Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
27 грудня 2024 року Справа №200/8638/24
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Логойда Т.В., перевіривши виконання вимог законодавства при подачі позовної заяви державного підприємства «Добропіллявугілля-видобуток» до Державної аудиторської служби України про визнання протиправним та скасування висновку,
в с т а н о в и л а:
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 12 грудня 2024 року (з урахуванням ухвали суду від 12 грудня 2024 року про виправлення описки в ній) вказану позовну заяву залишено без руху та надано строк протягом десяти днів з дня вручення позивачу даної ухвали для усунення недоліків, а саме необхідно було:
- до позовної заяви додати обґрунтовану заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду з позовом та докази поважності причин його пропуску;
- судовий збір в сумі 2422,40 грн. сплатити на відповідний рахунок (зазначено який саме); документ про сплату судового збору додати до позовної заяви.
Також в ухвалі звернуто увагу на те, що до поданих до суду документів в електронній формі (на виконання даної ухвали суду) слід додати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів або докази надсилання таких документів до електронних кабінетів інших учасників справи.
Позивач є особою, яка зареєструвала офіційну електронну адресу в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
Відповідно до частини 7 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Згідно з пунктом 2 частини 6 статті 251 вказаного Кодексу, яка регулює питання вручення судового рішення, днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи.
Якщо судове рішення надіслано на офіційну електронну адресу пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення (останній абзац частини 6 статті 251 Кодексу).
Відповідно до частини 7 статті 251 Кодексу адміністративного судочинства України якщо копію судового рішення вручено представникові, вважається, що його вручено й особі, яку він представляє.
Позивач отримав копію ухвали суду про залишення позовної заяви без руху 12 грудня 2024 року, що підтверджується повідомленням про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи (довідкою про доставку електронного листа), де відображено наступне: «Документ доставлено до електронного кабінету: 12.12.2024 12:33». Того ж дня отримав копію ухвали суду про виправлення описки.
Між тим, недоліки позовної заяви у встановлений ухвалою строк, останній день якого був 23 грудня 2024 року, в повному обсязі усунені не були.
Так у встановлений строк - 23 грудня 2024 року позивач лише сплатив судовий збір.
Подана 24 грудня 2024 року представником позивача через підсистему «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду з позовом (заява про усунення недоліків) не може бути розглянута судом, оскільки вона подана за межами встановленого судом строку на усунення недоліків позовної заяви.
Відповідно до частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк позовна заява повертається позивачеві.
Керуючись частиною 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и л а:
Позовну заяву державного підприємства «Добропіллявугілля-видобуток» до Державної аудиторської служби України про визнання протиправним та скасування висновку повернути позивачеві.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом (ч. 8 ст. 169 КАС України).
Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 256 КАС України, і може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено 27 грудня 2024 року.
Суддя Т.В. Логойда
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124118480 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо здійснення публічних закупівель, з них |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Логойда Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні