Рішення
від 21.06.2024 по справі 761/18169/23
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/18169/23

Провадження № 2/761/2486/2024

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

21 червня 2024 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді Юзькової О.Л.,

при секретарі Марінченко Л.В.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Управ-Дом» до ОСОБА_1 про стягнення боргу за житлово-комунальні послуги, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «УПРАВ-ДОМ» звернулось до Шевченківського районного суду м. Києва з вказаним позовом, в якому просив суд стягнути з Відповідача на свою користь заборгованість за послуги з утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 23 914 грн. 59 коп. та понесені судові витрати. Заява мотивована тим, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , загальною площею 80,70 м. кв. та є споживачем житлово-комунальних послуг за указаною адресою, які надає позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Управ-Дом». Відповідач своєчасно та повному обсязі не сплачує кошти за комунальні послуги, в результаті чого станом на 01.05.2023 за період з серпня 2022 року по квітень 2023 року в нього утворилась заборгованість у загальному розмірі 22 639 грн. 01 коп., 3 % річних в розмірі 222 грн. 41 коп., інфляційні втрати в розмірі 1 053 грн. 17 коп., та судові витрати, яку Позивач просить стягнути на свою користь.

Провадження у справі відкрито 27.10.2023, відповідно до положень ст. ст. 19, 274 ЦПК України вирішено питання про її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Представник позивача в судове засідання не з`явився, повідомлявся належним чином, клопотань про відкладення в адресу суду не надходило, зі змісту позовної заяви вбачається, що просить суд розглянути справу в спрощеному порядку.

Відповідач в судове засідання не з`явився, про день та час розгляду справи повідомлялась належним чином.

Відзив на позов у встановленому законом порядку ОСОБА_1 подано не було.

За таких обставин, зважаючи на положення ст. ст. 223, 280 ЦПК України, за відсутності заперечень сторони позивача, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін на підставі наявних доказів, провести заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення.

Дослідивши докази наявні в матеріалах справи та надавши їм відповідну оцінку, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , що підтверджується Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно судом та є споживачем житлово-комунальних послуг за указаною адресою.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Управ-Дом» є управителем та надає житлово-комунальні послуги в багатоквартирному житловому будинку, що знаходиться по АДРЕСА_2 .

У відповідності до ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. №417-VIII, співвласниками зазначеного будинку 07 лютого 2020 року були скликані та проведені загальні збори співвласників.

Відповідно до протоколу зборів переважна більшість мешканців підтримали пропозицію ініціативної групи щодо визначення 3 «01» березня 2020 року управителем багатоквартирного будинку, що знаходиться по АДРЕСА_2 з обмеженою відповідальністю «Управ-Дом», затвердили умови договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком з управителем та кошторис витрат на утримання будинку.

Згідно пункту 1 Договору, Управитель зобов`язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком, що розташований за адресою АДРЕСА_2 , а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю послугу з управління згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору.

Відповідно до п. 10 Договору ціна послуги з управління становить 21,20 грн. (Двадцять одна гривня 20 копійок), в тому числі податок на додану вартість, на місяць за 1 квадратний метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення у

АДРЕСА_3 . Договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком від 01 березня 2020 року, Управитель має право змінювати ціну послуги з управління в односторонньому порядку у випадках, передбачених пунктом 41 цього договору. У разі зміни ціни на послугу з управління у період дії цього договору, Управитель доводить співвласникам нові тарифи у розрахункових документах, а також інформує власників у порядку передбаченому пунктом 15 цього договору. Зміни до договору вважаються чинними до проведення загальних зборів співвласників, на яких вирішується питання про затвердження нових умов договору загальними зборами співвласників.

3 01.09.2022 ціна послуги з управління становить 23,16 грн., в тому числі ПДВ, на місяць за 1 квадратний метр загальної площі квартири.

Пунктом 11 Договору передбачено, що плата за послугу з управління нараховується щомісяця управителем та вноситься кожним співвласником не пізніше 15 числа місяця, наступного за розрахунковим.

Пунктом 5 ч. 1ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що житлово-комунальні послуги результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Статтею 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що до житлово-комунальних послуг належать: 1) житлова послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; 2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Пунктом 1 ч. 1ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що споживач має право, зокрема, одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів.

Пунктом 5 ч. 2ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено зобов`язання споживача оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.

Згідно з ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання. Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).

У відповідності до ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.

Частиною 1ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та ч. 1ст. 12 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п. 1 ч. 1ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право, зокрема, одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг.

Водночас, такому праву прямо відповідає визначений п. 5 ч. 3ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та п. 5 ч. 2ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» обов`язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Отже, згідно з наведеними законодавчими нормами споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними.

Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношенням, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Згідно зі ст.ст.525,526,527,530 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання не допускається, зобов`язання повинні виконуватись належним чином і у встановлений строк відповідно до умов договору та вимог закону, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Також підлягає стягненню: 3% річних від простроченої суми в розмірі 222,41 грн.; витрати від інфляції в розмірі 1 053,17 грн.

Відповідно до ст. 611 цього Кодексу в разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Статтею 610 ЦК України визначено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Також суд враховує те, що Відповідачем не надано до суду заперечень проти позову, доказів в підтвердження того, що ним належним чином виконувалися умови договору, а також те, що позивачем доведено належними та достатніми доказами обґрунтованість заявленої до стягнення з Відповідача заборгованості за послуги з утримання будинку та прибудинкової території.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до переконання, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

У відповідності до вимог ст.141 ЦПК України з Відповідача слід стягнути в користь позивача 2 684,00 грн. сплаченого судового збору.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст.12,13,76-81,89,141,229,258,259,263-266,268,273 - 279,352,354 ЦПК України, ст.ст. 509, 525-530, 610, 611, 625 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Управ-Дом» до ОСОБА_1 про стягнення боргу за житлово-комунальні послуги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_4 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Управ-Дом» (код ЄДРПОУ 36698591, юридична адреса: м. Київ, вул. Петра Калнишевського, 7, офіс 994) заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги в загальному розмірі 22 639, 01 грн., 3 % річних у розмірі 222, 41 грн., інфляційні втрати в розмірі 1 053 , 17 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_4 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Управ-Дом» (код ЄДРПОУ 36698591, юридична адреса: м. Київ, вул. Петра Калнишевського, 7, офіс 994) суму судового збору в розмірі 2 684,00 грн.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подано протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ст.ст. 353-357 ЦПК України до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з урахуванням п. 15.5. Перехідних положень ЦПК України , у цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.06.2024
Оприлюднено01.01.2025
Номер документу124128682
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —761/18169/23

Рішення від 21.06.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Юзькова О. Л.

Ухвала від 27.10.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Юзькова О. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні