Ухвала
від 18.11.2024 по справі 589/3449/20
ШОСТКИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 589/3449/20

Провадження № 4-с/589/9/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2024 року Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі:

головуючого судді Лєвши С.Л.,

з участю секретаря судового засідання Новик О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Шостка Сумської області скаргу стягувача ОСОБА_1 на дії старшого державного виконавця Шосткинського відділу державної виконавчої служби у Шосткинському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції,-

ВСТАНОВИВ:

04 липня 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Шосткинського міськрайонного суду Сумської області із скаргою, в якій просить визнати:

- дії старшого державного виконавця Шосткинського відділу державної виконавчої служби у Шосткинському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (далі - Шосткинський ВДВС у Шосткинському районі Сумської області СХ МРУМЮ) Вовчук Л.В. щодо прийняття постанови про закінчення виконавчого провадження 64296412 від 24 червня 2024 року;

- скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження від 24 червня 2024 року, що прийнята старшим державним виконавцем Шосткинського ВДВС у Шосткинському районі Сумської області СХ МРУМЮ Вовчук Л.В. у виконавчому провадженні №64296412.

В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що на виконанні старшого державного виконавця Шосткинського ВДВС у Шосткинському районі Сумської області СХ МРУМЮ Вовчук Л.В., перебувало виконавче провадження №64296412, щодо примусового виконання виконавчого листа №589/3449/20 виданого 20 січня 2021 року Шосткинським міськрайонним судом Сумської області, про стягнення з КП «ШКЗ «Зірка» на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі у розмірі 47831 грн 04 коп.

24 червня 2024 року посадовою особою Шосткинського ВДВС у Шосткинському районі Сумської області СХ МРУМЮ винесено постанову про закінчення виконавчого провадження на підставі п.5 ч.1 ст.39 Закону України «Про виконавче провадження». Постанова про закінчення виконавчого провадження обґрунтована державним виконавцем тим, що 07 травня 2024 року Господарським судом Сумської області винесено ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство боржника ДП «Шосткинський завод «Зірка» та визнано конкурсні вимоги кредиторів, які не були заявлені, або були відхилені господарським судом, погашеними, а виконавчі документи за такими вимогами такими, що не підлягають виконанню.

Копія постанови про закінчення виконавчого провадження від 24 червня 2024 року була отримана заявником 02 липня 2024 року.

Вважає рішення старшого державного виконавця Шосткинського ВДВС у Шосткинському районі Сумської області СХ МРУМЮ Вовчук Л.В., яке прийнято у вигляді постанови про закінчення виконавчого провадження від 24.06.2024 - неправомірним, оскільки рішення суду (судовий наказ) є невиконаним.

Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце його проведення повідомлений належним чином, надав заяву, в якій просить розглядати справу за його відсутності, скаргу підтримує в повному обсязі. (а.с.11)

Старший державний виконавець Шосткинського ВДВС у Шосткинському районі Сумської області СХ МРУМЮ Вовчук Л.В. в судове засідання не з`явилась, про дату, час та місце його проведення повідомлена належним чином, надала заяву, в якій просить розглядати справу за її відсутності та у задоволенні скарги ОСОБА_1 відмовити. (а.с.22)

15 листопада 2024 року начальник Шосткинського ВДВС у Шосткинському районі Сумської області СХ МРУМЮ Сулім І.В. подала до суду відзив на скаргу, в якій просила відмовити у задоволенні скарги ОСОБА_1 . В обґрунтування відзиву зазначила, що 07 травня 2024 року Господарським судом Сумської області винесено ухвалу №920/24/23 про закриття провадження у справі про банкрутство боржника ДП «Шосткинський завод «Зірка» та визнано конкурсні вимоги кредиторів, які не були заявлені або були відхилені господарським судом, погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнано такими, що не підлягають виконанню.

Враховуючи, що ухвалою Господарського суду Сумської області №920/24/23 від 07.05.2024 постановлено закрити провадження у справі про банкрутство боржника ДП Шосткинський завод «Зірка» та визнано конкурсні вимоги кредиторів, які не були заявлені або були відхилені господарським судом, погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнано такими, що не підлягають виконанню, ухвала набрала законної сили з моменту її прийняття, тож, у старшого державного виконавця Шосткинського відділу державної виконавчої служби у Шосткинському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції були законні підстави для закінчення виконавчого провадження №64296412, де стягувачем за виконавчим документом є ОСОБА_1 .

Дослідивши наявні у справі докази, суд дійшов наступного.

Так, старшим державним виконавцем Шосткинського ВДВС у Шосткинському районі Сумської області СХ МРУМЮ Вовчук Л.В. 24 червня 2024 року винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №64296412, з примусового виконання виконавчого листа №589/3449/20 виданого Шосткинським КП «Шосткинський казенний завод «Зірка» на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі у розмірі 47831 грн 04 коп. (а.с.3)

З оглянути матеріалів виконавчого провадження №64296412, вбачається ухвала, яка постановлена Господарським судом Сумської області 07 травня 2024 року, якою провадження у справі №920/24/23 про банкрутство Державного підприємства «Шосткинський завод «Зірка» закрито. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Згідно із ст. 447 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України), сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.

Порядок судового оскарження передбачено Законом України від 02 червня 2016 року №1404-VIII «Про виконавче провадження» (далі - Закон №1404-VІІІ).

Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 2 Закону №1404-VIII виконавче провадження здійснюється з дотриманням, зокрема, таких засад, як забезпечення права на оскарження рішень, дій чи бездіяльності державних виконавців, приватних виконавців.

Відповідно до ч.1 ст. 74 Закону №1404-VIII рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.

Згідно із ст. 447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.

Відповідно до ч. 1 ст. 448 ЦПК скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції.

Згідно зі ст. 1 Закону №1404-VIII виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно- правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Виконання судових рішень є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р.

При цьому, слід зауважити на тому, що виконання рішення є прямим обов`язком боржника (ч. 2 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження»).

Частиною 1 ст. 13 Закону №1404-VIII передбачено, що під час здійснення виконавчого провадження виконавець вчиняє виконавчі дії та приймає рішення шляхом винесення постанов, попереджень, внесення подань, складення актів та протоколів, надання доручень, розпоряджень, вимог, подання запитів, заяв, повідомлень або інших процесуальних документів у випадках, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до ч.1 ст. 18 Закону №1404-VIII, виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Статтею 39 Закону №1404-VIII передбачені підстави для закінчення виконавчого провадження, зокрема, однією з підстав закінчення виконавчого провадження є скасування або визнання нечинним рішення, на підставі якого виданий виконавчий документ, або визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню.

Враховуючи, що ухвалою Господарського суду Сумської області у справі №920/24/23 постановленої 07.05.2024 ухвалено закрити провадження у справі про банкрутство боржника дії ДП «Шосткинський завод «Зірка» та визнано конкурсні вимоги кредиторів, які не були заявлені або були відхилені господарським судом, погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнано такими, що не підлягають виконанню, тому дії старшого державного виконавця правомірні щодо закінчення виконавчого провадження на підставі викладеного вище.

Таким чином, суд вважає, що слід відмовити у задоволенні скарги ОСОБА_1 .

Керуючись ст.11, ч. 14 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» №1404-VІІІ від 02.06.2016, ст.258-260, 447-451 ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні скарги стягувача ОСОБА_1 на дії старшого державного виконавця Шосткинського відділу державної виконавчої служби у Шосткинському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сумського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Шосткинського міськрайонного суду

Сумської області С.Л.Лєвша

СудШосткинський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення18.11.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124124165
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —589/3449/20

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Лєвша С. Л.

Ухвала від 05.07.2024

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Лєвша С. Л.

Рішення від 11.12.2020

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Курбанова А. Р.

Ухвала від 12.10.2020

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Курбанова А. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні