Справа № 527/3562/24
провадження № 1-кс/527/743/24
УХВАЛА
іменем України
про надання тимчасового доступу до документів
25 грудня 2024 року слідчий суддя Глобинського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого дізнавача сектору дізнання відділу поліції №1 Кременчуцького районного управління поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Глобинської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024175510000375 від 29 листопада 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Глобинського районного суду Полтавської області надійшло клопотання старшого дізнавача сектору дізнання відділу поліції №1 Кременчуцького районного управління поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Глобинської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024175510000375 від 29 листопада 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, в якому просив надати йому та групі дізнавачів по даному кримінальному провадженню тимчасовий доступ до охоронюваної законом банківської таємниці АТКБ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » та яка знаходяться у володінні АТКБ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що за адресою: АДРЕСА_1 , а саме фото - та/або відеоматеріали щодо особи, яка проводила розрахункові операції - зняття готівки в банкоматі АТКБ« ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме: - DN00 (CAPL5311), Kremenchuk, UKR, що мало місце 14.09.2024 о 09:27год.; - DN00 (CAPL5311), Kremenchuk, UKR, що мало місце 14.09.2024 о 09:28год., з наступним їх вилученням.
В обґрунтування клопотання дізнавач зазначив, що 13.09.2024 невідома особа, перебуваючи у м.Глобине Кременчуцького району Полтавської області, зловживаючи довірою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , заволоділа кредитною карткою останнього, емітовану АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », та з якої в подальшому заволоділа грошовими коштами на суму близько 22198,93грн.
29.11.2024 сектором дізнання ВП №1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області відомості про вказане кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024175510000375. Попередня правова кваліфікація ч.1ст.190КК України.
Допитаний в якості потерпілого ОСОБА_5 показав, що 13.09.2024 приїхав до магазину « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що знаходиться по АДРЕСА_2 , щоб придбати побутову техніку. В даному магазині була представник « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_6 , до якої він звернувся для оформлення кредиту на побутову техніку. Потерпілий передав представниці банку свої документи. Заповнивши відповідні заяви, йому було погоджено кредит на суму 12,498грн., але, зі слів представника банку, кредитну картку потерпілому не було погоджено, тому вона надала роздруківку з реквізитами, на які потерпілий мав вносити щомісячний платіж в сумі 1031,46грн. Станом на 28.11.2024 кредит було сплачено.
18.11.2024 о 10:38 год. ОСОБА_5 на мобільний телефон прийшло СМС-повідомлення від « ІНФОРМАЦІЯ_3 » про те, що потрібно внести обов`язковий щомісячний платіж за кредитною карткою. Оскільки у нього не було кредитної картки вказаного банку та заборгованість по кредиту за придбання товару у магазині відсутня, тому він відразу зателефонував на гарячу лінію банку. Від працівників банку йому стало відомо, що на його ім`я відкрита кредитна картка та по ній мається заборгованість у сумі 1393грн. Оскільки у нього немає кредитної картки та він не знімав з неї грошові кошти, то 27.11.2024 він поїхав до відділення « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в м.Кременчук, де пояснив ситуацію працівникам банку, та те що можливо сталася помилка, оскільки не оформляв кредитну картку. Проте, від консультантів йому стало відомо, що під час оформлення кредиту на побутову техніку 13.09.2024 в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в м.Глобине, йому повинні були видати кредитну картку. Також у відділені банку я дізнався, що з кредитної картки, яка відкрита на його ім`я знято грошові кошти на загальну суму 22198,93грн.
Потерпілий ОСОБА_5 , в порядку ст.56КПК України, долучив до матеріалів кримінального провадження виписку по рахунку клієнта фізичної особи № НОМЕР_2 за розрахунковий період з 08.09.2024 по 27.11.2024, проведеним аналізом якої встановлено, що невідома особа, заволодівши грошовими коштами потерпілого ОСОБА_5 , 14.09.2024 о 09:27год. здійснила зняття грошових коштів в банкоматі АТКБ« ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме: DN00 (CAPL5311), Kremenchuk, ІНФОРМАЦІЯ_5 , у сумі 10000грн., та 14.09.2024 о 09:28год. здійснила зняття грошових коштів в банкоматі АТКБ« ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме: DN00 (CAPL5311), Kremenchuk, UKR, у сумі 10000грн.
У зв`язку з викладеним, на даний час виникла необхідність у з`ясуванні обставин даного кримінального правопорушення, встановити всіх осіб причетних до вказаного кримінального правопорушення виникла необхідність в тимчасовому доступу до документів, які перебувають у володінні АТКБ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 .
Враховуючи той факт, що документи до яких планується отримати тимчасовий доступ в подальшому будуть використані як докази по кримінальному провадженню (оскільки містять дані про факти вчинення кримінального правопорушення) та враховуючи, що іншими способами неможливо підтвердити чи спростувати факт зняття коштів в зазначених банкоматах (ст.62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» передбачено, що інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду), необхідно отримати тимчасовий доступ до документів та інформації ізбанкомату АТКБ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » DN00 (CAPL5311), Kremenchuk, UKR.
Також, існує необхідність у вилученні копій вищевказаних документів, які мають значення для досудового розслідування та в подальшому можуть бути доказами під час судового розгляду, адже це наддасть можливість встановити рух коштів по вказаному рахунку з розшифровкою особи, якій надіслано ці кошти; встановити місцезнаходження такої особи; встановлення обставин перерахування коштів та їх використання, що в подальшому буде слугувати доказами в даному кримінальному провадженні.
У судове засідання дізнавач не з`явився, подав до суду заяву, в якій просив розгляд справи проводити за його відсутності, клопотання підтримував.
Представник особи, у володінні якої перебуває майно в порядку ч. 2 ст. 163 КПК України у судове засідання для розгляду клопотання не викликався.
Відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України слідчий суддя розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Згідност. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 160 КПК Українипередбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч.5, 6ст.163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Клопотання оформлено відповідно до вимог ч.2ст. 160 КПК України.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що інформація до якої дізнавач просить надати тимчасовий доступ, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості із нього можуть бути використані як докази кримінальному провадженні.
За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.159-164,166 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання - задовольнити.
Надати старшому дізнавачу сектору дізнання відділу поліції №1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , начальнику сектору дізнання відділу поліції №1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_7 , дізнавачу сектору дізнання відділу поліції №1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_8 , дізнавачу сектору дізнання відділу поліції №1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_9 , дізнавачу сектору дізнання відділу поліції №1 Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_10 тимчасовий доступ до охоронюваної законом банківської таємниці АТКБ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » та яка знаходяться у володінні АТКБ« ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що за адресою: АДРЕСА_1 , а саме фото- та/або відеоматеріали щодо особи, яка проводила розрахункові операції - зняття готівки в банкоматі АТКБ« ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме: - DN00 (CAPL5311), Kremenchuk, UKR, що мало місце 14.09.2024 о 09:27год.; - DN00 (CAPL5311), Kremenchuk, UKR, що мало місце 14.09.2024 о 09:28год., з наступним їх вилученням.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали два місяці з дня постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Глобинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124118572 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Глобинський районний суд Полтавської області
Павлійчук А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні