Ухвала
від 23.12.2024 по справі 399/896/24
ОНУФРІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 399/896/24

провадження № 2/399/409/2024

У х в а л а

23 грудня 2024 року смт Онуфріївка

Суддя Онуфріївського районного суду Кіровоградської області Шульженко В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , від імені якої діє її представник, адвокат Маслій В.М., до ОСОБА_2 , Онуфріївської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області, Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградсбкій області, третя особа: Перша Кременчуцькадержавна нотаріальнаконтора про скасування Рішення Успенської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області, визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку, скасування державної реєстрації прав власності на нерухоме майно,-

встановила:

Позивач звернувся до суду з вказаним позов.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки під час вивчення позовної заяви та доданих до неї документів встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, зазначених у статтях 175 і 177 ЦПК України.

Відповідно до п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, зокрема: відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

В порушеннявимог Закону позивачему позовнійзаяві не зазначено про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін по справі (позивача, відповідачів).

Положеннями п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України законодавцем чітко передбачено, що у позовній заяві повинно бути зазначено про наявність електронного кабінету сторін та інших учасників справи або про його відсутність.

Крім того, відповідно до ч.4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

При цьому, згідно вимог ч.2 ст. 9 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

У позові зазначено, що загальна вартість понесених судових витрат на момент подання позовної заяви складає 2684 грн. що підтверджується квитанцією, але позивачем не надано квитанції про яку зазначено.

Фактично позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру та відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211,20 грн.

Відповідно до абз.2 ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до абз. 1 п. 13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17 жовтня 2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», якщо в позовній заяві об`єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов`язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою), наприклад, за вимогами про усунення перешкод у користуванні власністю та відшкодування моральної шкоди.

Позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, отже судовий збір складає 2422,40 грн. (1211,20*2).

Проте, позивачем подано позов через електронний суд, при цьому, відповідно до норми ч.3 ст. 4 зазначеного Закону, при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Таким чином, з врахуванням вимог ч.3 ст. 4 Закону, позивачем повинно бути сплачено судовий збір за дві позовні вимоги немайнового характеру у загальному розмірі 1937,92 грн.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно платіжні документи, підтверджуючі сплату судового збору, надати до суду.

Таким чином, на виконання вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України, позивачу необхідно зазначити у позовній заяві відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін по справі (позивача, відповідачів) шляхом подачізаяви проуточнення та надати до суду платіжні документи, підтверджуючі сплату судового збору.

Виходячи з вищезазначеного і відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків. В разі невиконання вимог, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 258, 260 ЦПК України, суддя, -

постановила:

Позовну заяву ОСОБА_1 , від імені якої діє її представник, адвокат Маслій В.М. до ОСОБА_2 , Онуфріївської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області, Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградсбкій області, третя особа: Перша Кременчуцькадержавна нотаріальнаконтора про скасування Рішення Успенської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області, визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку, скасування державної реєстрації прав власності на нерухоме майно - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви у десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення зазначених недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, вона буде вважатись неподаною та повернута позивачеві.

Роз`яснити, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включається до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Онуфріївського районного суду

Кіровоградської області В.В. Шульженко

СудОнуфріївський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення23.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124116908
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання незаконним акта, що порушує право власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —399/896/24

Ухвала від 02.01.2025

Цивільне

Онуфріївський районний суд Кіровоградської області

Шульженко В. В.

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Онуфріївський районний суд Кіровоградської області

Шульженко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні