Справа № 766/18144/24 н/п 2/766/12867/24
УХВАЛА
про витребування доказів
11.12.2024р. Херсонський міський суд Херсонської області
у складі: головуючої судді Зуб І.Ю.,
при секретарі Федоровій О.В.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні цивільну справу за позовною заявою адвоката Підгайної Віти Володимирівни в інтересах ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Олешківської міської військової адміністрації Херсонського району Херсонської області (ЄДРПОУ 44957728, місцезнаходження: 75100, Херсонська обл., м. Олешки, вул. Героїв Рятувальників, б.30), третя особа: Приватний нотаріус Івано-Франківського міського нотаріального округу Кавацюк Наталія Ярославівна (РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Донцова, б.2/1) про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду із позовом до Олешківської міської військової адміністрації Херсонського району Херсонської області, третя особа: Приватний нотаріус Івано-Франківського міського нотаріального округу Кавацюк Наталія Ярославівна про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом, в якому просила визнати за нею право власності в порядку спадкування за заповітом на квартиру АДРЕСА_2 .
Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 01.11.2024 року відкрито провадження по справі.
Представник позивача надала заяву в якій просила справу розглядати без її участі, позов підтримує та просить його задовольнити.
Представник відповідача надала заяву про розгляд справи без її участі, у вирішенні справи покладається на розсуд суду.
Приватний нотаріус надала заяву про розгляд справи без її участі.
Відповідно до ч.7 ст.81 ЦПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Згідно положень статті 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані (у письмовій або електронній формі, речовими об`єктами, висновками експертів, показаннями свідків), на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, виходячи зі змісту статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, право кожного на захист жодним чином не допускає обмеження держави у виборі правових засобів і їх реалізації в ході розгляду його справи, оскільки у своїх доводах Суд виходить з теорії «рівності зброї», тобто зрівнювання сторін не за кількісними ознаками наданих повноважень, а за процесуальним статусом в ході усього процесу, в тому числі і в суді (постанова у справі «Рожков проти РФ» від 31 жовтня 2013 року). Сам принцип «рівності зброї» передбачає, що кожній зі сторін повинна бути надана розумна можливість представляти свою правову позицію, включаючи свої докази таким чином, щоб вона не була поставлена в значно менш вигідне становище, ніж інша сторона.
З урахуванням вимог діючого законодавства, встановлених по справі обставин, предмету позову, враховуючи, що сторони самостійно клопотання про витребування доказів не надали, суд приходить до висновку про необхідність витребування доказів, а саме інформації чи заводилася спадкова справа, після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 ; інвентарну справу на спірну квартиру; та відомості щодо виданого свідоцтва про право власності на квартиру, оскільки вони мають суттєве значення для розгляду справи по суті.
Керуючись ст.ст. 84, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Витребувати у Приватного нотаріуса Івано-Франківського міського нотаріального округу ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Донцова, б.2/1) інформацію чи заводилася спадкова справа після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . У разі заведення справи надати належним чином завірену її копію.
Витребувати з КП «Херсонське бюро технічної інвентаризації» (м. Херсон, вул. Боговородицька, 14) інвентарну справу на квартиру АДРЕСА_2 .
Витребувати з Державного архіву Херсонської області (м. Херсон, вул. Ярослава Мудрого, 3) інформацію про наявність відомостей щодо виданого свідоцтва про право власності на житло № НОМЕР_3 , виданого 05.07.1993 року Цюрупинським шляхово-будівельним управлінням №59, занесено в реєстрову книгу №35 за реєстровим номером №4774.
Строк подання доказів суд встановлює в 10 днів з моменту отримання ухвали.
Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяІ. Ю. Зуб
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2024 |
Оприлюднено | 31.12.2024 |
Номер документу | 124133482 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Зуб І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні