"27" грудня 2024 р. Справа № 363/6781/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 грудня 2024 року суддя Вишгородського районного суду Київської області Котлярова І.Ю., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), в інтерсах якої діє адвокат Орловська Вікторія Анатоліївна (02156, м. Київ, а/с 22) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «САВВАТС» (03026, м. Київ, Мисливський провулок, 1-Б), Приватне акціонерне товариство СК «УНІКА» (02095, м. Київ, вул. Урлівська, 8) про відшкодування шкоди внаслідок пошкодження транспортного засобу,-
ВСТАНОВИВ:
До Вишгородського районного суду Київської області через систему «Електронний суд» від адвоката Орловської В.А., яка діє в інтересах ОСОБА_1 надійшла вказана позовна заява, яку передано судді, для вирішення питання про відкриття провадження у справі.
Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї документи, суд приходить до висновку, що позовна заява подана з порушенням вимог ЦПК України, тому дані вимоги слід залишити без руху з наступних підстав.
Стаття 177 ЦПК України встановлює, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
З акту складеного старшим секретарем Вишгородського районного суду Київської області Андрєєвою Н.Ю. та секретарем і консультантом цього ж суду Нижник Н.Б., Децик О.В. від 27.12.2024 року вбачається, що при отриманні через систему «Електронний суд» позовної заяви від адвоката Орловської В.А., яка діє в інтересах ОСОБА_1 були відсутні документи зазначені в додатках, а саме: квитанція про сплату судового збору.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211,20 грн.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою судовий збір встановлюється в розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу з 01 січня 2024 року складає 3028 гривень 00 копійок.
Відтак, позивачу слід надати до суду документи, що підтверджують сплату судового.
Крім того, суд звертає увагу, що до матеріалів позовної заяви долучено копію постанови Голосіїського районного суду м. Києва від 13.11.2024 року у справі № 752/20746/24, як підтвердження факту вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, внаслідок якого завдано майнової шкоди, відшкодування якої стосуються позовні вимоги, однак така постанома не містить не підпису судді, печатки та відмітки про набрання нею законної сили. Також, позивачем долучено до позовної заяви договір про надання правої допомоги, який є неналежної якості (нечитабельним) та не містить всіх його сторінок.
У відповідності до частини 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків протягом десяти днів з дня одержання копії ухвали, із виконанням усіх вимог, зазначених у ст. 175, 177 ЦПК України та в ухвалі суду.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені в ухвалі суду, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, що встановлено положеннями частини 3 ст. 185 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175-177, 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), в інтерсах якої діє адвокат Орловська Вікторія Анатоліївна (02156, м. Київ, а/с 22) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «САВВАТС» (03026, м. Київ, Мисливський провулок, 1-Б), Приватне акціонерне товариство СК «УНІКА» (02095, м. Київ, вул. Урлівська, 8) про відшкодування шкоди внаслідок пошкодження транспортного засобу залишити без руху, надавши заявнику строк у десять днів, з дня отримання копії ухвали, для усунення зазначених недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.Ю. Котлярова
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 31.12.2024 |
Номер документу | 124126958 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Котлярова І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні