Ухвала
від 10.12.2024 по справі 523/17471/24
СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 523/17471/24

Провадження №2/523/6350/24

У Х В А Л А

"10" грудня 2024 р. м. Одеса

Суворовський районний суд м. Одеси у складі

головуючої судді - Середи І.В.,

за участю секретаря Щербан О.Д.,

розглянувши клопотання відповідачки ОСОБА_1 про розгляд справи в порядку загального провадження

УСТАНОВИВ:

В провадженні суду знаходиться справа за позовом Комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором № 1814 від 01 серпня 2021 року про постачання теплової енергії у нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 у розмірі 58211,70 грн.

Відповідачка звернулася до суду з клопотанням про розгляд справи в порядку загального провадження вказавши на те, що користуючись своїм правом заперечує проти розгляду справи в порядку спрощеного провадження, вважає суму заборгованості завищеною, нерухоме майно давно має статус житлового, а оплата нараховується позивачем як за комерційне майно. Вона здійснила зміну цільового призначення нерухомого майна та подала відповідні документи для врахування по теплопостачанню. В ході судового розгляду нею будуть подані процесуальні клопотання щодо витребування доказів, виклику свідків, призначення експертиз тощо. Заперечує проти позову в повному обсязі.

Від представника позивача надійшла заява, за змістом якої вона заперечувала проти задоволення клопотання відповідачки , вважає його необгрунтованим та недоведене доказами.

Перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку, що клопотання не підлягає задоволенню.

Як вбачається з предмету позову позивач просить стягнути заборгованість у розмірі 58211,10 грн.

Відповідно до вимог п.1,4 ч.4 ст.19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду: малозначних справ; справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно з ч.5 ст.19 ЦПК України умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Для цілей цього Кодексу малозначними справами є:1) справи, у яких ціна позову не перевищує тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч.6 ст.19 ЦПК України)

Нормами ч.1,3 ст. 274 ЦПК України визначено, що упорядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову;2) значення справи для сторін;3) обраний позивачем спосіб захисту;4) категорію та складність справи;5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;6) кількість сторін та інших учасників справи;7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

За вимогами ч.5 ст.274 ЦПК України суд відмовляє у розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження або постановляє ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, якщо після прийняття судом до розгляду заяви позивача належним чином подано зустрічний позов або позов третьої особи із самостійними вимогами, або за первинним позовом відбулося збільшення розміру позовних вимог або зміна предмета позову, і відповідна справа не може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з вимогами ч.4 ст.277 ЦПК України якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про:

1) залишення заяви відповідача без задоволення;

2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

Як визначено в ч.8 ст.279 ЦПК України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення та показання свідків. Судові дебати не проводяться.

Враховуючи вказані норми, порядок розгляду справи в порядку спрощеного провадження, предмет позову, розмір заявлених вимог, суд дійшов висновку, що відсутні підстави для розгляду справи в порядку загального позовного провадження.

Відповідачка не навела і не надала підтвердження своїм доводам про необхідність розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, що вказує на безпідставність клопотання.

Керуючись ст.ст. 19,260,261,277,353 ЦПК України

УХВАЛИВ:

Відмовити відповідачці ОСОБА_1 у задоволенні клопотання про розгляд справи в порядку загального провадження.

Ухвала набирає законної сили негайно з моменту підписання.

Ухвала окремо від рішення суду не підлягає оскарженню, зауваження на неї можуть бути внесені в апеляційну скаргу на рішення суду.

Суддя

СудСуворовський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124115284
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —523/17471/24

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Середа І. В.

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Середа І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні