Рішення
від 20.11.2024 по справі 761/13608/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/13608/24

Провадження № 2/761/6801/2024

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

20 листопада 2024 року Шевченківський районний суд міста Києва в складі:

головуючого судді Юзькової О.Л.,

при секретарі Марінченко Л.В.,

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр обслуговування абонентів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, суд -

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр обслуговування абонентів» звернулось до Шевченківського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги. Заява мотивована тим, що ОСОБА_1 є власником нежитлового приміщення АДРЕСА_1 . За період з липня 2023 року по лютий 2024 року позивачем було нараховано за утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території в розмірі 39 040,48 грн., витрати на СКД та нагляд за прибудинковою територією в розмірі 8 307,76 грн., відшкодування вартості електричної енергії на внутрішні потреби будинку в розмірі 3 357, 59 грн. Оскільки у відповідача виникла заборгованість за надані послуги, яку він у добровільному порядку не сплачує, позивач звернувся до суду з даним позовом та просить суд стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр обслуговування абонентів», заборгованість по оплаті за послуги з управління багатоквартирним будинком в загальному розмірі 50 705,83 грн., судовий збір у розмірі 3 028,00 грн. та витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 3 600,00 грн.

Провадження в справі відкрито 10.05.2024, відповідно до положень ст. ст. 19, 274 ЦПК України, вирішено питання про її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Представник позивача в судове засіданні не з`явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, клопотань про відкладення судового засідання на іншу дату в адресу суду не надходило. Заперечень від Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр обслуговування абонентів» щодо заочного розгляду справи в адресу суду не надходило.

Відповідач у судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, причину неявки суду не сповістив. Заяв та клопотань від останнього в адресу суду не надходило, відзив на позов подано не було.

За таких обставин, зважаючи на положення ст. ст. 223, 280 ЦПК України, за відсутності заперечень сторони позивача, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін на підставі наявних доказів, провести заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення.

Дослідивши наявні в справі докази, та надавши їм відповідну оцінку суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Встановлено, що ОСОБА_1 є власником нежитлового приміщення АДРЕСА_1 , що підтверджується Договором купівлі-продажу нежитлового приміщення посвідчено 16.06.2023 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Кравченко О.П. зареєстровано в реєстрі за №238, копія якого міститься в матеріалах справи.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об`єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання. Управління багатоквартирним будинком здійснює об`єднання через свої органи управління.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» за рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» якщо функції з управління багатоквартирним будинком за рішенням загальних зборів об`єднання передано управителю, відносини з управління регулюються договором, укладеним між об`єднанням і управителем, умови якого повинні відповідати умовам типового договору, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» співвласник має право брати участь в управлінні об`єднанням у порядку, визначеному цим Законом і статутом об`єднання; одержувати в установленому статутом порядку інформацію про діяльність асоціації, одержувати в установленому порядку інформацію про діяльність об`єднання. Об`єднання на вимогу співвласника зобов`язане надати йому для ознайомлення всі свої фінансові звіти.

Відповідно до п.2 протоколу №1 від 29.04.2023 зборів співвласників багатоквартирного будинку в АДРЕСА_2 співвласниками було визначено управителем багатоквартирного будинку Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр обслуговування абонентів».

Згідно з п. 3 протоколу №1 від 29.04.2023 зборів співвласників багатоквартирного будинку в АДРЕСА_2 , функції з управління та обслуговування багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 ТОВ «Центр обслуговування абонентів» розпочато з 01.06.2023.

Крім того надано повноваження Голові Загальних зборів ОСОБА_2 укласти між співвласниками багатоквартирного житлового будинку та управителем Договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком.

Відподно до п.п. 4, 7, 11 протоколу №1 від 29.04.2023 зборів співвласників багатоквартирного будинку в АДРЕСА_2 Голові Загальних зборів ОСОБА_2 укласти між співвласниками багатоквартирного житлового будинку та управителем Договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком.

На підставі прийнятих на загальних зборах між Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр обслуговування абонентів» та ОСОБА_2 , як колективним споживачем, укладено Договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком АДРЕСА_2 ТОВ «Центр обслуговування абонентів».

Відповідно до ч. 1 ст. 22 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об?єднання за рішенням загальних зборів має право: виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг.

Згідно частини 1 статті 6 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09 листопада 2017 року № 2189-VIII (далі по тексту - Закон України №2189-VIII) учасниками правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є: 1) споживачі (індивідуальні та колективні); 2) управитель; 3) виконавці комунальних послуг.

Так, у відповідності до приписів статті 16 Закону України №2866-ІІІ об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання: встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів.

Статтею 22 Закону України №2866-ІІІ врегульовані питання щодо господарчого забезпечення об`єднанням утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, зокрема, передбачено, що для фінансування самозабезпечення об`єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об`єднання.

Відповідно до частини 1 статті 12 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14 травня 2015 року № 417-VIII (далі по тексту Закон України № 417-VIII) витрати на управління багатоквартирним будинком включають: 1) витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку; 2) витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку; 2-1) витрати, пов`язані з виконанням зобов`язань за кредитним договором, укладеним за програмами Фонду енергоефективності; 3) витрати на сплату винагороди управителю в разі його залучення; 4) інші витрати, передбачені рішенням співвласників або законом.

Відповідно до статті 21 Закону України №2866-ІІІ порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів, встановлюються загальними зборами об`єднання відповідно до законодавства та статуту об`єднання.

За приписами статті 10 Закону України №2866-ІІІ рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників.

Рішенням Загальних зборів №1 від 29.04.2024 було затверджено ціну послуг з управління багатоквартирним будинком, організацію охорони, технічне обслуговування та забезпечення безперебійної роботи відеоспостережння та СКД, винагороди управителя та затверджено перелік та розмір витрат на управління та утримання багатоквартирного будинку: ??утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території - 14 гривень 02 коп. на місяць за 1 кв. метр загальної площі нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку ??витрати на СКД та нагляд за прибудинковою територією 2 грн. 86 коп. (з урахуванням єдиного податку управителя -) на місяць за 1 кв. метр загальної площі нежитлового приміщення у будинку; ??відшкодування вартості електричної енергії на внутрішні потреби будинку (в тому числі електропостачання ліфтів, насосного обладнання, ІТП, пожежної сигналізації, втрат на внутрішньобудинкових мережах, освітлення МЗК, вуличне освітлення, роботу систем контролю доступу, потреби обслуговуючого персоналу та іншого обладнання, але не обмежуючись) - щомісячно визначається згідно показників засобів обліку електричної енергії управителем згідно тарифів які застосовує електропостачальна організація з урахуванням тарифів на розподіл електричної енергії. Обсяг спожитої електричної енергії у відповідному місяці розподіляється пропорційно площі співвласників багатоквартирного будинку.

Нарахування за надані послуги з управління багатоквартирним будинком власнику приміщення АДРЕСА_3 за період з липня 2023 року і по лютий 2024 року включно здійснювалося згідно за цінами та в обсягах у відповідності до протоколу №l від 29.04.2023 зборів співвласників багатоквартирного будинку в АДРЕСА_2 та Договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком.

Станом на 01.04.2024 оплата послуги з управління багатоквартирним будинком Відповідачем за зазначений період не здійснювалася. В результаті несвоєчасної сплати коштів в суми 50 705,83 грн. виникла заборгованість у період з лютого 2024 року було нараховано: ??за утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території - 39040,48 грн., ??витрати на СКД та нагляд за прибудинковою територією - 8307,76 грн., ??відшкодування вартості електричної енергії на внутрішні потреби будинку - 3357,59 грн.

Згідно ст. 8 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», виконавець зобов?язаний, зокрема, забезпечувати своєчасність надання, безперервність і відповідну якість комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договорів про їх надання, у тому числі шляхом створення системи управління якістю відповідно до національних або міжнародних стандартів, а споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Порядок оплати за житлово-комунальні послуги визначений у ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», якою передбачено, що споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. відповідного договору. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

Згідно з і ст. 9. Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі - Закон) управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об`єднань співвласників багатоквартирного будинку).

Частиною 1 та 2 ст. 10 Закону передбачено, що співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею. Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено об`єднання співвласників, проведення зборів та прийняття відповідних рішень здійснюються згідно із законом, що регулює діяльність об`єднань співвласників багатоквартирних будинків.

До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про: розпорядження спільним майном багатоквартирного будинку, встановлення, зміну та скасування обмежень щодо користування ним; ???визначення управителя та його відкликання, затвердження та зміну умов договору з управителем; ??обрання уповноваженої особи (осіб) співвласників під час укладання, внесення змін та розірвання договору з управителем, здійснення контролю за його виконанням; ???визначення повноважень управителя щодо управління багатоквартирним будинком; ???проведення поточного і капітального ремонтів, реконструкції, реставрації спільного майна багатоквартирного будинку та визначення підрядників для виконання таких робіт; ???визначення дати та місця проведення наступних зборів співвласників; ???визначення переліку та розміру витрат на управління багатоквартирним будинком; ???відключення будинку від мереж (систем) централізованого постачання комунальних послуг у порядку, встановленому законом, і визначення системи подальшого забезпечення будинку комунальними послугами, за умови дотримання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища; вибір моделі організації договірних відносин з виконавцем комунальної послуги (укладення індивідуального та/або колективного договору про надання комунальної послуги).

Відповідно до ст. 11 Закону управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, що укладається згідно з типовим договором.

Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за рішенням зборів співвласників (загальних зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку) і згодою управителя та зазначається у договорі з управителем.

Умови договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком повинні відповідати умовам типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Якщо зборами співвласників прийнято рішення про укладення договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, такий договір (зміни до нього) підписується співвласником (співвласниками), уповноваженим (уповноваженими) на це рішенням зборів співвласників. Такий договір підписується на умовах, затверджених зборами співвласників, та є обов`язковим для виконання всіма співвласниками.

Згідно з п. п. 5., 10 ч. 1. ст.7 Закону співвласники зобов`язані виконувати рішення зборів співвласників, своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.

Таким чином, згідно із зазначеними нормами закону споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Відсутність договору на надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі. (Постанова Верховного суду України від 30.10.2013 по справі № 6-59цс13).

Також, у Постанові Великої Палати Верховного суду у справі № 712/8916/17 (14-448цс19) від 07.07.2020 року висловлена правова позиція, відповідно до якої: "Факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі (аналогічні висновки викладені у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 26 вересня 2018 року у справі № 750/12850/16-ц і в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 6 листопада 2019 року у справі № 642/2858/16).

Отже, нормами Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними.

Згідно зі ст. 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

З матеріалів справи, а саме з наведеного позивачем розрахунку заборгованості та рахунків на сплату за послуги, вбачається, що за період часу з липня 2023 року по лютий 2024 року за відповідачем обліковується заборгованість за утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території в розмірі 39 040,48 грн., витрати на СКД та нагляд за прибудинковою територією в розмірі 8 307,76 грн., відшкодування вартості електричної енергії на внутрішні потреби будинку в розмірі 3 357, 59 грн.

Відповідно до ч.4 ст. 319, ч. 1 ст. 322 ЦК України власність зобов`язує. Власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом. Відсутність укладеного договору між сторонами не є підставою для звільнення відповідача від сплати за житлово-комунальні послуги, що неодноразово було наголошено у висновках Верховного Суду в подібних правовідносинах.

Жодних доказів того, що позивач неналежним чином надає житлово-комунальні послуги відповідач не надано до суду.

Відповідно до вимог ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (SERYAVIN AND OTHERS v. UKRAINE, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).

Враховуючи, що позивач є балансоутримувачем та виконавцем комунальних та інших послуг у будинку АДРЕСА_2 , які були надані відповідачу, що є власником нежитлового приміщення №135 у вказаному будинку, при цьому відповідач зобов`язання щодо сплати цих послуг не виконує, будь-яких доказів на спростування вказаних обставин суду надано не було, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення заборгованості з оплати за послуги з утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території в розмірі 39 040,48 грн., витрати на СКД та нагляд за прибудинковою територією в розмірі 8 307,76 грн., відшкодування вартості електричної енергії на внутрішні потреби будинку в розмірі 3 357, 59 грн. є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Разом з тим, позивач просить суд стягнути з відповідача витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 3 600, 00 грн.

Відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача.

До витрат, пов`язаних з розглядом справи, відповідно до ч. 3 ст. 133 ЦПК України, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, як це вбачається з положень ч. 1 ст. 134 ЦПК України.

При поданні позовної заяви позивач наводив попередній (орієнтовний) розрахунок позовних вимог, отже позивачем дотримано вимог ч. 1 ст. 134 ЦПК України.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги, відповідно до ч. 3 ст. 137 ЦПК України.

Згідно з частиною третьою статті 137 ЦПК України для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Виходячи зі змісту частини четвертої статті 137 ЦПК України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами (частина п`ята статті 137 ЦПК України).

Разом з ти, відповідно до частини п`ятої статті 137 ЦПК України зменшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу, можливе виключно на підставі клопотання іншої сторони у разі, на її думку, недотримання вимог стосовно співмірності витрат із складністю відповідної роботи, її обсягом та часом, витраченим ним на виконання робіт. Суд, ураховуючи принципи диспозитивності та змагальності, не має права вирішувати питання про зменшення суми судових витрат на професійну правову допомогу, що підлягають розподілу, з власної ініціативи.

Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного суду від 24 червня 2021 року в справі № 761/14537/15-ц та від 27 січня 2021 року у справі № 659/226/19.

Суд зауважує, що клопотання про зменшення витрат на правничу допомогу відповідачем в порядку частини п`ятої статті 137 ЦПК України до суду не подавалось.

Як свідчать матеріали справи, 21 березня 2024 року між позивачем Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр обслуговування абонентів» та Адвокатським бюро Калашнюк і Партнери укладено договір про надання адвокатських послуг №21/03/2024 предметом якого є надання клієнту правничої допомоги в цивільній справі №761/13608/24.

Відповідно до п.2.1 Розділу 5 договору за надання правової допомог Замовник сплачує Виконавцеві винагороду у розмірі 3600,00 грн. 00 коп. за 5 годин часу витраченого на збір доказів та ознайомлення з ними - 1 година, підготовка матеріалів для звернення до суду - 1 година, та підготовку повної заяви і подачу її до суду - 3 години, з розрахунку 1 година - 720 грн. (без ПДВ).

Як вбачається з попереднього розрахунку витрат позивачем на професійну правничу допомогу адвоката в справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр обслуговування абонентів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги становить 3 600 грн. 00 коп.

Так Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр обслуговування абонентів» долучило до позову договір №21/03/2024 від 21 березня 2024 року, платіжну інструкцію №666 від 28.03.2024, які свідчать про сплату позивачем представнику гонорару в розмірі 3 600 грн. 00 коп.

Зважаючи на викладене, беручи до уваги відсутність клопотання про зменшення суми витрат на професійну правничу допомогу суд вважає за можливе стягнути з відповідача на користь Позивача таких витрат у розмірі 3 600 грн. 00 грн.

Розподіляючи судові витрати суд керується положеннями ст. 141 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 3, 4, 12, 13, 76-81, 89, 133, 134, 137, 141, 259, 263-265, 268, 273, 352-355 ЦПК України, ст. ст. 319, 322, 509, 526 ЦК України суд -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , остання відома адреса: АДРЕСА_4 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр обслуговування абонентів» (код ЄДРПОУ:39337583, 02098, місто Київ, вул. Шумського Юрія, 1Г) заборгованість по оплаті за послуги з утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території в розмірі 39 040,48 грн., витрати на СКД та нагляд за прибудинковою територією в розмірі 8 307,76 грн., відшкодування вартості електричної енергії на внутрішні потреби будинку в розмірі 3 357, 59 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , остання відома адреса: АДРЕСА_4 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр обслуговування абонентів» (код ЄДРПОУ:39337583, 02098, місто Київ, вул. Шумського Юрія, 1Г) судовий збір в розмірі 3 028 грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , остання відома адреса: АДРЕСА_4 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр обслуговування абонентів» (код ЄДРПОУ:39337583, 02098, місто Київ, вул. Шумського Юрія, 1Г) витрати на професійну правничу (правову) допомогу в розмірі 3 600 грн. 00 коп.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подано протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ст.ст. 353-357 ЦПК України до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з урахуванням п. 15.5. Перехідних положень ЦПК України , у цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Повний текст рішення суду складено 20 листопада 2024 року

Суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.11.2024
Оприлюднено31.12.2024
Номер документу124128120
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —761/13608/24

Рішення від 20.11.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Юзькова О. Л.

Ухвала від 10.05.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Юзькова О. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні