Ухвала
від 26.12.2024 по справі 525/1604/24
ВЕЛИКОБАГАЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 525/1604/24

Провадження №2-н/525/227/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 грудня 2024 року селище Велика Багачка Суддя Великобагачанського районного суду Полтавської області Прасол Я.В., розглянувши заяву Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Полтавагаз» про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості за розподіл природного газу, 3% річних, інфляційних втрат та понесених судових витрат з ОСОБА_1 ,

у с т а н о в и л а:

17.12.2024 Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Полтавагаз» звернулося до Великобагачанського районного суду Полтавської області із заявою про стягнення із ОСОБА_1 заборгованості за розподіл природного газу в сумі 18448 грн. 55 коп., 3% річних в сумі 451 грн. 17 коп., інфляційних втрат в сумі 1369 грн. 02 коп. та понесених судових витрат.

Згідно ч. 3 ст. 19 ЦПК України, наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 161 ЦПК України, судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, електронних комунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3 відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.

Відповідно дост. 162 ЦПК Українизаява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

Заявник АТ «Полтавагаз» у заяві про видачу судового наказу вказує: місцезнаходження майна: АДРЕСА_1 ; зареєстроване місце проживання боржника: АДРЕСА_2 .

Відповідно до ч. 1 ст. 30ЦПК Українипозови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна та стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно.

Зобов`язання щодо оплати вартості комунальних послуг випливають з надання цих послуг, такі послуги надаються за місцем знаходження нерухомого майна.

Позов про стягнення заборгованості за надання послуг з утримання нерухомого майна має пред`являтися за місцем знаходження цього майна за правилами виключної підсудності (Постанова Верховного Суду від 10.04.2019 справа № 638/1988/17, Постанова Великої Палати Верховного Суду від 16.02.2021 справа № 911/2390/18).

Згідно заяви послуги з розподілу природного газу надаються боржнику ОСОБА_1 за місцем знаходження нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 .

Таким чином, заява про видачу судового наказу не підсудна Великобагачанському районному суду Полтавської області.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 165ЦПК Українисуддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушенням правил підсудності.

Разом з тим, передача заяви про видачу судового наказу до іншого суду за підсудністю, згідно з ч. 8 ст. 165ЦПК України, можлива лише тоді, коли боржником є юридична особа або фізична особа-підприємець.

З урахуванням вищевикладеного, вважаю за необхідне відмовити у видачі судового наказу.

Керуючись ст. ст.161-166,354,355 ЦПК України,

п о с т а н о в и л а:

Відмовити у видачі судового наказу за заявою Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Полтавагаз»» про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості за розподіл природного газу, 3% річних, інфляційних втрат та понесених судових витрат з ОСОБА_1 .

Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 ЦПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбаченихпунктами 1,2,2-18,9частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Суддя Я.В.Прасол

СудВеликобагачанський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення26.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124118539
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості

Судовий реєстр по справі —525/1604/24

Ухвала від 26.12.2024

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Прасол Я. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні