Справа № 367/10758/24
Провадження №2/367/5845/2024
УХВАЛА
про залишення без руху
25 листопада 2024 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Горбачова Ю.В., розглянувши позовну заяву Акціонерного товариства «Страхова компанія «Країна», в інтересах якого діє представник Семенченко А.О., до ОСОБА_1 , третя особа: Приватне акціонерне товариство «Українська транспортна страхова компанія», про відшкодування шкоди в порядку суброгації,
ВСТАНОВИЛА:
До Ірпінського міського суду Київської області через ЄСІТС «Електронний суд» надійшла позовна заява Акціонерного товариства «Страхова компанія «Країна», в інтересах якого діє представник Семенченко А.О., до ОСОБА_1 , третя особа: Приватне акціонерне товариство «Українська транспортна страхова компанія», про відшкодування шкоди в порядку суброгації, яка не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Статтею 15 ЦК України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, приходить до висновку про залишення її без руху з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Проте, позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Суд звертає увагу, що позовну заяву було подано до суду в електронній формі з використанням системи «Електронний суд». Проте до позовної заяви було долучено копію списку згрупованих відправлень та опису вкладення до поштового відправлення, з яких вбачається, що позовну заяву з додатками було направлено відповідачу ОСОБА_1 на адресу: АДРЕСА_1 .
Однак, як вбачається з відповіді Департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації ДМС України № 6.2-13104/6-24 від 13.11.2024 року, відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значиться зареєстрованим за адресою: АДРЕСА_2 .
Таким чином, позивачу необхідно долучити докази надсилання копії позовної заяви з додатками на вірну адресу реєстрації місця проживання відповідача ОСОБА_1 : АДРЕСА_2 , з описом вкладення до поштового відправлення.
Враховуючи зазначене, позивачу також необхідно обґрунтувати своє звернення саме до Ірпінського міського суду Київської області, оскільки за загальним правилом, передбаченим у ЦПК України, підсудність справ визначається за зареєстрованим місцем проживання або місцезнаходженням відповідача (ст. 27 ЦПК України). Поряд з цим, положеннями ч. 6 ст. 28 ЦПК України визначено, що позови про відшкодування шкоди, заподіяної майну фізичних або юридичних осіб, можуть пред`являтися також за місцем заподіяння шкоди.
З урахуванням правил підсудності, позивачу слід зазначити підстави для звернення до Ірпінського міського суду та в разі посилання на ч.6 ст. 28 ЦПК України, зазначити яку шкоду було заподіяно майну позивача.
Суд вважає за необхідне звернути увагу позивача на положення ч. 9 ст. 43 ЦПК України, відповідно до яких, якщо позов, апеляційна, касаційна скарга подані до суду в електронній формі, позивач, особа, яка подала скаргу, мають подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позовна заява Акціонерного товариства «Страхова компанія «Країна», в інтересах якого діє представник Семенченко А.О., до ОСОБА_1 , третя особа: Приватне акціонерне товариство «Українська транспортна страхова компанія», про відшкодування шкоди в порядку суброгації, підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків, а саме: вказати відомості про наявність або відсутність електронного кабінету відповідача; долучити докази надсилання копії позовної заяви з додатками на вірну адресу реєстрації місця проживання відповідача ОСОБА_1 , а саме: АДРЕСА_2 , з описом вкладення до поштового відправлення; обґрунтувати звернення за підсудністю саме до Ірпінського міського суду Київської області.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Позовну заяву Акціонерного товариства «Страхова компанія «Країна», в інтересах якого діє представник Семенченко А.О., до ОСОБА_1 , третя особа: Приватне акціонерне товариство «Українська транспортна страхова компанія», про відшкодування шкоди в порядку суброгації - залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду - 10 днів з дня отримання даної ухвали.
У разі не усунення недоліків у встановлений строк, позовна заява відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України буде визнана неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/sud1013/.
Суддя: Ю.В. Горбачова
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124118194 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Горбачова Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні