Справа № 562/989/24
У Х В А Л А
01.04.2024 року Здолбунівський районний суд Рівненської області в складі головуючого судді Саган Л.В., розглянувши в м.Здолбунові позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Клінпрофмакс" про визнання трудових відносин припиненими та стягнення середнього заробітку, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить суд визнати припиненими трудові відносини між нею та Товариством з обмеженою відповідальністю "Клінпрофмакс" у зв`язку зі звільненням за власним бажанням на підставі ч.1 ст.38 КЗпП України з 01 березня 2024 року та стягнути з ТОВ "Клінпрофмакс" на її користь середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 4103 грн. 64 коп., а також заборгованість по виплаті лікарняних у розмірі 3190 грн. 82 коп. та середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні в розмірі 4103 грн. 64 коп.
Дослідивши зміст поданої позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст.95, 175, 177 ЦПК України та має недоліки, що перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Так, відповідно до чинного законодавства України позовна заява є процесуальним документом, який відповідно до пунктів 4, 5, 8 ч.3 ст.175 ЦПК України повинен містити в собі: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Під змістом позовних вимог розуміються запропоновані позивачем способи судового захисту свого права, свободи чи інтересу, які повинні формулюватися максимально чітко і зрозуміло. Обставинами, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, є конкретні юридичні факти з настанням яких сторони вступають між собою у спірні правовідносини. Позовні вимоги і обставини в їх обґрунтування мають викладатися лаконічно, чітко, зрозуміло, з використанням прийнятої юридичної термінології. Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, складають підставу позову. Підстава позову перебуває у нерозривному логічному взаємозв`язку із змістом позовних вимог (з предметом позову). Виклад обставин підстав позову необхідний для визначення тотожності позову та визначення предмета доказування в спорі між сторонами.
Тобто в позовній заяві має міститись посилання на те, до кого пред`явлений позов; що саме вимагає позивач (предмет позову); обставини, на яких ґрунтується вимога (матеріально-правова підстава позову); докази, що підтверджують ці обставини.
Таким чином, на цій стадії цивільного процесу позивач зобов`язаний виконувати вимоги щодо доведення певного кола фактів, що мають процесуальне значення, для підтвердження наявності права на пред`явлення позову та дотримання процесуального порядку його пред`явлення.
Частиною 5 ст.177 ЦПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких грунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з ч.2 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
У позовній заяві позивач зазначає, що 26 листопада 2013 року вона була прийнята на роботу в ТОВ "Компаньйон Фінанс" на посаду провідного менеджера із видачі кредитів. У 2018 році вона перебувала у соціальній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку. З серпня 2020 року їй надано ще одну відпустку при народженні другої дитини. 12 жовтня 2023 року по закінченню вищевказаної відпустки вона мала намір надалі працювати у ТОВ "Компаньйон Фінанс", однак виявилося що вказана компанія припинила свою діяльність. Їй стало відомо, що ТОВ "Компаньйон Фінанс" провело реєстраційні зміни, внаслідок яких було змінено найменування підприємства у ТОВ "Клінпрофмакс", змінено засновника та вид діяльності. З квітня 2023 року вона займається підприємницькою діяльністю.
Однак до позовної заяви позивачем не додано жодних доказів на підтвердження викладених у позовній заяві обставин.
Відповідно до ч.4 ст.83 ЦПК України якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
У матеріалах справи відсутні письмові докази, на які посилається позивач у позовній заяві, обгрунтовуючи свої доводи. Разом з тим, матеріали справи не містять підтвердження, що позивач здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання доказів.
Підстав для звільнення від доказування судом не встановлено.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.
Згідно з ч.1 ст.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст.175, 177 ЦПК України, позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду.
Керуючись ст.ст.95, 175, 177, 185 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Клінпрофмакс" про визнання трудових відносин припиненими та стягнення середнього заробітку залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали.
У разі невиправлення недоліків у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
С уд дя
Суд | Здолбунівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2024 |
Оприлюднено | 31.12.2024 |
Номер документу | 124127133 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Здолбунівський районний суд Рівненської області
Саган Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні