308/18996/24
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду тавідкриття
провадженняу справі
27.12.2024 року місто Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бенца К.К., ознайомившись з матеріалами цивільної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Наш Добробут.» в особі представника Шпуганич В.П. до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за утримання будинку,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Наш Добробут.»в особіпредставника Шпуганич В.П. (місце знаходження: 88017, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Загорська, 23/30 код ЄДРПОУ 36357996) звернулося до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області з позовом до ОСОБА_1 (місцереєстрації: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 (останнєвідоме місцепроживання: АДРЕСА_1 ), та ОСОБА_3 (останнєвідоме місцепроживання: АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості за за утримання будинку.
Предмет позову стягнення заборгованості за за утримання будинку.
Підставоюзверненняпозивачадосудузпозовомпростягнення заборгованості за за утримання будинку, є те, що відповідачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 взяті на себе зобов`язання щодо оплати вартості спожитих послуг не виконують, внаслідок чого виникла заборгованість.
Органомреєстраціїнаданаінформаціяпро зареєстрованемісце проживання відповідача ОСОБА_1 (місцереєстрації: АДРЕСА_1 ), на запит суду,що є підставоюдля вирішенняпитанняпровідкриття провадження усправіза умови відповідностіпозовної заявивимогамцивільного процесуального закону, чинногона момент зверненнядосуду.
Органомреєстраціїне наданаінформаціяна запит суду про зареєстрованемісце проживання відповідачів ОСОБА_2 та ОСОБА_3
Згідно наданої довідки з Відділу реєстрації місця проживання Ужгородської міської ради вбачається, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 зареєстрованими по м. Ужгороду не значаться.
У відповідностідо п.10ст.187ЦПК Україниякщо отриманасудомінформаціяне даєможливостівстановитизареєстроване увстановленомузакономпорядку місцепроживання(перебування)фізичноїособи,судвирішуєпитання провідкриттяпровадженняу справі.Подальшийвикликтакої особияквідповідачау справіздійснюєтьсячерезоголошення наофіційномувеб-порталісудовоївладиУкраїни.
Визначені статтями 185 186 ЦПК України підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Суд,увідповідностідоп.4ч.2ст.187ЦПКУкраїни,при відкриттіпровадженняу справі вирішуєпитаннязаякимиправиламипозовногопровадження(загального чиспрощеного)буде розглядатисясправа.
У відповідності до вимог ст.ст. 274-277 ЦПК України упорядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: - малозначні справи; - що виникають з трудових відносин.У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенніпитання пророзгляд справив порядкуспрощеного або загального позовного провадження суд враховує: - ціну позову; - значення справи для сторін; - обраний позивачем спосіб захисту; - категорію та складність справи; - обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; - кількість сторін та інших учасників справи; - чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; - думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Позивач визначив ціну позову в сумі 14890,29 грн., тому згідно із положеннями пункту 1 ч. 6 ст. 19 ЦПК України ця справа є малозначною і на підставі п. 1 ч.1 ст. 274 ЦПК України підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Дослідившиматеріализаяви,враховуючинормичинногозаконодавства, зоглядуна предмет та цінупозовуданасправапідпадаєпідознакималозначноїсправитаневіднесенадокатегоріїсправ, які підлягаютьрозглядулишезаправиламизагальногопозовногопровадження,неєскладною, в звязкуз чим суддійшоввисновкущодорозглядуданоїцивільноїсправи за правилами спрощеного провадження зповідомленням(викликом)сторін.
Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 27, 187, 258-260,274,277 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Прийняти подану позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в цивільній справі за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Наш Добробут.» в особі представника Шпуганич В.П. до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за утримання будинку.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження , передбаченого статтями 274-279 ЦПК України зповідомленням(викликом)сторін.
Судовезасіданняпризначитина 14 год. 45 хв.на 27 січня 2025рокувзалі судовихзасідань Ужгородськогоміськрайонного судуЗакарпатської області (88000, м. Ужгород, вул. Загорська, 53).
Встановити відповідачу строк п`ятнадцять днів з дня вручення йому цієї ухвали , протягом якого він має право подати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України. Одночасно з надісланням ( наданням) відзиву до суду відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів . Роз`яснити відповідачу , що в разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч.1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов до позивача.
Встановити позивачу строк п`ять днів з дня отримання копії відзиву , протягом якого він має право подати суду відповідь на відзив, передбачену ст. 179 ЦПК України. Одночасно з поданням суду відповіді на відзив позивач зобов`язаний її копію надіслати іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу строк п`ять днів з дня отримання відповіді на відзив , протягом якого він має право подати суду заперечення, передбачене статтею 180 ЦПК України , до якого застосовуються правила , встановлені частинами третьою п`ятою ст. 178 ЦПК України . Копію заперечення і доданих до нього докуменів одночасно з поданням його суду відповідач повинен надіслати іншим учасникам справи
Роз`яснитиучасникамсправи,щоподаннязаяв посутісправи( позовназаява; відзив на позовнузаяву(відзив);відповідьнавідзив;заперечення; поясненнятретьоїособищодопозову або відзиву)єїхнімправом.Уразіненаданняучасникомрозгляду заявипосутісправиу встановлений судомабозакономстрокбезповажнихпричин,судвирішуєсправузанаявнимиматеріалами.
Попередитиучасниківсправипронедопустимістьзловживанняпроцесуальними правами, шляхом поданнязавідомобезпідставногопозову,позовузавідсутностіпредметаспоруабоу спорі, якиймаєочевидноштучнийхарактер;умисногонеповідомленняпроосіб,якімаютьбутизалученідоучастіусправі,тощо.
Учасникисудовогопроцесутаїхні представникиповиннідобросовісно користуватися процесуальнимиправами.
У разі,якщоподанняскарги,заяви,клопотаннябуде визнанезловживаннямпроцесуальними правами,судзурахуваннямобставинсправимаєправозалишитибезрозглядуабоповернутискаргу,заяву,клопотання.
Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до початку першого судового засідання.
Зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за пять днів до початку першого судового засідання у справі.
У разі подання будь-якої заяви, передбаченої п. 2 ч. 2 та ч. ч. 3, 4ст. 49 ЦПК України, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у рішенні суду.
Суд не приймає відмови від позову, зменшення розміру позовних вимог, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.
Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
З підстав, зазначених у статтях36,37і38 ЦПК України, судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу може бути заявлено відвід учасниками справи. Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше першого судового засідання. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Інформацію щодо справи можна також отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://ug.zk.court.gov.ua/sud0712/.
Копіюухвали про відкриття провадження у справі надіслатиучасникамсправи протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч.5 ст. 272 ЦПК України.
Відповідачу разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Ухвалаокремовідрішеннясуду оскарженню вапеляційномупорядку не підлягає
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду К.К. Бенца
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124116419 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Бенца К. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні