Вирок
від 24.12.2024 по справі 766/81/23
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/81/23

н/п 1-кп/766/1284/24

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.12.2024

Херсонський міський суд Херсонської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Херсона кримінальне провадження № 42022232010000318 від 21.10.2022 за обвинуваченням:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Генічеська, Генічеського району Херсонської області, громадянина України, (паспорт громадянина України НОМЕР_1 , виданий 11.08.1999 Генічеським РВ УМВС України в Херсонській області), зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживав за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого

за участю сторін кримінального провадження:

прокурора ОСОБА_4

захисника ОСОБА_5

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 , ч.4 ст.185 КК України

встановив:

24.02.2022 збройні сили Російської Федерації шляхом збройної агресії із застосуванням зброї незаконно вторглись на визнану міжнародним співтовариством територію Україну через державні кордони України в Донецькій, Запорізькій, Житомирській, Київській, Луганській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях, та здійснили збройний напад , нанісши ракетно-бомбові удари на державні органи влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об`єкти, які мають важливе народногосподарське та оборонне значення, та здійснили окупацію частини території України.

24.02.2022Указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні»,у зв`язкуз військовоюагресією РФпроти Україниіз 05години 30хвилин 24лютого 2022року строкомна 30діб введеновоєнний стан,який вподальшому неодноразово продовжувався безперервно, і якийпродовжує існуватистаном начас ухваленняцього вироку. Тож протягом усього періоду часу, протягом якого ОСОБА_3 вчинялись інкриміновані йому діяння, в Україні діяв воєнний стан.

Відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №75 від 25.04.2022 «Про затвердження Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні(блокуванні) з 0й.03.2022 до 11.11.2022» Херсонська міська територіальна громада, в тому числі місто Херсон перебували в тимчасовій окупації.

Після окупації Херсонської міської територіальної громади Херсонської області представниками збройних формувань російської федерації встановлено фактичний контроль над суспільним життям на цій території України та узурповані владні повноваження шляхом збройного захоплення адміністративних будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, встановлення інституту військових комендатур, впровадження тотального контролю та жорсткого управління у всіх сферах життєдіяльності громади міста, фактичної ліквідації приватної власності, пересування та волевиявлення, а також шляхом повсякденного залякування населення, застосування фізичного та психологічного впливу окремих категорій та верств населення, в тому числі незаконного позбавлення волі діючих представників органів державної влади України та місцевого самоврядування.

Разом з тим, в період квітня-травня 2022 року, представники збройних формувань рф всупереч порядку, встановленому Конституцією України, Законами України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими нормативно-правовими актами, на тимчасово окупованій території Херсонської міської територіальної громади цілеспрямовано створили підпорядковану, керовану та фінансовану російською федерацією окупаційну адміністрацію так звану «військово-цивільну адміністрацію Херсонської області», в яку входили органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованою територією України, з метою подальшого утримання адміністративно-політичного контролю на захопленій військовим шляхом території та реалізації всіх узурпованих владних повноважень.

При цьому, представники контрольованих російською федерацією самопроголошених органів узурпували виконання владних функцій держави, а також легітимних державних та комунальних підприємств, установ, організацій на тимчасово окупованій частині Херсонської міської територіальної громади Херсонської області, здійснювали підбір кадрів для зайняття посад в незаконних самопроголошених органах, державних та комунальних підприємствах, у тому числі із числа громадян України, які на той час перебували на вказаній тимчасово окупованій території, та мали за мету інтеграцію і подальше незаконне включення захопленої частини суверенної України до складу російської федерації.

У кінці червня 2022 року (більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено), ОСОБА_6 , який 17.06.2022 був звільнений з посади директора МКП «Гарантія» Херсонської міської ради, перебуваючи за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 21, представившись заступником голови так званої військової цивільної адміністрації м. Херсону по житлово-комунальному господарству та у порушення вимог пункту 5.2 Статуту Міського комунального підприємства «Гарантія» Херсонської міської ради, затвердженого рішенням міської ради № 2540 від 16.10.2020 (далі Статут) у присутності співробітників цього комунального підприємства, представив ОСОБА_3 як нового директора комунального підприємства, а в подальшому вживав заходи щодо управління підконтрольного йому підприємства.

Починаючи з 24.06.2022 громадянин України ОСОБА_3 , знаходячись у м. Херсоні Херсонської області умисно, тобто усвідомлюючи, що окупаційний орган влади «військово-цивільна адміністрація Херсонської області» вчиняє дії, які завдають шкоду Україні, розуміючи про негативні наслідки від таких дій, добровільно погодився на пособництво окупаційній адміністрації держави- агресора, шляхом реалізації та підтримки дій та її рішень.

24.06.2022 так званим головою військово-цивільної адміністрації міста Херсону ОСОБА_7 видано розпорядження № 7-К про призначення з 27.06.2022 виконувачем обов`язків директора міського комунального підприємства «Гарантія» ОСОБА_3 . Будучи обізнаним, що міське комунальне підприємство «Гарантія» Херсонської міської ради підпорядковане Херсонській міській раді, виконуючи свій протиправний умисел, ОСОБА_3 , у свою чергу шляхом видачі наказу № 1 від 27.06.2022, приступив до виконання обов`язків директора міського комунального підприємства «Гарантія», чим добровільно погодився на пропозицію представників окупаційної адміністрації щодо його призначення.

Таким чином ОСОБА_3 , усупереч вимог пунктів 1.2, 1.5, 5.2 Статуту приступив до виконання організаційно розпорядчих та адміністративно- господарських функцій захопленого окупаційною адміністрацією міського комунального підприємства «Гарантія» Херсонської міської ради та вчинив дії щодо подальшої реалізації рішень окупаційної адміністрації держави-агресора, зокрема організував та особисто, за усною вказівкою так званого заступника голови незаконно створеної військової цивільної адміністрації м. Херсону по житлово-комунальному господарству ОСОБА_6 на матеріальній базі МКП «Гарантія» Херсонської міської ради зареєстрував нове підприємство «городское коммунальное предприятие «Гарантия» (номер облікового запису 1022102168).

Так, 01.07.2022 в «Реестре юридических лиц, осущесталяющих деятельность в Херсонской области», зареєстровано під номером 1022102168 «Городское коммунальное предприятие «Гарантия» за юридичною адресою: Херсонська область, м. Херсон, вул. Театральна, 21, керівником якого визначено ОСОБА_3 .

Перебуваючи на посаді директора підприємства, ОСОБА_3 , діючи умисно, з метою підтримки рішень окупаційної адміністрації держави-агресора, а саме указу так званого голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області ОСОБА_8 № 027-р від 23.05.2022, яким затверджено на території Херсонської області введення «бівалютної зони», проведення безготівкових операцій суб`єктами господарювання в російських рублях та конвертацію української гривні в російський рубль, у липні 2022 року (більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено), уклав з «ПАО ПРОМСВЯЗЬБАНК» договір, за яким здійснено відкриття розрахункового рахунку так званого «ГКП «Гарантия» № НОМЕР_2 у валюті російський рубль, також договір з «ООО КБ «Международный расчетный банк», за яким здійснено відкриття розрахункового рахунку так званого «ГКР «Гарантия» № НОМЕР_3 у валюті російський рубль, чим підтримав мав та реалізував рішення окупаційної адміністрації держави-агресора щодо введення в обіг в місті Херсон російського рубля як платіжного засобу та єдиної грошової одиниці на окупованій території міста Херсон для інтеграції в банківську систему російської федерації.

Після відкриття рахунків у незаконно діючих на території Херсонської області «ПАО ПРОМСВЯЗЬБАНК» та «ООО КБ «Международный расчетный банк», ОСОБА_3 організував видачу заробітної плати співробітникам підприємства у російських рублях на підставі затвердженого штатного розпису, місячний оклад якого також визначено у валюті російський рубль.

Крім того, ОСОБА_3 , діючи умисно, забезпечивши підпорядкування полігону, площею 30,8 га, по вул. Ракетній у м. Херсоні міському комунальному підприємству «Гарантія», який згідно рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради від 16.02.2021 № 55 перебував у користуванні Комунального підприємства «Екополіс» Херсонської міської ради, з метою підтримки та реалізації рішення окупаційної адміністрації держави-агресора, a саме: розпорядження так званого голови військово-цивільної адміністрації Херсонської територіальної громади Херсонського району ОСОБА_7 № 167/1 від 05.09.2022 «Об утверждении тарифа на вывоз и захоронение твердых бытовых отходов для бюджетних организаций и коммунальных предприятий города Херсона», яким затверджено з 05.09.2022 тарифи на вивіз та захоронення твердих побутових відходів, організував та забезпечив прийняття на захоронення твердих побутових відходів на полігоні за тарифом 340 рублів за 1 м3.

Крім того, ОСОБА_3 , продовжуючи злочинну діяльність, діючи на шкоду державі, з метою забезпечення діяльності та функцій незаконно створеного МКП «Гарантія», покладених на нього окупаційною владою та з метою підтримки та реалізації рішень окупаційної адміністрації держави-агресора, організував та особисто виконував наступні рішення окупаційної влади, щодо прийняття підприємством в оперативне управління приміщення та майно, що на законних підставах перебувало у володінні комунальних підприємств Херсонської міської ради:

- «приказ заместителя главы вга г. Херсона Херсонской териториальной общины по ЖКХ ОСОБА_9 № 88жкх от 07.09.2022 «о передаче директору ГПК «Гарантия» ОСОБА_10 в оперативное управление административное здание на територии парка Ленина, а также основные фонды (здания, сооружения, технику) КП «Парки Херсона» (код ЭДРПОУ 40713306);

- «распоряжение главы вга г. Херсона Херсонской териториальной общины ОСОБА_7 № 298 от 13.09.2022 «о передаче директору ГПК «Гарантия» ОСОБА_10 в оперативное управление помещение по ул. Б. Мозолевского, 3, a также технические средства, оборудование, компьютерную технику и все имущество, находящееся на територии этого объекта «Сервис ЦЕНТР, ПКФ, МЧП»;

- «распоряжение главы вга г. Херсона Херсонской териториальной общины ОСОБА_7 № 238 от 31.08.2022 «о передаче директору ГПК «Гарантия» ОСОБА_10 на баланс фактически установленные основные фонды, оборотные активы ГКП «Сервис-Опт».

За вказаних вище обставин, громадянин України ОСОБА_3 , займаючи посаду директора МКП «Гарантія», виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, вчинив умисні дії, спрямовані на допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора (пособництво), з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації та підтримки дій та рішень окупаційної адміністрації держави-агресора, чим намагався сприяти створенню її позитивного іміджу серед місцевого населення.

Дії ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч.1 ст.111-2 КК України, як пособництво державі агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинені громадянином України, з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації та підтримки дій та рішень окупаційної адміністрації держави-агресора.

Вина у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111-2 КК України, підтверджується зібраними та дослідженими у судовому засіданні доказами, зокрема, показаннями свідків

Свідок ОСОБА_11 повідомила, що до початку повномасштабного вторгнення військ російської федерації на територію України, займала посаду в.о. головного бухгалтера МКП «Гарантія» Херсонської міської ради. Керівником був ОСОБА_12 . З 01.07.2022 ОСОБА_13 представив новим директором підприємства ОСОБА_3 , який у подальшому перереєстрував підприємство по російському законодавству. Після перереєстрації підприємства за російським законодавством вона продовжила працювати бухгалтером. Після приходу Трошака заробітну плату виплачували у рублях. До відання КП Гарантія також увійшли притулок для тварин, парки Херсону, Гідропарк. За керівництва Трощака у її обов`язки входило проведення інвентаризації підприємства, а також вона направляла листи до окупаційної адміністрації щодо необхідності сплачувати кошти за виконані роботи підприємств за актами прийому виконаних робіт.

Свідок ОСОБА_14 суду показала, що до 24.02.2022 працювала на комунальному підприємстві «Екополіс» Херсонської міської ради на посаді начальника полігону КПТВ. Комунальне підприємство супроводжувало діяльність міського звалища в м. Херсоні, єдине місце виділене для зберігання побутових відходів, куди вивозились побутові відходи з усього міста та прилеглої території. Десь у кінці квітня керівництво виїхало, а вона залишилась як в.о. заступника директора підприємства. У такому режимі працювали до кінця червня.

Після арешту мера міста Колихаєва підприємство припинило свою діяльність, проте полігон продовжив функціонувати. У кінці червня їй зателефонував Калюжний з Департаменту ЖКХ та сказав приїхати на нараду. Там були також керівники комунальних підприємств, деяких з них вона знала в обличчя. Під час наради усім повідомили про необхідність перереєстрації підприємств за російським законодавством до 5 липня. Свідок відмовилась. Після цього ще декілька разів їй телефонували та пропонували перереєстрацію. У подальшому ті комунальні підприємства, керівництво яких не погоджувалось на перереєстрацію, були приєднанні до МКП «Гарантія», у тому числі, і «Екополіс». Підприємством МКП «Гарантія» на той час керував ОСОБА_3 , який повністю підтримував окупаційну владу.

У зв`язку з тим, що періодично горів полігон, треба було допомогти, спеціалістів не було, свідок написала заяву на посаду приймальника відправника побутових відходів на полігоні. З Трощаком спілкувалась мало, лише по робочим моментам.

Гарантія мала дуже багато видів діяльності, у тому числі, вони демонтували пам`ятники, демонтували українську символіку на них, плюс полігон. Приєднали КП «Парки Херсону». Крім того, Трощак особисто передав на полігон розпорядження про новий тариф за прийняття сміття у рублях. Сміття приймали за тарифом відповідно до наказу (розпорядження) голови воєнної адміністрації. Це розпорядження свідок залишила на КПП, щоб ті, хто заїжджав на полігон знали вартість послуг.

Свідок ОСОБА_15 повідомила суду, що є головою ради адвокатів Херсонської області. Офіс знаходиться у м. Херсоні по вул. Мозолевського, 3. 17.09.2022 у вечірній час адвокати об`єднання виявили, що до приміщення потрапити неможливо, так як замінений замок, тобто відбулась спроба захоплення приміщення. Про вказаний випадок повідомлено адвокатів і наступного дня, о 09.00, ті, хто залишився у Херсоні, зібрались біля офісу. Вдалось зламати новий замок і таким чином потрапили до приміщення. Окрім офісу адвокатів, там знаходились приміщення, якими користувались КП «Сервіс Центр», соціальний захист, Спілка Ветеранів, Асоціація міст України. Коли зайшли до приміщення, виявили, що всі двері потрощені, усі замки, окрім замка ради адвокатів, замінені. Майже відразу, як свідок зайшла до приміщення, під`їхав автомобіль Хонда хечбек, з якого вийшли дві особи чоловічої статті, один дорослий чоловік, інший молодий хлопчик. Дорослий чоловік зневажливо запитав хто вони такі. І потім прибулі чоловіки повідомили, що вони представники міської ради і приміщення їхні, а майно повинно бути внесено у реєстр. У подальшому, один з присутніх адвокатів ОСОБА_16 упізнала ОСОБА_6 , звернулась до нього: « ОСОБА_17 , це ви тут все ламаєте?» ОСОБА_18 зрозумівши, що його впізнали, звернувся до молодого хлопця і запитав: «Женя, а тут ніякого телефону не було?» І так би мовити, ОСОБА_19 відчитали за таку поведінку. Йому сказали навести лад і Женя був у понеділок, поставили замки. На думку свідка, вони шукали приміщення, де може бути розташована їх адміністрація, так як на той час апеляційний суд вже наші накрили.

Крім того, свідок повідомила, що дівчата з Сервісного центру, приміщення якого поруч з приміщенням ради адвокатів, повідомили, що з їх приміщення винесли усю техніку. Що саме зникло з цих приміщень, свідок не знає.

Свідок ОСОБА_20 суду показав, що до війни займав посаду охоронця, старшого охоронця, після повномасштабного вторгнення військ рф та окупації м. Херсону був тимчасово призначений на посаду головного інженера МКП «Гарантія». Тоді ж у травні 2022 року Семенчев представив Трощака як майбутнього директора КП «Гарантія». Під керівництвом ОСОБА_3 до новоствореної окупаційною владою МКП «Гарантія» було приєднано комунальні підприємства, такі як КП «Парки Херсону», КП «Екополіс» (міське звалище). З деяких підприємств позабирали крани (2 одиниці), автомобіль МАЗ та самосвал, газон, кран МАЗ. Заробітну плату отримували у рублях.

Свідок ОСОБА_21 показав, що був керівником КП «Міське дорожнє управління», під час окупації залишався у місті. Коли захопили владу росіяни збирали керівників комунальних підприємств, де були присутні були ОСОБА_22 та ОСОБА_18 . На одному із таких зібрань представили директора ОСОБА_23 . Він добровільно зайняв вказану посаду, так як приймав активну участь на зборах та нарадах. Свідок знає, що до КП Гарантії приєднано такі підприємства як Парки Херсону та полігон. Зокрема з КП «Парки Херсону» за вказівкою ОСОБА_24 забирали техніку.

Свідок ОСОБА_25 суду пояснив, що до війни працював на підприємстві сина, яке співпрацювало з міською радою. Під час війни на пропозицію ОСОБА_26 , який очолював ЖКХ при Україні, погодився виконувати певні роботи. Договір був заключений з ОСОБА_3 , який представлявся директором КП Гарантія. Свідок погодився працювати, тому що треба було якось виживати в умовах окупації. Свідок виконував роботи з ремонту меморіалу загиблим воїна в ВВВ, та фарбували флегшток, де був закріплений російський прапор. За пророблену роботу отримав гроші у рублях, проте навіть їх не було достатньо покрити усі витрати. Також свідок повідомив, що під час встановлення російського прапору свідомо перевернули його, що у подальшому викликало критику. Трощак був незадоволений такими діями, зателефонував і вимагав перевісити прапор, проте свідок цього не зробив.

Свідок ОСОБА_27 суду повідомила, що при окупаційній владі через центр зайнятості влаштувалась до КП Гарантія бухгалтером. В її обов`язки входили проведення інвентаризації різних підприємств. ОСОБА_28 як керівник надавав вказівку і адресу, де саме необхідно було проводити інвентаризацію. Це відбувалось за адресами по вул. Я. Мудрого. Театральна, Сенявіна. Інвентаризацію офіційно так і не встигли зробити.

Свідок ОСОБА_29 суду повідомив, що він займав посаду директора Херсонського соціального центру для дітей сім`ї та молоді, який в період окупації зафіксував на фото та відео факт вивезення майна з притулку для постраждалих від домашнього насильства по вулиці Комкова, 76-5, та впізнав у одному з організаторів вивозу майна ОСОБА_3 . Свідок таємно, з іншими співробітниками проникли до приміщення притулку та виявив забуті кимось документи, що були видані окупаційною владою, на документах були підписи Трощака про ознайомлення з ними. Із документів зробив фото. Наявну інформацію (відео-фото файли) передав бухгалтеру, яка у подальшому звернулась із заявою до правоохоронних органів. Із Трощаком знайомий не був, але під час окупації в інтернет виданнях бачив виступ Трощака, що стосувалось проведення інвентаризації квартир мешканців м. Херсона, яке було дуже резонансним. Потім по фото у Фейсбук встановив особу Трощака.

Окрім показів свідків, винуватість обвинуваченого підтверджується і письмовими доказами, дослідженими судом:

- Протоколами проведення впізнання з вищедопитаними свідками за фотознімками, під час якого свідки вказали на ОСОБА_3 як на особу, який зайняв посаду директора КП «Гарантії»:

- Згідно Статуту Міського комунального підприємства «Гарантія» Херсонської міської ради, затвердженого рішенням міської ради № 2540 від 16.10.2020, директор підприємства призначається звільняється та розпорядженням голови Херсонської міської ради;

- згідно протоколу огляду проведеного за адресою: м. Херсон, вул. Ярослава Мудрого, 45 (де тривалий час розташовувався офіс МКП «Гарантія), а також під час добровільної видачі в.о. директора МКП «Гарантія» Херсонської міської ради, було виявлено у тому числі:

- копія першої та останньої сторінки договору 5-ТБО від 13.07.2022 про проведення робіт, а саме: послуги при приймання, розміщення та утилізацію ТБО, з печатками міського комунального підприємства «Гарантія» Херсонської міської ради № 21278857, підписами ОСОБА_3 та печатками МКП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона» №1022102949 та підписами ОСОБА_30 ;

- акт надання послуг № 34 від 31-го серпня 2022 року між представником замовника приватного підприємця «Керуюча компанія ЖИЛСЕРВІС» ОСОБА_31 3 одного боку та представником виконувача МКП «Гарантія» ОСОБА_3 з іншого боку, складений на підставі договору 2-ТБО від 13.07.2022 про проведення робіт, а саме: послуги при приймання, розміщення та утилізацію ТБО, в оригіналі на 2-х арк. з печатками міського комунального підприємства «Гарантія» Херсонської міської ради № 21278857, підписами ОСОБА_3 та печатками ПП «Керуюча компанія ЖИЛСЕРВІС» з кодом 39358430 та підписами ОСОБА_32 ;

- реквізити для заключення договорів МКП «Гарантія», у банку ПАО «Промсвязьбанк» кореспондентний рахунок № НОМЕР_4 та розрахунковий рахунок № НОМЕР_2 та у банку ООО КБ «Международный расчётный банк» кореспондентний рахунок № 30101810560040000105 та розрахунковим рахунком № НОМЕР_5 3 надписом нижче «Директор предприятия ОСОБА_10 »;

- виписка з реєстру юридичних осіб, здійснюючих діяльність в Херсонській області №1000-413 від 01.07.2022 з відомостями про «Городское комунальное предприятие «Гарантия»» 3 номером запису 1022102168, з відомостями про юридичну особу про облік юридичної особи та відомостями про керівника юридичної особи ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підписана тимчасово виконуючим обов`язки начальника податкової інспекції Херсонської області ОСОБА_33 з печаткою «Налоговой службі ВГА Херсонской области №1022100232» з зображенням двоголового орла;

- копія наказу № 1-к від 24.06.2022 по особовому складу про початок виконання обов`язків директора МКП «Гарантія» з 27.06.2022 виданого на підставі розпорядження № 7-к від 24.06.2022 р. військово-цивільної адміністрації м. Херсона, з підписом ОСОБА_3 ;

- розпорядження № 5 від 16.06.2022 голови військово-цивільної адміністрації м. Херсона ОСОБА_7 з підписом на ім`я директора ГКП «Гарантія» ОСОБА_3 «приступити до виконання обов`язків директора з 20.06.2022;

- лист директора МКП «Гарантія» Є. Трощака голові військово- цивільної адміністрації ОСОБА_34 «о выделении денежных средств для выдачи зароботной платы за сентябрь 2022 года работникам ГКП "Гарантия".

- Штатний розклад МКП «Гарантія» на 2022 рік затверджений 14.10.2022 головою військово-цивільної адміністрації м. Херсона ОСОБА_7 з печаткою, погоджений 14.10.2022 заступником голови військово-цивільної адміністрації м. Херсона ОСОБА_6 , підписаний 14.10.2022 директором МКП «Гарантія» м. Херсона ОСОБА_35 , та підписом головного бухгалтера ОСОБА_36 ;

- Розпорядження з вих. №№278 від 08.09.2022 голови військово- цивільної адміністрації м. Херсона Херсонської територіальної громади ОСОБА_7 з підписом та печаткою «ВГА Херсонской городской териториальной громады» про передачу ГКП «Гарантія» директору ОСОБА_3 та приймання останнім в управління адміністративну споруду за адресою: м. Херсон, вул. Р. Люксембург, 7 та технічні засоби, обладнання, комп`ютерну техніку та все майно та лист ознайомлення ОСОБА_37 09.09.2022 з підписом останньго;

- Розпорядження голови військово-цивільної адміністрації м. Херсона Херсонської територіальної громади ОСОБА_7 з підписом та печаткою «ВГА Херсонской городской териториальной громады» про передачу офісного приміщення за адресою: м. Херсон, вул. Комкова, 76-6 КП «ЖЕК №1» ОСОБА_38 та прийняття останнім приміщення;

- Розпорядження голови військово-цивільної адміністрації м. Херсона Херсонської територіальної громади ОСОБА_7 з підписом та печаткою «ВГА Херсонской городской териториальной громады» про передачу ГКП «Гарантія» директору ОСОБА_3 приміщення за адресою: АДРЕСА_3 , та приймання останнім в управління приміщення та технічні засоби, обладнання, комп`ютерну техніку та все майно в копії;

- Лист голови військово-цивільної адміністрації м. Херсона Херсонської територіальної громади ОСОБА_7 з підписом та печаткою «ВГА Херсонской городской териториальной громады» голові ради міністрів-алади військово-цивільної адміністрації Херсонської Обл. ОСОБА_39 про погодження списку працівників військово-цивільної адміністрації Херсонської міської територіальної громади Херсонського району;

- Чотири Акти інвентаризації майна підприємства КП «Гарантія» два з них від 15.07.2022 та два від 11.07.2022 за адресою: м. Херсон, вул. Ярослава Мудрого, 45, станом на 15.07.2022 з підписами членів комісії ОСОБА_40 , ОСОБА_20 , ОСОБА_11 в оригіналі;

- протоколом огляду від 13.03.2023, проведеного за адресою: м. Херсон, вул. Ярослава Мудрого, 45 (де тривалий час розташовувався офіс МКП «Гарантія), кабінет № 104, під час якого виявлено та вилучено: «распоряжение главы вга г. Херсона Херсонской териториальной общины ОСОБА_7 № 238 от 31.08.2022 «о передаче директору ГПК «Гарантия» ОСОБА_10 на баланс фактически установленные основные фонды, оборотные активы ГКП «Сервис- Опт».

Окрім цього, про колабораційну діяльність ОСОБА_3 свідчать і долучені до заяви про вчинення кримінального правопорушення, які були виявлені та сфотографовані свідком ОСОБА_41 , під час огляду ним приміщення Притулку, зокрема:

- «приказ заместителя главы вга г. Херсона Херсонской териториальной общины по ЖКХ ОСОБА_9 № 88жкх от 07.09.2022 «п передаче директору ГПК «Гарантия» ОСОБА_10 в оперативное управление административное здание на територии парка Ленина, а также основные фонды (здания, сооружения, технику) КП «Парки Херсона» (код ЭДРПОУ 40713306);

- «распоряжение главы вга г. Херсона Херсонской териториальной общины ОСОБА_7 № 298 от 13.09.2022 «о передаче директору ГПК «Гарантия» ОСОБА_10 в оперативное управление помещение по ул. Б. Мозолевского, 3, а также технические средства, оборудование, компьютерную технику и все имущество, находящееся на територии этого объекта «Сервис ЦЕНТР, ПКФ, МЧП».

- вилученими особовими справами на 127 осіб, які працевлаштовувались при окупаційній владі країни агресора рф до МКП «Гарантія», в той час як обов`язки директора виконував ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який був призначений на вказану посаду окупаційною владою, підтверджують факт співпраці ОСОБА_3 . Під час огляду у судовому засіданні особових справ встановлено, що заяви на працевлаштування написані на його ім`я.

- Протоколом огляду від 06.04.2023 публікації ОСОБА_42 , редакторки видання «СТОПКОР» під назвою: «Херсонський колаборант володимир сальдо своїм наказом змінив курс рубля в окупованому регіоні він значно нижчий за офіційний»;

- Протоколом огляду від 10.05.2024 телеграм каналу «Администрация Херсонской области», який є офіційним каналом так званої «Администрации Херсонской области». Публікація наступного змісту (мовою оригіналу): «С понедельника, 23 мая, в Херсонской области официально вводится бивалютная зона, рубль будет использоваться наравне с гривной. Об этом заявил глава Военно-гражданской администрации (ВГА) региона ОСОБА_43 .

Досліджені документи підтверджують факт співпраці громадянина України ОСОБА_3 з окупаційною адміністрацією та виконання ним розпоряджень та рішень окупаційної адміністрації на шкоду Україні та свідчить про його пособництво ворогу.

Згідно інформації з ГУНП в Херсонській області, Херсонської міської військової адміністрації та Херсонської обласної військової адміністрації, УСБУ в Херсонській області ОСОБА_44 не звертався із заявами про вчинення відносно нього кримінальних правопорушень з боку військових рф чи окупаційною владою, що свідчить про добровільність зайняття посади у МКП «Гарантія» та пособництва окупаційній владі.

Окрім цього, свідки у судовому засіданні також підтвердили, що з його поведінки, його активності було зрозуміло про добровільність пособництва ворогові.

Крім цього, ОСОБА_3 у період часу з 19.09.2022 по 22.09.2022 в денний час доби (більш точну дату та час досудовим розслідуванням не встановлено, переслідуючи прямий умисел та корисливий мотив, спрямований на порушення права власності особи, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи в умовах воєнного стану, шляхом пошкодження та заміни замків на вхідних дверях, проник до приміщення «Притулку для постраждалих від домашнього насильства», розташованого за адресою: АДРЕСА_4 , звідки таємно викрав наступне майно: телевізор марки «Samsung» моделі «QE55Q60TAUXUA», який був у використанні, вартістю 22499,67 грн.; два нових холодильники марки «BOSCH» модель KGN36VL326, вартістю 21659,05 грн. кожний; пральну машину марки «LG» модель FH0B8ND1, яка перебувала у використанні, вартістю 6400 грн.; холодильник марки «ATLANT» модель ХМ 6024-100, який перебував у використанні, вартістю 9000 грн., після чого покинув місце вчинення кримінального правопорушення та розпорядився вказаним майном на власний розсуд, чим спричинив Херсонському міському центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (ідентифікаційний код 22731365) матеріальну шкоду, згідно висновків експерта Херсонського НДЕКЦ № СЕ 19/122-23/1264-ТВ від 19.05.2023 та № СЕ-19/122-23/1253-ТВ від 23.05.2023 на загальну суму 81 217,77 грн.

Дії ОСОБА_3 суд кваліфікує за ч.4 ст.185 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), поєднане з проникненням у інше приміщення, вчинене в умовах воєнного стану.

Винуватість ОСОБА_3 підтверджена наступними доказами, які були надані стороною обвинувачення та досліджені у судовому засіданні:

Так, представник потерпілої сторони ОСОБА_45 показала суду, що на даний час є в.о. директора центру соціальних служб та сім`ї, дітей та молоді, у підпорядкуванні якого є притулок для постраждалих від домашнього насильства. Під час окупації м. Херсона зі слів директора центру ОСОБА_46 їй стало відомо про викрадення майна з притулку. Були вскриті двері до притулку, замінені замки. Свідками вивозу матеріальних цінностей речей був ОСОБА_29 та ОСОБА_47 , яка була та є директором притулку. Наскільки відомо, керував процесом Трощак, саме це прізвище називав ОСОБА_48 , який зробив фото та відеофіксацію злочину. Матеріали передано бухгалтеру в Одесу, яка і звернулась до правоохоронних органів.

Після деокупації м. Херсона, потрапили до приміщення Притулку, було зроблено інвентаризацію майна. Правоохоронними органами повернуто 2 нові холодильники та пральну машину.

Свідок ОСОБА_49 показала суду, що у вересні 2022 року, під час окупації міста стало відомо, що представники ЖЕКу, створеного окупаційною владою, хочуть потрапити до приміщення притулку, а саме: часто заходять до приміщення. З цих підстав стали слідкувати за приміщенням. В один із таких днів вересня 2022 року свідок та ОСОБА_50 , зайшли до приміщення через запасний вхід та виявили відсутність товарно-матеріальних цінностей: нових і бувших у використанні холодильників, телевізорів, пральних машин. Під час огляду приміщення виявили теку з документами за підписом осіб окупаційної влади. Вказані документи були сфотографовані ОСОБА_51 , про які після були повідомлені правоохоронні органи.

Свідок ОСОБА_29 суду повідомив, що до війни перебував на посаді директора притулку, що розташовувався у м. Херсоні по вул. Комкова,76-б, і періодично навідував до притулку з метою запобігти мародерству з притулку. 20.09.2022, спостерігаючи за приміщенням разом із колегами ОСОБА_52 та ОСОБА_53 , бачив як ОСОБА_44 за допомогою людей, виносили з приміщення притулку побутову техніку, яку вантажили на автомобілі. Один з автомобілів був ВАЗ 2110. Спостерігаючи за пересуванням автомобілів із завантаженою із притулку технікою встановив, що техніку завезли до приміщення департаменту житлового господарства за адресою: м. Херсон, вул. Ярослава Мудрого, 45. З метою фіксації крадіжки зробив фото. Впізнав Трощака по фото у Фейсбук, на інтернет-ресурсах, оскільки на початку весни 2022року ОСОБА_24 виступав за те, щоб проінвентаризувати квартири мешканців Херсона.

Свідок ОСОБА_54 суду повідомив, що восени 2022 року йому зателефонував його знайомий ОСОБА_55 та попросив допомоги у вивезенні якогось вантажу. Із собою просив взяти помічників. Вони приїхали на обумовлену адресу. Приїхав ОСОБА_56 , а потім ще молодий чоловік на ім`я ОСОБА_57 , він відчинив двері у приміщення та показував, які речі треба виносити. Вантажили нові холодильники, пральні машини ( кількість вже точно не пам`ятає), маленькі коробки, вміст яких не знав, та відвезли все до комунального підприємства, що знаходиться по вул. Радянській,3. До приміщення, що знаходилось поряд з приміщенням пенсійного фонду, за речами приїжджали двічі. Відвозили речі на різні адреси у м. Херсоні, це були квартири у мікрорайоні Шуменський та Житлоселище. Всі процесом з вивезення речей керував ОСОБА_57 , у якого з ОСОБА_58 були відносини керівник-підлеглий. Пройшло багато часу, все точно не пам`ятає, проте слідчому все детально розповідав та показував на місці. Також назвав слідчому і адреси квартир, куди відвозили речі.

Відповідно до протоколу огляду приміщення притулку від 01.02.2023, за участю директора оглянуто приміщення та встановлено, що зниклих товарно- матеріальних цінностей, у тому числі з зали (кімната №5 на план-схемі) Зі стіни поряд з м`яким кутком виявлено відсутність телевізора бувшого у користуванні (телевізор самсунг). З кімнати кухні (№9 на план-схемі), зі слів ОСОБА_59 під стіною з права від входу до кімнати виявлено відсутність холодильника «Атлант» бувшого у використанні, на місці якого на підлозі виявлено сміття.

- Протоколом слідчого експерименту зі свідком ОСОБА_60 , відповідно до якого свідок розповів, що приблизно у вересні 2022 року, більш точної дати вказати він не може, йому на мобільний телефон зателефонував його знайомий ОСОБА_61 , який попросив його взяти помічника та приїхати до гуртожитку, що поряд з пенсійним фондом по вулиці Комкова в м. Херсон, щоб завантажити вантаж та перевезти його в інше місце. ОСОБА_62 він не розповідав. Він зателефонував своєму знайомому ОСОБА_63 та попросив допомоги в завантаженні та розвантаженні вантажу. ОСОБА_64 погодився. Він під`їхав на своєму автомобілі «Ренаут Мастер» номерний знак НОМЕР_6 до гуртожитку та поставив авто поряд. Після цього до них через деякий час під`їхав ОСОБА_28 , підійшов ОСОБА_61 .

У ОСОБА_3 були ключі від приміщення, з якого необхідно було забрати вантаж. Він відкрив ключами двері та показував, що необхідно вантажити автомобіль. Свідок пояснив, що він перегнав свій автомобіль ближче до входу та вказав рукою на місце куди саме він під`їхав.

Будучі в приміщенні притулку а саме в кімнаті ресепшн, ОСОБА_65 заявив, що це саме приміщення, з якого він зі своїм товаришем за вказівкою ОСОБА_66 та ОСОБА_24 виносили майно.

Свідок ОСОБА_65 пояснив, що взагалі він був у даному приміщенні двічі. Вперше він прийшов з ОСОБА_67 та того разу вони за вказівкою ОСОБА_3 винесли майно. ОСОБА_68 пройшов до кімнати тренінгової зали та пояснив що з даної кімнати вони винесли близько трьох або чотирьох нових холодильників ,упакованих у коробки, близько двох пральних машин, нових в упаковках чи іншої схожої за габаритами техніки, якісь ще коробки, які саме не пам`ятає. У даній кімнаті з шафи вони взяли одіяло в яке ОСОБА_24 та ОСОБА_69 замотали телевізор та також погрузили в автомобіль. Свідок пройшов до ресепшн та сказав, що з цієї кімнати вони виносили сейф та один обігрівач білого кольору. Свідок пояснив, що вказані речі вони відвезли по вказівці ОСОБА_24 до комунального підприємства по вулиці «Советской».

Свідок ОСОБА_65 також розповів, що вдруге він був у вказаному приміщенні з ОСОБА_70 , його товаришем, коли саме це було не пам`ятає. Тоді також був ОСОБА_69 та ОСОБА_24 , які вказували, які саме речі виносити з приміщення та вантажити до його автомобіля. ОСОБА_68 провів групу до кімнати кухні в якій вказав на місце на підлозі з права від входу під стіною та вказав, що з цього місця вони винесли бувши у користуванні (далі б/у) холодильник. Як вказав свідок під час слідчого експерименту, за вказівкою ОСОБА_66 та ОСОБА_24 , вказані речі перевезли на Радянську та на інші 3 квартирні адреси: АДРЕСА_5 .

- Відповідно до протоколу обшуку від 07.05.2023, за місцем проживання ОСОБА_71 за адресою: АДРЕСА_6 , на підставі ухвали слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва виявлено та вилучено пральну машину LG FH0B8ND1, яка належить Херсонському міському центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

- Відповідно до протоколу обшуку від 07.05.2023, за місцем проживання ОСОБА_72 за адресою: АДРЕСА_7 , на підставі ухвали слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва виявлено та вилучено 2 нових холодильники Bosch KGN36VL326, які належать Херсонському міському центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

- висновками експерта Херсонського НДЕКЦ № СЕ 19/122-23/1264-ТВ від 19.05.2023 та № CE-19/122-23/1253-ТВ від 23.05.2023, відповідно до яких спричинено матеріальний збиток Херсонському міському центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді на загальну суму 81 217,77 грн.

Під час судового розгляду не знайшла підтвердження інкрімінована ОСОБА_3 кваліфікаційна ознака крадіжки - за попередньою змовою осіб, Ніхто із допитаних свідків не підтвердив, що ОСОБА_3 діяв за попередньою змовою з певними особами, . Відсутні докази того, що відносно невстановлених осіб існує кримінальне провадження.

У судовому засіданні допит обвинуваченого не здійснювався через проведення судового розгляду в порядку спеціального судового провадження на підставі ч.3 ст.323 КПК України, при цьому обвинувачений викликався до суду через засоби масової інформації у передбачений законом спосіб, однак у судове засідання не з`явився.

Дане кримінальне провадження за відсутності обвинуваченого (in absentia) відповідає загальним засадам кримінального провадження, з урахуванням особливостей, встановлених законом. Стороною обвинувачення та судом використані всі передбачені законом можливості для дотримання прав обвинуваченого, зокрема, право на захист, на доступ до правосуддя, таємницю спілкування, невтручання у приватне життя.

Відповідно до ч. 2ст. 7 КПК Українизміст та форма кримінального провадження за відсутності підозрюваного або обвинуваченого (in absentia) повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, зазначеним у частині першій цієї статті, з урахуванням особливостей, встановлених законом.

Отже, кримінальне провадження за відсутності обвинуваченого повинно відповідати, у тому числі таким загальним засадам судочинства, як законність, рівність перед законом і судом, презумпція невинуватості та забезпечення доведеності вини тощо (п.п. 2, 3, 10 ч. 1ст. 7 КПК України).

Зважаючи на специфіку спеціального судового провадження (ч. 3ст. 323 КПК України), суд, зберігаючи неупередженість та безсторонність, надає особливого значення охороні прав та законних інтересів обвинуваченого як учасника кримінального провадження, яке відбувається за його відсутності, забезпеченню повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб до обвинуваченого була застосована належна правова процедура в контексті приписівст. 2 КПК Україниз дотриманням всіх загальних засад кримінального провадження з урахуванням особливостей, встановлених виключно законом.

Згідно матеріалів кримінального провадження ОСОБА_3 на цей час перебуває на тимчасово окупованій території Херсонської області.

Незважаючи на наявні в матеріалах провадження доказів відсутності ОСОБА_3 протягом тривалого часу на території України, у органу досудового розслідування, прокурора та суду відсутні будь-які відомості щодо адреси можливого проживання або перебування останнього за кордоном для направлення судового повідомлення про виклик до суду в порядку, визначеному ч.7 ст.135 КПК України.

В судовізасідання ОСОБА_3 викликався шляхомопублікування повістокв засобахмасової інформації,зокрема,в газеті«Урядовий кур`єр»з викликомна 28.07.2023,11.08.2023, 21.08.2023, 08.09.2023, 06.12.2023,07.06.2023, 10.06.2024, 11.06.2024, 05.08.2024, 06.08.2024, 08.08.2024, 09.08.2024, 14.10.2024, 18.10.2024, 05.12.2024, 23.12.2024, а також на офіційному веб-сайті Херсонського міського суду Херсонської області.

Обвинувачений ОСОБА_3 будучи обізнаним, що відносно нього розпочато кримінальне провадження щодо перебування його в розшуку та, що відносно нього винесено повідомлення про підозру та передано обвинувальний акт до суду, в судові засідання повторно не з`явився.

Згідно з п.1 ч.1 ст.49 КПК України суд зобов`язаний забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо відповідно до вимог статті 52 цього Кодексу участь захисника є обов`язковою, а підозрюваний , обвинувачений не залучив захисника. У цьому провадженні участь захисника є обов`язковою з огляду на положення ч.1 ст.52 КПК України, оскільки висунуто обвинувачення у вчиненні особливо тяжкого злочину.

Захисник обвинуваченого у судовому засіданні не заперечував щодо розгляду даного кримінального провадження в порядку спеціального судового провадження.

За таких обставин, відповідно до вимогст.323 КПК України, суд вважає що є всі правові підстави проводити розгляд даного кримінального провадження за правилами спеціального судового провадження.

Вина обвинуваченого ОСОБА_3 повністю доводиться сукупністю зібраних в кримінальному провадженні та досліджених в судовому засіданні доказів.

Під час судового розгляду, суд допитав всіх заявлених осіб та дослідив всі надані докази, після чого в кінці судового слідства учасники провадження повідомили суду, що будь-яких інших пояснень, клопотань та доповнень вони не мають, в зв`язку з чим можливо завершити судове слідство та постановити вирок на підставі досліджених доказів, наданих суду.

Згідно з ч. 1ст. 94 КПК Українисуд за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінює кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, адже ні підозра, ні обвинувачення не можуть відповідно до ч. 3ст. 17 КПК Україниґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а сукупність зібраних доказів, суд оцінює з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення.

Дослідивши у судовому засіданні надані сторонами провадження докази, суд дійшов висновку про те, що надані докази є належними, оскільки прямо та непрямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність та можливість чи неможливість використання інших доказів.

При цьому, суд також урахував, що сторона захисту не посилалась на недопустимість доказів, які надані стороною обвинувачення, а отже, в силу положеньст. 26 КПК України, суд також не вбачає підстав визнавати докази недопустимими, оскільки вони зібрані у порядку, встановленомуКримінальним процесуальним кодексом України, та отримані без істотного порушення прав та свобод людини, гарантованихКонституцієюта законами України, міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, чи завдяки інформації, отриманій внаслідок істотного порушення прав та свобод людини.

Крім того, суд також вважає, що надані державним обвинуваченням докази є допустимими, оскільки зібрані у порядку, встановленомуКримінальним процесуальним кодексом України, та отримані без істотного порушення прав та свобод людини, гарантованихКонституцієюта законами України, міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, чи завдяки інформації, отриманій внаслідок істотного порушення прав та свобод людини.

Інші документи, які надані стороною обвинувачення є процесуальними рішеннями, відомостями, що характеризують особу обвинуваченого чи інші рішення, які вирішують певні процедурі питання досудового розслідування, встановлюють чи визначають певні процесуальні статуси або їх затверджують.

При цьому, суд також урахував, що сторона захисту не посилалась на порушення порядку проведення досудового розслідування, як і прийняття певних процесуальних рішень, а отже, у силу положень статей22,26 КПК України, суд також не вбачає підстав надавати оцінку цих документам.

Проведеним у судовому засіданні дослідженням доказів судом також встановлено, що надані державним обвинуваченням докази є достовірними та достатніми, оскільки не протирічать один одному, та у своїй сукупності надають можливість суду зробити висновок про доведеність винуватості обвинуваченої поза розумним сумнівом у передбаченому законом порядку.

При доведеності винуватості ОСОБА_3 поза розумним сумнівом, суд відповідно дост. 17 Закону України «Про судоустрій та статус суддів»враховує правову позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 12.06.2018 у справі № 712/13361/15 (провадження № 51-1604км18, ЄДРСР № 74777387). Крім того, суд враховує правову позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 04.07.2018 у справі № 688/788/15-к (провадження № 51-597км17, ЄДРСР № 75286445). Зокрема, при вирішенні питання щодо достатності встановлених під час змагального судового розгляду доказів для визнання особи винуватою суди мають керуватися стандартом доведення (стандартом переконання), визначеним частинами другою та четвертоюстатті 17 КПК.

Отже, надані стороною обвинувачення докази, які зібрані під час досудового розслідування, надані свідками покази у судовому засіданні доводять беззаперечно (поза розумним сумнівом), що ОСОБА_3 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5ст. 111-1 КК України, тобто будучи громадянином України добровільно зайняв посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.

У відповідності дост. 12 КК України, кримінальне правопорушення передбачене ч.5ст.111-2КК України відносяться до особливо тяжкого злочину, ч.4 ст.185 КК України до тяжкого злочину.

Особі, яка вчинила кримінальні правопорушення, має бути призначене покарання необхідне й достатнє для її виправлення і попередження нового кримінального правопорушення.

При призначенні покарання суд враховує положення ст. 50 КК України, яка вказує, що метою покарання є кара, виправлення та запобігання вчиненню нових злочинів.

Обираючи обвинуваченому ОСОБА_3 вид та розмір покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчинених ним кримінальних правопорушення, обставини їх вчинення, характер діяння, форму й ступінь вини, мотив вчинення кримінального правопорушення, дані про особу обвинуваченого, та обставини, що пом`якшують та обтяжують її покарання.

Обставин, що пом`якшують покарання, судом не встановлено.

Обставиною, що обтяжує покарання ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 111-2 КК України, відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 67 КК України, є вчинення злочину з використанням умов воєнного стану.

При визначенні розміру покарання обвинуваченому ОСОБА_3 суд враховує обставини скоєння злочину, а саме, що це є системна тривала діяльність, спрямована на шкоду народу України та державі Україна, те, що один із злочинів вчинений проти основ національної безпеки України в умовах воєнного стану, посягає на життєво важливі інтереси громадян, суспільства та держави, а також на суспільні відносини, які забезпечують саме існування України як суверенної держави. Кримінальні правопорушення ОСОБА_3 вчинені в умовах окупації м. Херсона в умовах, коли було відомо про вчинення військовими рф масових руйнувань цивільної інфраструктури, промислових будівель на території України, масових злочинів проти цивільного населення України. Крадіжка ОСОБА_3 вчинялась із використанням умов окупації, коли працівники вимушені були покинути приміщення з матеріальними цінностями.

Суд також враховує особу обвинуваченого, який є громадянином України, і під час військової агресії російської федерації добровільно співпрацював з окупантами, а також те, що останній переховується на тимчасово окупованій території України.

За таких обставин суд приходить до висновку, що ОСОБА_3 має бути призначене покарання, передбачене санкцією ч.1 ст.111-2 КК України, позбавлення волі у розмірі 11 років, за ч.4 ст.185 КК України 6 років позбавлення волі, і вважає таке покарання справедливим та необхідним з метою убезпечення українського суспільства від подальшої діяльності ОСОБА_3 .

Позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю є обов`язковим додатковим покаранням, передбаченим санкцією частини 1статті 111-2 КК України.

Відповідно дост. 59 КК Україниконфіскація майна встановлюється за тяжкі та особливо тяжкі корисливі злочини, а також за злочини проти основ національної безпеки України та громадської безпеки незалежно від ступеня їх тяжкості і може бути призначена лише у випадках, спеціально передбачених в Особливій частині цьогоКодексу. Санкцією частини 1статті 111-2 КК Українипередбачено застосування додаткового покарання у вигляді конфіскації майна.

За таких обставин, обвинуваченому ОСОБА_3 має бути призначено покаранні у вигляді позбавлення волі з конфіскацією майна, яке є власністю засудженого, та з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

Підстав для застосування статей69та75 КК Українив даному кримінальному провадженні не встановлено.

Оскільки суд дійшов висновку про призначення ОСОБА_3 покарання у вигляді позбавлення волі, то строк відбування ним покарання слід рахувати з часу її фактичного затримання.

Строк додаткового покарання слід обчислювати відповідно до ч. 3ст. 55 КК України.

Враховуючи те, що ухвалою Центрального районного суду міста Миколаєва від 01.05.2023 (справа№490/1140/23, пр.1-кс/490/1813/23) в порядку, визначеному ч. 6ст. 193 КПК України, обвинуваченому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, вказаний запобіжний захід до набрання вироком законної сили слід залишити незмінним.

Заявлений потерпілим юридичною особою Херсонським міським центром соціальних служб для сім`ї та молоді цивільний позов про відшкодування матеріальної шкоди у розмірі 31499,67 грн., яка складається із вартості викраденого майна телевізору марки «Samsung» моделі «QE55Q60TAUXUA» вартістю 22499,67 грн.; холодильник марки «ATLANT» модель ХМ 6024-100 вартістю 9000 грн, підлягає задоволенню у повному обсязі.

Питання щодо речових доказів суд вирішує відповідно до вимог ст.100 КПК України.

Під час досудового розслідування були залучені експерти для проведення судово-товарознавчих експертиз, витрати на залучення яких склали: 717гривень висновок експерта № СЕ-19/122-23/1264-ТВ від 19.05.2023; 1434гривні висновок експерта № СЕ-19/122-23/1253-ТВ від 23.05.2023). Зазначені витрати у відповідності до вимог статті 122 КПК України відносяться до процесуальних витрат.

Відповідно до ч.2 статті 124 КПК України з обвинуваченого підлягають стягненню процесуальні витрати на залучення експертів у розмірі 2151гривні.

Керуючись ст.ст. 368, 370, 373, 374, 615 Кримінального процесуального Кодексу України, суд

ухвалив:

ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України, та кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України.

Призначити ОСОБА_3 покарання за ч.1 ст.111-2 КК України у виді позбавлення волі строком 11 (одинадцять) років з позбавленням права обіймати будь-які посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, у державних та комунальних підприємствах, установах та організаціях, що надають публічні послуги, строком на 15 (п`ятнадцять) років, з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна, за ч.4 ст.185 КК України у виді позбавлення волі строком 6 років.

На підставі ч.1 ст.70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити ОСОБА_3 покарання у виді 11 (одинадцяти) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати будь-які посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, у державних та комунальних підприємствах, установах та організаціях, що надають публічні послуги, строком на 15 (п`ятнадцять) років, з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна,

Строк відбування покарання рахувати з моменту його фактичного затримання для виконання вироку.

Строк додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати будь-які посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, у державних та комунальних підприємствах, установах та організаціях, що надають публічні послуги, обчислювати з моменту відбуття ОСОБА_3 основного покарання у виді позбавлення волі.

Запобіжний захід ОСОБА_3 , обраний ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва від 01.05.2023, у вигляді тримання під вартою, залишити незмінним.

Цивільний позов Херсонського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді задовільнити.

Стягнути із ОСОБА_3 на користь Херсонського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей (ідентифікаційний код 22731365) матеріальну шкоду у розмірі 31499 (тридцять одну тисячу дев`яносто дев`ять гривень) 67 копійок.

Речові докази: два нових холодильники марки «BOSCH» модель KGN36VL326, пральну машину марки «LG» модель FH0B8ND1, залишити у користуванні потерпілого Херсонського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

Флеш-носій «program 16 Gb» зберігати в матеріалах кримінального провадження.

127 (сто двадцять сім) особових справ, вилучених 22.02.2023 в кабінеті приміщення МКП «Гарантія», зберігати в матеріалах кримінального провадження.

Вилучені 13.03.2023 з кабінету № 104 в Департаменті міського господарства Херсонської міської ради за адресою: м. Херсон, вул. Ярослава Мудрого, 45, а саме: «акт о сдаче-приемке выполненых работ № 2 от 15.08.2022 к договору № 2 от 01.08.2022....итого на суму 112958.39 руб., подписанный подрядчиком ООО «Строй Век Сервис» и от заказчика ГКП «Гарантия» на 1 арк. у 5 примірниках; «акт о сдаче-приемке выполненых работ № 3 от 30.08.2022 к договору № 2 от 01.08.2022....итого на суму 26065,40 руб., подписанный подрядчиком ООО «Строй Век Сервис» и от заказчика ГКП «Гарантия» на 1 арк.; «акт о сдаче-приемке выполненых работ № 3 от 30.08.2022 к договору № 2 от 01.08.2022....итого на суму 119394,95 руб., подписанный подрядчиком ООО «Строй Век Сервис» и от заказчика ГКП «Гарантия» на 1 арк.; «акт о сдаче-приемке выполненых работ № 2 от 15.08.2022 к договору № 2 от 01.08.2022....итого на суму 16958,04 руб., подписанный подрядчиком ООО «Строй Век Сервис» и от заказчика ГКП «Гарантия» на 1 арк. «письмо заместителю главы вга города Херсона ОСОБА_9 от 18.07.2022, подписанное и.о. директора ГКП «Гарантия» ОСОБА_10 » на 3 арк.; «штатное расписание городского коммунального предприятия «Гарантия» на 2022 год от 01.07.2022» на 3 арк.; структура управления ЖКХ г. Херсона» на 1 арк.; фотокопія «распоряжение № 238 о передаче на баланс», на 1 арк.; фотокопія «распоряжение № 239 о создании комиссии», на 1 арк.; фотокопія «состав комиссии», на 1 арк.; фотокопія «положение о комиссии по вопросам передачи фактически установленных основных фондов» на 1 арк. зберігати в матеріалах кримінального провадження.

Вилучені 14.03.2023 документи: Копія «Разпоряжения» № 05 від 16.06.2022 на 1 арк.; Запит №43 від 21.08.2022 на видання грошових коштів до голови ВЦА ОСОБА_73 з додатком: актом виконаних робіт по договору №2 від 01.08.2022 на 3 арк (надруковані на російській мові); Рахунок фактура № 2 від 30.08.2022 (надруковані на російській мові) на 1 арк.; Акт виконаних робіт № 2 від 30.08.2022 до договору № 2 від 01.08.2022 «уборка урн» (надруковані на російській мові) на 1 арк.; Акт виконаних робіт № 2 від 30.08.2022 до договору № 2 від 01.08.2022 «уборка тротуаров» (надруковані на російській мові) на 1 арк.; Акт виконаних робіт № 2 від 30.08.2022 до договору № 2 від 01.08.2022 «Уборка зелених зон» (надруковані на російській мові) на 1 арк.; Акт виконаних робіт № 2 від 30.08.2022 до договору № 2 від 01.08.2022 «Уборка случайного мусора» (надруковані на російській мові) на 1 арк.; Акт виконаних робіт № 2 від 30.08.2022 до договору № 2 від 01.08.2022 «Механический покос зеленых зон» (надруковані на російській мові) на 1 арк.; Запит №42 від 19.08.2022 на видання предприятий города Херсона» підписане «Глава военно-гражданской администрации Херсонской территориальной громады, Херсонского района, Херсонской области. ОСОБА_7 » має підпис та відтиск круглої печатки на 1 арк.; Акт виконаних робіт від 02.07.2022 «Вид работ: демонтаж, ремонт и обустройство территории в парке им. Ленина мемориал памяти воинами Великой Отечественной Войны» підписант «Директор ГКП «Гарантия ОСОБА_10 » має підпис та відтиск круглої печатки на 1 арк.; Акт виконаних робіт від 13.07.2022 «Вид работ: демонтаж, сооружения на пл. Свободы, 1 флагшток» підписант «Директор ГКП «Гарантия Трощак Е.В.» має підпис та відтиск круглої печатки на 1 арк.; Запит №49 від 22.09.2022 на видання грошових коштів до голови ВЦА ОСОБА_73 з додатком: актом виконаних робіт по договору №04/22 від 29.07.2022 на 19 арк. (надруковані на російській мові); Запит №53 від 29.09.2022 на видання грошових коштів до ВЦА на 2 арк. (надруковані на російській мові); Запит №54 від 29.09.2022 на видання грошових коштів до ВЦА на 3 арк. (надруковані на російській мові); Запит №55 від 03.10.2022 на видання грошових коштів до голови ВЦА ОСОБА_73 з додатком (копії) (надруковані на російській мові) на 38 арк. зберігати в матеріалах кримінального провадження.

Скасувати арешт майна: 127 особових справ, вилучених 22.02.2023 в кабінеті приміщення МКП «Гарантія», накладених ухвалою Центрального районного суду м. Миколаєва (справа №490/1140/23, н/п 1-кс/490/1929/2023).

Стягнути із ОСОБА_3 на користь держави процесуальні витрати у розмірі 2151 (дві тисячі сто п`ятдесят одну) грн 00 коп.

Вирок може бути оскаржений протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення судового рішення судом апеляційної інстанції.

Вирок суду після його проголошення вручити учасникам кримінального провадження, які присутні у судовому засіданні, та не пізніше наступного дня надіслати учаснику судового провадження, який в судове засідання на проголошення вироку не прибув.

Копію вироку для вручення обвинуваченому видати захиснику.

СуддяОСОБА_1

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення24.12.2024
Оприлюднено31.12.2024
Номер документу124133597
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти основ національної безпеки України Пособництво державі-агресору

Судовий реєстр по справі —766/81/23

Вирок від 24.12.2024

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 06.08.2024

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 18.07.2023

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 13.12.2023

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 18.10.2023

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

Ухвала від 23.06.2023

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Черниш О. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні