СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2/759/7182/24
ун. № 759/24953/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2024 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Твердохліб Ю.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін клопотання представника позивача ОСОБА_3 про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін та представника відповідача Борисевича Даніїла Володимировича про розгляд справи у порядку загального позовного провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Комунального некомерційного підприємства "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва" виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
В С Т А Н О В И В:
У листопаді 2024 року ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до Комунального некомерційного підприємства "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва" виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, 26.11.2024 року визначено головуючого суддю Твердохліб Ю.О. та 28.11.2024 року справа передана судді.
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 29.11.2024 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
17.12.2024 року до суду від представника відповідача Борисевича Д.В. надійшло клопотання про розгляд справи у порядку загального позовного провадження.
В обгрунтування клопотання вказує, що що під час розгляду даної справи необхідним є допит свідків, витребування медичної інформації від медичних закладів. Також, для відповідача має виняткове значення справа, оскільки вони є об`єктом критичної інфраструктури, можливість виникнення значного суспільного інтересу до розгляду даної справи. Таким чином, перехід до розгляду справи в порядку загального позовного провадження сприятиме дотриманню конституційного права сторін на можливість судового розгляду справи в судах всіх інстанцій.
17.12.2024 року до суду від представника позивача ОСОБА_3 надійшло клопотання, у якому просила перейти до розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
В обгрунтування клопотання вказує, що справа має досить важливе значення для позивача та вимагає повного та всебічного встановлення обставин, при цьому зазначає, що буде подано клопотання про допит її в якості свідка, позивач має бажання надати усні пояснення по суті спору.
Вивчивши матеріали справи та вищевказані клопотання приходжу до наступного висновку.
Згідно з приписами частини 5 статті 279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до ст. 274 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ; справ, що виникають з трудових відносин; справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд; а також справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:1) ціну позову;2) значення справи для сторін;3) обраний позивачем спосіб захисту;4) категорію та складність справи;5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;6) кількість сторін та інших учасників справи;7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Пунктом 2 ч. 2 ст. 19 ЦПК України встановлено, що цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до п.2) ч. 4 ст. 19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ, що виникають з трудових відносин.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні
Пунктом 2 ч. 1 ст. 274 ЦПК України встановлено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи, що виникають з трудових відносин.
У відповідності до частини 5 статті 279 ЦПК України, за клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Принциповою відмінністю між спрощеним та загальним порядком розгляду справи у позовному провадженні є те, що, згідно з нормами статей 274-279 ЦПК України, не проводяться судові дебати та не здійснюється підготовче провадження у справі при спрощеному порядку.
Слід зазначити, що спрощене провадження, як і загальне позовне провадження спрямовані на всебічний, повний та об`єктивний розгляд справи з дослідженням всіх наданих сторонами доказів, вивченням всіх заяв сторін по суті справи, тобто спрощене провадження не є провадженням в якому розглядаються безспірні вимоги. Отже, сторони не позбавлені можливості викласти свої доводи, аргументи, міркування, заперечення у письмових заявах по суті справи, не позбавлені можливості надавати суду свої докази на спростування вимог позову та на підтвердження обставин, викладених у такому позові, у строки визначені судом або законом, та в повній мірі користується своїми правами, передбаченими ЦПК України.
Призначаючи справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, суд виходив зі змісту позовних вимог, а тому відповідно до приписів ч. 1 ст. 274 ЦПК України справа, що виникла із трудових відносин, розглядається судом у порядку спрощеного провадження. Для цієї категорії справ зазвичай пріоритетом є швидкий їх розгляд з метою відновлення трудових прав особи у випадку їх порушення відповідачем.
Доводи представника відповідача, якими він обґрунтовував необхідність розгляду справи за правилами загального позовного провадження, на думку суду, є надуманими та необґрунтованими.
Суд жодним чином не позбавлений можливості дослідити будь-яку кількість доказів по справі, при цьому розгляд справи в спрощеному провадженні без повідомлення (виклику) сторін, жодним чином не позбавляє сторін чи їх представників права висловлювати свої доводи та міркування щодо досліджуваних доказів або будь-яких інших питань, що можуть виникнути під час судового розгляду, та акцентувати увагу суду на положеннях документів, які встановлюють обставини, що входять до предмету доказування. Розгляд справи в спрощеному позовному провадженні жодним чином не свідчить про неможливість ухвалити правильне та обґрунтоване судове рішення.
Таким чином, прихожу до висновку про відмову в задоволенні клопотання представника відповідача та недоцільність зміни порядку розгляду справи із спрощеного на загальний.
Однак, для повного та всебічного встановлення обставин справи суд вважає за необхідне перейти від розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін до розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Обставини, передбачені ч. 4 ст. 274 ЦПК України, які б перешкоджали розгляду даної справи в порядку спрощеного позовного провадження, відсутні.
На підставі викладеного, прихожу до висновку про задоволення клопотання представника позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 19, 53, 274, 279 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача Борисевича Даніїла Володимировича про розгляд справи у порядку загального позовного провадження у цивільній справі залишити без задоволення.
Клопотання представника позивача ОСОБА_3 про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін задовольнити.
Змінити порядок розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до Комунального некомерційного підприємства "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва" виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу із спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін на розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Призначити судове засідання для розгляду справи по суті на 10 лютого 2025 року о 12 год. 20 хв. в приміщенні суду за адресою: 03148, м. Київ, вул. Якуба Коласа, 27-А, каб.203.
Копію ухвали надіслати учасникам справи та викликати їх в судове засідання.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Ю.О. Твердохліб
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 31.12.2024 |
Номер документу | 124114437 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Твердохліб Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні