Справа № 308/2360/16-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 грудня 2024 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі: головуючого судді ШепеткоІ.О., за участю секретаря судових засідань Петришина Н.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал», заінтересовані особи: публічне акціонерне товариство комерційний банк «Приватбанк», ОСОБА_1 , Ужгородський відділ державної виконавчої служби в Ужгородському районі Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про заміну стягувача у виконавчому листі, -
в с т а н о в и в:
Представник за довіреністю товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» Герик Оксана Андріївна звернулася до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області із вищевказаною заявою, в якій просить замінити сторону виконавчого провадження, яке відкрите на підставі виконавчого документа по справі №308/2306/16-ц із акціонерного товариства комерційного банку «Приватбанк» на його правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» за правом грошової вимоги до ОСОБА_1 за кредитним договором.
В обґрунтування заяви зазначив, що в Ужгородському відділі державної виконавчої служби в Ужгородському районі Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції перебуває виконавче провадження №56025835, яке відкрите на підставі виконавчого документа по справі №308/2306/16-ц, виданого Ужгородським міськрайонним судом Закарпатської області. Станом на день звернення до суду з позовом виконавче провадження №56025835 відкрито, рішення суду не виконано.
28.03.2024 року між АТ КБ «Приватбанк» та ТОВ «Фінансова Компанія «Кредит-Капітал» укладено Договір факторингу №ПК-280324, відповідно до умов якого, ТОВ «Фінансова Компанія «Кредит-Капітал» набуло статусу нового кредитора та отримало право грошової вимоги щодо до осіб, які були боржниками АТ КБ «Приватбанк», в тому числі і до ОСОБА_1 за кредитним договором № SAMDNWFC00012355768.
Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 20.12.2024 заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» було прийнято до провадження, справу призначено в судове засідання
Представник ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» в судове засідання не з`явився, про час і дату судового засідання повідомлявся належним чином, в заяві просив розглядати справу за його відсутності.
Боржник та інші заінтересовані особи в судове засідання не з`явилися, про час і місце його проведення повідомлялися, про причини неявки суд не повідомили.
З огляду на наведене, на підставі ч. 3ст. 442 ЦПК Українита ч. 2ст. 247 ЦПК України, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності учасників справи, без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі в їх сукупності, суд прийшов до наступних висновків.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, 03.11.2016 заочним рішенням Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області у справі №308/2360/16-ц стягнуто з ОСОБА_1 на користь АТ КБ «Приватбанк» заборгованість за кредитним договором №б/н від 04.12.2014 в розмірі 17072,29 грн.та сумусудового зборуу розмірі1378,00 грн.
Із витягу АСВП вбачається, що на виконанні в Ужгородському відділі державної виконавчої служби в Ужгородському районі Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції перебуває виконавче провадження №56025835 щодо стягнення заборгованості із ОСОБА_1 , стягувач АТ КБ «Приватбанк».
28.03.2024 між акціонерним товариством комерційний банк "ПриватБанк" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Кредит-Капітал" було укладено Договір факторингу №ПК-280324, відповідно до п. 1 якого Клієнт АТ КБ "ПриватБанк" відступає належні йому Права вимоги, а саме права грошової вимоги Клієнта до позичальників, зазначених у Реєстрі боргових зобов`язань (за формою, що наведена у Додатку №1 до цього Договору, далі - Реєстр боргових зобов`язань), який складається Клієнтом, далі за текстом - Боржники, включаючи права вимоги до правонаступників Боржників, спадкоємців Боржників або інших осіб, до яких перейшли обов`язки Боржників, за договорами (з урахуванням усіх змін, доповнень і додатків до них, що укладені між Клієнтом та Боржниками, та перелік яких наведено згідно з відповідним Реєстром боргових зобов`язань, далі за текстом - Основні договори або Кредитні договори, а Фактор ТОВ ФК "Кредит-Каптіл" здійснює фінансування Клієнта шляхом купівлі у нього Прав вимоги та сплачує Клієнту за Права вимоги грошові кошти (купівельну ціну) у сумі та у порядку, визначених ним договором.
Відповідно доп.4вказаногоДоговору за цим Договором Фактор, набуває прав кредитора за Основними договорами, включаючи: право вимагати належного виконання Боржниками грошових зобов`язань за Основними договорами (повернення Боржниками сум основного боргу (кредиту), погашення заборгованості за нарахованими, але несплаченими за користування кредитними коштами процентами, право вимагати сплати неустойки (пені, штрафів), передбачених Основними договорами, право вимагати сплати сум, передбаченихстаттею 625 Цивільного кодексу України(індекс інфляції, три проценти річних), права, що випливають із судових справ, виконавчих проваджень щодо Боржників, задоволення всіх своїх вимог (повернення суми основної заборгованості, сплати нарахованих процентів, комісій, можливої неустойки (штраф, пеня), відшкодування збитків, тощо), що випливають з умов Основних договорів, за рахунок майна Боржників, тощо, і Розмір заборгованості за Основними договорами, Права вимоги за якими переходять до Фактора, вказаний у відповідному Реєстрі боргових зобов`язань. Права кредитора за Основними договорами переходять до Фактора у повному обсязі та на умовах, які існують на момент відступлення Прав вимоги, за 1 виключенням права на здійснення договірного списання коштів з ) рахунку/рахунків Боржників, що надане Клієнту відповідно до умов Основних договорів. Крім того, Права вимоги за Основними договорами переходять до Фактора незалежно від того, чи відбувалося стягнення за Основними договорами. Сторони дійшли згоди, що моментом (днем) переходу до Фактора Прав вимоги (у відповідній частині) є день підписання Сторонами відповідного Акту приймання-передачі відповідного Реєстру боргових зобов`язань (за формою, що наведена у Додатку №2 до цього Договору), що відповідає частині Основних договорів за відповідним етапом відступлення Прав вимоги, як зазначено у попередньому абзаці цього Договору.
Згідно Акту приймання -передачі Реєстру боргових зобов`язань від 28.03.2024 за Договором факторингу №ПК-280324 від 28.03.2024, який є додатком № 2 до Договору факторингу, акціонерне товариство комерційний банк "Приватбанк" передав, а Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» прийняв Реєстр боргових зобов`язань від 28.03.2024, згідно якого кількість основних договорів, за якими відступаються права вимоги складає 79334, а заборгованість боржників за правами грошової вимоги, що відступається становить 490919372,62 гривень.
Згідно витягу з Реєстру боргових зобов`язань від 28.03.2024 року, який є додатком №1 до Договором факторингу №ПК-280324 від 28.03.2024, в рядку під № 65882 зазначено боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , референс договору SAMDNWFC00012355768, кількість днів прострочення 3226, сума заборгованості за основним боргом (тіло+відсотки) в валюті кредиту за даними бухгалтерського обліку 15475,43 грн, сума заборгованості за тілом кредита в валюті кредиту за даними бухгалтерського обліку 11957,17 грн, сума заборгованості за нарахованими відсотками у валюті кредиту за даними бухгалтерського обліку 3518,26 грн, адреса реєстрації боржника- АДРЕСА_1 .
Підставами виникнення цивільних прав і обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини (пункт1 ч.2 ст.11 ЦК України).
Відповідно до ч. 1ст.512ЦК України, кредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбаченихст.515ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі ст.514 цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.
Згідно з ч.1ст.442ЦПК Україниу разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.
Згідно з ч. 5ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов`язків вибулої сторони в цих правовідносинах.
Крім того, нормастатті 442ЦПК Українимає імперативний характер, оскільки в ній прямо визначено правило поведінки, а саме: замінити сторону виконавчого провадження, а не замінювати сторону виконавчого провадження лише у відкритому виконавчому провадженні чи за інших обставин.
Таким чином, заміна сторони виконавчого провадження її правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу. Без заміни сторони виконавчого провадження правонаступник позбавлений процесуальної можливості ставити питання про відкриття виконавчого провадження та вчиняти інші дії згідно із Законом України «Про виконавче провадження».
Наявність судового рішення про задоволення вимог кредитора, яке не виконане боржником, не припиняє зобов`язальних правовідносин сторін. Зміна кредитора у зобов`язанні шляхом відступлення права вимоги із зазначенням у договорі обсягу зобов`язання, яке передається на стадії виконання судового рішення, не обмежує цивільних прав учасників спірних правовідносин.
За таких обставин, звернення правонаступника кредитора із заявою про надання йому статусу стягувача відповідає змісту статей512,514ЦК Українитастатті 15Закону України «Про виконавче провадження».
До таких же висновків дійшов Верховний Суд у Постанові від 19.02.2020 по справі №2-3897/10.
Таким чином, враховуючи наявність договору про відступлення прав вимоги, укладених між ТОВ ФК "Кредит-Капітал" та АТ КБ "ПриватБанк", за яким останнє відступило на користь ТОВ ФК "Кредит-Капітал" своє право вимоги за зобов`язаннями про стягнення заборгованості з ОСОБА_2 , суд вважає необхідним задовольнити вимоги заявника та замінити сторону виконавчого провадження з АТ КБ "ПриватБанк" на правонаступника ТОВ ФК "Кредит-Капітал".
Керуючись ст. ст.258-261,268,352-355,442 ЦПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
Заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал», заінтересовані особи: публічне акціонерне товариство комерційний банк «Приватбанк», ОСОБА_1 , Ужгородський відділ державної виконавчої служби в Ужгородському районі Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про заміну стягувача у виконавчому листі - задовольнити.
Замінити стягувача акціонерне товариство комерційний банк «Приватбанк» на його правонаступника - товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Кредит-Капітал» у виконавчому провадженні по примусовому виконанню виконавчого листа у справі №308/2306/16-ц про стягнення з боржника ОСОБА_1 заборгованості за кредитним договором №б/н від 04.12.2014.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Учасники справи:
Заявник: ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал»: місцезнаходження: 79029, Львівська область, м.Львів, вул.Смаль-Стоцького, буд. 1, корпус 28, 3-й корпус, код ЄДРПОУ:35234236.
Стягувач:
АТ КБ «Приватбанк»: місцезнаходження: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд.1Д, код ЄДРПОУ: 14360570.
Боржник:
ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Заінтересована особа, яка не заявляє самостійних вимог:
Ужгородський відділ державної виконавчої служби в Ужгородському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, місцезнаходження: 88004, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Ш. Петефі, 14, офіс 57, , код ЄДРПОУ 35045464.
Суддя І.О. Шепетко
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124116410 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Шепетко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні