Справа № 539/5495/24
Провадження № 2/539/1633/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2024 року місто Лубни
Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Пилипчук М.М., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Позика» про відмову від позову у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Позика» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання кредиту,-
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Бізнес Позика» (далі ТОВ «Бізнес Позика») звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання кредиту.
Ухвалою Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 09 грудня 2024 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
17 грудня 2024 року ТОВ «Бізнес Позика» через представника Терна О. В., який діє на підставі довіреності від 14 жовтня 2024 року № 8, подало через «Електронний суд» заяву, в якій просить закрити провадження у справі за позовом ТОВ «Бізнес Позика» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання кредиту у зв`язку з відмовою від позову.
Заява мотивована тим, що ОСОБА_1 добровільно задовільнив вимоги ТОВ«Бізнес Позика» після відкриття провадження у справі.
Учасник справирозпоряджається своїмиправами щодопредмета споруна власнийрозсуд.Таке правомають такожособи,в інтересахяких заявленовимоги,завиняткомтих осіб,які немають процесуальноїдієздатності. (частина третя статті 13 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України)).
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмова прийнята судом.
Відмова від позову є виключним правом позивача і не порушує права інших учасників справи, наслідки щодо відмови від позову позивачу відомі.
Враховуючи викладене, суд вважає можливим прийняти відмову від позову, оскільки вона не суперечить вимогам закону і не порушує права інших осіб.
Оскільки відповідачем добровільно задоволено вимоги ТОВ «Бізнес Позика», представник позивача подав заяву про закриття провадження у справі у зв`язку з відмовою від позову, то суд вважає можливим закрити провадження у справі.
У разі відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі (частина третя статті 206 ЦПК України).
У разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв`язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору (частина друга статті 256 ЦПК України).
Згідно частини третьою статті 142 ЦПК України у разі відмови позивача від позову понесені ним витрати відповідачем не відшкодовуються, а витрати відповідача за його заявою стягуються з позивача. Однак якщо позивач не підтримує своїх вимог унаслідок задоволення їх відповідачем після пред`явлення позову, суд за заявою позивача присуджує стягнення понесених ним у справі витрат з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 142, 255, 260, 261, 353, 354 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Позика» про відмову від позову задовольнити.
Прийняти відмову Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Позика» від його позову до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання кредиту
Провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Позика» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання кредиту закрити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.М. Пилипчук
Суд | Лубенський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124118756 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту |
Цивільне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Пилипчук М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні