справа №176/2112/24
провадження №2/176/1110/24
РІШЕННЯ
Іменем України
28 листопада 2024 р. Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області
у складі: головуючої судді Павловської І.А.,
за участі секретаря Ніколенко М.В.,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув м.Жовті Води,в порядкуспрощеного позовногопровадження,цивільну справуза позовом Управління житлово-комунального господарства, капітального будівництва, комунальної власності та регулювання земельних відносин Жовтоводської міської ради в інтересах органу місцевого самоврядування в особі Жовтоводської міської ради до ОСОБА_1 , про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,-
ВСТАНОВИВ:
Управління житлово-комунального господарства, капітального будівництва, комунальної власності та регулювання земельних відносин Жовтоводської міської ради в інтересах органу місцевого самоврядування в особі Жовтоводської міської ради до ОСОБА_1 , про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.
Cвої вимоги позивачка обгрунтовує тим, що рішенням Жовтоводської міської ради від 13 липня 2005 року № 694-29/ІV «Про прийняття у власність територіальної громади м. Жовті Води гуртожитків ВАТ «Південний радіозавод» та ДП ЖУБ по вул. Кропоткіна, 14; доручено виконавчому комітету міської ради створити комісію по прийому-передачі на баланс Жовтоводського ВЖРЕО гуртожитки ВАТ «Південний радіозавод» та ДП ЖУБ по вул. Кропоткіна, 14.
17.10.2023 р., 02.04.2024 р. було проведено комісійне обстеження нерухомого майна з метою виявлення безхазяйного майна на території міста Жовті Води, зокрема, проведено обстеження гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1 зі складанням відповідних актів.
При обстежені комісією було виявлено: що в кімнаті АДРЕСА_2 , ніхто не мешкає з моменту створення ОСББ «Кропоткіна-14 корп.1 та корп. 4» (01.06.2021 р.).
При обстежені було встановлено, що на 9 поверсі корпусу 4 гуртожитку у будинку АДРЕСА_3 , виконаний ремонт організацією «МОМ». На поверсі знаходяться 24 кімнати. Зі слів голови правління ОСББ на цьому поверсі ніхто не мешкає.
За інформацією з реєстру територіальної громади у гуртожитку по АДРЕСА_4 зареєстровано місце проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно ст. 4 Житлового кодексу України: Жилі будинки, а також жилі приміщення в інших будівлях, що знаходяться на території України, утворюють житловий фонд. Житловий фонд включає: жилі будинки і жилі приміщення в інших будівлях, що належать державі (державний житловий фонд).
Згідно ст. 5 Житлового кодексу України Державний житловий фонд перебуває у віданні місцевих Рад народних депутатів (житловий фонд місцевих Рад) та у віданні міністерств, державних комітетів і відомств (відомчий житловий фонд).
Таким чином, житловий фонд який не передано у власність громадян є комунальною власністю та належить Жовтоводській міській територіальній громаді в особі Жовтоводської міської ради.
Управління житлово-комунального господарства, капітального будівництва, комунальної власності та регулювання земельних відносин Жовтоводської міської ради здійснює делеговані виконавчим комітетом Жовтоводської міської ради та Жовтоводською міською радою повноваження з питань житлово-комунального господарства, капітального будівництва, комунальної власності та земельних відносин міста.
Згідно Положення про Управління ЖКГ (затвердженого рішенням Жовтоводської міської ради від 31.03.2021 р. № 305-6/VІІІ) в сфері приватизації та комунальної власності звертається до суду про визнання незаконним володіння або користування комунальним майном.
З огляду на те, що кімната АДРЕСА_2 є комунальною власністю Жовтоводської міської територіальної громади в особі Жовтоводської міської ради, враховуючи, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи зареєстрованим та таким, що тривалий час не проживає за вказаною адресою, порушує права територіальної громади як власника зазначеної кімнати на користування та розпорядження належним їй нерухомим майном, є наявні підстави для задоволення позовних вимог.
У зв`язку з вищевикладеним позивач просить задовольнити позов та визнати ОСОБА_1 таким, що втратив право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_4 .
Позивач належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання свого повноважного представника не направив. При цьому, до початку судового засідання, представником позивача подано письмове клопотання, де останній просить суд проводити розгляд справи за без участі представника позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач продату,час імісце судовогозасідання повідомлявсяналежним чином, у визначеному законом порядку, з урахуванням положень ч.11 ст.128 ЦПК України, шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України. Однак, у судове засідання не з`явився, причини своєї неявки в судове засідання, суду не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності та відзиву на позовну заяву не подав.
Судом дотримані вимогист.131 ЦПК України, які регламентують, що у разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається учасникам справи на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.
Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК Україниу разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, повно, всебічно та об`єктивно дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази у їх сукупності, приходить до наступного висновку.
Так, згідно із ч. 1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до положень статті 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
В силу ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За змістом ст.ст. 76-79 ЦПК України, доказуванню підлягають обставини (факти), які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у учасників справи, виникає спір.
Доказування по цивільній справі, як і судове рішення не може ґрунтуватися на припущеннях.
Повно, всебічно та об`єктивно дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.
Судом встановлено, що рішенням рішенням Жовтоводської міської ради від 13 липня 2005 року № 694-29/ІV «Про прийняття у власність територіальної громади м. Жовті Води гуртожитків ВАТ «Південний радіозавод» та ДП ЖУБ по АДРЕСА_3 ; доручено виконавчому комітету міської ради створити комісію по прийому-передачі на баланс Жовтоводського ВЖРЕО гуртожитки ВАТ «Південний радіозавод» та ДП ЖУБ по вул. Кропоткіна, 14.
17.10.2023р., 02.04.2024 р. було проведено комісійне обстеження нерухомого майна з метою виявлення безхазяйного майна на території міста Жовті Води, зокрема, проведено обстеження гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1 зі складанням відповідних актів.
При обстежені комісією було виявлено: що в кімнаті АДРЕСА_2 , ніхто не мешкає з моменту створення ОСББ «Кропоткіна-14 корп.1 та корп. 4» (01.06.2021 р.).
При обстежені було встановлено, що на 9 поверсі корпусу 4 гуртожитку у будинку АДРЕСА_3 , виконаний ремонт організацією «МОМ». На поверсі знаходяться 24 кімнати. Зі слів голови правління ОСББ на цьому поверсі ніхто не мешкає.
За інформацією з реєстру територіальної громади у гуртожитку по АДРЕСА_4 зареєстровано місце проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно акту обстеженя, складеного у складі відповідної комісії, відповідач ОСОБА_1 не мешкає у кімнаті АДРЕСА_2 з 01.06.2021 року.
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що відповідач не проживає у спірному житловому приміщенні та не користуються ним, як житловою площею. Фактично реєстрація відповідача за даною адресою має формальний характер.
Згідно ст. 4 Житлового кодексу України: жилі будинки, а також жилі приміщення в інших будівлях, що знаходяться на території України, утворюють житловий фонд. Житловий фонд включає: жилі будинки і жилі приміщення в інших будівлях, що належать державі (державний житловий фонд).
Згідно ст. 5 Житлового кодексу України Державний житловий фонд перебуває у віданні місцевих Рад народних депутатів (житловий фонд місцевих Рад) та у віданні міністерств, державних комітетів і відомств (відомчий житловий фонд).
Відповідно до ст.ст. 15, 16 ЦК України кожна особа має право на захист свого права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого права.
Сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі комітети є органами місцевого самоврядування базового рівня, статус та повноваження яких визначаються Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» право комунальної власності право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.
За приписами ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальним громадам міст належить право комунальної власності, зокрема, на рухоме і нерухоме майно, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, нежитлові приміщення, та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об`єкти, визначені відповідно до закону як об`єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об`єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об`єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах чи договорах умови використання та фінансування об`єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду. Доцільність, порядок та умови відчуження об`єктів права комунальної власності визначаються відповідною радою.
За положеннями частин 1 та 2 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.
Згідно із ст.ст. 317, 319 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. Цими правами власник розпоряджається на власний розсуд. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав.
Відповідно до ч. 1 ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Частиною 2 ст. 405 ЦК України передбачено, що член сім`ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім`ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Не проживання у жилому приміщенні понад встановлений строк без поважних причин, дають підстави для визнання цих осіб в судовому порядку такими, що втратили права користування ним (ст. 72 ЖКУ, ст. 405 ЦК України).
Згідно із ч. 1 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», - зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.
Наймодавцями жилих приміщень у будинках державного та громадського житлових фондів є орган місцевого самоврядування, який уповноважує житлово-експлуатаційні організації, а у разі їх відсутності - відповідні підприємства, установи, організації надати жиле приміщення у найм.
Управління житлово-комунального господарства, капітального будівництва, комунальної власності та регулювання земельних відносин Жовтоводської міської ради здійснює делеговані виконавчим комітетом Жовтоводської міської ради та Жовтоводською міською радою повноваження з питань житлово-комунального господарства, капітального будівництва, комунальної власності та земельних відносин міста.
Згідно Положення про Управління ЖКГ (затвердженого рішенням Жовтоводської міської ради від 31.03.2021 р. № 305-6/VІІІ) в сфері приватизації та комунальної власності звертається до суду про визнання незаконним володіння або користування комунальним майном.
Управління житлово-комунального господарства міста є представником міської ради у всіх установах і організаціях з питань капітального будівництва, житлово- комунального господарства, земельних відносин та комунальної власності і діє від імені міської ради за її дорученням (п. 17 розділ ІІІ Положення про Управління ЖКГ).
Згідно зі ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Враховуючи наведене,оцінюючи наданіпо справідокази тавстановлені обставинив їхсукупності, суд вважає, що позовні вимоги Управління ЖКГ підлягають задоволенню, відповідача ОСОБА_1 слід визнати таким, що втратив право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_4 .
У пункті 4 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» закріплено, що місце проживання (перебування) особи, зареєстроване до дня набрання чинності цим Законом, обліковується в реєстрі територіальної громади, знімається з реєстрації/скасовується у порядку, встановленому для зняття/скасування зняття з реєстрації місця проживання, визначеного цим Законом.
Відповідно до п.6 ч.1 ст. 24 Закону «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» орган реєстрації вносить зміни до реєстру територіальної громади на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житло або права користування житлом, про виселення, визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою.
Таким чином, наявність рішення суду про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, є самостійною підставою для зняття такої особи з місця її реєстрації.
В силу вимог статті 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача необхідно стягнути судові витратив розмірі 2422,4 грн.
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 72, 107, 116 Житлового кодексу України, ст.ст. 15, 16, 317, 321, 391 ЦК України, ст.ст. 12, 13, 81, 128, 247, 258, 259, 263-265, 268, 273, 274, 279, 354 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Позов Управління житлово-комунального господарства, капітального будівництва, комунальної власності та регулювання земельних відносин Жовтоводської міської ради в інтересах органу місцевого самоврядування в особі Жовтоводської міської ради до ОСОБА_1 , про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , таким, що втратив право користування житловим приміщенням, розташованим за адресою: АДРЕСА_4 .
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , останнє відоме місце реєстрації проживання: АДРЕСА_4 ,на користь Управління житлово-комунального господарства, капітального будівництва, комунальної власності та регулювання земельних відносин Жовтоводської міської ради код ЄДРПОУ 36916734, юридична адреса: бульвар Свободи, 56/128, місто Жовті Води, Кам`янський район, Дніпропетровська область, витрати по сплаті судового збору в розмірі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) гривні 40 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду.
Суддя Жовтоводського міського суду
Дніпропетровської області Інна ПАВЛОВСЬКА
Суд | Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 31.12.2024 |
Номер документу | 124129990 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням |
Цивільне
Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області
Павловська І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні