справа № 462/9761/24
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 грудня 2024 року Залізничний районний суд м. Львова в складі головуючогосудді ОСОБА_1 , розглянувши у спрощеному провадженні обвинувальний акт без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження у кримінальному провадженні № 12024142360000924, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.10.2024, за обвинуваченням ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Харкова, громадянки України, українки, з вищою освітою, має на утриманні двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , непрацюючої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимої, у вчиненні кримінальних проступків, передбачених ч.5 ст. 27 - ч.1 ст.358, ч.4 ст.358 КК України,
ВСТАНОВИВ:
У першій декаді жовтня 2024 року, точну дату, час та місце досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_2 , маючи умисел, спрямований на перетин державного кордону України разом із своєю собакою, однак з метою уникнення проходження лабораторного випробування сироватки крові власної собаки, вирішила придбати та використати завідомо підроблений документ - Результат лабораторних випробувань сироватки крові на наявність антитіл до вірусу сказу для виїзду собаки за кордон.
Реалізуючи задумане, ОСОБА_2 приблизно о 14:00 год 10.10.2024, перебуваючи за місцем свого проживання, що за адресою: АДРЕСА_2 , замовила у невідомої особи, матеріали відносно якої виділено в окреме провадження, підроблений офіційний документ - Результат лабораторних випробувань сироватки крові на наявність антитіл до вірусу сказу, який необхідний для виїзду собаки закордон, та надала особі, матеріали відносно якої виділено в окреме провадження, копію фотографій паспорта із щепленнями та інші дані собаки з метою підробки офіційного документу - Результату лабораторних випробувань сироватки крові на наявність антитіл до вірусу сказу, шляхом внесення завідомо неправдивих відомостей.
15.10.2024 року у невстановлений досудовим розслідуванням час ОСОБА_2 у відділенні Нової Пошти №49, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Гетьмана Мазепи, 1, діючи в порушення нормативних актів, які регулюють питання видачі вищевказаного документу, а саме: Закон України «Про ветеринарну медицину» від 04.02.2021, Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 26.11.2015 р., «Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку» затверджені Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.082014 р. №288, Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 13.05.2014 р., Постанови КМУ «Про затвердження Порядку видачі ветеринарних документів» від 21.11.2013 р. №857, отримала від особи, матеріали відносно якої виділено в окреме провадження, завідомо підроблений офіційний документ - Результат лабораторних випробувань сироватки крові на наявність антитіл до вірусу сказу (надалі - Результату) від 30.06.2024, ідентифікаційний номер зразка - 06442, номер чіпа - 968000011143144, виданий Державним Науково-контрольним Інститутом Біотехнології і Штамів Мікроорганізмів (Надалі- ДНКІБШМ) ЄДРПОУ: 19024865, до якого були внесені завідомо неправдиві відомості щодо номеру бланку, ідентифікаційного номеру зразку біоматеріалів, за що сплатила грошові кошти в сумі 4 900 грн. При цьому, вказаний Результат підписаний не уповноваженою службовою особою та відсутня захисна голограма ДНКІБШМ.
Окрім цього, ОСОБА_2 24 жовтня 2024 року, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, продовжуючи свій протиправний умисел, направлений на використання завідомо підробленого документа, розуміючи, що останній отриманий всупереч встановленому законом порядку, перебуваючи у Відділі прикордонного інспекційного контролю «Львів» ЗМ ГУ ДСУ з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на Державному кордоні, що знаходиться за адресою: місто Львів, вул. Чернівецька, 50, який є уповноваженим територіальним органом з видачі ветеринарних сертифікатів щодо виїзду собаки за кордон, розуміючи протиправність своїх дій, надала уповноваженій на те особі завідомо підроблений документ, а саме Результат лабораторних випробувань сироватки крові на наявність антитіл до вірусу сказу від 30.06.2024, ідентифікаційний номер зразка - 06442, номер чіпа - 968000011143144, виданий Державним Науково-контрольним Інститутом Біотехнології і Штамів Мікроорганізмів ЄДРПОУ: 19024865, тим самим використала завідомо підроблений документ.
Частинами 2, 3ст.381 КПК Українивизначено, що суд розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акта. Спрощене провадження щодо кримінальних проступків здійснюється згідно із загальними правилами судового провадження, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цього параграфа.
В обвинувальному акті прокурором викладено клопотання про розгляд обвинувального акту у спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні.
До обвинувального акту додано письмову заяву обвинуваченої ОСОБА_2 , складену в присутності захисника ОСОБА_4 , щодо беззаперечного визнання своєї винуватості, згоди із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права апеляційного оскарження, згідно з ч. 2 ст. 302 КПК України,та згоди на розгляд обвинувального акту у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні.
Ураховуючи зазначене, суд вважав можливим розглянути обвинувальний акт щодо ОСОБА_2 у вчиненні кримінальних проступків, передбачених ч.5 ст. 27 - ч.1 ст.358, ч.4 ст.358 КК України, без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, що узгоджується з приписами частини 2 статті 381 КПК України.
Вивчивши обвинувальний акт, долучені до нього додатки, дослідивши зібрані досудовим розслідуванням у справі докази в їхній сукупності, суд приходить до висновку, що дії обвинуваченої ОСОБА_2 вірно кваліфіковані за ч.5 ст. 27 - ч.1 ст.358 КК України, оскільки вона вчинила умисні дії, які виразилися у формі пособництва в підробці офіційного документа, який видається підприємством, що має право видавати такі документи, і надає права, з метою використання його підроблювачем; за ч.4 ст.358 КК України, так як вона використала завідомо підроблений документ.
Органом досудового розслідування встановлено обставини вчинення кримінального правопорушення (проступку), які підтверджують обставини, встановлені судом.
ОСОБА_2 у поданій заяві зазначені обставини не оспорює, вважає, що органом досудового розслідування вони встановлені в повному обсязі, свою вину у вчиненні вказаних кримінальних проступків беззастережно визнає в повному обсязі, його позиція є добровільною та не є наслідком будь-якого примусу.
Суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, дійшов висновку, що під час розгляду обвинувального акту підтверджено факт скоєння ОСОБА_2 кримінальних проступків, дії обвинуваченої вірно кваліфіковані за ч.5 ст. 27 - ч.1 ст.358, ч.4 ст.385 КК України.
При визначенні виду та міри покарання суд враховує ступінь тяжкості кримінальних правопорушень, які відносяться до проступків, особу обвинуваченої, яка раніше не судима, на обліках в наркологічному та психоневрологічному диспансерах не перебуває, має на утриманні двох малолітніх дітей, а також обставини, що пом`якшують і обтяжують покарання.
Обставинами, що пом`якшують покарання обвинуваченої, відповідно дост. 66 КК України, суд визнає її щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінальних проступків.
Обставин, що обтяжують покарання, відповідно дост.67 КК України, судом не встановлено.
Враховуючи особу обвинуваченої, характер та ступінь тяжкості скоєних кримінальних правопорушень, обставини, що пом`якшують покарання, а саме щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінальних проступків, відсутність обставин, що обтяжують покарання, суд вважає за необхідне призначити покарання в межах санкцій ч. 5 ст.27 - ч. 1 ст.358 і ч. 4 ст.358 КК України у виді штрафу, із застосуванням при призначенні покарання за сукупністю злочинів принципу поглинення менш суворого покарання більш суворим, що відповідатиме поняттю та меті покарання.
На думку суду, призначене судом покарання буде достатнім та необхідним для виправлення обвинуваченої та попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень.
Питання щодо речових доказів у кримінальному проваджені суд вирішує у відповідності дост.100 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 368, 370, 373, 374 КПК України, суд-
УХВАЛИВ:
ОСОБА_2 визнати винуватою у вчиненні кримінальних проступків, передбачених ч.5 ст. 27 - ч.1 ст.358 та ч.4 ст.358 КК України, та призначити їй покарання:
- за ч.5 ст.27 - ч.1 ст.358 КК Україниу виді штрафу в розмірі 600 (шістсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить10200 гривень;
- за ч. 4 ст. 358 КК Україниу виді штрафу в розмірі 30 (тридцять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 гривень.
На підставі ч. 1ст. 70 КК Україниза сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити ОСОБА_2 остаточне покарання у виді штрафу у розмірі 600 (шістсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить10200 (десять тисяч двісті) гривень.
Речові докази: Результат лабораторних випробувань сироватки крові на наявність антитіл до вірусу сказу від 30.06.2024, виданий ДНКІБШМ, ідентифікаційний номер зразка НОМЕР_1 - залишити в матеріалах кримінального провадження.
Вирок за результатами розгляду обвинувального акту щодо вчинення кримінального проступку може бути оскаржений в апеляційному порядку з урахуванням особливостей, передбачених статтею 394 КПК України.
Вирок суду першої інстанції, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому ст. ст.381,382 КПК України, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Апеляційна скарга може бути подана на вирок протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо вирок було ухвалено без виклику особи, яка його оскаржує, в порядку спрощеного провадження, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Вирок, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Копія вироку не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.
Суддя:
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2024 |
Оприлюднено | 31.12.2024 |
Номер документу | 124131860 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів |
Кримінальне
Залізничний районний суд м.Львова
Палюх Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні