом, ролі організатора, а ОСОБА_10 ролі виконавця, реалізуючи спільний кримінально протиправний намір, направлений на організацію підроблення довіреності щодо передачі ОСОБА_8 повноважень ОСОБА_10 представляти його інтереси в органах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у червні-липні 2016 року, більш точний час слідством не встановлено, маючи прямий умисел, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи мету використати підроблений документ задля реалізації свого плану, керуючи та координуючи дії ОСОБА_10 , у невстановленому місці, доручив останньому, шляхом надання усної вказівки, виготовити та використати завідомо недостовірну довіреність від імені ОСОБА_8 для проведення державної реєстрації речових прав на земельну ділянку з кадастровим номером 5122383000:02:001:0199.

На виконання даної вказівки ОСОБА_10 , маючи прямий умисел, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи мету підроблення документу задля реалізації обумовленого плану, на початку липня 2016 року, більш точний час слідством не встановлено, прибув до секретаря виконавчого комітету Десантненської сільської ради Кілійського району Одеській області ОСОБА_13 , з якою познайомився під час спільних семінарів та занять представників органів місцевого самоврядування, що проводились у приміщенні Десантненської сільської ради за адресою: Одеська область, Ізмаїльський (раніше - Кілійський) район, с. Десантне, вул. Перемоги, 30, де володіючи інформацією про особисті данні ОСОБА_8 , а також копією паспорту та коду останнього, шляхом обману ОСОБА_13 про наявність повноважень на складання довіреності, попросив її завчасно підготувати проект довіреності від імені ОСОБА_8 на власне ім`я для можливості проведення реєстраційних дій із земельною ділянкою площею 3 га з кадастровим номером 5122383000:02:001:0199, а також запевнив про намір їх спільного з ОСОБА_8 прибуття в заздалегідь узгоджений час для її підписання та посвідчення.

У подальшому ОСОБА_10 , діючи на виконання спільного із

ОСОБА_7 плану, прибув 04.07.2016 до кабінету секретаря

Десантненської сільської ради ОСОБА_13 .

Ознайомившись зі змістом тексту підготовленої від імені ОСОБА_8 довіреності, побачивши, що вона підписана службовою особою сільської ради уповноваженої на вчинення нотаріальних дій в органах місцевого самоврядування - ОСОБА_13 , а також побачивши пусті графи у тексті довіреності для підпису від імені ОСОБА_8 та журналі реєстрації нотаріальних дій, реєстраційний номер довіреності, повідомив секретаря про запізнення довірителя та необхідність його очікування, достовірно знаючи, що з вказаною особою жодних домовленостей про зустрічі та представництво його інтересів не було.

Зі спливом незначного часу 04.07.2016 ОСОБА_10 , знаходячись у кабінеті секретаря виконавчого комітету Десантненської сільської ради Кілійського району Одеській області ОСОБА_13 , за адресою АДРЕСА_1 , маючи прямий умисел, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи мету підроблення документу задля реалізації спільного плану, самостійно виконав підписи замість ОСОБА_8 у довіреності та у журналі реєстрації нотаріальних дій, після чого шляхом погроз на адресу ОСОБА_13 змусив її нікому не розповідати про вказані обставини.

Таким чином ОСОБА_13 фактично проведено нотаріальну дію за відсутності її учасника або її уповноваженого представника ОСОБА_8 , в результаті чого ОСОБА_13 посвідчила, зареєструвала та видала офіційний документ підроблену довіреність від 04.07.2016, яку зареєстровано в реєстрі за № 62 та підписано замість довірителя ОСОБА_8 самим ОСОБА_10 , тобто офіційний документ, що містить завідомо неправдиві відомості про передачу ОСОБА_8 повноважень ОСОБА_10 представляти його інтереси в органах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно щодо проведення державної реєстрації прав на земельні ділянки, які розташовані на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області з кадастровим номером земельної ділянки 5122383000:02:001:0199 з площею 3 га, що насправді ОСОБА_8 не надавалася та не підписувалася.

Продовжуючи реалізацію спільного, заздалегідь обумовленого плану, ОСОБА_10 за попередньою змовою групою осіб зі ОСОБА_7 , діючи відповідно до відведеної йому ролі, достовірно знаючи, що право оренди земельної ділянки ФОП ОСОБА_8 припинено ще у 2011 році, що земельна ділянка неправомірно зареєстрована ОСОБА_7 у ДЗК, а також відомості щодо неї змінені останнім за відсутності на те законних підстав, усвідомлюючи, що ОСОБА_8 не уповноважував його на здійснення будь-яких дій щодо вказаного об`єкту нерухомості, у тому числі реєстраційних дій для проведення державної реєстрації речових прав: власності Приморської сільської ради на земельну ділянку, її оренди та припинення права оренди ФОП ОСОБА_8 , діючи з прямим умислом, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з метою проведення державної реєстрації виникнення та припинення права користування земельною ділянкою, використав завідомо підроблений офіційний документ - довіреність від 04.07.2016, з реєстраційним № 62, шляхом її подання для підтвердження повноважень під час звернення до державного реєстратора речових прав Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_14 .

Так, діючи на виконання спільного злочинного плану з метою завершення єдиного наміру на проведення реєстрації виникнення та припинення права користування земельною ділянкою, а саме діючи за вказівками ОСОБА_7 ОСОБА_10 15.07.2016, перебуваючи у приміщенні першого поверху у кабінеті № 101 Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців виконавчого комітету Кілійської міської ради за адресою:Одеська область, Ізмаїльський (раніше Кілійський) район, м. Кілія, вул. Миру,57, подав разом із заявою про реєстрацію речового права, витягом з Державного земельного кадастру від 13.06.2016 № НВ-5103051472016, складеного ОСОБА_7 , договором оренди земельної ділянки від 19.06.2007, копією виписки із Архівним витягом з рішення Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області № 150-V-VII, виданим 04.07.2016, а також квитанцією про сплату адміністративного збору від 11.07.2016, копіями сторінок паспортів та кодів ОСОБА_8 та ОСОБА_10 , завідомо підроблений документ для підтвердження власних повноважень - довіреність від 04.07.2016, з реєстраційним № 62, що містив завідомо недостовірні відомості про наявність у нього повноважень на представництво інтересів ОСОБА_8 .

На підставі вказаних документів 15.07.2016 державним реєстратором речових прав, який не був обізнаний про злочинні наміри ОСОБА_10 та ОСОБА_7 , проведено державну реєстрацію речових прав на об`єкт нерухомого майна за № 978725051223 земельну ділянку площею 3 га з кадастровим номером 5122383000:02:001:0199, а саме про право власності

на неї Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області

(код ЄДРПОУ 04379522) та право її оренди ФОП ОСОБА_8 , код НОМЕР_1 .

Крім того, продовжуючи реалізацію спільного, заздалегідь обумовленого плану, ОСОБА_10 , з метою завершення єдиного наміру на проведення реєстрації виникнення та припинення права користування земельною ділянкою, 15.07.2016 використав завідомо підроблений офіційний документ - довіреність від 04.07.2016, з реєстраційним № 62, шляхом її подання до того ж державного реєстратора речових прав Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, разом із заявою про припинення речового права щодо користування земельною ділянкою, до якої також додано архівний витяг з рішення Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області № 39-VI-II, виданий 04.07.2016, додатковою угодою про дострокове припинення договору оренди від 19.06.2007 зареєстрованого за № 040752200004, укладеного між Приморською сільською радою та ФОП ОСОБА_8 від 06.01.2011.

На підставі вказаних документів 15.07.2011 державним реєстратором речових прав проведено державну реєстрацію припинення права користування вказаною земельною ділянкою ФОП ОСОБА_8 .

Наприкінці 2016 року - початку жовтня 2018 року, більш точний час не встановлено, ОСОБА_7 та ОСОБА_10 діючи за попередньою змовою, на виконання заздалегідь розробленого плану, керуючись метою особистого збагачення, у невстановлений спосіб та в невстановленому місці, звернулись до голови Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області ОСОБА_9 , якого шляхом обману під приводом необхідності задоволення потреб місцевих мешканців у приватизації землі, яка не передана у власність та користування будь-яких осіб, вільна від забудови, умовили забезпечити винесення на розгляд сесії питання щодо ініціювання поділу вказаної земельної ділянки на окремі ділянки.

За умов проведених реєстраційних дій щодо оформлення земельної ділянки площею 3 га у комунальну власність Приморської сільської ради, а також припинення користування нею ФОП ОСОБА_8 , головою вказаної ради ОСОБА_9 , який не був обізнаний про кримінально протиправні наміри ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , а звідси і про їх план, прийнято рішення «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки комунальної власності» № 424-VII-XXXI від 12.10.2018, згідно з яким виконавчому комітету Приморської сільської ради надано дозвіл на виготовлення документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки площею 3 га з кадастровим номером 5122383000:02:001:0199, яка знаходиться на території с. Приморське Кілійського району Одеської області.

Вказане рішення підписано головою Приморської сільської ради

ОСОБА_9 та його копія отримана ОСОБА_7 та ОСОБА_10 .

Упродовж лютого-березня 2019 року, більш точний час встановити не представилось за можливе, ОСОБА_7 , знаючи за родом своєї службової діяльності представників різних землевпорядних організації, які займаються розробленням землевпорядної документації у Кілійському та Ізмаїльському районах Одеської області, звернувся до раніше знайомого йому

ОСОБА_15 , який є учасником (власником) ПП «ТАЙЗЕР ЕКСПО УКРАЇНА», що надає послуги з розробки землевпорядної документації.

У вказаній організації ОСОБА_7 на початку березня 2019 року замовив від імені Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок комунальної власності Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області для будівництва, експлуатації та обслуговування бази відпочинку, що розташована за адресою: Одеська область, Кілійський район, Приморська сільська рада.

При цьому, після 05.03.2019 ОСОБА_7 у невстановленому місці особисто передав ОСОБА_15 заяву від 05.03.2019 на ім`я директора ПП«ТАЙЗЕР ЕКСПО УКРАЇНА» ОСОБА_16 , складену від імені голови Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області ОСОБА_9 , згідно з якою як додатки надавався витяг з ЄДРЮО та ФОП, копія рішення Приморської сільської ради «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки комунальної власності» № 424-VII-XXXI від 12.10.2018, схема поділу земельної ділянки, інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 148313792 від 06.12.2018, копія витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 04.12.2018 НВ-5107132002018, матеріали геодезичних вимірювань.

Відповідно до пояснювальної записки виготовленого проекту землевпорядної документації, складеної попередньо схеми поділу земельної ділянки площею 3 га з кадастровим номером 5122383000:02:001:0199, а також розробленої землевпорядної документації «Технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок комунальної власності Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області для будівництва та обслуговування бази відпочинку, що розташована за адресою: Одеська область, Приморська сільська рада», дану земельну ділянку поділено усього на 31 земельну ділянку, з яких 28 - площею 0,1 га кожна та 3 - під`їзні шляхи для новоутворених ділянок, одна з них площею 0,0666 га та дві 0,0667 га кожна.

ОСОБА_7 , будучи звільненим 26.06.2017 з посади начальника відділу у Кілійському районі ГУ Держгеокадастру в Одеській області, усвідомлював, що не має доступу до Державного земельного кадастру, а через це й можливості самостійно здійснювати будь-які дії у ньому.

На підставі викладеного, у період з березня квітня 2019 року, більш точного часу не встановлено, ОСОБА_7 , знаходячись у невстановленому місці, звернувся до свого колишнього підлеглого державного кадастрового реєстратора відділу у Кілійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області ОСОБА_17 , який в силу займаної посади мав доступ до ДЗК та право щодо внесення до нього відомостей.

Діючи відповідно до розробленого плану у період

березня - квітня 2019 року ОСОБА_7 та ОСОБА_10 у невстановленому місці звернулись до державного кадастрового реєстратора відділу у Кілійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області ОСОБА_17 та надали розроблену ПП «ТАЙЗЕР ЕКСПО УКРАЇНА» землевпорядну документацію - Технічну документацію із землеустрою про поділ та об`єднання земельних ділянок комунальної власності Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області для будівництва, експлуатації та обслуговування бази відпочинку, що розташована за адресою: Одеська область, Кілійський район, Приморська сільська рада.

ОСОБА_17 , як кадастровий реєстратор, з використанням власного електронного кабінету у ДЗК, 15.04.2019, знаходячись у Кілійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, що розташований за адресою: Одеська область, Кілійський район, місто Кілія, вулиця Кіченка, будинку № 54, відкрив Поземельні книги сформувавши нові земельні ділянки з кадастровими номерами: 5122383000:01:002:0014, 5122383000:01:002:0015, 5122383000:01:002:0016, 5122383000:01:002:0017, 5122383000:01:002:0018, 5122383000:01:002:0019 5122383000:01:002:0020, 5122383000:01:002:0021, 5122383000:01:002:0023, 5122383000:01:002:0024, 5122383000:01:002:0025, 5122383000:01:002:0026, 5122383000:01:002:0027, 5122383000:01:002:0028, 5122383000:01:002:0029, 5122383000:01:002:0030, 5122383000:01:002:0032, 5122383000:01:002:0034, 5122383000:01:002:0035, 5122383000:01:002:0036, 5122383000:01:002:0037, 5122383000:01:002:0038, 5122383000:01:002:0039, 5122383000:01:002:0040, 5122383000:01:002:0041, 5122383000:01:002:0042, 5122383000:01:002:0043, 5122383000:01:002:0044. Усі вказані земельні ділянки сформовані за рахунок поділу земельної ділянки з кадастровим номером 5122383000:02:001:0199 площею 3 га на підставі 28 заяв ПП «ТАЙЗЕР ЕКСПО УКРАЇНА» від 10.04.2019 та землевпорядної документації розробленої ПП «ТАЙЗЕР ЕКСПО УКРАЇНА» на підставі договору № 90-19т від 05.03.2019.

Після реєстрації земельних ділянок у ДЗК, вказану землевпорядну документацію із відомостями про усі новостворені земельні ділянки та їхні кадастрові номери, виготовлену ПП «ТАЙЗЕР ЕКСПО УКРАЇНА», у березні-квітні 2019 році отримано в офісі ПП «ТАЙЗЕР ЕКСПО УКРАЇНА», за адресою: Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Папанина, 89 ріг вул. Старокілійська, 46, ОСОБА_10 та передано до Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області для її затвердження.

Утім цю землевпорядну документацію з поділу земельної ділянки з кадастровим номером 5122383000:02:001:0199 та формування за її рахунок нових 28 земельних ділянок з кадастровими номерами, вказаними вище, Приморською сільською радою Кілійського району Одеської області не затверджено з причин, що не залежали від волі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , а отже останні не мали змоги довести свій злочинний намір до кінця.

Таким чином ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , не маючи об`єктивної можливості реалізувати у повному обсязі кримінально протиправний намір із заволодіння земельними ділянками лісогосподарського призначення до кінця, шляхом ухвалення незаконних рішень Приморською сільською радою Кілійського району Одеської області та їх підписання головою вказаної ради ОСОБА_9 , почали шукати інші шляхи та способи для його завершення.

Так, приблизно у липні-серпні 2020 року, більш точний час не встановлено, ОСОБА_7 , який на той час обіймав посаду начальника відділу земельних відносин Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області, за рекомендацією свого знайомого ОСОБА_18 , який обіймав посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Кілійської міської ради, познайомився із головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 .

Під час чергової зустрічі із ОСОБА_19 у період

липня-серпня2020року,пересвідчившись унаявності корупційнихпроявів уостаннього,схильності йогодо отриманнянеправомірної вигоди,нехтування державнимиінтересами підчас виконанняслужбових повноваженьта готовностідіяти всупереч інтересамдержавної служби, ОСОБА_7 вирішив змінити злочинний план для досягнення злочинної мети.

ОСОБА_7 з ОСОБА_10 у липні-серпні 2020 року, більш точний час не встановлено, знаходячись біля Кілійської РДА, розташованої за адресою: Одеська область, м. Кілія, вул. Миру, 44, при особистій розмові розповіли ОСОБА_19 про наявність вільних (сформованих, однак не переданих у приватну власність) 28 земельних ділянок загальною площею 2,8 га площею 0,10 га кожна, що розташовані у привабливому для їхнього подальшого комерційного продажу або володіння курортному місці, що розташовуються на самому узбережжі Чорного моря поруч із курортною зоною с. Приморське Кілійського району Одеської області, які фактично входять до території ДП «Ізмаїльське лісове господарство» та Дунайського біосферного заповідника, правами на які можливо спільно з ним та ОСОБА_10 заволодіти шляхом обману службових осіб органів державної влади та державних реєстраторів речових прав.

У цей момент, впевнившись в наявності у ОСОБА_19 зацікавленості щодо участі у незаконному заволодінні вищевказаними земельними ділянками, усвідомлюючи рівень його соціально-політичних зв`язків, організаційно-розпорядчих та владних повноважень в силу займаної посади голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, ОСОБА_7 та

ОСОБА_10 вирішили залучити першого до реалізації незаконної діяльності направленої на заволодіння правами на 28 земельних ділянок, що є землями лісогосподарського призначення, які належать Українському народу. Надання погоджень на зміну цільового призначення вказаних земельних ділянок, вилучення із користування та передача є виключною компетенцією Кабінету Міністрів України, право користування ДП «Ізмаїльське лісове господарство» та право розпорядження Одеській обласній державній адміністрації.

Залучивши ОСОБА_19 до участі у кримінально протиправній діяльності із шахрайського заволодіння правами на земельні ділянки, а також до зловживання владою всупереч інтересам служби та державним інтересам, ОСОБА_7 повідомив ОСОБА_19 про безпосередньо вжиті ним та ОСОБА_10 заходи з підготовки до вчинення шахрайства, а також з конспірації щодо попередження викриття їх кримінально протиправних дій, які полягали у раніше здійснених несанкціонованих змінах у ДЗК, за результатами яких сформовано 28 окремих земельних ділянок, відсутності у Публічній кадастровій карті України відомостей про межі Дунайського біосферного заповідника та території ДП «Ізмаїльське лісове господарство», завдяки чому переконав, що вказані дії залишаться непомітним для суспільства, користувачів електронної системи ДЗК, службових осіб ГУ Держгеокадастру в Одеській області, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, у інших державних та правоохоронних органах, які мають повноваження з перевірки законності розпорядження землею.

ОСОБА_7 будучі обізнаним, як колишній керівник відділу у Кілійському районі ГУ Держгеокадастру в Одеській області та діючий начальник відділу земельних відносин Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області, що позиціонував себе перед ОСОБА_19 досвідченим фахівцем зі знання земельного законодавства, з метою схилення його до участі у незаконній оборудці із землею (порушення публічного порядку під час проведення приватизації землі), повідомив також про можливість отримання офіційної відповіді від Кілійського відділу ГУ Держгеокадастру в Одеській області щодо відсутності відомостей про встановлення меж Дунайського біосферного заповідника в натурі, а також подальшу можливість оформлення додаткових земельних ділянок у власність під виглядом їх безкоштовної приватизації з використанням документів заздалегідь підшуканих осіб.

ОСОБА_19 , як головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, 23.07.2020 за № 23/987 направлено запит до Кілійського відділу ГУ Держгеокадастру в Одеській області, яким 29.07.2020 № 68/108-20 надано відповідь про наявність державного акту на право постійного користування землею Дунайського біосферного заповідника та не встановлення у натурі його меж.

Приблизно у той же період 2020 року ОСОБА_19 погодився на пропозицію ОСОБА_7 та ОСОБА_10 щодо участі в реалізації спільних кримінальних правопорушень, направлених на зловживання владою та заволодіння шахрайських шляхом речовими правами на 28 земельних ділянок загальною площею 2,8 га під виглядом їх безкоштовної приватизації, продемонструвавши свою згоду на участь у злочинах, подальшими активними діями, що полягали, в тому числі, у наступному.

Відповідно до п. в) ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України районна державна адміністрація уповноважена передавати земельні ділянки із земель державної власності, крім випадків, визначених частинами четвертою

і восьмою цієї статті, у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для індивідуального дачного будівництва.

Будучи обізнаними про дану законодавчу норму, ОСОБА_7 разом зі ОСОБА_19 усвідомлювали, що реєстрація права комунальної власності на земельну ділянку загальною площею 3 га, а також незаконно визначене її цільове призначення, як земельні ділянки житлової та громадської забудови, стануть на заваді і перешкоджатимуть їх відчуженню за планом, який спочатку намагались втілити самостійно ОСОБА_7 зі ОСОБА_10 .

Приблизно у липні-серпні 2020 року, більш точний час не встановлено, ОСОБА_7 виступив як організатор та запропонував ОСОБА_19 спільно із ним змінити та удосконалити злочинний план, а у подальшому спільно керувати втіленням його у життя.

Так, порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами регулюється статтею 118 Земельного кодексу України. Подання заінтересованою особою проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки є пропозицією (офертою) про безоплатну приватизацію земельної ділянки, а рішення про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність є прийняттям (акцептом) такої пропозиції власником в особі відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. Таким чином, приватизація земельної ділянки полягає в укладенні договору між громадянином і власником - державою або територіальною громадою (в особі відповідного органу) шляхом здійснення оферти та її прийняття відповідно до ч. 2 ст. 638 Цивільного кодексу України, що відбувається після його погодження із затвердженням у відповідності до вимог ст.ст. 121, 186-1 Земельного кодексу України.

ОСОБА_7 та ОСОБА_19 після узгодження усіх його деталей, направлених на подолання існуючих перешкод до його реалізації, доведено його до всіх інших учасників групи, зокрема ОСОБА_10 .

Злочинний план попередньо узгоджений із розподілом ролей між кожним з учасників організованої групи, а також визначені порядок та конкретні злочинні дії направлені на його досягнення.

Враховуючи, що жодна з осіб не отримувала дозволу на виготовлення землевпорядної документації, не розробляла проєкт землеустрою з відведення земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, а отже не могла і не подавала його для затвердження до Кілійської РДА Одеської області, члени організованої групи усвідомлювали, що необхідним є вчинення правочинів, які порушують публічний порядок та суперечить інтересам держави і суспільства, а також застосування обману службових осіб уповноважених органів на розпорядження вказаною землею та державних реєстраторів речових прав, під час оформлення права власності на земельні ділянки, що буде здійснюватися на підставі завідомо підроблених документів.

Розроблений злочинний план передбачав наступні етапи та розподілення ролей:

Так, ОСОБА_7 , виступаючи як організатор організованої групи, забезпечував безпосереднє керування вчиненням дій, направлених на заволодіння правами щодо 28 земельних ділянок загальною площею 2,8 га, а також мав забезпечити:

1) підбурення разом із ОСОБА_10 колишнього підлеглого

ОСОБА_17 (засуджений вироком Київського р/с м. Одеси від 02.09.2022 за

ч. 1 ст. 362, ч. 3 ст. 362 ч. 3 ст. 368-4 КК України) до внесення змін у ДЗК цільового призначення (з житлової та громадської забудови на земельні ділянки рекреаційного призначення) та форму власності 28 земельних ділянок з комунальної на державну;

2) подання заяв від імені ОСОБА_19 про оформлення прав власності за Кілійською РДА Одеської області на 28 земельних ділянок, які сформовані за рахунок земельної ділянки комунальної власності з кадастровим номером 5122383000:02:001:0199, як на земельні ділянки рекреаційного призначення, з забезпеченням проведення реєстрації прав власності державним реєстратором речових прав Вилківської міськради Кілійського район Одеської області

ОСОБА_20 ;

3) спільно з учасниками організованої групи підшукання осіб, які бажають придбати під виглядом безкоштовної приватизації земельні ділянки за передплатою та отримати кошти від них за продаж земельних ділянок;

4) підготовку проєктів заяв про передачу (приватизацію) земельних ділянок у власність на користь заздалегідь підшуканих осіб, документи (копії паспортів та коду) яких заплановано використати, а також забезпечити їх підписання та передачу ОСОБА_19 для реєстрації заяв у Кілійській районній державній адміністрації Одеської області;

6) отримання від ОСОБА_19 документів (незаконних розпоряджень прийнятих у порушення вимог лісового та земельного законодавства ОСОБА_19 ), обман державних реєстраторів щодо наявності законних підстав для набуття у приватну власність земельних ділянок державної власності від імені осіб, документи яких використані для незаконної приватизації, а також спільно із ОСОБА_10 забезпечити отримання коштів від їх продажу;

7) керування злочинною діяльністю організованої групи та змінювати план у разі необхідності;

9) розподілення із ОСОБА_19 та ОСОБА_10 земельних ділянок, які залишаться не реалізованими на користь кінцевих набувачів або незаконно здобутих коштів від їх продажу.

Відповідно до плану, ОСОБА_19 відведено роль співорганізатора, якою передбачалось:

1) підписання 28 заяв про реєстрацію речового права (оформлення права власності) на користь Кілійської РДА Одеської області на земельні ділянки лісогосподарського призначення, як на землі рекреаційного призначення;

2) безперешкодне подання за відсутності заявників та прийняття до Кілійської РДА Одеської області 28 заяв про передачу земельних ділянок у власність від імені осіб, які фактично не складали та не подавали їх на розгляд (за їх відсутності), що підшукані спільно членами організованої групи;

3) підготовка та підписання 28 незаконних розпоряджень голови Кілійської РДА Одеської області про передачу земельних ділянок у власність 28 заздалегідь підшуканих ними спільно осіб, за відсутності погодженої та затвердженої землевпорядної документації (проєкту землеустрою з відведення земельних ділянок у власність у порядку їх безоплатної приватизації на підставі

ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами

ст. 186-1 Земельного кодексу України), щодо земельних ділянок лісогосподарського призначення;

4) ігнорування у випадку отримання заперечень або правових висновків відповідних структурних підрозділів та службових осіб райдержадміністрації щодо незаконності відчуження земельних ділянок, а також забезпечити їх реєстрацію (бланк, печатки, реєстраційні номери), видачу;

5) передання підписаних ним 28 розпоряджень про передачу земельних ділянок у порядку приватизації ОСОБА_7 та ОСОБА_10 для оформлення їх у приватну власність у державного реєстратора речових прав.

6) розподілення із ОСОБА_7 та ОСОБА_10 земельних ділянок, які залишаться не реалізованими на користь кінцевих набувачів або незаконно здобутих коштів від їх продажу.

Відповідно до плану, ОСОБА_10 відведено роль виконавця, якою передбачалося:

1) разом із ОСОБА_7 забезпечити зміну форми власності з комунальної на державну на 28 земельних ділянок у ДЗК із залученням до вчинення незаконної діяльності колишнього підлеглого ОСОБА_7 ОСОБА_17 ;

2) забезпечення підшукання осіб, які бажають придбати під виглядом безкоштовної приватизації земельні ділянки за передплатою та отримати кошти від них за земельні ділянки;

3) передача підготовлених заяв щодо оформлення прав власності на

28 земельних ділянок від імені ОСОБА_19 , як голови Кілійської РДА, до державного реєстратора Вилківської міськради Кілійського район Одеської області ОСОБА_20 ;

4) забезпечення подання документів (незаконних розпоряджень прийнятих у порушення вимог лісового та земельного законодавства ОСОБА_19 ) державному реєстратору речових прав під виглядом наявності законних правових підстав для набуття у приватну власність земельних ділянок державної власності від імені осіб, документи яких використані для незаконної приватизації, а також спільно із ОСОБА_7 забезпечити отримання коштів від їх продажу та розподілити між собою не реалізовані земельні ділянки;

5) розподілення із ОСОБА_7 та ОСОБА_19 земельних ділянок, які залишаться не реалізованими на користь кінцевих набувачів або незаконно здобутих коштів від їх продажу.

Реалізуючи кримінально протиправний намір організованої групи, направлений на досягнення плану із заволодіння правами на 28 земельних ділянок, ОСОБА_7 , діючи повторно, спільно зі ОСОБА_10 у серпні 2020 року у невстановленому місці звернулись до колишнього підлеглого ОСОБА_7 державного кадастрового реєстратора відділу у Кілійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області ОСОБА_17 , від якого зажадали шляхом умовляння змінити цільове призначення та форми власності у ДЗК щодо 28 земельних ділянок з кадастровими номерами 5122383000:01:002:0014, 5122383000:01:002:0015, 5122383000:01:002:0016, 5122383000:01:002:0017, 5122383000:01:002:0018, 5122383000:01:002:0019 5122383000:01:002:0020, 5122383000:01:002:0021, 5122383000:01:002:0023, 5122383000:01:002:0024, 5122383000:01:002:0025, 5122383000:01:002:0026, 5122383000:01:002:0027, 5122383000:01:002:0028, 5122383000:01:002:0029, 5122383000:01:002:0030, 5122383000:01:002:0032, 5122383000:01:002:0034, 5122383000:01:002:0035, 5122383000:01:002:0036, 5122383000:01:002:0037, 5122383000:01:002:0038, 5122383000:01:002:0039, 5122383000:01:002:0040, 5122383000:01:002:0041, 5122383000:01:002:0042, 5122383000:01:002:0043, 5122383000:01:002:0044.

ОСОБА_17 , не будучи залученим у склад організованої

ОСОБА_7 групи, обіймаючи посаду державного кадастрового реєстратора відділу у Кілійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, будучи особою, яка провадить професійну діяльність, пов`язану із наданням публічних (адміністративних) послуг (п. 1, 3 ст. 1 Закону України «Про адміністративні послуги»), достовірно знаючи, що йому заборонено використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб (ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції»), знаходячись на території міста Кілія Кілійського району Одеської області, маючи прямий умисел, переслідуючи корисливий мотив, погодився на умовляння ОСОБА_7 та ОСОБА_10 отримати на користь своєї дружини ОСОБА_21 , батька ОСОБА_22 , тестя ОСОБА_23 та тещі ОСОБА_24 , які є його близькими особами в розумінні ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», неправомірну вигоду у виді 4 земельних ділянок, що розташовані на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області, під виглядом безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами України.

За надання у подальшому обіцяної неправомірної вигоди на користь його близьких осіб ОСОБА_17 погодився отримати у майбутньому під виглядом безкоштовної приватизації 4 земельні ділянки та використати за це надані йому повноваження державного кадастрового реєстратора, в інтересах третіх осіб майбутніх набувачів прав на 28 земельних ділянок, документи яких підшукані за попередньою змовою організованою групою осіб.

Зокрема, будучи підбуреним ОСОБА_7 та ОСОБА_10 ,

ОСОБА_17 31.08.2020, 01.09.2020, 04.09.2020, 27.09.2020 та 30.09.2020 здійснив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі програмному забезпеченні Державного земельного кадастру, а саме несанкціоновану зміну інформації у Розділі 1 «Земельна ділянка. Загальні відомості» Поземельних книгах 28 земельних ділянок земельних ділянок з кадастровими номерами: 5122310300:01:002:0019, 5122310300:01:002:0023, 5122310300:01:002:0035, 5122310300:01:002:0038, 5122310300:01:002:0016, 5122310300:01:002:0017, 5122310300:01:002:0021, 5122310300:01:002:0026, 5122310300:01:002:0028, 5122310300:01:002:0034, 5122310300:01:002:0018, 5122310300:01:002:0024, 5122310300:01:002:0025, 5122310300:01:002:0029, 5122310300:01:002:0040, 5122310300:01:002:0044, 5122310300:01:002:0014, 5122310300:01:002:0015, 5122310300:01:002:0020, 5122310300:01:002:0027, 5122310300:01:002:0032, 5122310300:01:002:0036, 5122310300:01:002:0037, 5122310300:01:002:0039, 5122310300:01:002:0041, 5122310300:01:002:0042, 5122310300:01:002:0030, 5122310300:01:002:0043, про цільове призначення вказаних земельних ділянок, а саме:

1) категорії земель: з земель житлової та громадської забудови на землі рекреаційного призначення;

2) виду використання земельної ділянки в межах певної категорії земель: з для будівництва, експлуатації та обслуговування бази відпочинку на для індивідуальне дачне будівництво;

3) коду цільового призначення: з 07.01 для будівництва та обслуговування об`єктів рекреаційного призначення на 07.03 для індивідуального дачного будівництва;

4) форми власності: змінивши записи з комунальної на державну власність, а також за внесення ним нових несанкціонованих змін, за відсутності землевпорядної документації.

Частиною 1 ст. 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що у Державному реєстрі прав, у тому числі реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про державний земельний кадастр» наВідомості Державного земельного кадастру є офіційними.

Положенням ч. 8 ст. 23 Закону України «Про державний земельний кадастр» передбачено, що на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Витяг містить всі відомості про земельну ділянку, внесені до Поземельної книги. Складовою частиною витягу є кадастровий план земельної ділянки.

Пунктом 12 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051, передбачено, що відомості Державного земельного кадастру є офіційними і вважаються об`єктивними та достовірними, якщо інше не доведено судом.

Відповідно до п. 75 Порядку, витяг з Державного земельного кадастру, який надається для підтвердження внесення до Державного земельного кадастру відповідних відомостей, є підставою для передачі відповідної документації на затвердження органу державної влади або органу місцевого самоврядування.

Згідно з п. 87 Порядку, витяг з Державного земельного кадастру формується за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру одночасно з внесенням відповідних відомостей до Державного земельного кадастру відповідно та надається заявникові.

Положеннями п.п. 1) п. 162 Порядку, відомості Державного земельного кадастру надаються державними кадастровими реєстраторами у формі: витягу з Державного земельного кадастру про об`єкт Державного земельного кадастру.

Згідно з до п. 176 Порядку, витяг з Державного земельного кадастру про об`єкт Державного земельного кадастру формується за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру.

Після вчинення вказаних кримінально протиправних дій ОСОБА_17 , знаходячись за адресою: Одеська область, Кілійський район, місто Кілія, вулиця Кіченка, будинку № 54, у період часу з 31.08.2020 по 30.09.2020 видав ОСОБА_7 та ОСОБА_10 сформовані 28 витягів з ДЗК щодо кожної з вказаних земельних ділянок, у яких містились завідомо недостовірні відомості щодо належності земельних ділянок до земель рекреаційного призначення, які нібито перебували у власності Кілійської РДА Одеської області, а саме:

№ НВ-5115009802020 від 31.08.2020 - 5122310300:01:002:0019;

№ НВ-5115009822020 від 31.08.2020 - 5122310300:01:002:0023;

№ НВ-5115009812020 від 31.08.2020 - 5122310300:01:002:0035;

№ НВ-5115009812020 від 31.08.2020 - 5122310300:01:002:0038;

№ НВ-5115016752020 від 01.09.2020 - 5122310300:01:002:0016;

№ НВ-5115016742020 від 01.09.2020 - 5122310300:01:002:0034;

№ НВ-5114216662020 від 01.09.2020 - 5122310300:01:002:0021;

№ НВ-5115016792020 від 01.09.2020 - 5122310300:01:002:0026;

№ НВ-5115016782020 від 01.09.2020 - 5122310300:01:002:0017;

№ НВ-5115016762020 від 01.09.2020 - 5122310300:01:002:0028;

№ НВ-5115038552020 від 04.09.2020 - 5122310300:01:002:0040;

№ НВ-5115038532020 від 04.09.2020 - 5122310300:01:002:0029,

№ НВ-5115038502020 від 04.09.2020 - 5122310300:01:002:0018;

№ НВ-5115038542020 від 04.09.2020 - 5122310300:01:002:0044;

№ НВ-5115038512020 від 04.09.2020 - 5122310300:01:002:0024;

№ НВ-5115038522020 від 04.09.2020 - 5122310300:01:002:0025;

№ НВ-5115159822020 від 27.09.2020 - 5122383000:01:002:0015;

№ НВ-5115159892020 від 27.09.2020 - 5122383000:01:002:0036;

№ НВ-5115159922020 від 27.09.2020 - 5122383000:01:002:0037;

№ НВ-5115159912020 від 27.09.2020 - 5122383000:01:002:0039;

№ НВ-5115159802020 від 27.09.2020 - 5122383000:01:002:0014;

№ НВ-5115159862020 від 27.09.2020 - 5122383000:01:002:0020;

№ НВ-5115159952020 від 27.09.2020 - 5122383000:01:002:0027;

№ НВ-5115159902020 від 27.09.2020 - 5122383000:01:002:0032;

№ НВ-5115159842020 від 27.09.2020 - 5122383000:01:002:0041;

№ НВ-5115159832020 від 27.09.2020 - 5122310300:01:002:0042;

№ НВ-5115159852020 від 27.09.2020 - 5122310300:01:002:0030;

№ НВ-5115177402020від 30.09.2020 - 5122383000:01:002:0043.

У період з 28.09.2020 по 07.10.2020 ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , маючі у власному розпорядженні надані членом організованої групи ОСОБА_19 копії витягів щодо юридичної особи Кілійської районної державної адміністрації Одеської області (код ЄДРПОУ 04057132), з яких вбачалось, що він є керівником вказаної юридичної особи публічного права, копії паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_19 серії НОМЕР_2 , виданий Суворовським РВ ОМУ УМВС України в Одеській області від 27.08.1997 та коду платника податків ОСОБА_19 № НОМЕР_3 , відомості про засоби зв`язку з Кілійською РДА Одеської області (електронну адресу: kiliya_rda@odessa.gov.ua), а також видані ОСОБА_17 28 витягів з ДЗК, які містять завідомо недостовірні офіційні документи щодо належності земельних ділянок до земель рекреаційного призначення та власності Кілійської РДА Одеської області, звернулись до державного реєстратора речових прав Вилківської міськради Кілійського район Одеської області ОСОБА_20 за адресою: Одеська область, м. Вилкове, вул. Моряків-десантників, 40.

Заради здійснення ОСОБА_20 державної реєстрації прав власності на вищевказані земельні ділянки за Кілійською районною державною адміністрацією Одеської області, ОСОБА_7 у період з 28.09.2020 до 07.10.2020, більш точний час не встановлено, діючи відповідно до розробленого плану, маючи прямий умисел, переслідуючи корисливу мету, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своєї дії, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, використав завідомо підроблені документи, шляхом надання ОСОБА_20 28 сформованих витягів щодо земельних ділянок, а саме:

№ НВ-5115009802020 від 31.08.2020 - 5122310300:01:002:0019,

№ НВ-5115009822020 від 31.08.2020 - 5122310300:01:002:0023,

№ НВ-5115009812020 від 31.08.2020 - 5122310300:01:002:0035,

№ НВ-5115009812020 від 31.08.2020 - 5122310300:01:002:0038,

№ НВ-5115016752020 від 01.09.2020 - 5122310300:01:002:0016,

№ НВ-5115016742020 від 01.09.2020 - 5122310300:01:002:0034,

№ НВ-5114216662020 від 01.09.2020 - 5122310300:01:002:0021,

№ НВ-5115016792020 від 01.09.2020 - 5122310300:01:002:0026,

№ НВ-5115016782020 від 01.09.2020 - 5122310300:01:002:0017,

№ НВ-5115016762020 від 01.09.2020 - 5122310300:01:002:0028,

№ НВ-5115038552020 від 04.09.2020 - 5122310300:01:002:0040,

№ НВ-5115038532020 від 04.09.2020 - 5122310300:01:002:0029,

№ НВ-5115038502020 від 04.09.2020 - 5122310300:01:002:0018,

№ НВ-5115038542020 від 04.09.2020 - 5122310300:01:002:0044,

№ НВ-5115038512020 від 04.09.2020 - 5122310300:01:002:0024,

№ НВ-5115038522020 від 04.09.2020 - 5122310300:01:002:0025,

№ НВ-5115159822020 від 27.09.2020 - 5122383000:01:002:0015,

№ НВ-5115159892020 від 27.09.2020 - 5122383000:01:002:0036,

№ НВ-5115159922020 від 27.09.2020 - 5122383000:01:002:0037,

№ НВ-5115159912020 від 27.09.2020 - 5122383000:01:002:0039,

№ НВ-5115159802020 від 27.09.2020 - 5122383000:01:002:0014,

№ НВ-5115159862020 від 27.09.2020 - 5122383000:01:002:0020,

№ НВ-5115159952020 від 27.09.2020 - 5122383000:01:002:0027,

№ НВ-5115159902020 від 27.09.2020 - 5122383000:01:002:0032,

№ НВ-5115159842020 від 27.09.2020 - 5122383000:01:002:0041,

№ НВ-5115159832020 від 27.09.2020 - 5122310300:01:002:0042,

№ НВ-5115159852020 від 27.09.2020 - 5122310300:01:002:0030,

№ НВ-5115177402020від 30.09.2020 - 5122383000:01:002:0043.

Разом з цим, ОСОБА_7 надано ОСОБА_20 28 заяв складених від імені голови Кілійської РДА в Одеській області ОСОБА_19 щодо державної реєстрації прав власності на зазначені земельні ділянки за Кілійською РДА в Одеській області.

У свою чергу, державним реєстратором речових прав Вилківської міськради Кілійського район Одеської області ОСОБА_20 , яка не була обізнана про кримінально протиправні наміри ОСОБА_7 та інших учасників організованої групи, у період з 02.10.2020 до 07.10.2020, здійснено державну реєстрацію прав власності за вказаною юридичною особою публічного права Кілійської РДА Одеської області, яка насправді не мала повноважень на розпорядження земельними ділянками лісогосподарського призначення.

Протиправна реєстраціяправ власностіна 28земельних ділянокза Кілійськоюрайонною державноюадміністрацією Одеськоїобласті,право власностіна якіналежало Українськомународу,а праворозпорядження - Кабінету Міністрів України, право користування - ДП «Ізмаїльське лісове господарство», створило механізм, що дозволяв ОСОБА_19 , як голові вказаного органу державної влади, на підставі заяв громадян України, що мають нереалізоване право на безоплатну передачу (приватизацію) земельних ділянок у межах норм визначених п. ґ) ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України для індивідуального дачного будівництва (до 0,10 га), винести у порушення публічного порядку приватизації земельних ділянок державної власності громадянами незаконні розпорядження про передачу у приватну власність 28 земельних ділянок.

При цьому, на меті організованої групи, планувалося підібрати осіб, які за незначну винагороду або за інших умов, тимчасово погодяться стати власниками землі, якою насправді розпоряджатись не будуть, та наддадуть членам організованої групи копії власних документів для формальної реєстрації речових прав на їхнє ім`я, а також потенційних покупців, що не обізнані про законний порядок набуття прав на землю, яким зможуть одразу або у подальшому продати земельні ділянки за ринковими цінами під виглядом земель рекреаційного призначення для будівництва та ведення готельно-туристичного бізнесу.

Продовжуючи реалізацію кримінально протиправного наміру організованої групи, ОСОБА_7 спільно із ОСОБА_10 підшукали документи громадян України для надання їх в якості осіб, які мають намір прийняти участь у безкоштовній приватизації земельних ділянок для індивідуального дачного будівництва.

За невстановлених обставин ОСОБА_7 , знаходячись за адресою: АДРЕСА_2 , діючи повторно, умисно, з корисливих мотивів, із використанням комп`ютерної техніки у період з 02 по 18 жовтня 2020 року підготував 28 заяв про передачу земельних ділянок їм у власність у порядку приватизації на ім?я голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , від імені осіб, документи яких він спільної зі ОСОБА_10 підшукали для доведення своєї кримінально протиправної діяльності до кінця.

Зокрема ОСОБА_7 підготовлено (надруковано та забезпечено підписання невстановленими особами) наступні заяви:

1.від імені власного вітчима ОСОБА_25 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0044;

2.від імені доньки співмешканки ОСОБА_10 ОСОБА_26 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0041;

3.від імені ОСОБА_27 , яка є близької родичкою співмешканки ОСОБА_10 - ОСОБА_28 , на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0020;

4.від імені близьких родичів місцевого бізнесмену ОСОБА_29 , що має у власності готельний комплекс « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який розміщений через дорогу у АДРЕСА_1 та надає послуги у сфері сезонного відпочинку та готельного бізнесу, а саме на користь:

- сина ОСОБА_29 ОСОБА_30 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0019;

- зятя ОСОБА_29 - ОСОБА_31 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0023;

- матері ОСОБА_29 ОСОБА_32 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0016;

- близької особи ОСОБА_29 ОСОБА_33 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0034

5.від імені ОСОБА_34 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0029;

6.від імені ОСОБА_35 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0018;

7.від імені ОСОБА_36 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0024;

8.від імені ОСОБА_37 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0025;

9.від імені ОСОБА_38 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0015;

10.від імені ОСОБА_39 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0036;

11.від імені ОСОБА_40 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0037;

12.від імені ОСОБА_41 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0039;

13.від імені ОСОБА_42 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0014;

14.від імені ОСОБА_43 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0043;

15.від імені ОСОБА_44 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0027;

16.від імені ОСОБА_45 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0032;

17.від імені ОСОБА_46 на земельні ділянки загальною площею площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0030 (у подальшому щодо якої здійснено поділ на земельні ділянки з кадастровими номерами 122383000:01:001:0103 та 5122383000:01:001:0102);

18.від імені ОСОБА_47 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0042;

19.від імені ОСОБА_48 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0035;

20.від імені ОСОБА_49 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0038;

21.від імені ОСОБА_50 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0021;

22.від імені ОСОБА_51 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0026;

23.від імені ОСОБА_52 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0017;

24.від імені ОСОБА_53 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0028;

25.від імені ОСОБА_54 на земельну ділянку площею 0,10 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0040.

Отже, заздалегідь знаючи, що витяги з ДЗК № НВ-5115009802020 від 31.08.2020, № НВ-5115009822020 від 31.08.2020, № НВ-5115009812020 від 31.08.2020, № НВ-5115009812020 від 31.08.2020, № НВ-5115016752020 від 01.09.2020, № НВ-5115016742020 від 01.09.2020, № НВ-5114216662020 від 01.09.2020, № НВ-5115016792020 від 01.09.2020, № НВ-5115016782020 від 01.09.2020, № НВ-5115016762020 від 01.09.2020, № НВ-5115038552020 від 04.09.2020, № НВ-5115038532020 від 04.09.2020, № НВ-5115038502020 від 04.09.2020, № НВ-5115038542020 від 04.09.2020, № НВ-5115038512020 від 04.09.2020, № НВ-5115038522020 від 04.09.2020, № НВ-5115159822020 від 27.09.2020, № НВ-5115159892020 від 27.09.2020, № НВ-5115159922020 від 27.09.2020, № НВ-5115159912020 від 27.09.2020, № НВ-5115159802020 від 27.09.2020, № НВ-5115159862020 від 27.09.2020, № НВ-5115159952020 від 27.09.2020, № НВ-5115159902020 від 27.09.2020, № НВ-5115159842020 від 27.09.2020, № НВ-5115159832020 від 27.09.2020, № НВ-5115159852020 від 27.09.2020, № НВ-5115177402020 від 30.09.2020 є офіційними документами, що містять завідомо недостовірні відомості, тобто підробленими ОСОБА_7 , маючи прямий умисел, використав їх долучивши в якості додатків до вказаних заяв на ім?я ОСОБА_19 , з одночасним наданням копій сторінок паспортів та коду вищевказаних осіб, від імені яких складені заяви, що ними не підписувалися, після чого 19 жовтня 2020 року передав їх особисто члену організованої групи - ОСОБА_19 .

Отримані 28 комплектів документів для розгляду питання Кілійською районною державною адміністрацією Одеської області стосовно передачі у власність 28 земельних ділянок, які складалися із заяв, копій паспортів та кодів вище вказаних осіб, а також вище вказаних витягів з ДЗК, ОСОБА_19 19.10.2020, знаходячись в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, передав своїй підлеглій - начальнику відділу діловодства та контролю апарату Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_55 , що не була обізнана про його кримінально протиправні наміри.

ОСОБА_55 діючи за усною вказівкою ОСОБА_19 , здійснила реєстрацію вказаних заяв із додатками як вхідної кореспонденції (звернення громадян) у Кілійській районній державній адміністрації Одеської області за відсутності усіх осіб, від імені яких їх складено.

При цьому ОСОБА_19 , діючи у складі організованої групи, заради доведення спільного злочинного плану до кінцевого результату, знаходячись у невстановленому місці у період часу липень-жовтень 2020 року, у невстановленому місці запевнив ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , що як керівник органу місцевої державної влади зможе прийняти 28 незаконних розпоряджень, тобто вчинити правочини, які порушують публічний порядок та суперечить інтересам держави і суспільства, а саме що насправді направлені на заволодіння речовими правами на майно організованою групою осіб під виглядом безкоштовної приватизації 28 земельних ділянок рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, які фактично належали до іншої категорії земель - лісогосподарського призначення, а також не сприйматиме у разі наявності заперечення та зауваження з приводу їх законності з боку підлеглих працівників юридичного сектору, що мають узгоджувати проекти розпоряджень як спеціалісти галузевого підрозділу Кілійської районної державної адміністрації та забезпечить передачу підписаних і зареєстрованих розпоряджень особисто ОСОБА_7 та ОСОБА_10 .

ОСОБА_19 , призначений на посаду голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області розпорядженням Президента України від 21.01.2020 № 30/2020-рп «Про призначення ОСОБА_56 головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області», та у своїй діяльності зобов`язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України, не використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах та він зобов`язаний не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів.

Однак, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, приступивши до реалізації кримінально протиправного наміру, у ході розгляду заяви ОСОБА_57 , ОСОБА_19 як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, з метою одержання ОСОБА_58 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_59 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_59 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 187, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_59 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0021 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 319884 гривень, який складається з вартості земельної ділянки станом на 01.02.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_48 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання

ОСОБА_48 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_48 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_48 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 188, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_48 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0035 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень

80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 19.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_60 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та

ОСОБА_10 плану, переслідуючи корисливий мотив, з метою одержання ОСОБА_61 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_62 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_62 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 189, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_62 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0029 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень

80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 18.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_28 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_28 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_28 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_28 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 190, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_28 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:02:002:0020 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень, який складається з вартості земельної ділянки станом на 18.01.2021, що у 250

і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_26 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі

ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_26 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_26 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_26 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 191, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_28 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:02:002:0041 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень

80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 16.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_42 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_63 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_64 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_64 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 192, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_64 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останньому у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:02:002:0014 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 319884 гривень, який складається з вартості земельної ділянки станом на 25.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_65 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання

ОСОБА_66 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_67 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_67 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 193, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_67 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0034 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень

80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 19.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_53 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_53 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_53 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_68 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 194, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_68 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0028 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень

80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 18.01.2021, що у 250 і

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_69 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_70 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_71 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст.186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_71 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 207, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_71 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0040 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень

80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 18.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_72 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_73 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_74 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_74 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 195, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_74 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:02:002:0027 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 319884 гривень, який складається з вартості земельної ділянки станом на 01.02.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_32 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_75 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_76 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_76 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 196, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_76 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0016 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень 80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 18.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_46 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_77 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_78 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_78 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 197, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_78 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:02:002:0030 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень 80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 16.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_79 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_80 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_81 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_81 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 198, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_81 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0019 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень

80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 19.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_35 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, зловживаючи владою, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_35 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_35 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_35 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 199, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_35 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:02:002:0018 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 326618 гривень

40 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 27.04.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_40 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_82 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_83 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_83 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 202, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_83 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:02:002:0037 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень

80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 18.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_84 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_85 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_86 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_86 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 203, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_86 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:02:002:0032 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 319884 гривень, який складається з вартості земельної ділянки станом на 01.02.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_37 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_37 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_37 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_37 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 204, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_37 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:02:002:0025 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 326618 гривень

40 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 08.04.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_52 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, повторно зловживаючи владою, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_87 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_88 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_88 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 205, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_88 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0017 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень

80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 18.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_89 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_90 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_91 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_91 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 206, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_91 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:02:002:0039 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень

80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 15.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_51 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_51 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_51 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_51 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 208, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_51 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0026 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень

80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 19.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_92 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_93 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_94 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_94 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 209, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_94 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:02:002:0015 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень

80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 18.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_95 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_96 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_95 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_97 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 210, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_97 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:02:002:0024 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 326618 гривень

40 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 08.04.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_31 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_98 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_99 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_99 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 211, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_99 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0023 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень

80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 19.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_47 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_100 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_101 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_101 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 212, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_101 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0042 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 319884 гривень

80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 01.02.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_25 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_25 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_25 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_25 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 213, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_25 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:02:002:0044 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень

80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 19.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_102 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_103 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_104 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст.186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_104 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 214, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_104 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:02:002:0036 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень

80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 18.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_105 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, потворно зловживаючи владою, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_106 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_107 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_107 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 215, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_107 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останньому у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:02:002:0043 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень, який складається з вартості земельної ділянки станом на 18.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Крім того, у ході розгляду заяви ОСОБА_60 , ОСОБА_19 , як голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, умисно, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, діючи на виконання заздалегідь обумовленого зі ОСОБА_7 та ОСОБА_10 плану, з метою одержання ОСОБА_61 неправомірної вигоди у виді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, місто Кілія, вулиця Миру, будинок № 44, при відсутності проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_62 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_62 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проєкт розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження № 189, що датовано 01.12.2020 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_62 для індивідуального дачного будівництва», яким передав останній у власність земельну ділянку площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0029 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

Унаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , охоронюваним законом державним інтересам спричинено тяжкі наслідки у розмірі 316516 гривень

80 копійок, який складається з вартості земельної ділянки станом на 18.01.2021, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян.

Відповідно до розробленого та узгодженого плану усіма членами організованої групи, ОСОБА_7 у невстановленому місці, але після отримання від ОСОБА_19 протягом грудня 2020 року січня 2021 року усіх незаконних розпоряджень про передачу земельних ділянок у приватну власність для індивідуального дачного будівництва, а також попередження викриття їх протиправної діяльності та конспірації, прийнято рішення про подання заяв про реєстрацію (виникнення) права приватної власності щодо 28 земельних ділянок до різних державних реєстраторів речових прав, що здійснюють свою діяльність у різних районах Одеської області.

Організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня

2020 року січня 2021 року у невстановленому місці особисто передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_91 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0039» № 206 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 15.01.2021 використовуючи документи ОСОБА_89 , яка не була обізнана про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Кілійської міської ради Одеської області ОСОБА_108 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 206 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим № 5122383000:01:002:0039 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи ОСОБА_89 , якою не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_108 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов`язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_109 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_108 на підставі вказаних документів 15.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_26 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0041» № 191 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 16.01.2021 використовуючи документи ОСОБА_26 , яка є близькою родичкою його співмешканки, однак не була обізнана про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області ОСОБА_110 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 191 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим № 5122383000:01:002:0041 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи - ОСОБА_26 , якою не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_111 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_26 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_112 на підставі вказаних документів 16.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу і у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_46 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0030» № 197 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 16.01.2021 використовуючи документи ОСОБА_113 , яка є близькою родичкою його співмешканки, однак не була обізнана про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області ОСОБА_110 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 197 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим № 5122383000:01:002:0030 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи - ОСОБА_46 , якою не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_111 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_114 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_112 на підставі вказаних документів 16.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_62 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0029» № 189 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 18.01.2021 використовуючи документи ОСОБА_60 , який не був обізнаний про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області ОСОБА_110 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 189 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим № 5122383000:01:002:0029 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи - ОСОБА_61 , яким не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_111 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_115 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_112 на підставі вказаних документів 18.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_105 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0043» № 215 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 18.01.2021 використовуючи документи ОСОБА_105 , який не був обізнаний про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Кілійської міської ради Одеської області ОСОБА_116 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 215 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим № 5122383000:01:002:0043 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи ОСОБА_105 , якою не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_117 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_118 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_119 на підставі вказаних документів 18.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_104 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0036» № 214 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 18.01.2021 використовуючи документи ОСОБА_102 , яка не була обізнана про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Кілійської міської ради Одеської області ОСОБА_116 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 214 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим № 5122383000:01:002:0036 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи ОСОБА_102 , якою не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_117 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_120 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_119 на підставі вказаних документів 18.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_94 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0015» № 209 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 18.01.2021, використовуючи документи ОСОБА_92 , який не був обізнаний про злочинні наміри організованої групи, утім діяв недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Кілійської міської ради Одеської області ОСОБА_116 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 209 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим № 5122383000:01:002:0015 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи ОСОБА_92 , яким не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_117 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_121 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_119 на підставі вказаних документів 18.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу, у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_71 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0040» № 207 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 18.01.2021 використовуючи документи ОСОБА_69 , яка не була обізнана про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Кілійської міської ради Одеської області ОСОБА_116 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 207 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0040 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи ОСОБА_69 , якою не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_117 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов`язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_122 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_119 на підставі вказаних документів 18.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_88 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0017» № 205 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 18.01.2021 спільно із ОСОБА_87 , який не був обізнаний про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору центру надання адміністративних послуг при Арцизькій районній державній адміністрації Одеської області ОСОБА_123 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 205 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0017 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи - ОСОБА_52 , яким не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_124 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_125 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_126 на підставі вказаних документів 18.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_68 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0028» № 194 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 18.01.2021 спільно із ОСОБА_127 , який не був обізнаний про злочинні наміри організованої групи, утім діяв недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору центру надання адміністративних послуг при Арцизькій районній державній адміністрації Одеської області ОСОБА_123 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 194 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0028 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи - ОСОБА_53 , яким не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_124 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_128 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_126 на підставі вказаних документів 18.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу, у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_83 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0037» № 202 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 18.01.2021 використовуючи документи ОСОБА_40 , яка є близькою родичкою його співмешканки, однак не була обізнана про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області ОСОБА_110 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 202 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0037 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи - ОСОБА_40 , якою не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_111 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_129 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_112 на підставі вказаних документів 18.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу, у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_28 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0020»

№ 190 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 18.01.2021 використовуючи документи ОСОБА_28 , яка є близькою родичкою його співмешканки, однак не була обізнана про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування

і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області ОСОБА_110 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 190 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0020 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи - ОСОБА_28 , якою не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_111 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_28 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_112 на підставі вказаних документів 18.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу, у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_48 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0035»

№ 188 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 19.01.2021 використовуючи документи ОСОБА_48 , яка не була обізнана про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Кілійської міської ради Одеської області ОСОБА_116 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 188 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0035 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи ОСОБА_48 , якою не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_117 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_130 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_119 на підставі вказаних документів 19.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_51 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0026»

№ 208 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 19.01.2021 використовуючи документи ОСОБА_51 , яка не була обізнана про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Кілійської міської ради Одеської області ОСОБА_116 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 208 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0026 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи ОСОБА_51 , якою не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_117 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_131 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_119 на підставі вказаних документів 19.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_49 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0038»

№ 200 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 19.01.2021 спільно із ОСОБА_132 , який не був обізнаний про злочинні наміри організованої групи, утім діяв недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Кілійської міської ради Одеської області ОСОБА_108 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 200 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0038 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи ОСОБА_49 , яким не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_108 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_133 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_108 на підставі вказаних документів 19.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу, у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_30 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0019» № 198 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 19.01.2021 використовуючи документи ОСОБА_30 , який не був обізнаний про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Кілійської міської ради Одеської області ОСОБА_116 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 198 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0019 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи ОСОБА_30 , яким не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_117 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_134 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_119 на підставі вказаних документів 19.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу, у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_67 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0034»

№ 193 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 19.01.2021 використовуючи документи ОСОБА_65 , який не був обізнаний про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Кілійської міської ради Одеської області ОСОБА_116 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 208 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0034 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи ОСОБА_65 , яким не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_117 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_135 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_119 на підставі вказаних документів 19.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу, у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_99 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0023» № 211 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 19.01.2021 використовуючи документи ОСОБА_31 , який не був обізнаний про злочинні наміри організованої групи, утім діяв недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Кілійської міської ради Одеської області ОСОБА_116 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 211 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0023 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи ОСОБА_31 , яким не подавались жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_117 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_136 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_119 на підставі вказаних документів 19.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу, у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_76 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0016» № 196 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 19.01.2021 використовуючи документи ОСОБА_32 , яка не була обізнана про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Кілійської міської ради Одеської області ОСОБА_108 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 196 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0016 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи ОСОБА_75 , якою не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_108 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_137 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_108 на підставі вказаних документів 19.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу, у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_25 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0044»

№ 213 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 19.01.2021 використовуючи документи ОСОБА_25 , який є вітчимом ОСОБА_7 та не був обізнаний про злочинні наміри організованої групи, утім діяв недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області ОСОБА_110 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 213 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0044 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи - ОСОБА_25 , яким не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_111 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов`язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_25 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_112 на підставі вказаних документів 19.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу, у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_57 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0021»

№ 187 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 20.01.2021 використовуючи документи ОСОБА_57 , який не був обізнаний про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Кілійської міської ради Одеської області ОСОБА_116 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 187 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0021 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи ОСОБА_57 , яким не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_117 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_138 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_119 на підставі вказаних документів 20.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу, у великих розмірах, а саме у сумі 316516 гривень 80 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_42 , земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0014»

№ 192 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 25.01.2021 використовуючи документи ОСОБА_42 , який не був обізнаний про злочинні наміри організованої групи, утім діяв недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Кілійської міської ради Одеської області ОСОБА_116 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 192 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0014 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи ОСОБА_42 , якою не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_117 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_139 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_119 на підставі вказаних документів 25.01.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу, у великих розмірах, а саме у сумі 319884 гривень.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_86 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0032» № 203 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 01.02.2021 використовуючи документи ОСОБА_84 , яка не була обізнана про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області ОСОБА_110 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 203 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0032 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи - ОСОБА_84 , якою не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_111 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_140 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_112 на підставі вказаних документів 01.02.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу, у великих розмірах, а саме у сумі 319884 гривень.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_74 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0027» № 195 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 01.02.2021 використовуючи документи ОСОБА_141 , яка не була обізнана про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області ОСОБА_110 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 195 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0027 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи - ОСОБА_72 , якою не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_111 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_142 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_112 на підставі вказаних документів 01.02.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу, у великих розмірах, а саме у сумі 319884 гривень.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_47 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0042»

№ 212 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 01.02.2021 використовуючи документи ОСОБА_47 , який не був обізнаний про злочинні наміри організованої групи, утім діяв недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору виконавчого комітету Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області ОСОБА_110 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 212 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0042 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи - ОСОБА_47 , яким не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_111 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_143 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_112 на підставі вказаних документів 01.02.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу, у великих розмірах, а саме у сумі 319884 гривень.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_95 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0024»

№ 210 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 08.04.2021 спільно із ОСОБА_96 , який не був обізнаний про злочинні наміри організованої групи, утім діяв недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору юридичного департаменту Одеської міської ради ОСОБА_144 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 210 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0024 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи - ОСОБА_95 , яким не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_145 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_146 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_147 , на підставі вказаних документів 08.04.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу, у великих розмірах, а саме у сумі 326618 гривень 40 копійок.

Крім того, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_37 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0025» № 204 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 08.04.2021 спільно із ОСОБА_37 , яка не була обізнана про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування і розпорядження нею, подано державному реєстратору юридичного департаменту Одеської міської ради ОСОБА_148 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 204 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0025 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи - 5122383000:01:002:0025, якою не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_148 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_149 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_150 , на підставі вказаних документів 08.04.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу, у великих розмірах, а саме у сумі 326618 грн 40 коп.

Так, організатором організованої групи ОСОБА_7 протягом

грудня 2020 року січня 2021 року передано ОСОБА_10 розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про передачу у власність гр. ОСОБА_35 земельної ділянки площею 0,100 га з кадастровим номером 5122383000:01:002:0018» № 199 від 01.12.2020.

ОСОБА_10 у свою чергу, діючи на виконання заздалегідь розробленого плану, 27.04.2021 спільно із ОСОБА_35 , яка не була обізнана про злочинні наміри організованої групи, утім діяла недобросовісно, погоджуючись надати власні документи (копію паспорту, коду) та оформити тимчасово речові права на вказану земельну ділянку без наміру реалізації за своєю внутрішню волею усієї сукупності правомочностей з володіння, користування

і розпорядження нею, подано державному реєстратору юридичного департаменту Одеської міської ради ОСОБА_151 вказане незаконне розпорядження разом із заявою про державну реєстрацію права власності.

Надавши незаконне розпорядження № 199 від 01.12.2020 про передачу земельної ділянки у приватну власність, що прийняте під виглядом безкоштовної приватизації землі рекреаційного призначення для індивідуального дачного будівництва, організованою групою приховано належність земельної ділянки площею 0,10 га з кадастровим

№5122383000:01:002:0018 до земель лісогосподарського призначення та проведено державну реєстрацію права власності на користь підшуканої особи - ОСОБА_35 , якою не подавалась жодна землевпорядна документація для її затвердження.

У вказаний спосіб порушено публічний порядок обома учасниками вказаного правочину, зведеного учасниками організованої групи виключно до заволодіння правами на земельну ділянку лісогосподарського призначення, що стало можливим через зловживання владою державним розпорядником та недобросовісністю дій громадянина, як набувача.

Таким чином, ОСОБА_7 спільно зі ОСОБА_10 , застосовуючи опосередковане шахрайство, здійснили цілеспрямований обман державного реєстратора речових прав ОСОБА_151 , яка є особою, що уповноважена на вчинення стосовно майна юридично значущих дій, яка не була обізнана про їх злочинні наміри, викликавши впевненість про обов?язковість здійснення державної реєстрації речового права за ОСОБА_152 .

Державним реєстратором речових прав ОСОБА_151 на підставі вказаних документів 27.04.2021 проведено державну реєстрацію права власності на вищевказану земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що призвело до її незаконного вибуття з державної власності та заподіяло майнової шкоди Українському народу, у великих розмірах, а саме у сумі 326618 гривень 40 копійок.

Виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації. Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади. Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою (частини 1, 2, 3 ст. 1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»,

тут і далі за текстом законодавчі акти викладені у редакції станом на час вчинення кримінальних правопорушень).

Місцеві державні адміністрації очолюють голови відповідних державних адміністрацій (ч. 1 ст. 8 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»).

На виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону забезпечують нормативно-правове регулювання власних і делегованих повноважень, голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники структурних підрозділів накази. Розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, прийняті в межах їх компетенції, є обов`язковими для виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами (ч. 1, 2 ст. 6

Закону України «Про місцеві державні адміністрації»).

З огляду на положення ч. 1, 2, 3 ст. 1, ч. 1, 2 ст. 6 та ч. 1 ст. 8 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», особа, яка обіймає посаду голови районної державної адміністрації є представником виконавчої гілки влади у відповідному районі, а отже службовою особою в розумінні ч. 3 ст. 18 та примітки 1 до ст. 364 Кримінального кодексу України.

Враховуючи положення пункту и) ч. 1 ст. 3 Закону України

«Про запобігання корупції» до суб`єктів, на яких поширюється дія цього Закону, належать особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема посадові та службові особи інших органів.

Таким чином, на особу, яка обіймає посаду голови районної державної адміністрації поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції».

Отже, відповідно до ст. 22, п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України

«Про запобігання корупції» голові районної державної адміністрації забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах та він зобов`язаний не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів.

Органи державної влади, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України (ч. 2 ст. 19 Конституції України).

Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

У частині 1 ст. 13, ст. 14 Конституції України зазначено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Відповідно до п. 2 ст. 21 «Повноваження в галузі використання та охорони земель, природних ресурсів і охорони довкілля» Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцева державна адміністрація розпоряджається землями державної власності відповідно до закону.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 39 «Повноваження голів місцевих державних адміністрації» Закону України «Про місцеві державні адміністрації» голови місцевих державних адміністрацій очолюють відповідні місцеві державні адміністрації, здійснюють керівництво їх діяльністю, несуть відповідальність за виконання покладених на місцеві державні адміністрації завдання і за здійснення ними своїх повноважень.

Відповідно до п. в) ч. 3 ст. 122 «Повноваження органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування» Земельного кодексу України районні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності, крім випадків, визначених частинами четвертою і восьмою цієї статті, у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для індивідуального дачного будівництва.

Частиною 4 ст. 122 Земельного кодексу України передбачено, що центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Згідно з ч. 8 ст. 122 Земельного кодексу України Кабінет Міністрів України передає земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у випадках, визначених статтею 149 цього Кодексу.

У частині 1 ст. 149 «Порядок вилучення земельних ділянок» Земельного кодексу України зазначено, що земельні ділянки, надані у постійне користування із державної та комунальної власності, можуть вилучатися для суспільних та інших потреб за рішенням органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування на підставі та в порядку, передбачених цим Кодексом.

Вилучення земельних ділянок провадиться за згодою землекористувачів на підставі рішення Кабінету Міністра України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, сільських, селищних, міських рад відповідно до їх повноважень (ч. 2 ст. 149 Земельного кодексу України).

Частиною 9 ст. 149 Земельного кодексу України встановлено, що

Кабінет Міністрів України вилучає земельні ділянки державної власності, які перебувають у постійному користуванні, - ліси для нелісогосподарських потреб.

До земель лісогосподарського призначення належать землі, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові землі, які надані та використовуються для потреб лісового господарства (ч. 1 ст. 55 Земельного кодексу України). Також, у статті 5 Лісового кодексу України зазначено, що до земель лісогосподарського призначення належать лісові землі, на яких розташовані лісові ділянки, та нелісові землі, зайняті сільськогосподарськими угіддями, водоймами й болотами, спорудами, комунікаціями, малопродуктивними землями тощо, які надані в установленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства.

Земельна лісова ділянка земельна ділянка лісового фонду України з визначеними межами, яка надається або вилучається у землекористувача чи власника земельної ділянки для ведення лісового господарства або інших суспільних потреб відповідно до земельного законодавства (ст. 1 Лісового кодексу України).

Відповідно до п. 5 ст. 27 Лісового кодексу України Кабінет Міністрів України у сфері лісових відносин передає у власність, надає у постійне користування для нелісогосподарських потреб земельні лісові ділянки, що перебувають у державній власності.

Враховуючи положення ч. 8 ст. 122, ч. 9 ст. 149 Земельного кодексу України, п. 5 ст. 27 Лісового кодексу України, до виключної компетенції

Кабінету Міністрів України належать повноваження щодо вилучення земельних ділянок лісогосподарського призначення державної власності, які надані у постійне користування, а також їх передачу для нелісогосподарських потреб.

З огляду на положення ч. 2 ст. 19 Конституції України, п. 2 ст. 21,

п. 1 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», п. в)

ч. 3, 4, 8 ст. 122, ч. 9 ст. 149 Земельного кодексу України, п. 5 ст. 27 Лісового кодексу України голова районної державної адміністрації від імені районної державної адміністрації, одноособово уповноважений розпоряджатися землями державної власності в межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для індивідуального дачного будівництва, крім земель сільськогосподарського та лісогосподарського призначення державної власності. При цьому, обов`язком голови районної державної адміністрації є реалізація своїх повноважень виключно у межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Враховуючи положення ч. 1 ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» за невиконання такого обов`язку, зокрема за видачу розпорядження не в межах повноважень та не у спосіб, що передбачені законодавством України, голова районної державної адміністрації несе персональну відповідальність.

Згідно з п. 5 Розділу VIII «Прикінцеві положення» Лісового кодексу України до здійснення державної реєстрації права постійного користування державних лісогосподарських підприємств земельними ділянками лісогосподарського призначення, що до набрання чинності цим Кодексом передані їм на такому праві, це право підтверджується планово-картографічними матеріалами лісовпорядкування.

1 січня 2013 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» від 06.09.2012 № 5245-VI (далі за текстом Закон України № 5245-VI).

Згідно з п. 7 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення»

Закону України № 5245-VI з дня набрання чинності цим Законом землі державної та комунальної власності в Україні вважаються розмежованими.

Відповідно до підпункту а) та г) пункту 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 5245-VI у державній власності залишаються розташовані в межах населених пунктів земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні державних підприємств, а також усі інші землі, розташовані за межами населених пунктів, крім земельних ділянок приватної власності та земельних ділянок, зазначених у підпункті «а» пункту 3 цього розділу. У підпункті «а» пункту 3 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 5245-VI зазначено, що землями комунальної власності відповідних територіальних громад вважаються земельні ділянки на яких розташовані будівлі, споруди, інші об`єкти нерухомого майна комунальної власності відповідної територіальної громади, а також земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, організацій.

Відповідно до матеріалів лісовпорядкування Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» 2013-2014 років, які відповідно до вимог ч. 4 ст. 48 Лісового кодексу України 20.11.2015 погоджені Міністерством екології та природних ресурсів України та затверджені наказом Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства від 29.12.2015 № 78-ОД, площа лісництва складає 11600,1 га. Згідно з планово-картографічними матеріалами до лісовпорядкування в постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», у тому числі перебуває земельна ділянка 1-го кварталу площею 374,1 га.

Враховуючи положення підпунктів а), г) пункту 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 5245-VI, пункту 5 статті 27,

пункту 5 Розділу VIII «Прикінцеві положення» Лісового кодексу України, частини 8 статті 122 та частини 9 статті 149 Земельного кодексу України, земельні ділянки розташовані в межах та за межами населених пунктів, які відповідно до планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування перебувають у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» є землями державної власності, які уповноважений вилучати та передавати для нелісогосподарських потреб виключно

Кабінет Міністрів України.

Частиною 2 ст. 78 Земельного кодексу України визначено, що право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, цього Кодексу, а також інших законів, що видаються відповідно до них.

Громадяни України набувають право власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності

(п. «б» ч. 1 ст. 81 Земельного кодексу України).

Відповідно доч.5ст.116Земельного кодексуУкраїни земельніділянки,які перебуваютьу власностічи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами, регламентований ст. 118 Земельного кодексу України.

Згідно з ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної власності для індивідуального дачного будівництва у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади, який передає земельні ділянки державної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України.

У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб).

Відповідно до ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади, який передає земельні ділянки державної власності відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб`єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

У частині 8 ст. 118 Земельного кодексу України зазначено, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому ст. 186-1 цього Кодексу.

Відповідний орган виконавчої влади, який передає земельні ділянки державної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність (ч. 9 ст. 118 Земельного кодексу України).

Враховуючи положення ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» та ст. 51 Земельного кодексу України, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва підлягає обов`язковій державній експертизі землевпорядної документації.

Згідно з п. ґ) ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної власності в розмірі не більше 0,10 га для індивідуального дачного будівництва.

Статтею 125 Земельного кодексу України передбачено, що право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цих прав.

Згідно з ст. 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Частиною 1 ст. 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що у Державному реєстрі прав, у тому числі реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки.

Розпорядженням Кілійської районної адміністрації Одеської області від 06.01.2017 № 05 затверджено Положення про юридичний сектор апарату Кілійської районної державної адміністрації Одеської області (далі за текстом Положення).

Сектор підпорядковується голові райдержадміністрації та керівнику апарату райдержадміністрації. Доручення завідувачу надаються безпосередньо головою районної державної адміністрації (пункт 3 розділу І «Загальні засади» Положення).

Видання розпорядження, а також подання проекту розпорядження голови райдержадміністрації для його прийняття чи погодження без попереднього розгляду та погодження з юридичним сектором апарату райдержадміністрації не допускається (пункт 4 розділу І «Загальні засади» Положення).

Пропозиції сектору щодо приведення розпоряджень голови райдержадміністрації у відповідність із законодавством є обов`язковими для розгляду головою райдержадміністрації. У разі неврахування пропозицій сектору або часткового їх врахування сектор подає голові райдержадміністрації письмовий висновок до проекту розпорядження голови райдержадміністрації (пункт 5 розділу І «Загальні засади» Положення).

Основним завданням сектору є організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства, інших нормативних актів райдержадміністрацією, її керівниками та працівниками під час виконання покладених на них завдань і функціональних обов`язків (пункт 1 розділу ІІ «Завдання» Положення).

Відповідно до підпунктів 1, 2 пункту 2 розділу ІІ «Завдання» Положення юридичний сектор апарату райдержадміністрації відповідно до покладених на нього завдань: розробляє та бере участь у розробленні проектів розпоряджень голови райдержадміністрації та інших документів, що надійшли для погодження з питань, що належать до його компетенції, в тому числі, із земельних питань та готує пропозиції до них; перевіряє на відповідність чинного законодавству і міжнародним договорам України проекти розпоряджень голови райдержадміністрації, погоджує (візує) їх за наявності віз керівників зацікавлених структурних підрозділів.

ОСОБА_7 у 2020 році, більш точний час під час досудового розслідування встановити не вбачається можливим, домовився

з головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 про спільне заволодіння земельними ділянками, які розташовані на території Приморської сільської ради (нині Вилківської міської ради) Кілійського (нині Ізмаїльського) району Одеської області, для подальшого їх продажу третім особам. Зокрема, ОСОБА_7 повинен був забезпечити державну реєстрацію земельних ділянок у Державному земельному кадастрі, спільно із ОСОБА_19 підшукати осіб, яким будуть передані земельні ділянки під виглядом безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами України, підготувати проекти заяв до Кілійської районної державної адміністрації Одеської області від імені зазначених осіб про передачу їм земельних ділянок у приватну власність, а голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 підписати розпорядження про передачу земельних ділянок у приватну власність таким громадянам.

При цьому, ОСОБА_7 , в силу здобутої у 2009 році освіти в Одеському державному аграрному університеті за спеціальністю «Землевпорядкування та кадастр», кваліфікація інженер-землевпорядник, професійного досвіду, здобутого в період з 24.03.2008 до 26.06.2017 на посадах реєстратора Кілійського відділу Одеської регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру», начальника Відділу Держгеокадастру у Кілійському районі Одеської області та начальника відділу у Кілійському районі ГУ Держгеокадастру в Одеській області, а також у період з 10.01.2018 до 16.08.2022 на посадах тимчасового виконувача обов`язків начальника та начальника відділу земельних відносин Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області, достовірно знав порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами, встановлений ст. 118 Земельного кодексу України, а також вимоги ст.cт. 21, 22, 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр», а саме підстави та основні вимоги щодо внесення відомостей до Державного земельного кадастру, вимоги до документів, які є підставою для внесення відомостей, а також порядок державної реєстрації земельної ділянки.

Отже, ОСОБА_7 розумів, що для прийняття головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 розпоряджень про передачу земельних ділянок у приватну власність громадянам, під виглядом безоплатної їх приватизації, спочатку, на підставі та в порядку, передбаченому ст. 79-1 Земельного кодексу України та ст. 21, 22, 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр», необхідно провести державну реєстрацію земельних ділянок у Державному земельному кадастрі, зокрема сформувати їх з присвоєнням кадастрового номера та отримати витяги з Державного земельного кадастру про земельні ділянки.

З метою створення ознак законності майбутньому розпорядженню землею, реалізуючи узгоджений із головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 план по заволодінню земельними ділянками, ОСОБА_7 у серпні-вересні 2020 року, діючи умисно, переслідуючи корисливий мотив, знаходячись на території міста Кілія Кілійського (нині Ізмаїльського) району Одеської області, більш точний час та місце встановити не вбачається можливим, звернувся з пропозицією до свого знайомого та колишнього підлеглого державного кадастрового реєстратора Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області, матеріали щодо протиправних дій якого виділені в окреме кримінальне провадження, внести несанкціоновані зміни до Поземельної книги земельної ділянки з кадастровим номером 5122383000:02:001:0916, а саме змінити форму власності земельної ділянки з комунальної на державну та місце розташування земельної ділянки.

На пропозицію ОСОБА_7 державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області погодився.

Надалі, державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області, на виконання пропозиції ОСОБА_7 , діючи в порушення вимог ст. 21, 22, 44 Закону України Закону України

«Про Державний земельний кадастр», а саме за відсутності землевпорядної документації, яка є підставою для внесення відомостей (змін) до документа Державного земельного кадастру Поземельної книги, заяви власника або користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності:

- 08.09.2020 склав заяву про державну реєстрацію земельної ділянки від імені Відділу у Кілійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, адресовану державному кадастровому реєстратору цього ж Відділу, за наслідками розгляду якої самостійно у цей же день відповідно до запису від 08.09.2020 № 010 в розділі 1 «Земельна ділянка. Загальні відомості» здійснив зміни в частині форми власності земельної ділянки з комунальної на державну власність;

- 21.09.2020 склав заяву про державну реєстрацію земельної ділянки від імені Відділу у Кілійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, адресовану державному кадастровому реєстратору цього ж Відділу, за наслідками розгляду якої у цей же день самостійно відповідно до запису від 21.09.2020 № 011 в розділі 1 «Земельна ділянка. Загальні відомості» здійснив виправлення відомостей про місце розташування земельної ділянки з: Одеська область, Кілійсткий район, с. Приморське на Одеську область, Кілійський район, Приморська сільська рада.

На підставі заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень голови Кілійської районної державної адміністрації ОСОБА_19 , витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером 5122383000:02:001:0916 площею 0,0996 га НВ-5115123042020 від 21.09.2020, який містив інформацію про право державної власності на земельну ділянку та місце її розташування, яка 08.09.2020 та 21.09.2020 змінена Державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області на прохання ОСОБА_7 , 28.09.2020 зареєстровано право державної власності на вказану земельну ділянку.

У подальшому в жовтні 2020 року невстановлена особа подала до Кілійської районної державної адміністрації Одеської області заяву, проект якої підготував ОСОБА_7 , від ОСОБА_153 про передачу йому у власність земельної ділянки з кадастровим номером 5122383000:02:001:0916 площею 0,0996 га для індивідуального дачного будівництва, яку ОСОБА_154 не підписував. Заява адресована голові Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 . До заяви додані копії паспорту громадянина України ОСОБА_155 серії НОМЕР_4 , виданого 21.03.2001 Ізмаїльським МВ УМВС України в Одеській області, коду платника податків, які раніше ОСОБА_7 отримав від ОСОБА_155 для оформлення йому права приватної власності на земельну ділянку в Приморській сільській раді Кілійського (нині Ізмаїльського) району Одеської області, проте право власності оформлено не було; витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію 28.09.2020 права державної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5122383000:02:001:0916 площею 0,0996 га за Кілійською районної державною адміністрацією в Одеській області; витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером 5122383000:02:001:0916 площею 0,0996 га НВ-5115123042020, який містив завідомо неправдиві відомості про те, що земельна ділянка зареєстрована у Державному земельному кадастрі на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 22.06.2017, який виготовлений працівником приватного підприємства «ТАЙЗЕР ЕКСПО УКРАЇНА» ОСОБА_156 .

Насправді земельна ділянка з кадастровим номером 5122383000:02:001:0916 зареєстрована у Державному земельному кадастрі за відсутністю будь-якої документації із землеустрою, а проект землеустрою щодо відведення земельної ділянок від 22.06.2017 приватним підприємством «ТАЙЗЕР ЕКСПО УКРАЇНА» не розроблявся.

У ході розгляду заяви ОСОБА_155 , голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , маючи вищу юридичну освіту, будучи особою, яка несе відповідальність за виконання покладених на місцеві державні адміністрації завдання і за здійснення ними своїх повноважень (п. 1 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), знаючи та усвідомлюючи, що голови місцевих державних адміністрацій видають розпорядження одноособово і несуть за них відповідальність згідно із законодавством (ч. 1 ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), діючи умисно, за попередньою змовою із ОСОБА_7 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, зловживаючи владою, переслідуючи корисливий мотив, з метою одержання ОСОБА_157 неправомірної вигоди у вигляді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, достовірно знаючи, що йому заборонено використовувати свої службові повноваження або своє службове становище, пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб (ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції»), реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, а саме в порушення ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», ч. 2 ст. 78, ч. 5 ст. 116, ч. 9 ст. 118, ч. 8 ст. 122, ч. 9 ст. 149 Земельного кодексу України, п. 5 ст. 27 Лісового кодексу України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, м. Кілія, вул. Миру, буд. 44, при відсутності проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_158 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, передбачаючи, що в результаті його дій буде спричинена шкода державним інтересам, оскільки відповідно до висновку головного спеціаліста з питань правового забезпечення апарату райдержадміністрації до проекту розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності ОСОБА_158 для індивідуального дачного будівництва» від 18.12.2020 проект розпорядження не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки районна державна адміністрація не має права надавати земельну ділянку у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності за межами населеного пункту на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області без наявності проекту землеустрою, у грудні 2020 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності гр. ОСОБА_158 для індивідуального дачного будівництва» № 201, яке датовано 01.12.2020, яким передав ОСОБА_158 у власність земельну ділянку площею 0,0996 га з кадастровим номером 5122383000:02:001:0916 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

На підставі розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності гр. ОСОБА_158 для індивідуального дачного будівництва» № 201 від 01.12.2020 державним реєстратором Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області 19.02.2021 зареєстровано право приватної власності ОСОБА_155 на земельну ділянку з кадастровим номером 5122383000:02:001:0916 і вона всупереч встановленому законом порядку, під виглядом безоплатної приватизації земельної ділянки громадянином України, вибула із власності держави.

За таких обставин, внаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , при пособництві ОСОБА_7 , ОСОБА_154 отримав неправомірну вигоду у вигляді незаконно набутого права приватної власності на земельну ділянку із земель державної власності, яка перебувала у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, оскільки станом на 19.02.2021, вартість незаконно отриманої ОСОБА_157 земельної ділянки з кадастровим номером 5122383000:02:001:0916 складала 499640,91 грн, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян та відповідало критерію тяжких наслідків, визначених у примітці 4 до ст. 364 КК України.

Отже, ОСОБА_7 шляхом надання порад, вказівок, засобів, знарядь та усуненням перешкод сприяв голові Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 у незаконній передачі земельної ділянки на користь ОСОБА_159 .

У подальшому, ОСОБА_7 , з метою створення ознак законності майбутнього розпорядження землею, реалізуючи узгоджений із головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 план по заволодінню земельними ділянками, на початку 2021 року, діючи умисно, переслідуючи корисливий мотив, знаходячись на території міста Кілія Кілійського (нині Ізмаїльського) району Одеської області, більш точний час та місце встановити не вбачається можливим, повторно звернувся з пропозицією до свого знайомого та колишнього підлеглого державного кадастрового реєстратора Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області, матеріали щодо протиправних дій якого виділені в окреме кримінальне провадження, сформувати у Державному земельному кадастрі, за відсутності землевпорядної документації, ще дев`ять земельних ділянок, п`ять з яких розташовані в ряд поруч із земельною ділянкою з кадастровим номером 5122383000:02:001:0916, переданої у власність ОСОБА_155 , та поблизу (через дорогу) від бази відпочинку «Black Sea» у першій лінії від Чорного моря, співвласником якої є ОСОБА_160 , що фактично використовує їх для розміщення тимчасових споруд і підтримує дружні стосунки із

ОСОБА_157 , а також трьох земельних ділянок в іншому місці.

Незаконні дії щодо земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0088, яка перебувала у фактичному користуванні співвласників бази відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не інкримінуються як злочин, через не настання тяжких наслідків інтересам держави.

За вказані дії та за раніше внесені несанкціоновані зміни до Поземельної книги земельної ділянки з кадастровим номером 5122383000:02:001:0916, ОСОБА_7 повідомив державного кадастрового реєстратора Відділу у Кілійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, що частину з дев`яти земельних ділянок голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 може передати на користь його близьких осіб, оскільки розумів, що для надання ознак законності дій та втілення у життя злочинного плану до прийняття рішень про передачу земельних ділянок у приватну власність під виглядом їх безкоштовної приватизації необхідним є їх формування (реєстрація) у Державному земельному кадастрі (визначення форми, площі, категорії, виду та кадастрових номерів).

На пропозицію ОСОБА_7 державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області погодився.

Надалі, на виконання пропозиції ОСОБА_7 , державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області, діючи в порушення вимог ст. 21, 22, 44 Закону України Закону України

«Про Державний земельний кадастр», а саме за відсутності землевпорядної документації, яка є підставою для державної реєстрації земельної ділянки, внесення відомостей (змін) до документа Державного земельного кадастру Поземельної книги, заяви за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин, 21.03.2021 склав заяву про державну реєстрацію земельної ділянки від імені Відділу у Кілійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, адресовану державному кадастровому реєстратору цього ж Відділу.

За наслідками розгляду заяви державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області у цей же день створив Поземельну книгу на земельну ділянку із кадастровим номером 5122310300:01:001:0090, зазначивши в розділі 1 «Земельна ділянка. Загальні відомості» (запис від 21.03.2021 № 001) відомості про земельну ділянку: місце розташування Одеська область, Кілійський район, Вилківська міська рада

(за межами населеного пункту), цільове призначення (категорія земель землі рекреаційного призначення, вид використання для індивідуального дачного будівництва, код цільового використання 07.03 для індивідуального дачного будівництва), площа 0.1 га, форма власності державна власність, в розділі 2 «Кадастровий план земельної ділянки та експлікація земельних угідь» (запис від 21.03.2021 № 002) кадастровий план земельної ділянки у вигляді прямокутника розміром 16,67 х 60 у масштабі 1:500 та додав завідомо неправдиву інформацію про розробника документації із землеустрою: ТОВ «Вектор», ОСОБА_11 , в експлікації земельних угідь землі рекреаційного призначення, в розділі 3 «Земельна ділянка. Право власності, постійного користування. Запис про виникнення права» (запис від 21.03.2021 № 003) власники (користувачі): найменування юридичної особи Кілійська районна державна адміністрація, податковий номер 04057132, місцезнаходження Одеська область, Кілійський район, Кілійська міська рада, вул. Леніна, 44, форма власності державна власність; відомості про документ, що посвідчує право державний акт серія і номер ЯК 303006, дата державної реєстрації 05.06.2007, реєстраційний номер 6755.

Крім того, державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області 22.03.2021, діючи в порушення вимог ст. 21, 22, 44 Закону України Закону України «Про Державний земельний кадастр», а саме за відсутності землевпорядної документації, яка є підставою для внесення відомостей (змін) до документа Державного земельного кадастру Поземельної книги земельної ділянки, відповідно до запису від 22.03.2021

№004 здійснив видалення відомостей про документ, що посвідчує право, на підставі якого здійснено державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельної ділянки площею 0,1 га з кадастровим номером 5122310300:01:001:0090 та цільовим призначенням для індивідуального дачного будівництва за адресою: Одеська область, Кілійський район, Вилківська міська рада (за межами населеного пункту).

Надалі, невстановлена особа у березні 2021 року подала до Кілійської районної державної адміністрації Одеської області заяву, проект якої підготовив ОСОБА_7 від власної сестри ОСОБА_161 про передачу їй у власність земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0090 площею 0,1 га, яку вона не підписувала. Заява адресована голові Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 . До заяви ОСОБА_162 додані копія паспорту громадянина України ОСОБА_162 серії НОМЕР_5 , витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:001:0090 площею 0,1 га НВ-5116284542021, який містив завідомо неправдиві відомості про те, що земельна ділянка зареєстрована у Державному земельному кадастрі 12.03.2021 на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 02.07.2019, який виготовлений працівником товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР» ОСОБА_11

Насправді Поземельна книга стосовно земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0090 відкрита лише 21.03.2021, що відповідно до

п. 50 порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051 (далі Порядок

№ 1051) є датою державної реєстрації земельної ділянки. Земельна ділянка з кадастровим номером 5122310300:01:001:0090 зареєстрована у Державному земельному кадастрі за відсутністю будь-якої документації із землеустрою, а проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 22.06.2017 товариством з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР» не розроблявся.

У ході розгляду заяви ОСОБА_162 , голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , маючи вищу юридичну освіту, будучи особою, яка несе відповідальність за виконання покладених на місцеві державні адміністрації завдання і за здійснення ними своїх повноважень (п. 1 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), знаючи та усвідомлюючи, що голови місцевих державних адміністрацій видають розпорядження одноособово і несуть за них відповідальність згідно із законодавством (ч. 1 ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), діючи умисно, повторно, за попередньою змовою із ОСОБА_7 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, зловживаючи владою, переслідуючи корисливий мотив, з метою одержання ОСОБА_163 неправомірної вигоди у вигляді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, достовірно знаючи, що йому заборонено використовувати свої службові повноваження або своє службове становище, пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб (ст. 22 Закону України

«Про запобігання корупції»), реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, а саме в порушення ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», ч. 2 ст. 78, ч. 5 ст. 116, ч. 9 ст. 118, ч. 8 ст. 122,

ч. 9 ст. 149 Земельного кодексу України, п. 5 ст. 27 Лісового кодексу України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, м. Кілія, вул. Миру, буд. 44, при відсутності проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_164 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, без попереднього розгляду та погодження проекту розпорядження юридичним сектором апарату Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, що є порушенням пункту 4 розділу І «Загальні засади» Положення, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, у березні 2021 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження

«Про надання у власність земельної ділянки державної власності

гр. ОСОБА_165 для індивідуального дачного будівництва» № 38, яке датовано 17.03.2021, яким передав ОСОБА_164 у власність земельну ділянку площею 0,1 га з кадастровим номером 5122310300:01:001:0090 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство»,

а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

На підставі розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності гр. ОСОБА_165 для індивідуального дачного будівництва» № 38 від 17.03.2021 державним реєстратором Затишанської селищної ради Роздільнянського району Одеської області 14.05.2021 зареєстровано право приватної власності ОСОБА_162 на земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:001:0090 і вона всупереч встановленому законом порядку, під виглядом безоплатної приватизації земельної ділянки громадянином України, вибула із власності держави.

За таких обставин, внаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , при пособництві ОСОБА_7 , ОСОБА_165 отримала неправомірну вигоду у вигляді незаконно набутого права приватної власності на земельну ділянку із земель державної власності, яка перебувала у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, оскільки станом на 14.05.2021, вартість незаконно отриманої ОСОБА_163 земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0090 складала 506928,00 грн, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян та відповідало критерію тяжких наслідків, визначених у примітці 4 до ст. 364 КК України.

Отже, ОСОБА_7 шляхом надання порад, вказівок, засобів, знарядь та усуненням перешкод, повторно, сприяв голові Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 у незаконній передачі земельної ділянки на користь своєї сестри ОСОБА_166 .

Також, на виконання пропозиції ОСОБА_7 , державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області, діючи в порушення вимог ст. 21, 22, 44 Закону України Закону України «Про Державний земельний кадастр», а саме за відсутності землевпорядної документації, яка є підставою для державної реєстрації земельної ділянки, внесення відомостей (змін) до документа Державного земельного кадастру Поземельної книги, заяви за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин, 21.03.2021 склав заяву про державну реєстрацію земельної ділянки від імені Відділу у Кілійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, адресовану державному кадастровому реєстратору цього ж Відділу.

За наслідками розгляду заяви державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області у цей же день створив Поземельну книгу на земельну ділянку із кадастровим номером 5122310300:01:001:0094, зазначивши в розділі 1 «Земельна ділянка. Загальні відомості» (запис від 21.03.2021 № 001) відомості про земельну ділянку: місце розташування Одеська область, Кілійський район, Вилківська міська рада

(за межами населеного пункту), цільове призначення (категорія земель землі рекреаційного призначення, вид використання для індивідуального дачного будівництва, код цільового використання 07.03 для індивідуального дачного будівництва), площа 0.1 га, форма власності державна власність, в розділі 2 «Кадастровий план земельної ділянки та експлікація земельних угідь» (запис від 21.03.2021 № 002) кадастровий план земельної ділянки у вигляді прямокутника розміром 16,67 х 60 у масштабі 1:500 та додав завідомо неправдиву інформацію про розробника документації із землеустрою: ТОВ «Вектор», ОСОБА_11 , в експлікації земельних угідь землі рекреаційного призначення, в розділі 3 «Земельна ділянка. Право власності, постійного користування. Запис про виникнення права» (запис від 21.03.2021 № 003) власники (користувачі): найменування юридичної особи Кілійська районна державна адміністрація, податковий номер 04057132, місцезнаходження Одеська область, Кілійський район, Кілійська міська рада, вул. Леніна, 44, форма власності державна власність; відомості про документ, що посвідчує право державний акт серія і номер ЯК 303006, дата державної реєстрації 06.05.2007, реєстраційний номер 5678.

Крім того, державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області 22.03.2021, діючи в порушення вимог ст. 21, 22, 44 Закону України Закону України «Про Державний земельний кадастр», а саме за відсутності землевпорядної документації, яка є підставою для внесення відомостей (змін) до документа Державного земельного кадастру Поземельної книги земельної ділянки, відповідно до запису від 22.03.2021 № 004 здійснив видалення відомостей про документ, що посвідчує право, на підставі якого здійснено державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельної ділянки площею 0,1 га з кадастровим номером 5122310300:01:001:0094 та цільовим призначенням для індивідуального дачного будівництва за адресою: Одеська область, Кілійський район, Вилківська міська рада (за межами населеного пункту).

Надалі, невстановлена особа у березні 2021 року подала до Кілійської районної державної адміністрації Одеської області заяву, яку підготував та підписав замість власного батька ОСОБА_22 - державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області ОСОБА_17 на виконання домовленості досягнутої зі ОСОБА_7 .

Вказана заява від імені ОСОБА_22 про передачу йому у власність земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0094 площею 0,1 га адресована голові Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 . До заяви ОСОБА_22 додані копія паспорту громадянина України ОСОБА_22 № НОМЕР_6 від 07.02.2019, витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:001:0094 площею 0,1 га НВ-5116284572021, який містив завідомо неправдиві відомості про те, що земельна ділянка зареєстрована у Державному земельному кадастрі 12.03.2021 на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 02.07.2019, який виготовлений працівником товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР» ОСОБА_11

Насправді Поземельна книга стосовно земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0094 відкрита лише 21.03.2021, що відповідно до

п. 50 Порядку № 1051 є датою державної реєстрації земельної ділянки. Земельна ділянка з кадастровим номером 5122310300:01:001:0094 зареєстрована у Державному земельному кадастрі за відсутністю будь-якої документації із землеустрою, а проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 22.06.2017 товариством з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР» не розроблявся.

У ході розгляду заяви ОСОБА_22 , голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , маючи вищу юридичну освіту, будучи особою, яка несе відповідальність за виконання покладених на місцеві державні адміністрації завдання і за здійснення ними своїх повноважень (п. 1 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), знаючи та усвідомлюючи, що голови місцевих державних адміністрацій видають розпорядження одноособово і несуть за них відповідальність згідно із законодавством (ч. 1 ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), діючи умисно, повторно, за попередньою змовою із ОСОБА_7 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, зловживаючи владою, з метою одержання ОСОБА_22 неправомірної вигоди у вигляді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, достовірно знаючи, що йому заборонено використовувати свої службові повноваження або своє службове становище, пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб (ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції»), реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, а саме в порушення ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», ч. 2 ст. 78, ч. 5 ст. 116, ч. 9 ст. 118, ч. 8 ст. 122, ч. 9 ст. 149 Земельного кодексу України, п. 5 ст. 27 Лісового кодексу України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський (нині Ізмаїльський) район, м. Кілія, вул. Миру, буд. 44, при відсутності проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_22 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, без попереднього розгляду та погодження проекту розпорядження юридичним сектором апарату Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, що є порушенням пункту 4 розділу І «Загальні засади» Положення, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, у березні 2021 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності гр. ОСОБА_22 для індивідуального дачного будівництва» № 40, яке датовано 17.03.2021, яким передав ОСОБА_22 у власність земельну ділянку площею 0,1 га з кадастровим номером 5122310300:01:001:0094 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

На підставі розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності гр. ОСОБА_22 для індивідуального дачного будівництва» № 40 від 17.03.2021 державним реєстратором Виконавчого комітету Вилківської міської ради Одеської області 14.04.2021 зареєстровано право приватної власності ОСОБА_22 на земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:001:0094 і вона всупереч встановленому законом порядку, під виглядом безоплатної приватизації земельної ділянки громадянином України, вибула із власності держави.

За таких обставин, внаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , при пособництві ОСОБА_7 , ОСОБА_22 отримав неправомірну вигоду у вигляді незаконно набутого права приватної власності на земельну ділянку із земель державної власності, яка перебувала у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, оскільки станом на 14.04.2021 вартість незаконно отриманої ОСОБА_22 земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0094 складала 506928,00 грн, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян та відповідало критерію тяжких наслідків, визначених у примітці 4 до ст. 364 КК України.

Отже, ОСОБА_7 шляхом надання порад, вказівок, засобів, знарядь та усуненням перешкод, повторно, сприяв голові Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 у незаконній передачі земельної ділянки на користь батька державного кадастрового реєстратора Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області ОСОБА_22 .

Також, на виконання пропозиції ОСОБА_7 , державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області, діючи в порушення вимог ст. 21, 22, 44 Закону України Закону України

«Про Державний земельний кадастр», а саме за відсутності землевпорядної документації, яка є підставою для державної реєстрації земельної ділянки, внесення відомостей (змін) до документа Державного земельного кадастру Поземельної книги, заяви за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин, 21.03.2021 склав заяву про державну реєстрацію земельної ділянки від імені Відділу у Кілійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, адресовану державному кадастровому реєстратору цього ж Відділу.

За наслідками розгляду заяви державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області у цей же день створив Поземельну книгу на земельну ділянку із кадастровим номером 5122310300:01:001:0089, зазначивши в розділі 1 «Земельна ділянка. Загальні відомості» (запис від 21.03.2021 № 001) відомості про земельну ділянку: місце розташування Одеська область, Кілійський район, Вилківська міська рада

(за межами населеного пункту), цільове призначення (категорія земель землі рекреаційного призначення, вид використання для індивідуального дачного будівництва, код цільового використання 07.03 для індивідуального дачного будівництва), площа 0.1 га, форма власності державна власність, в розділі 2 «Кадастровий план земельної ділянки та експлікація земельних угідь» (запис від 21.03.2021 № 002) кадастровий план земельної ділянки у вигляді прямокутника розміром 16,67 х 60 у масштабі 1:500 та додав завідомо неправдиву інформацію про розробника документації із землеустрою: ТОВ «Вектор», ОСОБА_11 , в експлікації земельних угідь землі рекреаційного призначення, в розділі 3 «Земельна ділянка. Право власності, постійного користування. Запис про виникнення права» (запис від 21.03.2021 № 003) власники (користувачі): найменування юридичної особи Кілійська районна державна адміністрація, податковий номер 04057132, місцезнаходження Одеська область, Кілійський район, Кілійська міська рада, вул. Леніна, 44, форма власності державна власність; відомості про документ, що посвідчує право державний акт серія і номер ЯК 303005, дата державної реєстрації 06.05.2007, реєстраційний номер 3423.

Крім того, державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області 22.03.2021, діючи в порушення вимог ст. 21, 22, 44 Закону України Закону України «Про Державний земельний кадастр», а саме за відсутності землевпорядної документації, яка є підставою для внесення відомостей (змін) до документа Державного земельного кадастру Поземельної книги земельної ділянки, відповідно до запису від 22.03.2021 № 004 здійснив видалення відомостей про документ, що посвідчує право, на підставі якого здійснено державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельної ділянки площею 0,1 га з кадастровим номером 5122310300:01:001:0089 та цільовим призначенням для індивідуального дачного будівництва за адресою: Одеська область, Кілійський район, Вилківська міська рада (за межами населеного пункту).

Надалі, невстановлена особа у березні 2021 року подала до Кілійської районної державної адміністрації Одеської області заяву, проект якої підготував замість власної тещі ОСОБА_24 - державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області ОСОБА_17 на виконання домовленості досягнутої зі ОСОБА_7 .

Вказана заява від імені ОСОБА_24 про передачу їй у власність земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0089 площею 0,1 га адресована голові Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 . До заяви ОСОБА_24 додані копія паспорту громадянина України ОСОБА_24 № НОМЕР_7 від 09.11.2020, витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:0089 площею 0,1 га НВ-5116284532021, який містив завідомо неправдиві відомості про те, що земельна ділянка зареєстрована у Державному земельному кадастрі 12.03.2021 на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 02.07.2019, який виготовлений працівником товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР» ОСОБА_11

Насправді Поземельна книга стосовно земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0089 відкрита лише 21.03.2021, що відповідно до

п. 50 Порядку № 1051 є датою державної реєстрації земельної ділянки. Земельна ділянка з кадастровим номером 5122310300:01:001:0089 зареєстрована у Державному земельному кадастрі за відсутністю будь-якої документації із землеустрою, а проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 22.06.2017 товариством з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР» не розроблявся.

У ході розгляду заяви ОСОБА_24 , голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , маючи вищу юридичну освіту, будучи особою, яка несе відповідальність за виконання покладених на місцеві державні адміністрації завдання і за здійснення ними своїх повноважень (п. 1 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), знаючи та усвідомлюючи, що голови місцевих державних адміністрацій видають розпорядження одноособово і несуть за них відповідальність згідно із законодавством (ч. 1 ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), діючи умисно, повторно, за попередньою змовою із ОСОБА_7 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, зловживаючи владою, з метою одержання ОСОБА_24 неправомірної вигоди у вигляді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, достовірно знаючи, що йому заборонено використовувати свої службові повноваження або своє службове становище, пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб (ст. 22 Закону України

«Про запобігання корупції»), реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, а саме в порушення ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», ч. 2 ст. 78, ч. 5 ст. 116, ч. 9 ст. 118, ч. 8 ст. 122,

ч. 9 ст. 149 Земельного кодексу України, п. 5 ст. 27 Лісового кодексу України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський

(нині Ізмаїльський) район, м. Кілія, вул. Миру, буд. 44, при відсутності проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_24 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, без попереднього розгляду та погодження проекту розпорядження юридичним сектором апарату Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, що є порушенням пункту 4 розділу І «Загальні засади» Положення, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, у березні 2021 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження

«Про надання у власність земельної ділянки державної власності

гр. ОСОБА_24 для індивідуального дачного будівництва» № 41, яке датовано 17.03.2021, яким передав ОСОБА_24 у власність земельну ділянку площею 0,1 га з кадастровим номером 5122310300:01:001:0089 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

На підставі розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності гр. ОСОБА_24 для індивідуального дачного будівництва» № 41 від 17.03.2021 державним реєстратором Виконавчого комітету Вилківської міської ради Одеської області 15.04.2021 зареєстровано право приватної власності ОСОБА_24 на земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:001:0089 і вона всупереч встановленому законом порядку, під виглядом безоплатної приватизації земельної ділянки громадянином України, вибула із власності держави.

За таких обставин, внаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , при пособництві ОСОБА_7 , ОСОБА_24 отримала неправомірну вигоду у вигляді незаконно набутого права приватної власності на земельну ділянку із земель державної власності, яка перебувала у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, оскільки станом на 15.04.2021 вартість незаконно отриманої ОСОБА_24 земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0089 складала 506928,00 грн, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян та відповідало критерію тяжких наслідків, визначених у примітці 4 до ст. 364 КК України.

Отже, ОСОБА_7 шляхом надання порад, вказівок, засобів, знарядь та усуненням перешкод, повторно, сприяв голові Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 у незаконній передачі земельної ділянки на користь тещі державного кадастрового реєстратора Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області ОСОБА_24 .

Також, на виконання пропозиції ОСОБА_7 , державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області, діючи в порушення вимог ст. 21, 22, 44 Закону України Закону України

«Про Державний земельний кадастр», а саме за відсутності землевпорядної документації, яка є підставою для державної реєстрації земельної ділянки, внесення відомостей (змін) до документа Державного земельного кадастру Поземельної книги, заяви за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин, 21.03.2021 склав заяву про державну реєстрацію земельної ділянки від імені Відділу у Кілійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, адресовану державному кадастровому реєстратору цього ж Відділу.

За наслідками розгляду заяви державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області у цей же день створив Поземельну книгу на земельну ділянку із кадастровим номером 5122310300:01:001:0093, зазначивши в розділі 1 «Земельна ділянка. Загальні відомості» (запис від 21.03.2021 № 001) відомості про земельну ділянку: місце розташування Одеська область, Кілійський район, Вилківська міська рада

(за межами населеного пункту), цільове призначення (категорія земель землі рекреаційного призначення, вид використання для індивідуального дачного будівництва, код цільового використання 07.03 для індивідуального дачного будівництва), площа 0.1 га, форма власності державна власність, в розділі 2 «Кадастровий план земельної ділянки та експлікація земельних угідь» (запис від 21.03.2021 № 002) кадастровий план земельної ділянки у вигляді прямокутника розміром 16,67 х 60 у масштабі 1:500 та додав завідомо неправдиву інформацію про розробника документації із землеустрою: ТОВ «Вектор», ОСОБА_11 , в експлікації земельних угідь землі рекреаційного призначення, в розділі 3 «Земельна ділянка. Право власності, постійного користування. Запис про виникнення права» (запис від 21.03.2021 № 003) власники (користувачі): найменування юридичної особи Кілійська районна державна адміністрація, податковий номер 04057132, місцезнаходження Одеська область, Кілійський район, Кілійська міська рада, вул. Леніна, 44, форма власності державна власність; відомості про документ, що посвідчує право державний акт серія і номер ЯК 303009, дата державної реєстрації 06.05.2007, реєстраційний номер 5699.

Крім того, державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області 22.03.2021, діючи в порушення вимог ст. 21, 22, 44 Закону України Закону України «Про Державний земельний кадастр», а саме за відсутності землевпорядної документації, яка є підставою для внесення відомостей (змін) до документа Державного земельного кадастру Поземельної книги земельної ділянки, відповідно до запису від 22.03.2021 № 004 здійснив видалення відомостей про документ, що посвідчує право, на підставі якого здійснено державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельної ділянки площею 0,1 га з кадастровим номером 5122310300:01:001:0093 та цільовим призначенням для індивідуального дачного будівництва за адресою: Одеська область, Кілійський район, Вилківська міська рада (за межами населеного пункту).

Надалі, невстановлена особа у березні 2021 року подала до Кілійської районної державної адміністрації Одеської області заяву, проект якої підготував замість власного тестя ОСОБА_23 - державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області

ОСОБА_17 на виконання домовленості досягнутої зі ОСОБА_7 .

Вказана заява від імені ОСОБА_23 про передачу йому у власність земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0093 площею 0,1 га адресована голові Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 . До заяви ОСОБА_23 додані копія паспорту громадянина України ОСОБА_23 серії НОМЕР_8 , витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:0093 площею 0,1 га НВ-5116284562021, який містив завідомо неправдиві відомості про те, що земельна ділянка зареєстрована у Державному земельному кадастрі 12.03.2021 на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 02.07.2019, який виготовлений працівником товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР» ОСОБА_11

Насправді Поземельна книга стосовно земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0093 відкрита лише 21.03.2021, що відповідно до

п. 50 Порядку № 1051 є датою державної реєстрації земельної ділянки. Земельна ділянка з кадастровим номером 5122310300:01:001:0093 зареєстрована у Державному земельному кадастрі за відсутністю будь-якої документації із землеустрою, а проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 22.06.2017 товариством з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР» не розроблявся.

У ході розгляду заяви ОСОБА_23 , голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , маючи вищу юридичну освіту, будучи особою, яка несе відповідальність за виконання покладених на місцеві державні адміністрації завдання і за здійснення ними своїх повноважень (п. 1 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), знаючи та усвідомлюючи, що голови місцевих державних адміністрацій видають розпорядження одноособово і несуть за них відповідальність згідно із законодавством (ч. 1 ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), діючи умисно, повторно, за попередньою змовою із ОСОБА_7 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, зловживаючи владою, з метою одержання ОСОБА_23 неправомірної вигоди у вигляді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, достовірно знаючи, що йому заборонено використовувати свої службові повноваження або своє службове становище, пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб (ст. 22 Закону України

«Про запобігання корупції»), реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, а саме в порушення ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», ч. 2 ст. 78, ч. 5 ст. 116, ч. 9 ст. 118, ч. 8 ст. 122,

ч. 9 ст. 149 Земельного кодексу України, п. 5 ст. 27 Лісового кодексу України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський

(нині Ізмаїльський) район, м. Кілія, вул. Миру, буд. 44, при відсутності проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_23 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, без попереднього розгляду та погодження проекту розпорядження юридичним сектором апарату Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, що є порушенням пункту 4 розділу І «Загальні засади» Положення, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, у березні 2021 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження

«Про надання у власність земельної ділянки державної власності

гр. ОСОБА_23 для індивідуального дачного будівництва» № 43, яке датовано 17.03.2021, яким передав ОСОБА_23 у власність земельну ділянку площею 0,1 га з кадастровим номером 5122310300:01:001:0093 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

На підставі розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності гр. ОСОБА_23 для індивідуального дачного будівництва» № 43 від 17.03.2021 державним реєстратором Виконавчого комітету Вилківської міської ради Одеської області 15.04.2021 зареєстровано право приватної власності ОСОБА_23 на земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:001:0093 і вона всупереч встановленому законом порядку, під виглядом безоплатної приватизації земельної ділянки громадянином України, вибула із власності держави.

За таких обставин, внаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , при пособництві ОСОБА_7 , ОСОБА_23 отримав неправомірну вигоду у вигляді незаконно набутого права приватної власності на земельну ділянку із земель державної власності, яка перебувала у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, оскільки станом на 15.04.2021 вартість незаконно отриманої ОСОБА_23 земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0093 складала 506928,00 грн, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян та відповідало критерію тяжких наслідків, визначених у примітці 4 до ст. 364 КК України.

Отже, ОСОБА_7 шляхом надання порад, вказівок, засобів, знарядь та усуненням перешкод, повторно, сприяв голові Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 у незаконній передачі земельної ділянки на користь тестя державного кадастрового реєстратора Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області ОСОБА_23 .

Також, на виконання пропозиції ОСОБА_7 , державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області, діючи в порушення вимог ст. 21, 22, 44 Закону України Закону України

«Про Державний земельний кадастр», а саме за відсутності землевпорядної документації, яка є підставою для державної реєстрації земельної ділянки, внесення відомостей (змін) до документа Державного земельного кадастру Поземельної книги, заяви за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин, 21.03.2021 склав заяву про державну реєстрацію земельної ділянки від імені Відділу у Кілійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, адресовану державному кадастровому реєстратору цього ж Відділу.

За наслідками розгляду заяви державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області у цей же день створив Поземельну книгу на земельну ділянку із кадастровим номером 5122310300:01:001:0091, зазначивши в розділі 1 «Земельна ділянка. Загальні відомості» (запис від 21.03.2021 № 001) відомості про земельну ділянку: місце розташування Одеська область, Кілійський район, Вилківська міська рада

(за межами населеного пункту), цільове призначення (категорія земель землі рекреаційного призначення, вид використання для індивідуального дачного будівництва, код цільового використання 07.03 для індивідуального дачного будівництва), площа 0.1 га, форма власності державна власність, в розділі 2 «Кадастровий план земельної ділянки та експлікація земельних угідь» (запис від 21.03.2021 № 002) кадастровий план земельної ділянки у вигляді прямокутника розміром 16,67 х 60 у масштабі 1:500 та додав завідомо неправдиву інформацію про розробника документації із землеустрою: ТОВ «Вектор», ОСОБА_11 , в експлікації земельних угідь землі рекреаційного призначення, в розділі 3 «Земельна ділянка. Право власності, постійного користування. Запис про виникнення права» (запис від 21.03.2021 № 003) власники (користувачі): найменування юридичної особи Кілійська районна державна адміністрація, податковий номер 04057132, місцезнаходження Одеська область, Кілійський район, Кілійська міська рада, вул. Леніна, 44, форма власності державна власність; відомості про документ, що посвідчує право державний акт серія і номер ЯК 303008, дата державної реєстрації 06.05.2007, реєстраційний номер 3455.

Крім того, державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області 22.03.2021, діючи в порушення вимог ст. 21, 22, 44 Закону України Закону України «Про Державний земельний кадастр», а саме за відсутності землевпорядної документації, яка є підставою для внесення відомостей (змін) до документа Державного земельного кадастру Поземельної книги земельної ділянки, відповідно до запису від 22.03.2021

№ 004 здійснив видалення відомостей про документ, що посвідчує право, на підставі якого здійснено державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельної ділянки площею 0,1 га з кадастровим номером 5122310300:01:001:0091 та цільовим призначенням для індивідуального дачного будівництва за адресою: Одеська область, Кілійський район, Вилківська міська рада (за межами населеного пункту).

Надалі, невстановлена особа у березні 2021 року подала заяву, проект якої підготовив ОСОБА_7 , до Кілійської районної державної адміністрації Одеської області від матері голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 ОСОБА_167 про передачу їй у власність земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0091 площею 0,1 га для індивідуального дачного будівництва, яку замість ОСОБА_168 підписав державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області. Заява адресована голові Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 . До заяви додані копія паспорту громадянина України ОСОБА_168 серії НОМЕР_9 , виданого 10.06.1996 Суворовським РВ ОМУ УМВС України в Одеській області; витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:001:0091 площею 0,1 га НВ-5116284552021, який містив завідомо неправдиві відомості про те, що земельна ділянка зареєстрована у Державному земельному кадастрі 12.03.2021 на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 02.07.2019, який виготовлений працівником товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР» ОСОБА_11

Насправді Поземельна книга стосовно земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0091 відкрита лише 21.03.2021, що відповідно до

п. 50 Порядку № 1051 є датою державної реєстрації земельної ділянки. Земельна ділянка з кадастровим номером 5122310300:01:001:0091 зареєстрована у Державному земельному кадастрі за відсутністю будь-якої документації із землеустрою, а проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 22.06.2017 товариством з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР» не розроблявся.

У ході розгляду заяви ОСОБА_168 , голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , маючи вищу юридичну освіту, будучи особою, яка несе відповідальність за виконання покладених на місцеві державні адміністрації завдання і за здійснення ними своїх повноважень (п. 1 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), знаючи, що голови місцевих державних адміністрацій видають розпорядження одноособово і несуть за них відповідальність згідно із законодавством (ч. 1 ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), діючи умисно, повторно, із корисливих мотивів, за попередньою змовою із ОСОБА_7 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки

і бажаючи їх настання, зловживаючи владою, з метою одержання неправомірної вигоди у вигляді земельної ділянки ОСОБА_168 , яка є його матір`ю та близькою особою в розумінні ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, достовірно знаючи, що йому заборонено використовувати свої службові повноваження або своє становище, пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, а також він зобов`язаний не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів (ст. 22, п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції»), реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, а саме в порушення ст. 22, п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України

«Про запобігання корупції», ч. 2 ст. 78, ч. 5 ст. 116, ч. 9 ст. 118, ч. 8 ст. 122,

ч. 9 ст. 149 Земельного кодексу України, п. 5 ст. 27 Лісового кодексу України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський

(нині Ізмаїльський) район, м. Кілія, вул. Миру, буд. 44, при відсутності проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_168 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, передбачаючи, що в результаті його дій державним інтересам буде спричинена шкода, оскільки рішення прийняте в умовах реального конфлікту інтересів, а саме на користь близької особи, у будь-якому випадку є незаконним, без попереднього розгляду та погодження проекту розпорядження юридичним сектором апарату Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, що є порушенням пункту 4 розділу І «Загальні засади» Положення, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, у березні 2021 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності гр. ОСОБА_168 для індивідуального дачного будівництва» № 44, яке датовано 17.03.2021, яким передав своїй матері ОСОБА_168 у власність земельну ділянку площею 0,1 га з кадастровим номером 5122310300:01:001:0091 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 14-го виділу 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

На підставі розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності гр. ОСОБА_168 для індивідуального дачного будівництва» № 44 від 17.03.2021 державним реєстратором Затишанської селищної ради Роздільнянського району Одеської області 14.05.2021 зареєстровано право приватної власності ОСОБА_168 на земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:001:0091 і вона всупереч встановленому законом порядку, під виглядом безоплатної приватизації земельної ділянки громадянином України, вибула із власності держави.

За таких обставин, внаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , при пособництві ОСОБА_7 , ОСОБА_168 отримала неправомірну вигоду у вигляді незаконно набутого права приватної власності на земельну ділянку із земель державної власності, яка перебувала у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, оскільки станом на 14.05.2021, вартість незаконно отриманої ОСОБА_168 земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0091 складала 506928,00 грн, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян та відповідало критерію тяжких наслідків, визначених у примітці 4 до ст. 364 КК України.

Отже, ОСОБА_7 шляхом надання порад, вказівок, засобів, знарядь та усуненням перешкод, повторно, сприяв голові Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 у незаконній передачі земельної ділянки на користь його матері ОСОБА_169 .

Також, на виконання пропозиції ОСОБА_7 , державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області, діючи в порушення вимог ст. 21, 22, 44 Закону України Закону України

«Про Державний земельний кадастр», а саме за відсутності землевпорядної документації, яка є підставою для державної реєстрації земельної ділянки, внесення відомостей (змін) до документа Державного земельного кадастру Поземельної книги, заяви за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин, 24.02.2021 склав заяву про державну реєстрацію земельної ділянки від імені Відділу у Кілійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, адресовану державному кадастровому реєстратору цього ж Відділу.

За наслідками розгляду вказаної заяви державним кадастровим реєстратором Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області у цей же день створено Поземельну книгу на земельну ділянку із кадастровим номером 5122310300:01:001:0086, зазначивши в розділі 1 «Земельна ділянка. Загальні відомості» (запис від 24.02.2021 № 001) відомості про земельну ділянку: місце розташування Одеська область, Кілійський район, Приморська сільська рада, цільове призначення (категорія земель землі рекреаційного призначення, вид використання для індивідуального дачного будівництва, код цільового використання 07.03 для індивідуального дачного будівництва), площа 0.1 га, форма власності державна власність, в розділі 2 «Кадастровий план земельної ділянки та експлікація земельних угідь» (запис від 24.02.2021 № 002) кадастровий план земельної ділянки розміром 34,8 х 29,18 х 34,8 х 29,18 у масштабі 1:500 та додав завідомо неправдиву інформацію про розробника документації із землеустрою: ТОВ «Вектор», ОСОБА_11 , в експлікації земельних угідь землі рекреаційного призначення, в розділі 3 «Земельна ділянка. Право власності, постійного користування. Запис про виникнення права» (запис від 24.02.2021 № 003) власники (користувачі): найменування юридичної особи Кілійська районна державна адміністрація, податковий номер 04057132, місцезнаходження Одеська область, Кілійський район, м. Кілія, вул. Леніна, 44, форма власності державна власність; відомості про документ, що посвідчує право державний акт серія і номер ЯГ 927264, дата державної реєстрації 25.02.2006, реєстраційний номер 58.

У подальшому ОСОБА_17 24.02.2021 за відсутності визначеної

ч. 3 ст. 26 Закону України «Про Державний земельний кадастр» підстави для внесення змін до Поземельної книги у вигляді відповідної заяви власника або користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності, достовірно знаючи про те, що документація із землеустрою, яка є підставою для внесення змін до Поземельної книги, не розроблялась та на розгляд йому не надходила, вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі програмному забезпеченні Державного земельного кадастру, а саме відповідно до запису від 24.02.2021 № 004 у розділі 3 «Земельна ділянка. Право власності, постійного користування. Запис про виникнення права» здійснив видалення відомостей про документ, що посвідчує право, на підставі якого здійснено державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0086 та цільовим призначенням для індивідуального дачного будівництва за адресою: Одеська область, Кілійський район, Вилківська міська рада (за межами населеного пункту).

Надалі, невстановлена особа у березні 2021 року подала заяву, проект якої підготовив ОСОБА_7 від імені ОСОБА_170 , яка є рідною тіткою голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 про передачу їй у власність земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0086 площею 0,1 га для індивідуального дачного будівництва, яку ОСОБА_171 не підписувала. Заява адресована голові Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 . До заяви додані копії паспорту громадянина України ОСОБА_171 серії НОМЕР_10 , виданого 14.08.1998 Березівським РВ УМВС України в Одеській області; довідки про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків ОСОБА_171 ; витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:001:0086 площею 0,1 га НВ-5116098312021, який містив завідомо неправдиві відомості про те, що земельна ділянка зареєстрована у Державному земельному кадастрі на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 24.02.2020, який виготовлений працівником товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР» ОСОБА_11 .

Поземельна книга стосовно земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0086 відкрита 24.02.2021, що відповідно до п. 50 порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051 (далі Порядок № 1051) є датою державної реєстрації земельної ділянки. Земельна ділянка з кадастровим номером 5122310300:01:001:0086 зареєстрована у Державному земельному кадастрі за відсутністю будь-якої документації із землеустрою,

а проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 24.02.2020 товариством з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР» не розроблявся.

У ході розгляду заяви ОСОБА_171 , голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , маючи вищу юридичну освіту, будучи особою, яка несе відповідальність за виконання покладених на місцеві державні адміністрації завдання і за здійснення ними своїх повноважень (п. 1 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), знаючи, що голови місцевих державних адміністрацій видають розпорядження одноособово і несуть за них відповідальність згідно із законодавством (ч. 1 ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), діючи умисно, повторно, із корисливих мотивів, за попередньою змовою з іншою особою, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, зловживаючи владою, з метою одержання неправомірної вигоди у вигляді земельної ділянки ОСОБА_171 , яка є його рідною тіткою та близькою особою в розумінні ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, достовірно знаючи, що йому заборонено використовувати свої службові повноваження або своє становище, пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, а також він зобов`язаний не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів (ст. 22, п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції»), реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, а саме в порушення ст. 22, п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», ч. 2 ст. 78, ч. 5 ст. 116, ч. 9 ст. 118, ч. 8 ст. 122, ч. 9 ст. 149 Земельного кодексу України, п. 5 ст. 27 Лісового кодексу України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський

(нині Ізмаїльський) район, м. Кілія, вул. Миру, буд. 44, при відсутності проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_171 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, передбачаючи, що в результаті його дій державним інтересам буде спричинена шкода, оскільки рішення прийняте в умовах реального конфлікту інтересів, а саме на користь близької особи, у будь-якому випадку є незаконним, без попереднього розгляду та погодження проекту розпорядження юридичним сектором апарату Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, що є порушенням пункту 4 розділу І «Загальні засади» Положення, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, у березні 2021 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності гр. ОСОБА_171 для індивідуального дачного будівництва» № 37, яке датовано 17.03.2021, яким передав своїй рідній тітці ОСОБА_171 у власність земельну ділянку площею 0,1 га з кадастровим номером 5122310300:01:001:0086 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

На підставі розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності гр. ОСОБА_171 для індивідуального дачного будівництва» № 37 від 17.03.2021 державним реєстратором Затишанської селищної ради Роздільнянського району Одеської області 14.05.2021 зареєстровано право приватної власності ОСОБА_171 на земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:001:0086 і вона всупереч встановленому законом порядку, під виглядом безоплатної приватизації земельної ділянки громадянином України, вибула із власності держави.

За таких обставин, внаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , при пособництві ОСОБА_7 , рідна тітка ОСОБА_19 - ОСОБА_171 отримала неправомірну вигоду у вигляді незаконно набутого права приватної власності на земельну ділянку із земель державної власності, яка перебувала у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, оскільки станом на 14.05.2021, вартість незаконно отриманої ОСОБА_171 земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0086 складала 288306,00 грн, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян та відповідало критерію тяжких наслідків, визначених у примітці 4 до ст. 364 КК України.

Отже, ОСОБА_7 шляхом надання порад, вказівок, засобів, знарядь та усуненням перешкод, повторно, сприяв голові Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 у незаконній передачі земельної ділянки на користь його тітки ОСОБА_172 .

Також, на виконання пропозиції ОСОБА_7 , державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області, діючи в порушення вимог ст. 21, 22, 44 Закону України Закону України

«Про Державний земельний кадастр», а саме за відсутності землевпорядної документації, яка є підставою для державної реєстрації земельної ділянки, внесення відомостей (змін) до документа Державного земельного кадастру Поземельної книги, заяви за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин, 24.02.2021 склав заяву про державну реєстрацію земельної ділянки від імені Відділу у Кілійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, адресовану державному кадастровому реєстратору цього ж Відділу.

За наслідками розгляду вказаної заяви державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області у цей же день створив Поземельну книгу на земельну ділянку із кадастровим номером 5122310300:01:001:0087, зазначивши в розділі 1 «Земельна ділянка. Загальні відомості» (запис від 24.02.2021 № 001) відомості про земельну ділянку: місце розташування Одеська область, Кілійський район, Приморська сільська рада, цільове призначення (категорія земель землі рекреаційного призначення, вид використання для індивідуального дачного будівництва, код цільового використання 07.03 для індивідуального дачного будівництва), площа 0.1 га, форма власності державна власність, в розділі 2 «Кадастровий план земельної ділянки та експлікація земельних угідь» (запис від 24.02.2021 № 002) кадастровий план земельної ділянки розміром 34,8 х 29,18 х 34,8 х 29,18 у масштабі 1:500 та додав завідомо неправдиву інформацію про розробника документації із землеустрою: ТОВ «Вектор», ОСОБА_11 , в експлікації земельних угідь землі рекреаційного призначення, в розділі 3 «Земельна ділянка. Право власності, постійного користування. Запис про виникнення права» (запис від 24.02.2021 № 003) власники (користувачі): найменування юридичної особи Кілійська районна державна адміністрація, податковий номер 04057132, місцезнаходження Одеська область, Кілійський район,

м. Кілія, вул. Леніна, 44, форма власності державна власність; відомості про документ, що посвідчує право державний акт серія і номер ЯГ 927264, дата державної реєстрації 24.02.2006, реєстраційний номер 58.

У подальшому державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області 24.02.2021 за відсутності визначеної ч. 3 ст. 26 Закону України «Про Державний земельний кадастр» підстави для внесення змін до Поземельної книги у вигляді відповідної заяви власника або користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності, достовірно знаючи про те, що документація із землеустрою, яка є підставою для внесення змін до Поземельної книги, не розроблялась та на розгляд йому не надходила, вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі програмному забезпеченні Державного земельного кадастру, а саме відповідно до запису від 24.02.2021

№ 004 у розділі 3 «Земельна ділянка. Право власності, постійного користування. Запис про виникнення права» здійснив видалення відомостей про документ, що посвідчує право, на підставі якого здійснено державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0087; відповідно до запису від 21.03.2021 № 005 у розділі 1 «Земельна ділянка. Загальні відомості» змінив відомості про площу земельної ділянки з 0,1 га на 0,092 га; відповідно до запису від 21.03.2021 № 006 у розділі 2 «Кадастровий план земельної ділянки та експлікація земельних угідь» змінив кадастровий план земельної ділянки, координати поворотних точок та інформацію про розробника документації із землеустрою з ТОВ «Вектор», ОСОБА_11 на фізичну особу підприємця ОСОБА_173 , що також не відповідає дійсності; відповідно до запису від 21.03.2021 № 007 у розділі 1 «Земельна ділянка. Загальні відомості» змінив відомості про площу земельної ділянки з 0,092 га на 0,1 га; відповідно до запису від 21.03.2021 № 008 у розділі 2 «Кадастровий план земельної ділянки та експлікація земельних угідь» змінив кадастровий план земельної ділянки, координати поворотних точок та інформацію про розробника документації із землеустрою з фізичної особи підприємця ОСОБА_173 на ТОВ «Вектор», ОСОБА_11 та цільовим призначенням для індивідуального дачного будівництва за адресою: Одеська область, Кілійський район, Вилківська міська рада (за межами населеного пункту).

Також, невстановлена особа у березні 2021 року подала до Кілійської районної державної адміністрації Одеської області заяву, яку підготував та підписав замість власної дружини ОСОБА_21 - державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області

ОСОБА_17 на виконання домовленості досягнутої зі ОСОБА_7 .

Заява від ОСОБА_21 про передачу їй у власність земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0087 площею

0,1 га для індивідуального дачного будівництва адресована голові Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 . До заяви ОСОБА_21 додані копії паспорту громадянина України ОСОБА_21

№ НОМЕР_11 від 08.01.2019, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків ОСОБА_21 ; довідки про реєстрацію місяці проживання ОСОБА_21 ; витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:001:0087 площею 0,1 га

НВ-5116284412021, який містив завідомо неправдиві відомості про те, що земельна ділянка зареєстрована у Державному земельному кадастрі на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 24.02.2020, який виготовлений працівником товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР» ОСОБА_11 .

Поземельна книга стосовно земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0087 відкрита 24.02.2021, що відповідно до

п. 50 Порядку № 1051 є датою державної реєстрації земельної ділянки. Земельна ділянка з кадастровим номером 5122310300:01:001:0087 зареєстрована у Державному земельному кадастрі за відсутністю будь-якої документації із землеустрою, а проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 24.02.2020 товариством з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР» не розроблявся.

У ході розгляду заяви ОСОБА_21 , голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , маючи вищу юридичну освіту, будучи особою, яка несе відповідальність за виконання покладених на місцеві державні адміністрації завдання і за здійснення ними своїх повноважень (п. 1 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), знаючи та усвідомлюючи, що голови місцевих державних адміністрацій видають розпорядження одноособово і несуть за них відповідальність згідно із законодавством (ч. 1 ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), діючи умисно, повторно, за попередньою змовою з іншою особою, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, переслідуючи корисливий мотив, зловживаючи владою, з метою одержання ОСОБА_21 неправомірної вигоди у вигляді земельної ділянки, використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, достовірно знаючи, що йому заборонено використовувати свої службові повноваження або своє службове становище, пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб (ст. 22 Закону України

«Про запобігання корупції»), реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, а саме в порушення ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», ч. 2 ст. 78, ч. 5 ст. 116, ч. 9 ст. 118, ч. 8 ст. 122,

ч. 9 ст. 149 Земельного кодексу України, п. 5 ст. 27 Лісового кодексу України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський

(нині Ізмаїльський) район, м. Кілія, вул. Миру, буд. 44, при відсутності проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_21 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, без попереднього розгляду та погодження проекту розпорядження юридичним сектором апарату Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, що є порушенням пункту 4 розділу І «Загальні засади» Положення, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, у березні 2021 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження

«Про надання у власність земельної ділянки державної власності

гр. ОСОБА_21 для індивідуального дачного будівництва» № 39, яке датовано 17.03.2021, яким передав ОСОБА_21 у власність земельну ділянку площею

0,1 га з кадастровим номером 5122310300:01:001:0087 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 40-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

На підставі розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності гр. ОСОБА_21 для індивідуального дачного будівництва» №39 від 17.03.2021 державним реєстратором Виконавчого комітету Кілійської міської ради Одеської області 14.04.2021 зареєстровано право приватної власності ОСОБА_21 на земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:001:0087 і вона всупереч встановленому законом порядку, під виглядом безоплатної приватизації земельної ділянки громадянином України, вибула із власності держави.

За таких обставин, внаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , при пособництві ОСОБА_7 , дружина державного кадастрового реєстратора Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області -

ОСОБА_21 отримала неправомірну вигоду у вигляді незаконно набутого права приватної власності на земельну ділянку із земель державної власності, яка перебувала у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, оскільки станом на 14.04.2021 вартість незаконно отриманої ОСОБА_21 земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0087 складала 285271,20 грн, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян та відповідало критерію тяжких наслідків, визначених у примітці 4 до ст. 364 КК України.

Отже, ОСОБА_7 шляхом надання порад, вказівок, засобів, знарядь та усуненням перешкод, повторно, сприяв голові Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 у незаконній передачі земельної ділянки на користь дружини державного кадастрового реєстратора Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області ОСОБА_17 ОСОБА_21 .

Також, на виконання пропозиції ОСОБА_7 , державний кадастровий реєстратор Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області, діючи в порушення вимог ст. 21, 22, 44 Закону України Закону України

«Про Державний земельний кадастр», а саме за відсутності землевпорядної документації, яка є підставою для державної реєстрації земельної ділянки, внесення відомостей (змін) до документа Державного земельного кадастру Поземельної книги, заяви за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин, 24.02.2021 склав заяву про державну реєстрацію земельної ділянки від імені Відділу у Кілійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, адресовану державному кадастровому реєстратору цього ж Відділу.

За наслідками розгляду вказаної заяви державним кадастровим реєстратором Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області у цей же день створив Поземельну книгу на земельну ділянку із кадастровим номером 5122310300:01:001:0085, зазначивши в розділі 1 «Земельна ділянка. Загальні відомості» (запис від 24.02.2021 № 001) відомості про земельну ділянку: місце розташування Одеська область, Кілійський район, Приморська сільська рада, цільове призначення (категорія земель землі рекреаційного призначення, вид використання для індивідуального дачного будівництва, код цільового використання 07.03 для індивідуального дачного будівництва), площа 0.1 га, форма власності приватна власність, в розділі 2 «Кадастровий план земельної ділянки та експлікація земельних угідь» (запис від 24.02.2021 № 002) кадастровий план земельної ділянки розміром 34,72 х 29,15 х 34,87 х 29,18 у масштабі 1:500 та додав завідомо неправдиву інформацію про розробника документації із землеустрою: ТОВ «Вектор», ОСОБА_11 , в експлікації земельних угідь землі рекреаційного призначення, в розділі 3 «Земельна ділянка. Право власності, постійного користування. Запис про виникнення права» (запис від 24.02.2021 № 003) власники (користувачі): найменування юридичної особи Кілійська районна державна адміністрація, податковий номер 04057132, місцезнаходження Одеська область, Кілійський район, м. Кілія, вул. Леніна, 44, форма власності приватна власність; відомості про документ, що посвідчує право державний акт серія і номер ЯГ 927264, дата державної реєстрації 25.12.2006, реєстраційний номер 01065220005.

У подальшому державним кадастровим реєстратором Відділу у Кілійському районі Держгеокадастру в Одеській області 24.02.2021 за відсутності визначеної ч. 3 ст. 26 Закону України «Про Державний земельний кадастр» підстави для внесення змін до Поземельної книги у вигляді відповідної заяви власника або користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності, достовірно знаючи про те, що документація із землеустрою, яка є підставою для внесення змін до Поземельної книги, не розроблялась та на розгляд йому не надходила, вчинив несанкціоновану зміну інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі програмному забезпеченні Державного земельного кадастру, а саме відповідно до запису від 24.02.2021 № 004 у розділі 1 «Земельна ділянка. Загальні відомості» здійснив виправлення форми власності земельної ділянки з приватної на державну власність; відповідно до запису від 24.02.2021 № 005 у розділі 2 «Кадастровий план земельної ділянки та експлікація земельних угідь» здійсним виправлення відомостей про розробника документації; відповідно до запису від 24.02.2021

№ 006 у розділі 3 «Земельна ділянка. Право власності, постійного користування. Запис про виникнення права» здійснив видалення відомостей про документ, що посвідчує право, на підставі якого здійснено державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0085 та цільовим призначенням для індивідуального дачного будівництва за адресою: Одеська область, Кілійський район, Вилківська міська рада (за межами населеного пункту).

Надалі, невстановлена особа у березні 2021 року подала заяву, проект якої підготовив ОСОБА_7 , до Кілійської районної державної адміністрації Одеської області від ОСОБА_174 , який є батьком голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , про передачу йому у власність земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0085 площею 0,1 га для індивідуального дачного будівництва. Заява адресована голові Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 . До заяви додані копії паспорту громадянина України ОСОБА_175 серії НОМЕР_12 , виданого 12.08.1996 Суворовським РВ ОМУ УМВС України в Одеській області; довідки про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків ОСОБА_176 ;

витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:001:0085 площею 0,1 га НВ-5116098292021, який містив завідомо неправдиві відомості про те, що земельна ділянка зареєстрована у Державному земельному кадастрі на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 24.02.2020, який виготовлений працівником товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР» ОСОБА_11 .

Поземельна книга стосовно земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0085 відкрита 22.02.2021, що відповідно до

п. 50 Порядку № 1051 є датою державної реєстрації земельної ділянки. Земельна ділянка з кадастровим номером 5122310300:01:001:0085 зареєстрована у Державному земельному кадастрі за відсутністю будь-якої документації із землеустрою, а проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 24.02.2020 товариством з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР» не розроблявся.

У ході розгляду заяви ОСОБА_176 , голова Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , маючи вищу юридичну освіту, будучи особою, яка несе відповідальність за виконання покладених на місцеві державні адміністрації завдання і за здійснення ними своїх повноважень (п. 1 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), знаючи, що голови місцевих державних адміністрацій видають розпорядження одноособово і несуть за них відповідальність згідно із законодавством (ч. 1 ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), діючи умисно, повторно, із корисливих мотивів, за попередньою змовою з іншою особою, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, зловживаючи владою, з метою одержання неправомірної вигоди у вигляді земельної ділянки ОСОБА_177 , який є його батьком та близькою особою в розумінні ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», використовуючи надану йому владу всупереч інтересам служби, достовірно знаючи, що йому заборонено використовувати свої службові повноваження або своє становище, пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, а також він зобов`язаний не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів (ст. 22, п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції»), реалізуючи свої владні повноваження щодо розпорядження землями державної власності не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, а саме в порушення ст. 22, п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», ч. 2 ст. 78, ч. 5 ст. 116, ч. 9 ст. 118, ч. 8 ст. 122,

ч. 9 ст. 149 Земельного кодексу України, п. 5 ст. 27 Лісового кодексу України, перебуваючи в адміністративній будівлі Кілійської районної державної адміністрації Одеської області за адресою: Одеська область, Кілійський

(нині Ізмаїльський) район, м. Кілія, вул. Миру, буд. 44, при відсутності проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_171 для індивідуального дачного будівництва, розробленого на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України та погодженого згідно з вимогами ст. 186-1 Земельного кодексу України, передбачаючи, що в результаті його дій державним інтересам буде спричинена шкода, оскільки рішення прийняте в умовах реального конфлікту інтересів, а саме на користь близької особи, у будь-якому випадку є незаконним, без попереднього розгляду та погодження проекту розпорядження юридичним сектором апарату Кілійської районної державної адміністрації Одеської області, що є порушенням пункту 4 розділу І «Загальні засади» Положення, за наявністю чинного права користування державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» земельною ділянкою лісогосподарського призначення, не маючи права розпоряджатися землями державної власності лісогосподарського призначення для нелісогосподарських потреб для індивідуального дачного будівництва, у березні 2021 року, більш точний час встановити не вбачається можливим, підписав розпорядження «Про надання у власність земельної ділянки державної власності гр. ОСОБА_175 для індивідуального дачного будівництва» № 45, яке датовано 17.03.2021, яким передав своєму батьку ОСОБА_178 у власність земельну ділянку площею 0,1 га з кадастровим номером 5122310300:01:001:0085 для індивідуального дачного будівництва на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області за межами населеного пункту, яка розташована в межах земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», а саме 1-го кварталу Вилківського лісництва державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство».

На підставі розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 «Про надання у власність земельної ділянки державної власності гр. ОСОБА_178 для індивідуального дачного будівництва» №45 від 17.03.2021 державним реєстратором Затишанської селищної ради Роздільнянського району Одеської області 14.05.2021 зареєстровано право приватної власності ОСОБА_176 на земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:001:0085 і вона всупереч встановленому законом порядку, під виглядом безоплатної приватизації земельної ділянки громадянином України, вибула із власності держави.

За таких обставин, внаслідок зловживання владою головою Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 , при пособництві ОСОБА_7 , батько ОСОБА_19 - ОСОБА_175 отримав неправомірну вигоду у вигляді незаконно набутого права приватної власності на земельну ділянку із земель державної власності, яка перебувала у постійному користуванні державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство», що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, оскільки станом на 14.05.2021, вартість незаконно отриманої ОСОБА_177 земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0085 складала 288306,00 грн, що у 250 і більше разів перевищувало неоподаткований мінімум доходів громадян та відповідало критерію тяжких наслідків, визначених у примітці 4 до ст. 364 КК України.

Отже, ОСОБА_7 шляхом надання порад, вказівок, засобів, знарядь та усуненням перешкод, повторно, сприяв голові Кілійської районної державної адміністрації Одеської області ОСОБА_19 у незаконній передачі земельної ділянки на користь його батька ОСОБА_179 .

За викладених обставин, ОСОБА_7 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених:

-ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України, тобто у наданні порад, вказівок, засобів, знарядь та усунення перешкод, а саме пособництво службовій особі у зловживанні владою, тобто умисному, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої фізичної особи використання службовою особою влади всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам держави;

-ч. 1 ст. 362 КК України, тобто у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі, вчинена особою, що має право доступу до неї;

-ч. 3 ст. 358 КК України, тобто у підробленні офіційного документу, який видається та посвідчується іншою особою, що надає права, з метою використання його іншою особою, за попередньою змовою групою осіб;

-ч. 4 ст. 358 КК України, тобто у використанні завідомо підробленого документу, вчинене за попередньою змовою групою осіб;

-ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 362 КК України, тобто у підбуренні до несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі, вчиненої особою, що має право доступу до неї, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб;

-ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК України, тобто у використанні завідомо підробленого документу, вчиненого організованою групою, повторно;

-ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України, а саме зловживання владою, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої фізичної особи використання службовою особою влади всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам держави;

-ч. 4 ст. 190 КК України, тобто у заволодінні чужим майном, шляхом обману (шахрайстві), вчиненому у великих розмірах, організованою групою.

Фактично повідомлення про підозру ОСОБА_7 було вручено керівнику КП «Добробут», у зоні обслуговування якого знаходиться будинок АДРЕСА_2 та додатково надіслано через єдиного національного оператора поштового зв`язку України АТ «Укрпошта» за адресою проживання ОСОБА_7 АДРЕСА_2 .

Крім того було здійснено спробу вручити повідомлення про підозру ОСОБА_7 матері та вітчиму останнього, проте вони від отримання повідомлення відмовились.

Постановою слідчого від 28.03.2023 року підозрюваного ОСОБА_7 було оголошено у розшук. В подальшому, постановою слідчого від 12.12.2023 року було оголошено міжнародний розшук підозрюваного ОСОБА_7 .

Слідчий у клопотанні зазначає про те, що вжитими заходами розшуку, встановити місцезнаходження ОСОБА_7 до цього часу не видалося за можливе, встановлено, що осатаній покинув територію України та наразі переховується від органу досудового розслідування.

Таким чином, оскільки підозрюваний ОСОБА_7 переховується від органу досудового розслідування та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та його оголошено у міжнародний розшук, слідчий за погодженням з прокурором просить надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування відносно останнього.

У судовому засіданні

Прокурор вимоги клопотання підтримав в повному обсязі та просив подане клопотання задовольнити.

Захисник просив вирішити клопотання на розсуд суду.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, заслухавши думку прокурора та захисника, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Одними із завдань кримінального провадження є забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожен, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини (ст. 2 КПК України).

Згідно ч. ч. 1, 2ст. 297-1 КПК Україниспеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом.

Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами другою - п`ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258, 258-1, 258-2, 258-3, 258-4, 258-5, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.

Здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших злочинів не допускається, крім випадків, коли злочини вчинені особами, які переховуються від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошені у міжнародний розшук, та розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цій частині, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.

У судовомузасіданні встановлено,що СУГУНП вОдеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023160000000121 від 20.01.2023 року а ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст.364, ч. 1 ст. 362, ч. ч. 3, 4 ст. 358, ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 190 КК України.

ОСОБА_7 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених:

-ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України, тобто у наданні порад, вказівок, засобів, знарядь та усунення перешкод, а саме пособництво службовій особі у зловживанні владою, тобто умисному, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої фізичної особи використання службовою особою влади всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам держави;

-ч. 1 ст. 362 КК України, тобто у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі, вчинена особою, що має право доступу до неї;

-ч. 3 ст. 358 КК України, тобто у підробленні офіційного документу, який видається та посвідчується іншою особою, що надає права, з метою використання його іншою особою, за попередньою змовою групою осіб;

-ч. 4 ст. 358 КК України, тобто у використанні завідомо підробленого документу, вчинене за попередньою змовою групою осіб;

-ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 362 КК України, тобто у підбуренні до несанкціонованої зміни інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі, вчиненої особою, що має право доступу до неї, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб;

-ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК України, тобто у використанні завідомо підробленого документу, вчиненого організованою групою, повторно;

-ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України, а саме зловживання владою, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої фізичної особи використання службовою особою влади всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам держави;

-ч. 4 ст. 190 КК України, тобто у заволодінні чужим майном, шляхом обману (шахрайстві), вчиненому у великих розмірах, організованою групою.

Фактично повідомлення про підозру ОСОБА_7 було вручено керівнику КП «Добробут», у зоні обслуговування якого знаходиться будинок АДРЕСА_2 та додатково надіслано через єдиного національного оператора поштового зв`язку України АТ «Укрпошта» за адресою проживання ОСОБА_7 АДРЕСА_2 .

Крім того було здійснено спробу вручити повідомлення про підозру ОСОБА_7 матері та вітчиму останнього, проте вони від отримання повідомлення відмовились.

Постановою слідчого від 28.03.2023 року підозрюваного ОСОБА_7 було оголошено у розшук. В подальшому, постановою слідчого від 12.12.2023 року було оголошено міжнародний розшук підозрюваного ОСОБА_7 .

Слідчий у клопотанні зазначає про те, що вжитими заходами розшуку, встановити місцезнаходження ОСОБА_7 до цього часу не видалося за можливе, встановлено, що останій покинув територію України та наразі переховується від органу досудового розслідування.

Так, ОСОБА_7 підозрюється, зокрема, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України, відносно яких законодавцем передбачена можливість здійснення спеціального досудового розслідування.

Частиною 2статті 297-4 КПК Українивстановлено, що під час вирішення питання про здійснення спеціального досудового розслідування слідчий суддя зобов`язаний врахувати наявність достатніх доказів для підозри особи щодо якої подано клопотання у вчиненні кримінального правопорушення.

При цьому, слід врахувати практику Європейського суду з прав людини (зокрема, рішення «Чеботарь проти Молдови»), у відповідності до якої слова «обґрунтована підозра» означають наявність фактів чи інформації, котрі могли би переконати стороннього об`єктивного спостерігача, що конкретна особа, можливо вчинила злочин. Натомість, не будучи наділеним повноваженнями щодо оцінки доказів на даній стадії кримінального судочинства, слідчий суддя позбавлений можливості надати перевагу одним доказам перед іншими шляхом їх оцінки та аналізу в сукупності. Питання щодо доведеності вини особи та правильності кваліфікації її дій у відповідності до закону про кримінальну відповідальність підлягають дослідженню при проведенні спеціального досудового розслідування та під час розгляду кримінального провадження по суті.

Згідно п. 32 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Фокс, Кембелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990 року, термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.

Так, обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_7 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст.364, ч. 1 ст. 362, ч. ч. 3, 4 ст. 358, ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 190 КК України підтверджується наступними матеріалами: оригіналами Розпоряджень голови Кілійської районної державної адміністрації, а також документів на підставі яких їх прийнято (заяви, копії паспортів, коди), зокрема: «Про надання у власність земельної ділянки державної власності гр. ОСОБА_171 для індивідуального дачного будівництва» від 17.03.2021 за № 37, яким передано у приватну власність земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:001:0086; «Про надання у власність земельної ділянки державної власності гр. ОСОБА_175 для індивідуального дачного будівництва» від 17.03.2021 за

№ 45, яким передано у приватну власність земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:001:0085; «Про надання у власність земельної ділянки державної власності гр. ОСОБА_21 для індивідуального дачного будівництва» від 17.03.2021 за

№ 39, яким передано у приватну власність земельну ділянку з кадастровим номером 5122310300:01:001:0087; висновком експерта ОНДІСЕ за результатами проведення земельно-технічної та оціночно-земельної експертизи №22-3309/3310 від 26.09.2022, яким підтверджено, що земельні ділянки з кадастровими номерами 5122310300:01:001:0086, 5122310300:01:001:0085, накладаються на земельну ділянку, яка перебуває у постійному користуванні ДП «Ізмальське лісове господарство» - квартал 1 виділ 3, а земельна ділянка 5122310300:01:001:0087 до кварталу 40 виділ 42 відповідно до матеріалів лісовпорядкування 2013 року. Площа накладання складання 100%. Ринкова вартість отриманої ОСОБА_171 земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0086 станом на 17.03.2021 згідно вказаного висновку складає 285271,20 грн (двісті вісімдесят п`ять тисяч двісті сімдесят одна гривня двадцять копійок), ринкова вартість станом на 14.05.2021 згідно вказаного висновку складає 288306,20 грн (двісті вісімдесят вісім тисяч триста шість гривень ноль копійок); Ринкова вартість отриманої ОСОБА_175 земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0085 станом на 17.03.2021 згідно вказаного висновку складає 285271,20 грн (двісті вісімдесят п`ять тисяч двісті сімдесят одна гривня двадцять копійок), ринкова вартість станом на 14.05.2021 згідно вказаного висновку складає 288306,20 грн (двісті вісімдесят вісім тисяч триста шість гривень ноль копійок); Ринкова вартість отриманої ОСОБА_21 земельної ділянки з кадастровим номером 5122310300:01:001:0087 станом на 17.03.2021 згідно вказаного висновку складає 285271,20 грн (двісті вісімдесят п`ять тисяч двісті сімдесят одна гривня двадцять копійок), ринкова вартість станом на 14.05.2021 згідно вказаного висновку складає 288306,20 грн (двісті вісімдесят вісім тисяч триста шість гривень ноль копійок); висновком експерта Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз (Надалі ОНДІСЕ) судової-почеркознавчої експертизи №22-3495 від 22.09.2022, яким підтверджено, що підпис у графі «Голова ОСОБА_180 » в усіх вказаних вище оригіналах розпоряджень виконаний самим ОСОБА_19 ; запитом прокурора від 03.08.2022 №12-710ВИХ-22 у порядкуст. 93 КПК України до директора ДП «Ізмаїльське лісове господарство» з метою отримання правовстановлюючих документів на земельні ділянки державного лісового фонду; відповіддю ДП «Ізмаїльське лісове господарство» від 05.08.2022 №157 з додатками, в якій містить інформація, що земельні ділянки з кадастровими номерами 5122310300:01:001:0085, 5122310300:01:001:0086, 5122310300:01:001:0087 відносяться до земель Державного лісового фонду, дозвіл на видачу кадастрових номерів ДП «Ізмаїльське лісове господарство» не надавало, тому підстав для їх вилучення немає. Крім того, вказана відповідь підтверджує, що земельні ділянки входять до складу Дунайського біосферного заповідника; протоколом огляду земельних ділянок з кадастровими номерами 5122310300:01:001:0085, 5122310300:01:001:0086, 5122310300:01:001:0087; повідомленням про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень від 26.10.2022 ОСОБА_19 ; протоколом огляду речей та документів від 03.06.2022 згідно з яким за результатами огляду телефону ОСОБА_7 у мессенджері «Viber» виявлені повідомлення направлені абоненту « ОСОБА_181 », що підтверджують заволодіння вказаними земельними ділянками та їх розподіл; протоколом допиту ОСОБА_17 , який викриває протиправну діяльність ОСОБА_7 та ОСОБА_19 ; висновком експерта ОНДІСЕ за результатами проведення земельно-технічної та оціночно-земельної експертизи № 22-162/163 від 01.06.2022, яким підтверджено, що земельні ділянки з кадастровими номерами 5122383000:02:001:0916, 5122310300:01:001:0089, 5122310300:01:001:0090, 5122310300:01:001:0091, 5122310300:01:001:0093, 5122310300:01:001:0094 накладаються на земельну ділянку, яка перебуває у постійному користуванні ДП «Ізмальське лісове господарство» - квартал 1 виділ 14 відповідно до матеріалів лісовпорядкування 2013 року. Площа накладання складання 100%.

Так, не вирішуючи питання про доведеність вини та правильність кваліфікації дій ОСОБА_7 , виходячи лише з фактичних обставин, які містяться в поданих слідчому судді матеріалах, слідчий суддя приходить до висновку про наявність обґрунтованої підозри про причетність останнього до кримінальних правопорушень за викладених у клопотанні обставин.

На підставі зазначеного, слідчий суддя суд вважає, що надані стороною обвинувачення матеріали, які долучені до клопотання, на даній стадії досудового розслідування повністю доводять обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_7 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст.364, ч. 1 ст. 362, ч. ч. 3, 4 ст. 358, ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 190 КК України.

Згідно ч. 5ст. 139 КПК Україниухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.

Відповідно дост. 3 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»тимчасово окупованою територією визначається:

1) сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій;

2) внутрішні морські води і територіальне море України навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права,Конституціїта законів України;

3) інша сухопутна територія України, внутрішні морські води і територіальне море України, визнані в умовах воєнного стану тимчасово окупованими Кабінетом Міністрів України;

4) надра під територіями, зазначеними у пунктах 1 ,2 і 3 цієї частини, і повітряний простір над цими територіями.

Згідно до ч. 3ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який перебуває на тимчасово окупованій території України, та оголошення його у розшук є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження в порядку, передбаченомуКПК України, з особливостями, встановленими цим Законом.

На даний час, підозрюваний ОСОБА_7 переховується від органу досудового розслідування та суду.

Так, відповідно до рапорту старшого оперуповноваженого 5-го виділу УСР в Одеській області ДСР НП України отримано інформацію про те, що 17.02.2022 року ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , незаконно перетнув державний кордон України та в`їхав на територію Республіки Молдова через пункт пропуску «Гургулешти», а 22.07.2022 року з території Республіки Молдова виїхав до Румунії через пункт пропуску «Кагул».

В рамках вказаного кримінального провадження 20.12.2024 року на офіційному сайті Офісу Генерального прокурора, була опублікована повістка про виклик ОСОБА_7 , відповідно до якої останньому необхідно прибути до Одеської обласної прокуратури за адресою: м. Одеса, вул. Пушкінська, 3 корпус вул. Дерибасівська, 4 23.12.2024, 24.12.2024 для допиту у якості підозрюваного, а також для участі у слідчих та процесуальних діях, однак, ОСОБА_7 за викликом не прибув. Крім того, ОСОБА_7 викликався повістками для проведення допиту на 09.01.2023, 10.01.2023, 11.01.2023, проте за викликом так і не прибув та про причини свого не прибуття не повідомив та таким чином свідомо ухилився від участі у проведенні слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні.

Слідчим суддею надавався дозвіл на затримання підозрюваного ОСОБА_7 та було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України.

Отже, вищевказані матеріали досудового розслідування дають достатні та безсумнівні підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_7 умисно переховується від слідства та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності за імовірно вчинені ним кримінальні правопорушення, передбачені ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст.364, ч. 1 ст. 362, ч. ч. 3, 4 ст. 358, ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 190 КК України.

Згідно абз. 2 ч. 2ст. 297-1 КПК Україниспеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених, зокрема, ст.ст. 111,408 КК України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук, та вони розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цій частині, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.

Пунктом 2 частини 3статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»вимога про оголошення у міждержавний або міжнародний розшук не поширюється на випадки, якщо вирішується питання про застосування стосовно цих осіб спеціального кримінального провадження.

Враховуючи те, що ОСОБА_7 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст.364, ч. 1 ст. 362, ч. ч. 3, 4 ст. 358, ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 190 КК України, те, що він умисно та безпідставно ухиляється від явки на виклики слідчого, переховується від органу досудового розслідування та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, оголошений у розшук, слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №12023160000000121 від 20.01.2023 року за підозрою ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст.364, ч. 1 ст. 362, ч. ч. 3, 4 ст. 358, ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 190 КК України.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст.139,297-1,297-2,297-3,297-4 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчогоСУ ГУНПв Одеськійобласті ОСОБА_5 ,яке погодженопрокурором Спеціалізованоїекологічної прокуратури(направах)відділу Одеськоїобласної прокуратури ОСОБА_6 про здійсненняспеціального досудовогорозслідування (inabsentia)у кримінальномупровадженні №12023160000000121від 20.01.2023року відноснопідозрюваного ОСОБА_7 - задовольнити.

Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) у кримінальному провадженні №12023160000000121 від 20.01.2023 року відносно ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст.364, ч. 1 ст. 362, ч. ч. 3, 4 ст. 358, ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 190 КК України.

Роз`яснити, що у разі, якщо підозрюваний, стосовно якого слідчим суддею постановлено ухвалу про здійснення спеціального досудового розслідування, затриманий або добровільно з`явився до органу досудового розслідування, подальше досудове розслідування щодо нього здійснюється із загальними правилами, передбаченими КПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення27.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124114215
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про здійснення спеціального досудового розслідування