Ухвала
від 20.12.2024 по справі 398/6565/24
ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 398/6565/24

провадження №: 2/398/3312/24

УХВАЛА

Іменем України

"20" грудня 2024 р. м. Олександрія

Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Шинкаренко І.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якого діє представник адвокат Ісмайлова Анна Вікторівна, до Олександрійської міської ради Кіровоградської області про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю,

ВСТАНОВИВ

Адвокат Ісмайлова А.В., яка діє в інтересах позивача ОСОБА_1 , звернулася до суду з позовною заявою до Олександрійської міської ради Кіровоградської області, вякій просить визнати за ОСОБА_1 право власності за набувальною давністю на квартиру АДРЕСА_1 .

Ухвалою судді від 09 грудня 2024 року позовну заяву було залишено без руху та надано позивачеві п`ятиденний строк з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків, а саме: надати до до Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області письмову заяву про усунення недоліків, в якій визначити ціну позову та надати відповідно докази сплати судового збору у розмірі, визначеному Законом України «Про судовий збір», враховуючи ціну позову. Також позивачу слід уточнити свої позовні вимоги.

За приписами ст. 14 ЦПК України суд направляє судові рішення, судові повістки, судові повістки - повідомлення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Адвокати, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Згідно з ч. 1 ст. 64 ЦПК України представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки.

10 грудня 2024 року представником позивача адвокатом Ісмайловою А.В. отримано зазначену ухвалу Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 18 жовтня 2024 року через підсистему "Електронний кабінет" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), що підтверджується довідкою про доставку електронного документу.

16 грудня 2024 року до суду надійшла заява адвоката Ісмайлової А.В. про усунення недоліків, в якій вона уточнила позовні вимоги щодо визнання права власності за набувальною давністю на частку квартири АДРЕСА_1 , додала до заяви копію звіту про незалежну оцінку ринкової вартості з висновком про вартість частки житлової квартири за вказаною адресою, де визначено вартість як цілого об`єкта нерухомого майна, що складає 203620,00 грн, так і 1/4 частки зазначеного об`єкту нерухомого майна у розмірі 50905,00 грн, та відповідно визначила ціну позову у розмірі вартості частки квартири АДРЕСА_1 , що складає 50905,00 грн.

Проте, вимоги ухвали про залишення позовної заяви без руху не можна вважати виконаними з огляду на наступне.

Так, в ухвалі від 09 грудня 2024 року зазначено, що позивачу на виконання вимог ч. 3 ст. 175 ЦПК України необхідно зазначити ціну позову, яка згідно з п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України визначається, зокрема, у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна, а відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 176 УПК України у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.

Аналізглави 26ЦК України та практика Верховного Суду дозволяє зробити висновок, що частка в праві спільної часткової власності, що належить кожному з співвласників, виступає не як частина речі й не як право на частину речі, а як частина права на всю річ як єдине ціле. Тобто право спільної часткової власності поширюється на все спільне майно, а частка в праві спільної часткової власності не є конкретною часткою майна.

Відтак, ціна позову визначається дійсною вартістю нерухомого майна як цілого об`єкта.

Також, суддя зазначає, що визначення розміру судового збору за подання позовної заяви майнового характеру, поданою фізичною особою, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» корелює з ціною позову та встановлюється в розмірі 1 відсотка від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За приписами ч. 4 ст. 12 ЦПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Крім того, позивачу було роз`яснено, що в разі невиконання вимог суду, позовна заява буде вважатися неподаною і повертається йому.

Відповідно до ч. 3 ст.185 ЦПК України,якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви в строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи викладене, позовна заява підлягає поверненню позивачу.

Керуючись ст.ст.185,260,261,353,354 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ

Позовну заяву ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якого діє представник адвокат Ісмайлова Анна Вікторівна, до Олександрійської міської ради Кіровоградської області про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю, вважати неподаною та повернути позивачу.

Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду області протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя І.П. Шинкаренко

СудОлександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення20.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124116904
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —398/6565/24

Ухвала від 20.12.2024

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Шинкаренко І. П.

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Шинкаренко І. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні