Справа № 333/5893/23
Провадження № 1-кп/333/347/24
ВИРОК
Іменем України
10 жовтня 2024 року м. Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретарів судового засідання ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні,в залісуду м.Запоріжжя,кримінальне провадження,внесене вЄдиний реєстрдосудових розслідуваньза №42022000000000562від 12.05.2022року відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в м. Мелітополь, Запорізької області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 480 КПК України є особою, що якої здійснюється особливий порядок кримінального провадження місцевий депутат, раніше судимого: 29.06.2023 року Комунарським районним судом м. Запоріжжя за ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 11-1, ч. 2 ст. 110, ч. 1, ч. 2 ст. 70 КК України до 15 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади строком на 15 років , з конфіскацією всього належного йому майна,
-за обвинуваченням в скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України,
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_5 ,
захисника обвинуваченого адвоката ОСОБА_6 ,
В С Т А Н О В И В:
1. Формулювання обвинувачення, визнаного судом доведеним.
24.10.1945 року набув чинності Статут Організації Об`єднаних Націй, підписаний 26.06.1945 року, яким фактично створено Організацію Об`єднаних Націй (далі ООН).
До складу ООН входять Україна, російська федерація та ще 49 країн-засновниць, а також інші країни світу.
Відповідно до ч. 4 ст. 2 Статуту ООН усі Члени зазначеної організації утримуються у своїх міжнародних відносинах від загрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності чи політичної незалежності будь-якої держави, так і будь-яким іншим чином, несумісним із Цілями Об`єднаних Націй.
Декларацією Генеральної Асамблеї ООН від 09.12.1981 року № 36/103 про неприпустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та резолюціями від 21.12.1965 року № 2131 (XX), що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та про захист їх незалежності та суверенітету; від 24.10.1970 року № 2625 (XXV), що містить Декларацію про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН; від 16.12.1970 року № 2734 (XXV), що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки, та № 3314 (XXIX) від 14.12.1974 року, що містить визначення агресії, встановлено, що жодна з держав не має права здійснювати інтервенцію або втручання у будь-якій формі або з будь-якої причини у внутрішні та зовнішні справи інших держав. Цими ж міжнародними документами закріплені обов`язки держав: утримуватися від озброєної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації, здійснення сприяння, заохочення або підтримки сепаратистської діяльності; не допускати на власній території навчання, фінансування та вербування найманців або посилання таких найманців на територію іншої держави.
Крім того, у статтях 1-5 Резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 14.12.1974 року № 3314 (XXIX) серед іншого визначено, що ознаками агресії є:
- застосування збройної сили державою проти суверенітету, територіальної недоторканності чи політичної незалежності іншої держави;
- застосування збройної сили державою в порушення Статуту ООН.
Будь-яке з наступних діянь, незалежно від оголошення війни, кваліфікується як акт агресії:
- вторгнення або напад збройних сил держави на територію іншої держави або будь-яка військова окупація, хоч би який тимчасовий характер вона не мала, що є результатом такого вторгнення або нападу, або будь-яка анексія із застосуванням сили території іншої держави або її частини;
- бомбардування збройними силами держави території іншої держави або застосування будь-якої зброї державою проти території іншої держави;
- блокада портів або берегів держави збройними силами іншої держави;
- напад збройними силами держави на сухопутні, морські чи повітряні сій чи морські та повітряні флоти іншої держави;
- застосування збройних сил однієї держави, що знаходяться на території іншої держави за угодою з державою, що приймає, порушуючи умови, передбачені в угоді, або будь-яке продовження їх перебування на такій території після припинення дії угоди;
- дія держави, яка дозволяє, щоб її територія, яку вона надала у розпорядження іншої держави, використовувалася цією іншою державою для здійснення акту агресії проти третьої держави;
- засилання державою або від імені держави збройних банд, груп, іррегулярних сил або найманців, які здійснюють акти застосування збройної «вій проти іншої держави, що мають настільки серйозний характер, що це рівносильне наведеним вище актам, або її значна участь у них.
Жодні міркування будь-якого характеру чи то політичного, економічного, військового, чи іншого характеру не можуть бути виправданням агресії.
Крім того, принципи суверенної рівності, поваги прав, притаманних суверенітету, незастосування сили або загрози силою, непорушності кордонів, територіальної цілісності держав, мирного врегулювання суперечок та невтручання у внутрішні справи держав були закріплені також у Заключному акті Наради з безпеки та співробітництва від 01.08.1975 року, який був підписаний СРСР, правонаступником якого є російська федерація.
Статтями 1 і 2 III Конвенції про відкриття військових дій від 18.10.1907 року, що вступила в дію 26.01.1910 року і 07.03.1955 року визнана СРСР, правонаступником якого є російська федерація, передбачено, що військові дії між державами не повинні починатися без попереднього та недвозначного попередження у формі або мотивованого оголошення війни або ультиматуму з умовним оголошенням війни. Про існування стану війни має бути негайно повідомлено нейтральним державам, і він матиме для них дійсну силу лише після отримання повідомлення.
У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16.07.1990 року (далі Декларація) зазначено, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту та неподільність впади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.
Відповідно до розділу V Декларації територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.
24.08.1991 року Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки було схвалено Акт проголошення незалежності України, яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави України. Відповідно до зазначеного документа територія України є неподільною та недоторканною.
Незалежність України визнали держави світу, серед яких і російська федерація.
Відповідно до пунктів першого, другого Меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994 року російська федерація, Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки, підтвердили Україні свої зобов`язання згідно з принципами Заключного акта співробітництва в Європі від 01.08.1975 року поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, зобов`язалися утримуватися від загрози силою або її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що жодна їхня зброя ніколи не використовуватиметься проти України, крім цілей самооборони, або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ООН.
Відповідно до пунктів третього, восьмого Меморандуму про підтримання миру та стабільності в Співдружності Незалежних Держав від 10.02.1995 року, укладеного між державами СНД, серед яких є Україна та російська федерація, держави підтвердили непорушність існуючих кордонів одна одної та зобов`язалися виступати проти будь-яких дій, що підривають їх непорушність, а також вирішувати всі суперечки, що виникають з питань кордонів і територій, тільки мирними засобами. Держави також зобов`язалися не підтримувати на території інших держав-учасниць сепаратистські рухи, а також сепаратистські режими, якщо такі виникнуть; не встановлювати із ними політичних, економічних та інших зв`язків; не допускати використання ними територій і комунікацій держав-учасниць Співдружності; не надавати їм економічної, військової та іншої допомоги.
31.05.1997 року, відповідно до положень Статуту ООН та зобов`язань згідно із Заключним актом Наради з безпеки та співробітництва в Європі, Україна та Російська Федерація уклали Договір про дружбу, співпрацю та партнерство між Україною та Російською Федерацією (ратифікований Законом України від 14.01.1998 року № 13/98-ВР та Федеральним Законом російської федерації від 02.03.1999 року № 42-ФЗ). Відповідно до статей другої-третьої зазначеного Договору російська федерація зобов`язалася поважати територіальну цілісність України, підтвердила непорушність існуючих між ними кордонів і зобов`язалася будувати відносини одна з одною на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або погрози силою, включаючи економічні та інші способи тиску, права народів вільно розпоряджатися своєю долею, невтручання у внутрішні справи, додержання прав людини та основних свобод, співробітництва між державами, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов`язань, а також інших загальновизнаних норм міжнародного права.
Відповідно до опису та карти державного кордону, які є додатками до Договору між Україною та російською федерацією про українсько-російський державний кордон від 28.01.2003 року (ратифікований російською федерацією 22.04.2004 року), територія Автономної Республіки Крим, і м. Севастополя, Донецької та Луганської областей належить до території України.
Статтями першою, другою Конституції України визначено, що Україна є суверенною А незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною та недоторканною.
Згідно зі ст. 5 Основного Закону України носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Право визначати та змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народу і не може бути узурповане державою, її органами чи посадовими особами.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно дотримуватися Конституції України та законів України, не посягати на права та свободи, честь та гідність інших людей.
Статтею 73 Основного Закону України визначено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.
Відповідно до статей 132-134 Конституції України територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території. До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь. Місто Севастополь має спеціальний статус, Автономна Республіка Крим (далі АР Крим) є невід`ємною складовою України та в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її ведення.
Незважаючи на викладене, діючи з прямим умислом, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення зазначених вище міжнародних нормативно-правових актів, 22.02.2022 року президент російської федерації, реалізуючи злочинний план, спрямований на насильницьку зміну меж території та кордонів України, порушення порядку, встановленого Конституцією України, направив до Ради Федерації звернення про використання Збройних Сил російської федерації за межами російської федерації, яке було задоволене.
В 24.02.2022 року о 05 год. він оголосив рішення про початок військової операції в Україні.
Того ж дня, близько 05 год. 10 хв., Збройними Силами російської федерації, що діяли за наказом керівництва російської федерації та Збройних Сил російської федерації, здійснено запуск крилатих та балістичних ракет по аеродромах, військових штабах, складах, підрозділах Збройних Сил України та інших військових формувань. Після цього війська російської федерації сухопутним шляхом проникли на територію суверенної держави Україна.
У зв`язку з цим, Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.22 року № 64/2022 в Україні введено воєнний стан на всій території України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 25.10.2020 року Запорізькою обласною територіальною виборчою дільницею відповідно до статей 256-260 Виборчого кодексу України, Протоколу про результати виборів депутатів Запорізької обласної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обрано депутатом Запорізької обласної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі за єдиним виборчим списком місцевих організацій політичних партій від регіональної організації політичної партії «Опозиційний блок» у Запорізькій області.
При цьому ОСОБА_4 , будучи громадянином України та маючи політичний досвід, заручившись підтримкою військовослужбовців російської федерації, вирішив реалізувати свої політичні амбіції шляхом зайняття посади, пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора у Запорізькій області.
Зокрема, у не встановлений досудовим розслідуванням час і місці, але не пізніше 05.05.2022 року, ОСОБА_4 , перебуваючи на території Запорізької області, домовився з окупаційними військами російської федерації про силове забезпечення йому умов для керівництва Запорізькою областю, в тому числі за рахунок збройного примушування органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств до визнання його керівником військово-цивільної адміністрації Запорізької області, яка діє на території Запорізької області, тимчасово окупованій збройними силами російської федерації.
У не встановлений досудовим розслідуванням час і місці, але не пізніше 05.05.2022 року, будучи громадянином України, ОСОБА_4 добровільно зайняв посаду у створеній окупаційній адміністрації держави-агресора, а саме посаду керівника так званої тимчасової військово-цивільної адміністрації Запорізької області (тимчасово окуповані території), пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.
Після цього, у не встановлений досудовим розслідуванням час і місці, але не пізніше 05.04.2022 року, позиціонуючи себе як керівник т.зв. тимчасової військово-цивільної адміністрації Запорізької області, ОСОБА_4 звернувся до жителів Запорізької області шляхом публікації в різних джерелах, переважно російськомовного контенту і тих, що контролюються окупаційними військами, в якому він критикує чинну українську владу та позиціонує себе і жителів Запорізької області як окремий регіон, який активно готується до Дня Перемоги 9 травня у повноцінному форматі.
Користуючись підтримкою окупаційних військ, 12.05.2022 року ОСОБА_4 , перебуваючи на території Запорізької області, діючи як голова Запорізької обласної військово-цивільної адміністрації, видав розпорядження № 13 «О временной организации общественного порядка», згідно з яким силами добровольчих громадських формувань жителів Запорізької області організовується патрулювання вулиць, площ, інших громадських місць у населених пунктах області і залученням загонів з охорони громадського порядку, а також організовані місцеві штаби з дотримання громадського порядку, які постійно інформують військову комендатуру про стан організації громадського порядку.
В подальшому, користуючись підтримкою окупаційних військ, 03.03.2023 року ОСОБА_4 , перебуваючи на території Запорізької області, діючи як голова т.зв. Запорізької обласної військово-цивільної адміністрації, видав указ № 21-у «Об административно-территориальном устройстве Запорожской областе», відповідно до якого встановлюються межі адміністративно-територіальних одиниць Запорізької області, а також адміністративно-політичним центром Запорізької області встановлюється м. Мелітополь.
2. Стаття (частина статті) закону України про кримінальну відповідальність, що передбачає відповідальність за кримінальне правопорушення, винним у вчиненні якого визнаний обвинувачений.
Своїми умисними діями ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 111-1 КК колабораційна діяльність, а саме добровільне зайняття громадянином України посади, пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
3. Позиція обвинуваченого.
Судовий розгляд у межах даного кримінального провадження здійснювався за відсутності обвинуваченого (in absentia), останній показань суду не надавав, при цьому заяв, протестів та клопотань на адресу суду також не подавав.
Дане кримінальне провадження здійснювалось за участю захисника адвоката ОСОБА_6 .
Аналіз наявних в матеріалах справи численних документів на підтвердження завчасних належних викликів ОСОБА_4 до слідчого (прокурора), направлених йому повідомлень з приводу його прав та обов`язків, оголошеної підозри, висунутого обвинувачення та руху спеціального судового провадження свідчить про те, що він мав підстави усвідомлювати, що проти нього розпочато кримінальне провадження, він отримав чи мав би отримати оголошену підозру, відповідні виклики та пред`явлене обвинувачення, мав можливість бути обізнаним із усіма своїми правами, в тому числі, на захист та доступ до правосуддя. Відтак, держава Україна під контролем сторони захисту та суду використала всі можливості для того, щоб обвинувачений мав право під час судового провадження як мінімум на такі гарантії: а) бути терміново і докладно повідомленим мовою, яку він розуміє, про характер і підставу обвинувачення; б) мати достатній час і можливості для підготовки свого захисту, обрати самим захисника; в) бути осудженим в його присутності і захищати себе особисто або за посередництвом обраного ним захисника, бути повідомленим про це право і мати призначеного йому захисника безплатно для нього. Така ситуація узгоджується із взятими на себе зобов`язаннями, яких повинна дотримуватися держава Україна з тим, щоб забезпечити реальне використання права, яке гарантується ст. 6 Європейської Конвенції з прав людини та ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права. Натомість, ОСОБА_4 скористався своїми правами на власний розсуд за відсутності будь-яких перешкод для їх реалізації на території України та з боку останнього.
Вказані висновки ґрунтуються і на правовій позиції Європейського суду з прав людини (напр., справа «Колоцца проти Італії» від 12.02.1985 року, «Шомоді проти Італії» від 18.05.2004 року та ін.), за якою суд при розгляді справи в порядку спеціального судового провадження зобов`язаний обґрунтувати чи були здійсненні всі можливі, передбачені законом заходи, щодо дотримання прав обвинуваченого на захист та доступ до правосуддя.
Суд вважає, що наявні у справі документи свідчать про відмову ОСОБА_4 , який повинен знати про розпочате кримінальне провадження, від здійснення свого права предстати перед українським судом за діяння вчинені на території суверенної України, юрисдикцію якої над собою не визнає, та захищати себе безпосередньо в такому суді, а так само свідчать про його наміри ухилитися від зустрічі з правосуддям держави Україна. Ухилення обвинуваченого від правосуддя суд оцінює як реалізацію останнього його невід`ємного права на свободу від самозвинувачення чи самовикриття (п/п. «g» п. 3 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст. 63 Конституції України), як одну з ключових гарантій презумпції невинуватості.
Зважаючи на специфіку спеціального судового провадження (ч. 3 ст. 323 КПК України), суд, зберігаючи неупередженість та безсторонність, надає особливого значення охороні прав та законних інтересів обвинуваченого як учасника кримінального провадження, яке відбувається за його відсутності, забезпеченню повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб до обвинуваченого була застосована належна правова процедура в контексті приписів ст. 2 КПК України з дотриманням всіх загальних засад кримінального провадження з урахуванням особливостей, встановлених виключно законом. Ці особливості вимагають від суду прискіпливої оцінки кожного поданого доказу обвинувачення, відтак поріг вимогливості до доказування у даному випадку має бути підвищений.
Позиція сторони захисту.
Захисник не мав можливості зв`язатися з обвинуваченим і узгодити з ним правову позицію щодо висунутого обвинувачення.
На думку захисника обвинуваченого ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_6 винуватість ОСОБА_4 у вчиненні поставленого йому у провину кримінального правопорушення не доведена належними і допустимими доказами, не доведено факт добровільності зайняття останнім відповідних посад.
4. Докази на підтвердження встановлених судом обставин вчинення кримінального правопорушення.
Суд вважає, що вина обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, за викладених у вироку обставинах у межах висунутого обвинувачення, повністю підтверджується зібраними по кримінальному провадженню і дослідженими в судовому засіданні наступними доказами.
Так, допитаний у судовому засіданні 12.08.2024 року свідок ОСОБА_7 зазначила, що вона за професією журналіст, тому знає обвинуваченого, так як раніше працювала на його телебаченні ПП «НТВ Плюс» і брала у нього інтерв`ю як у політика. У 2022 році працювала у газеті м. Мелітополя головним редактором, звісно проводила статті про ОСОБА_4 , його політичної діяльності. З ним особисто не спілкувалась, лише задавала питання на брифінгах та конференціях. Виїхала з м. Мелітополя у березні 2022 року, після того, як відбулось спілкування з ОСОБА_8 , яка пропонувала співпрацювати з країною-агресором, вони тоді набирали команду. На той момент їй не було відомо яку посаду займає ОСОБА_4 . Проте, в цей день вона зустрічалась з комендантом, який пропонував ОСОБА_9 звільнити місце для ОСОБА_8 . Наразі ОСОБА_4 обіймає посаду губернатора, до цього він був виконуючий обов`язки губернатора, а перед цим очолював адміністрацію. Всі бачать, що ОСОБА_4 радіє своїй посаді, виступає на телебаченні, висловлює думку проти України. Впевнена, що він займає цю посаду добровільно. Коли вона виїхала з ОСОБА_10 , то їй телефонували ОСОБА_11 (директор підприємства автозапчастин) та ОСОБА_12 , який теж займав керівну посаду на цьому підприємстві і повідомили, що на підприємство зайшли ОСОБА_4 разом з ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , який був директором заводу «Агат», які почали вивозити майно з підприємства, відкрили склад готової продукції і все вивезли в АР Крим. ОСОБА_15 завжди була в команді «Партії регіонів» і наразі вона організовувала псевдо референдум. Всі ці особи співпрацювали до повномасштабного вторгнення і після.
У суді 03.10.2024 року свідок ОСОБА_16 надав такі покази. ОСОБА_4 особисто не знає, виїхав 13.05.2022 року з тимчасово окупованої території. До вторгнення держави-агресора працював в поліції. ОСОБА_4 був підприємцем і депутатом, балотувався на посаду мера, до Верховної Ради України. Після окупації м. Мелітополь з новин та від своїх знайомих дізнався, що ОСОБА_4 пішов на співпрацю з окупантами. У травні 2022 року були урочисті заходи в м. Мелітополі, тоді ОСОБА_4 призначили губернатором або керівником військової адміністрації, його вітали з посадою. ОСОБА_4 займався депортацією людей і всіляко співпрацював з представниками країни-агресора.
Крім показів свідків судом досліджені наступні докази, що підтверджують вину обвинуваченого ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Із протоколу огляду відкритих джерел інформації від 13.03.2023 року , проведеного старшим слідчим СУ ГУ СБ України у м. Києві та Київській області майором юстиції ОСОБА_17 , судом встановлено, що за допомогою браузера Google Chrome було здійснено вхід на так званий офіційний сайт окупаційної адміністрації держави-агресора із назвою «Официальный сайт Администрации Запорожской области», за допомогою календаря в розділі «Новини», вибрано число 03.03.2023 року, після чого стали доступні новини «Укази ВРИО». Виявлено указ № 21-у від 03.03.2023 року, яким ОСОБА_4 призначено тимчасово виконуючим обов`язки губернатора Запорізької області.
Із протоколу огляду відкритих джерел інформації від 05.10.2022 року, проведеного консультантом-експертом з оперативних питань 2 відділу 3 управління ГУ «І» ДЗНД СБ України майором ОСОБА_18 , суд встановив, що за допомогою браузера Google, шляхом введення в пошуковий рядок запиту «указы президента рф», отримано результат на скріншоті № 4 зафіксовано за № 10 від 05.10.2022 року «Указ Президента Российской Федерации от 04.10.2022 року № 707 «Об исполняющем обязанности Губернатора Запорожской области». Вказаний документ містить таке: «Назначить Балицкого Евгения Витальевича временно исполняющим Губернатора Запорожской области до вступления в должность лица, избранного Губернатором Запорожской области».
Із протоколу огляду відкритих джерел інформації від 05.10.2022 року, проведеного консультантом-експертом з оперативних питань 2 відділу 3 управління ГУ «І» ДЗНД СБ України майором ОСОБА_18 , суд встановлено, що за допомогою вбудованої пошукової системи програмного за стосунку «Telegram Desktop», шляхом введення в пошуковий рядок запиту «Балицкий Евгений», отримано результати виявлено публічний канал Главы военно-гражданской администрацииЗапорожской области» - фото профілю ОСОБА_4 , та опубліковано повідомлення на російській мові такого змісту: «Быть руководителем родного края, да еще в столь непростое время для меня большая честь. Также это и колоссальная ответственность перед Президентом России и перед земляками, чье доверие я должен оправдать. Трудился и буду трудиться, делать все возможное для благополучия жителей родной Запорожской области. Я уверен, дорогие земляки, мы с вами пройдем этот путь, вместе справимся со всеми задачами и построим стабильное и безопасное будущее нашего края».
Із протоколу огляду відкритих джерел інформації від 13.05.2022 року, проведеного консультантом-експертом з оперативних питань 2 відділу 3 управління ГУ «І» ДЗНД СБ України майором ОСОБА_18 , суд встановив, що за допомогою браузера Google, шляхом введення в пошуковий рядок запиту «Балицький», серед новин на російських сайтах «Наша версия», «Медиазона», «Взгляд» виявлено як « ОСОБА_19 показывают, как можно дважды войти в одну реку», «Глава Запорожской военно-гражданской администрации рассказал о подготовке ко Дню Победы».
Із протоколу огляду відкритих джерел інформації від 13.05.2022 року, проведеного консультантом-експертом з оперативних питань 2 відділу 3 управління ГУ «І» ДЗНД СБ України майором ОСОБА_18 , суд встановив, що за допомогою браузера Google, шляхом введення в пошуковий рядок запиту «Балицький», серед новин на російських сайтах «Радіо Свобода», «Новинарня», «Голос України» виявлено «Ексдепутат очолив адміністрацію, створену РФ на окупованих територіях Запорізької області Сили оборони», «Опоблоківця» галицького призначили керувати окупованою частиною Запоріжжя, З георгіївською стрічкою на піджаку: нардеп ОСОБА_20 служить в окупантів губернатором Запорізької області, окупанти призначили «губернатора Запорізької області»: сім`я зрадника має бізнес у Києві.
Із протоколу огляду відкритих джерел інформації від 23.05.2022 року, проведеного старшим уповноваженим в ОВС 2 відділу 3 управління ГУ «І» ДЗНД СБ України майором ОСОБА_18 , суд встановив, що за допомогою пошукової системи ресурсу «youtube» шляхом введення запиту « ОСОБА_21 » відображаються відеозаписи, серед яких відео з назвою «Бюджетники освобожденного Мелитополя получили выплаты по 10 тыс. рублей», на відео ОСОБА_4 , який розповідає про здійснення виплат коштів бюджетникам на території Мелітополя.
Згідно з висновком експерта Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України № СЕ-19/111-23/14221-ФП від 29.03.2023 року у відеозаписі під назвою « ОСОБА_20 сталініст, колаборант, гауляйтер. Льотчик СРСР, Парті регіонів, Анти Майдан.Крим». mp4 (на відрізку відеозапису з 10 хв. 55 сек. по11 хв. 39 сек.) та у особовій картці Державної міграційної служби України на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (файл під назвою «Витяг») зображена одна й та сама особа.
Із протоколу огляду відкритих джерел інформації від 19.05.2022 року, проведеного старшим уповноваженим в ОВС 2 відділу 3 управління ГУ «І» ДЗНД СБ України майором ОСОБА_18 , суд встановив, що за допомогою пошукової системи ресурсу «Google» та введення в пошуковий рядок запит «галицький мелітополь гауляйтер» відобразились посилання на новини: «До гауляйтера Балицького в окупований Мелітополь приїхав російський віце-прем`єр», « ОСОБА_20 призначений російськими окупантами «головою військово-цивільної адміністрації Запорізької області».
У судовому засіданні також досліджені документи, що характеризують особу ОСОБА_4 .
Крім того під час судового слідства було досліджено такі докази.
Повідомлення про підозру від 26.05.2022 року складену заступником Генерального прокурора ОСОБА_22 в кримінальному провадження № 42022000000000562 від 12.05.2022 року за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Довідка, в якій зазначено, що письмове повідомлення про підозру ОСОБА_4 надіслано з абонентського номеру НОМЕР_1 з використанням месенджерів «Telegram» «Signal», якими користується останній з абонентським номером НОМЕР_2 , а також на месенджер «Viber». Яким користується дружина ОСОБА_4 ОСОБА_23 з абонентським номером НОМЕР_3 .
Повідомлення про виклик ОСОБА_4 до Офісу Генерального прокурора для вручення письмово повідомлення про підозру та проведення слідчих дій за його участі як підозрюваного у даному кримінальному провадженні, які були розміщені на офіційному сайті Офісу Генерального прокурора
Повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри від 09.05.2023 року складену заступником Генерального прокурора ОСОБА_22 в кримінальному провадження № 42022000000000562 від 12.05.2022 року за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Постанова про оголошення розшуку підозрюваного ОСОБА_4 від 01.06.2022 року .
Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за номером № 42022000000000562 від 12.05.2022 року, який підтверджує факт внесення відомостей про початок проведення досудового розслідування з відповідною правовою кваліфікацією кримінального правопорушення на наступних обставин: у ході здійснення контррозвідувальних заходів в умовах воєнного стану отримано інформацію про добровільне зайняття громадянином України ОСОБА_4 посади, пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади окупаційної адміністрації держави-агресора, незаконно створеній на тимчасово окупованій території України.
За ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду міста Києва від 01.06.2023 року задоволено клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42022000000000562, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.05.2022 року, відносно підозрюваного ОСОБА_4 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1, ч. 2 ст. 110-2 КК України.
Повідомлення про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування опубліковано 06.06.2023 року в газеті «Урядовий Кур`єр».
Зміст даних документів не містить доказів винуватості ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України. Однак, інформація, яка визначена у документах, свідчить про дотримання норм кримінального процесуального законодавства під час здійснення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню.
У ході судового слідства суд дослідив всі докази, надані сторонами обвинувачення і захисту, із дотриманням принципу змагальності і свободи в поданні ними суду своїх доказів і у доведені перед судом їх переконливості.
5. Висновок суду щодо винуватості обвинуваченого.
Аналізуючи досліджені по справі докази в їх сукупності, суд вважає, що вина ОСОБА_4 в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні в межах висунутого обвинувачення за викладених у вироку обставинах повністю підтверджена дослідженими в ході судового слідства доказами.
Версія сторони захисту щодо недоведеності вини ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення повністю спростовується сукупністю досліджених під час судового розгляду доказів. Добровільність зайняття ОСОБА_4 посади у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, підтверджується, зокрема, показами свідків, оглянутими у судовому засіданні Інтернет-ресурсами, результатами зняття інформації з електронних комунікаційних мереж, згідно яких при виконанні своїх обов`язків в незаконних органах влади ОСОБА_4 будь-якого примусу психологічного чи фізичного характеру з боку інших осіб не зазнавав.
За таких обставин, суд вважає доведеним пред`явлене ОСОБА_4 обвинувачення, який є громадянином України, і кваліфікує дії останнього за ч. 5 ст. 111-1 КК України, як колабораційна діяльність, а саме добровільне зайняття громадянином України посади, пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
6. Обставини, які пом`якшують або обтяжують покарання.
Обставин, що пом`якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_4 , судом не встановлено.
Обставиною, що обтяжує покарання обвинуваченого ОСОБА_4 , суд визнає вчинення злочину з використанням умов воєнного стану.
7. Мотиви призначення судом покарання.
При призначенні покарання обвинуваченому суд, відповідно до ст. 65КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення, який відповідно до вимог ст. 12КК України є тяжким злочином, об`єктом якого стали суспільні відносини, пов`язані зі збройною агресією росії та національною безпекою України, особу винного, який раніше не судимий, на обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебуває.
Приймаючи до уваги характер, ступінь тяжкості та суспільну небезпеку скоєного ОСОБА_4 кримінального правопорушення, особу обвинуваченого, який у лікарів нарколога та психіатра на обліку не перебуває, відсутність пом`якшуючих покарання обставин та наявність обтяжуючої покарання обставини, враховуючи також те, що обвинувачений вчинив даний злочин умисно, усвідомлюючи свої дії, які полягли у добровільному зайнятті ним посади, пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, з метою його перевиховання та упередження скоєння злочинів в подальшому, суд вважає, що обвинуваченому необхідно призначити покарання у виді позбавлення волі на максимальний строк, встановленому санкцією ч. 5 ст. 111-1 КК України, з додатковим покаранням у виді позбавлення права обіймати будь-які посади в органах державної влади на певний строк.
Також суд вважає за необхідне остаточне покарання ОСОБА_4 призначити згідно з ч. 4 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання, призначеного за даним вироком більш суворим, призначеним вироком Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 29.06.2023 року.
Призначаючи покарання суд враховує, що згідно з ч. 1 ст. 59 КК України покарання у виді конфіскації майна полягає в примусовому безоплатному вилученні у власність держави всього або частини майна, яке є власністю засудженого і що згідно з ч. 2 ст. 52 КК України конфіскація майна відноситься до додаткових видів покарання.
При цьому, визначаючи розмір призначеного покарання, суд враховує той факт, що обвинувачений ОСОБА_4 як громадянин України, вчинив злочин в період встановленого в Україні воєнного стану, що суперечить порядку, встановленому Конституцією України, і що свідчить про те, що злочин має підвищену суспільну небезпечність, вчинив цей злочин умисно з прямим умислом, а тому суд вважає, що виправлення та перевиховання обвинуваченого неможливе без реального відбування покарання.
Також з огляду на вчинення ОСОБА_4 суспільно-небезпечного кримінального правопорушення у сфері злочинів проти основ Національної безпеки України, а також відсутність обставин, що істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення, суд, при призначенні покарання ОСОБА_4 , не вбачає підстав для застосування положень ст. ст. 69, 75 КК України.
Такий висновок узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини, який зазначив, що складовим елементом принципу верховенства права є очікування від суду застосування до кожного злочинця такого покарання, яке законодавець вважає пропорційним («Скоппола проти Італії» від 17.09.2009 року).
Таким чином, з урахуванням матеріалів справи та особи обвинуваченого, суд, враховуючи обставини справи, які не лише характеризують особу винного і вчинений ним злочин, а й дають змогу суду переконатися, що ОСОБА_4 як особа, відповідно до своїх моральних якостей і втраченого почуття обов`язку перед державою та суспільством не заслуговує на довіру та не може виправитися без застосування до нього саме покарання у виді позбавлення волі на певний строк, так як серед суспільства є тим індивідом, який несе особливу небезпеку для оточуючих, а також для інтересів держави, а тому суд вважає, що необхідним та достатнім покаранням для його виправлення буде покарання у виді позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю із конфіскацією майна. Саме таке покарання, на думку суду, буде сприяти виправленню ОСОБА_4 .
Призначення вказаного покарання, також буде відповідати загальним засадам кримінального провадження, тяжкості скоєного, обставинам кримінального правопорушення, особі обвинуваченого, а також не тільки меті покарання передбаченого ст. 50 КК України, а й меті правосуддя, невід`ємною частиною якого є справедливість та верховенство права.
8. Мотиви ухвалення інших рішень щодо питань, які вирішуються судом при ухваленні вироку, та положення закону, якими керувався суд.
Рішення з приводу застосування, продовження, зміни запобіжних заходів відносно обвинуваченого ОСОБА_4 судом не приймалося.
Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 12.07.2022 року на майно:
- 4 літаки Cessna Model 172RG з державними і реєстраційними знаками: UR-IFC (заводський номер 172RG0397), UR-LKP (заводський номер 172RG0055), UR-LKR (заводський номер 172RG0718), UR-LKS (заводський номер 172RG0135), 1 літак Model 76, Duchess з державним і реєстраційним знаком UR-LKO (заводський номер МЕ-232),
- корпоративні права (частку) у ТОВАРИСТВІ з ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АВІАЦІЙНА ГРУПА» (код ЄДРПОУ 39323848), яке зареєстроване за адресою: 04209, м. Київ, вул. Героїв Дніпра, 7, кв. 80, а саме, на 99,7% статутного фонду; та корпоративні права (частку) у ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВІ «ДИТЯЧИЙ ЗАКЛАД ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ «САЛЮТ» («АТ «САЛЮТ» код ЄДРПОУ 23880558), яке зареєстроване за адресою: Запорізька область, Якимівський район, смт. Кирилівка, вул. Коса Пересип,буд. 134, а саме, на 35% статутного фонду, які на праві власності належать ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_4 ),
з огляду на призначення обвинуваченому додаткового покарання у вигляді конфіскації майна, слід залишити незмінним до приведення вироку до виконання в частині конфіскації всього належного обвинуваченому майна на користь держави.
Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 19.07.2022 року на майно:
-корпоративні права (частку) у ТОВ «ТЕЛЕРАДІКОМПАНІЯ «МТВ-ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 20488378), зареєстроване за адресою: 72350, Запорізька область, Мелітопольський район, с.м.т. Мирне, вул. Комсомольська, буд. 3, зокрема на
-частку статутного фонду 50% ТОВ «ЛІГІОН» (код ЄДРПОУ 31585172), зареєстроване за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, пр. Богдана Хмельницького, буд. 70;
-частку статутного фонду 50% ТОВ «АКВАБІОМ» (код ЄДРПОУ 38856777), зареєстроване за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, пр. Богдана Хмельницького, буд. 70;
-частку статутного фонду 50 % ТОВ «МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ПІДШИПНИКІВ КОВЗАННЯ» (код ЄДРПОУ 363116460), зареєстровано за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, буд. 21/2;
-частку статутного фонду 50 % ТОВ «МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ АВТОГІДРОАГРЕГАТ» (код ЄДРПОУ 30952117), зареєстровано за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, буд. 21/2;
-частку статутного фонду 100%, які на праві власності належать ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ДРФО НОМЕР_5 ),
з огляду на призначення обвинуваченому додаткового покарання у вигляді конфіскації майна, слід залишити незмінним до приведення вироку до виконання в частині конфіскації всього належного обвинуваченому майна на користь держави.
Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 28.07.2022 року на майно:
- корпоративні права (частку) у ТОВ «ТЕЛЕРАДІКОМПАНІЯ «МТВ-ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 20488378), зареєстроване за адресою: 72350, Запорізька область, Мелітопольський район, с.м.т. Мирне, вул. Комсомольська, буд. 3, зокрема на
- частку статутного фонду 50% ТОВ «ЛІГІОН» (код ЄДРПОУ 31585172), зареєстроване за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, пр. Богдана Хмельницького, буд. 70;
- частку статутного фонду 50% ТОВ «АКВАБІОМ» (код ЄДРПОУ 38856777), зареєстроване за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, пр. Богдана Хмельницького, буд. 70;
- частку статутного фонду 50 % ТОВ «МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ПІДШИПНИКІВ КОВЗАННЯ» (код ЄДРПОУ 363116460), зареєстровано за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, буд. 21/2;
- транспортний засіб TOYOTA LAND CRUISER 200, державний номерний знак НОМЕР_6 , він код НОМЕР_7 ;
- будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , які на праві власності належать ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (код НОМЕР_8 ),
з огляду на призначення обвинуваченому додаткового покарання у вигляді конфіскації майна, слід залишити незмінним до приведення вироку до виконання в частині конфіскації всього належного обвинуваченому майна на користь держави.
Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 13.03.2023 року на:
-житловий будинокрозташований заадресою: АДРЕСА_2 ,загальною площею243кв.м.,який направі власностіналежить ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ДРФО2554609355);
-земельну ділянкуз кадастровимномером 2310700000:01:013:0264,загальною площею0.0660га заадресою: АДРЕСА_2 , на якій розташований житловий будинок, який на праві власності належить ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (код НОМЕР_8 ),
з огляду на призначення обвинуваченому додаткового покарання у вигляді конфіскації майна, слід залишити незмінним до приведення вироку до виконання в частині конфіскації всього належного обвинуваченому майна на користь держави.
Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 09.03.2023 року на корпоративні права де кінцевими бенефіціарними власниками являються ОСОБА_4 та ОСОБА_24 , а саме на:
- корпоративні права та статутний капітал ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛІГІОН» (код ЄДРПОУ 31585172), зареєстроване за адресою: 72311, Україна, Запорізька область, м. Мелітополь, пр. Богдана Хмельницького, буд. 70, який становить 50 000 000 грн. (100%). Засновниками та кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ «ЛЕГІОН» являються ОСОБА_4 та ОСОБА_24 ;
- корпоративні права та статутний капітал ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ» «МТВ-ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 20488378), зареєстроване за адресою: 72350, Україна, Запорізька область, Мелітопольський р-н, селище міського типу Мирне, вул. Комсомольська, буд. 3, який становить 260 000 грн. (100%). Засновником ТОВ «ТРК «МТВ-ПЛЮС» є ТОВ «ЛІГІОН» (код ЄДРПОУ 31585172), кінцевими бенефіціарними власниками являються ОСОБА_4 та ОСОБА_24 ;
- корпоративні права та статутний капітал ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АКВАБІОМ» (код ЄДРПОУ 38856777), зареєстроване за адресою: 72311, Україна, Запорізька область, м. Мелітополь, пр. Богдана Хмельницького, буд. 70, який становить 60 000 грн. (100%). Засновником ТОВ «АКВАБІОМ» є ТОВ «ЛІГІОН» (код ЄДРПОУ 31585172), кінцевими бенефіціарними власниками являються ОСОБА_4 та ОСОБА_24 ,
- корпоративні права та статутний капітал ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ПІДШИПНИКІВ КОВЗАННЯ» (код ЄДРПОУ 36311646), зареєстроване за адресою: 72312, Україна, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, буд. 21/2, який становить 30 000 000 грн (100%). Засновником ТОВ «МЗПК» є ТОВ «ЛІГІОН» (код ЄДРПОУ 31585172), кінцевими бенефіціарними власниками являються ОСОБА_4 та ОСОБА_24 ,
з огляду на призначення обвинуваченому додаткового покарання у вигляді конфіскації майна, слід залишити незмінним до приведення вироку до виконання в частині конфіскації всього належного обвинуваченому майна на користь держави.
Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлено.
За вимогами ч. 2 ст. 124 КПК України, з ОСОБА_4 необхідно стягнути на користь держави витрати, пов`язані із проведенням судової портретної експертизи за експертною діяльністю 6.2 «Ідентифікація особи за ознаками зовнішності за матеріальними зображеннями» від 29.03.2023 року в розмірі 3 020 грн. 48 коп.
На речові докази у кримінальному провадженні накладено арешт, який суд залишає незмінним до приведення вироку до виконання в частині конфіскації всього належного ОСОБА_4 майна на користь держави.
Керуючись ст. ст. 349, 368, 369, 370, 373, 374, 376 КПК України, суд,
У Х В А Л И В:
ОСОБА_4 визнати винним у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, на підставі якої призначити йому покарання у виді 10(десяти)років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування, пов`язаних з наданням публічних послуг, виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на строк 14 (чотирнадцять) років, з конфіскацією всього належного йому майна.
На підставі ч. 4 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання, призначеного за даним вироком, більш суворим, призначеним вироком Комунарським районним судом м. Запоріжжя від 29.06.2023 року, призначити ОСОБА_4 остаточне покарання у виді 15(п`ятнадцяти)років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування, пов`язаних з наданням публічних послуг, виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на строк 15 (п`ятнадцять) років, з конфіскацією всього належного йому майна.
Строк відбуття покарання обвинуваченому ОСОБА_4 рахувати з моменту приведення вироку до виконання, тобто з моменту фактичного його затримання.
Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 12.07.2022 року на майно:
- 4 літаки Cessna Model 172RG з державними і реєстраційними знаками: UR-IFC (заводський номер 172RG0397), UR-LKP (заводський номер 172RG0055), UR-LKR (заводський номер 172RG0718), UR-LKS (заводський номер 172RG0135), 1 літак Model 76, Duchess з державним і реєстраційним знаком UR-LKO (заводський номер МЕ-232),
- корпоративні права (частку) у ТОВАРИСТВІ з ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АВІАЦІЙНА ГРУПА» (код ЄДРПОУ 39323848), яке зареєстроване за адресою: 04209, м. Київ, вул. Героїв Дніпра, 7, кв. 80, а саме, на 99,7% статутного фонду; та корпоративні права (частку) у ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВІ «ДИТЯЧИЙ ЗАКЛАД ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ «САЛЮТ» («АТ «САЛЮТ» код ЄДРПОУ 23880558), яке зареєстроване за адресою: Запорізька область, Якимівський район, смт. Кирилівка, вул. Коса Пересип, буд. 134, а саме, на 35% статутного фонду, які на праві власності належать ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_4 ), залишити незмінним до приведення вироку до виконання в частині конфіскації всього належного ОСОБА_4 майна на користь держави.
Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 19.07.2022 року на майно:
-корпоративні права (частку) у ТОВ «ТЕЛЕРАДІКОМПАНІЯ «МТВ-ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 20488378), зареєстроване за адресою: 72350, Запорізька область, Мелітопольський район, с.м.т. Мирне, вул. Комсомольська, буд. 3, зокрема на
-частку статутного фонду 50% ТОВ «ЛІГІОН» (код ЄДРПОУ 31585172), зареєстроване за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, пр. Богдана Хмельницького, буд. 70;
-частку статутного фонду 50% ТОВ «АКВАБІОМ» (код ЄДРПОУ 38856777), зареєстроване за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, пр. Богдана Хмельницького, буд. 70;
-частку статутного фонду 50 % ТОВ «МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ПІДШИПНИКІВ КОВЗАННЯ» (код ЄДРПОУ 363116460), зареєстровано за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, буд. 21/2;
-частку статутного фонду 50 % ТОВ «МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ АВТОГІДРОАГРЕГАТ» (код ЄДРПОУ 30952117), зареєстровано за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, буд. 21/2;
-частку статутного фонду 100%, які на праві власності належать ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ДРФО НОМЕР_5 ), залишити незмінним до приведення вироку до виконання в частині конфіскації всього належного ОСОБА_4 майна на користь держави.
Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 28.07.2022 року на майно:
- корпоративні права (частку) у ТОВ «ТЕЛЕРАДІКОМПАНІЯ «МТВ-ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 20488378), зареєстроване за адресою: 72350, Запорізька область, Мелітопольський район, с.м.т. Мирне, вул. Комсомольська, буд. 3, зокрема на
- частку статутного фонду 50% ТОВ «ЛІГІОН» (код ЄДРПОУ 31585172), зареєстроване за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, пр. Богдана Хмельницького, буд. 70;
- частку статутного фонду 50% ТОВ «АКВАБІОМ» (код ЄДРПОУ 38856777), зареєстроване за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, пр. Богдана Хмельницького, буд. 70;
- частку статутного фонду 50 % ТОВ «МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ПІДШИПНИКІВ КОВЗАННЯ» (код ЄДРПОУ 363116460), зареєстровано за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, буд. 21/2;
- транспортний засіб TOYOTA LAND CRUISER 200, державний номерний знак НОМЕР_6 , він код НОМЕР_7 ;
- будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , які на праві власності належать ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (код НОМЕР_8 ), залишити незмінним до приведення вироку до виконання в частині конфіскації всього належного ОСОБА_4 майна на користь держави.
Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 13.03.2023 року на:
-житловий будинокрозташований заадресою: АДРЕСА_2 ,загальною площею243кв.м.,який направі власностіналежить ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ДРФО2554609355);
-земельну ділянкуз кадастровимномером 2310700000:01:013:0264,загальною площею0.0660га заадресою: АДРЕСА_2 , на якій розташований житловий будинок, який на праві власності належить ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (код НОМЕР_8 ), залишити незмінним до приведення вироку до виконання в частині конфіскації всього належного ОСОБА_4 майна на користь держави.
Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 09.03.2023 року на корпоративні права де кінцевими бенефіціарними власниками являються ОСОБА_4 та ОСОБА_24 , а саме на:
- корпоративні права та статутний капітал ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЛІГІОН» (код ЄДРПОУ 31585172), зареєстроване за адресою: 72311, Україна, Запорізька область, м. Мелітополь, пр. Богдана Хмельницького, буд. 70, який становить 50 000 000 грн. (100%). Засновниками та кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ «ЛЕГІОН» являються ОСОБА_4 та ОСОБА_24 ;
- корпоративні права та статутний капітал ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ» «МТВ-ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 20488378), зареєстроване за адресою: 72350, Україна, Запорізька область, Мелітопольський р-н, селище міського типу Мирне, вул. Комсомольська, буд. 3, який становить 260 000 грн. (100%). Засновником ТОВ «ТРК «МТВ-ПЛЮС» є ТОВ «ЛІГІОН» (код ЄДРПОУ 31585172), кінцевими бенефіціарними власниками являються ОСОБА_4 та ОСОБА_24 ;
- корпоративні права та статутний капітал ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АКВАБІОМ» (код ЄДРПОУ 38856777), зареєстроване за адресою: 72311, Україна, Запорізька область, м. Мелітополь, пр. Богдана Хмельницького, буд. 70, який становить 60 000 грн. (100%). Засновником ТОВ «АКВАБІОМ» є ТОВ «ЛІГІОН» (код ЄДРПОУ 31585172), кінцевими бенефіціарними власниками являються ОСОБА_4 та ОСОБА_24 ,
- корпоративні права та статутний капітал ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ПІДШИПНИКІВ КОВЗАННЯ» (код ЄДРПОУ 36311646), зареєстроване за адресою: 72312, Україна, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, буд. 21/2, який становить 30 000 000 грн (100%). Засновником ТОВ «МЗПК» є ТОВ «ЛІГІОН» (код ЄДРПОУ 31585172), кінцевими бенефіціарними власниками являються ОСОБА_4 та ОСОБА_24 , залишити незмінним до приведення вироку до виконання в частині конфіскації всього належного ОСОБА_4 майна на користь держави.
Процесуальні витрати, пов`язані із залученням експерта по кримінальному провадженню № 42022000000000562 для проведення судової портретної експертизи за експертною діяльністю 6.2 «Ідентифікація особи за ознаками зовнішності за матеріальними зображеннями» від 29.03.2023 року, в розмірі 3 020 (три тисячі двадцять) грн. 48 коп., стягнути з ОСОБА_4 на користь держави.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію вироку негайно після його проголошення вручити захиснику і прокурору. Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду.
Вирок може бути оскаржений до Запорізького апеляційного суду через шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя Комунарського районного суду
м. Запоріжжя ОСОБА_1
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 31.12.2024 |
Номер документу | 124126395 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти основ національної безпеки України Колабораційна діяльність |
Кримінальне
Комунарський районний суд м.Запоріжжя
Кулик В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні